Kącik Seniora - czyli koń na emeryturze

desire   Druhu nieoceniony...
15 lutego 2016 09:04
Naciau, Jak ja bym chciała żeby mój miał 16 lat... Wtedy śmigaliśmy jeszcze na zawodach i hubertusach jak dzicy. 😀 A że istnieją jakieś suplementy - nie wiem nawet czy wtedy o tym wiedziałam.  😂  teraz dostaje msm. 🙂
Zleciało jak z bicza strzelił - już 10 lat starszy i głównie bawimy się w spacerki 😉  Myśle, że gdyby nie kontuzja to wciąż fajnie żużlowalibyśmy  - w wieku 23 lat teren 30 km 3x w tygodniu to była normalka... 🙂  
BUCK no dobra , to w takim razie jest w okresie przedemerytalnym  😎
Dżastin ogólnie chodziło mi o jakieś mieszanki witamin ,ziół itp , tylko w D widziałam takie , u nas tylko pasze
Orzeszkowa o dzięki , zamówię na próbę , ja jestem taka przewrażliwiona , jak jej strzyka od czasu do czasu , to mi serce pęka , obecnie
je nutri horse na stawy
desire  ale my tez czynnie jeździmy zawody i mamy treningi , także wiesz  😎
desire   Druhu nieoceniony...
16 lutego 2016 10:28
Naciau, pisałam w swoim kontekście, bo teraz senior chodzi głównie spacerkowo, a drugi koń, który miał być na coś ambitniejszego (też już w zasadzie nie młodziak, bo 18 lat 😀) kontuzjowany..  🙁  Przez to 'płacze', bo chciałabym żeby się zatrzymał na tych 16 latach. 😉

edit: zdjęcie
ja już się powoli zaczynam szykować do holowania Kaprioli do domu 😉 co prawda jeszcze kilka miesięcy do przyjazdu z kliniki, ale chcę się dobrze przygotować. Poza tym, że będę szykować boks i wybieg zimowy, zastanawiam się jakie zabawy mogę jej zaproponować, żeby się ze swoim nowym życiem nie nudziła 😉 piłka taka typu bouncing ball nie za bardzo wchodzi w grę, bo boję się, że będzie próbowała za nią biegać, a poza piłkami nie za bardzo w ogóle mi coś do głowy przychodzi  🙄 Na pewno chcę jej kupić piłkę taką na smakołyki, bo ona jest za ciężka by ją pchnąć i za nią biegnąć, ale to trochę mało...  🙄 tych wiszących likitów w ogóle nie lubi, a chcę, żeby miała jakieś rozrywki, a nie tylko trawa i tyle.

pomocy  🤔  :kwiatek:
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
16 lutego 2016 12:36
Kozę jej kup 🤣

Mój kolega swojej 30 letniej babci kupił kozę do towarzystwa i to był strzał 10. Babcia przechodzi drugą młodość.
a tak na poważnie? 😉 ja wiem, że kozy też mają różne charaktery, ale chyba boję się włożyć kozę dla konia po tak poważnym urazie... a jeśli nawet nie zrobi jej krzywdy, jeśli się nie polubią to co ja z tą kozą zrobię, nie zjem jej przecież  🙄
Jeżeli zwierzak, to owca jest bezpieczniejsza. Może jakiś hodowca wypożyczy seniorkę. Masz wtedy możliwość zwrotu. Zabawki będą miały chyba mniejsze wzięcie niż łagodny czworonóg. Powodzenia. Jesteś Wielką !
E nie, owce sa głupie i pierdolowate i niektóre konie lubią sie nad nimi pastwić. Juz lepiej koze.
Chociaż ja nie do konca ogarniam, czego kon nie może po padoku biegać, skoro kontuzja wyleczona a pracować juz nie będzie 🤔
"Biegać" bez jednego stawu może być jej ciężko 😉 będzie sobie powoli dreptać, chodzi o to by nie przesadziła. Wolę nie ryzykować z niczym co mogłoby jej zaszkodzić, ale fajnie by było gdyby się nie nudziła.

