Czasopisma branżowe- czujecie niedosyt?

JKobus: chętnie bym też poczytała o koniach i hodowcach z Wyśmierzyc (
)- np. pierwszy wypęd koni na trawę

Służę pomocą, mam do pastwisk jakieś 300 m 😉 Także zapraszam w maju  🙂
Emijake tu bywa jeszcze?
Mam prośbę. Może w ostatnim numerze WKK zrobić wkładkę czy stronę o Panu Lesławie Kukawskim?
Tyle materiałów jest dzięki pracy tego Pana. Taka to ciekawa postać.
Można zamówić?  :kwiatek:
O czym chcielibyście przeczytać w majowym "Końskim Targu"?

Przeczytałabym chętnie o XIX-wiecznej myśli hodowlanej w porówaniu do współczesnej. Co jest nadal aktualne, a co raczej egzotyczne i z półki "zabobony". Ja wiem, że Pruski, ale od jego czasów trochę się zmieniło. Źródła też raczej ciężko dostępne. Poza tym bardziej mnie interesują osobiste poglądy, coś w stylu obalania mitów, nowa perspektywa (jeśli jest taka).
Niedawna dyskusja w temacie o pracy magisterskiej pokazuje, że może warto przybliżyć w przystępny sposób co się działo w XIX wieku w hodowli, w dyskusji o typach / rasach itd. Temat nie do wyczerpania.
Albo może coś o hodowli współczesnej w krajach na wschód od Polski. Trakeny mogą być, ale niekoniecznie. Jeśli dobrze kojarzę znasz rosyjski, więc jesteś w stanie napisać coś ciekawszego na ten temat niż inni piszący do czasopism, którzy są zorientowani bardziej na zachód.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
12 kwietnia 2013 08:15
Nabyłam Hodowcę i Jeźdźca, na pierwszy ogień poszedł artykuł  Jacka Kobusa o koniach wiejskich, ich historii, teraźniejszości.

Z ciekawości zaglądnęłam to Gazetttty  😉 W relacji ze szkolenia z Ullą Salzgeber jest jedno zdjęcie mogące być ilustracją problematyki powstawania czerwonych placków w tylnej części kłody konia tuż poniżej czapraka  😀 i że jest to fizycznie możliwe.
Wczoraj nabyłam Konia Polskiego (tak, tak, ja nabyłam ale tylko ze względu na artykuł Marcina Komosy).
Komosa jak zawsze dobrze pisze i dobre fotki wstawia choć jak dla mnie to ze 4 strony