ganasz  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Orzeszkowa, ta uległość owcy, to jej zaleta. Koza obgryzie ogon i będzie prowokowała do ruchu. Kozy to bestyki 😉 Widziałam kiedyś taki duet: olbrzymi kasztan i zaopatrzona w niego owca. To była wielką przyjaźń.




ganasz, cóż, widac mamy odmienne doświadczenia. Znam kozy chodzace z końmi i danielami po jednym wybiegu i nikt nikomu niczego nie ogryza - bo maja siano i galezie do żarcia. Kóz sa cwane i w razie czego potrafią sie wywinąć spod kopyt czy zębów 😉
Natomiast owce widziałam podziabane i zaganiane przez konie, malo sympatyczne to bylo.
Kaprioleczka, co do zapewnienia rozrywki, to poza balotem siana w drobnej siatce i galeziami do obgryzania fajne sa gumowe wiadra - można je nosić w zębach, podrzucać i przydeptywzc, ale nie 'uciekaja' tak jak pilka.
kaprioleczka a ten kon samotnie bedzie stal bez innych koni czy jak? nie ma lepszego zajecia dla konia jak nic nie robienie i gryzienie non stop trawy...
Obibok, będzie stała z innymi końmi przez płot. Chodzi bardziej o to, że był to jednak koń przez dłuuuugi czas w treningu i już widze, że jej się nudzi a co będzie dalej, jak tu jeszcze pół życia do przeżycia (mam nadzieję)  😁
trawa jest oczywiście przewidziana w sezonie pastwiskowym, poza sezonem oczywiście siano... cholera, może to tylko dla mnie nudno brzmi  😁
pomysł z gałęziami mi się podoba, bo przy okazji pościera zębiska  😀 wiadrem w sumie mogłabym ją nauczyć się bawić, trudno się też o nie potknąć, więc jak by nie patrzeć to ogromny plus.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
17 lutego 2016 13:20
Kaprioleczka może pomyśleć o piłce ze smakołykami - masterhorse ma takie fajne zielone z dużymi otworami - u nas w stajni ładuje się do niej marchewki i koń równo "gra" w gałę na marchewki 😉 zabijając przy okazji nudę
taaak, taką właśnie mamy w planie 😀 oglądałam na Cavaliadzie, jest zarąbista  😅

martwi mnie trochę, że nie za bardzo da radę na zimowym wybiegu, bo na podłożu będzie reitex, więc co by nie włożyć do tej piłki to będzie wpadało między te kawałki filcogumy i nie będzie mogła tego wyjeść. Ale jakby się nauczyła w lecie, że z piłki wypada jedzenie to może przez jakąś część zimy uda się ją nabierać na tyle by się tym bawiła  😁
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
17 lutego 2016 15:23
taaak, taką właśnie mamy w planie 😀 oglądałam na Cavaliadzie, jest zarąbista  😅

martwi mnie trochę, że nie za bardzo da radę na zimowym wybiegu, bo na podłożu będzie reitex, więc co by nie włożyć do tej piłki to będzie wpadało między te kawałki filcogumy i nie będzie mogła tego wyjeść. Ale jakby się nauczyła w lecie, że z piłki wypada jedzenie to może przez jakąś część zimy uda się ją nabierać na tyle by się tym bawiła  😁


oooo a a Cavaliadzie mieli te piłki - kurczę chciałam moim chłopakom kupować z DE
Były, ale na razie się nie zdecydowałam bo były koszmarnie drogie (prawie 300zl)  😵
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
17 lutego 2016 15:36
Były, ale na razie się nie zdecydowałam bo były koszmarnie drogie (prawie 300zl)  😵


kurcze na ich niemieckiej stronie są po 29 euro.....

TU je znajdziesz
[quote author=Kaprioleczka link=topic=210.msg2498025#msg2498025 date=1455722998]
Były, ale na razie się nie zdecydowałam bo były koszmarnie drogie (prawie 300zl)  😵


kurcze na ich niemieckiej stronie są po 29 euro.....

TU je znajdziesz
[/quote]
Szanowne Panie, jeśli będziecie zamawiać te piłki to proszę dać znać . Ja też chętnie zamówię.
na Cavaliadzie były okrągłe, o takie:
https://animalia.pl/likit-snack-a-ball-pilka-na-przysmaki-czerwona/szczegoly/28099/
tylko duuuużo droższe 😉

na pewno da się znaleźć jeszcze taniej jeśli zrobimy zamówienie zbiorowe, np. z ebay'a. ktoś jeszcze chętny na piłkę?  👀
Co tu tak cicho?  👀
Jak seniorki żyją?  😀

Baffina z okazji 20-stych urodzin w tym roku dostała trochę przedwczesny prezent-  bilet w jedną stronę ...  😂  Oczywiście do końskiego raju  😍







"Matka zabierz mnie stąd!!!"  😀iabeł:
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
26 lutego 2016 11:30
na Cavaliadzie były okrągłe, o takie:
https://animalia.pl/likit-snack-a-ball-pilka-na-przysmaki-czerwona/szczegoly/28099/
tylko duuuużo droższe 😉

na pewno da się znaleźć jeszcze taniej jeśli zrobimy zamówienie zbiorowe, np. z ebay'a. ktoś jeszcze chętny na piłkę?  👀


Kaprioleczka te okrągłe mamy też w stajni i są do d... ja jestem bardzo chętna na zamówienie z e-bay'a 🙂 btw. wybierasz się na Cavaliadę do Wa-wy?
A my postanowiliśmy podarować kolejnemu konikowi spokojną starość (skoro Dżentelmena nie ma już z nami) tym razem będzie to 23 letni kucyc, właśnie jesteśmy na etapie "kombinowania" funduszy na niego ;-) jak tylko będzie już z nami z pewnością go wam przedstawię
Brzmi to jakby Baffina odeszła...a mam nadzieję, że po prostu zmieniła stajnię🙂
Oczywiście, że tylko zmieniła stajnię 😉 ale wyjechała dość daleko i na 99,9% już tam zostanie do końca. Ma prawdziwy raj- 24h na dworze, nieograniczony dostęp do siana, bardzo dobra opieka, latem łąki itp.  😀 Mało takich stajni niestety.
A ja chciałam się pochwalić, że mój zwierzak huculski skończył wczoraj 32 lata! Oznacza to, że znamy się 21 lat  🤔 Nie wiem kiedy to zleciało.... Reksio ma się dobrze, chociaż widać, że troszkę już osłabł i muszę wypuszczać go z bezpiecznymi towarzyszami. Jutro wrzucę jakieś aktualne zdjęcia.
32  😲  Wow. Z chęcią zdjęcia zobaczę.
BASZNIA   mleczna i deserowa
28 lutego 2016 09:51
Ma prawdziwy raj- 24h na dworze, nieograniczony dostęp do siana, bardzo dobra opieka, latem łąki itp.  😀

I błoto ma. Dużo błota :-D.  Niektóre ludzie za błoto na swoim ciele płacą :-D!
reksin, 32 lata, piękny wiek. Ja miałam się dopisać z moim 20-latkiem do wątku, ale chyba jeszcze za gówniarz 😉
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
28 lutego 2016 20:16
bera7 oj tam oj tam! Najważniejsze, że Hubi ma aktywną emeryturę- w sobotę rozmawiałam z dwójką lek.wetów na Cavaliadzie i oboje potwierdzili, że nie mogę mojego starego próchna odstawiać bo już zupełnie zdziadzieje. Aktywna emerytura to podstawa - szczególnie dla końskiej głowy, która dalej implikuje na fizyczność 😉

reksin cuodwny wiek - chwal się koniecznie - mam nadzieję, że mój również dożyje z nami takiego wspaniałego wieku.

baffinka Twoja seniorka wyznaje zasadę, której hołduje również mój stary - konie się dzielą na czyste i szczęśliwe 😉

Na marginesie dzisiaj byliśmy z mężem u naszego Juniora - i jak zobaczyłam co wyprawiają u forumowego Miśka69 seniorzy, których ma pod opieką, to aż się uśmiałam- wszyscy co do jednego umorusani po uszy, nie mówiąc o tym, że ewidentnie im wiosna do głowy uderzyła 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się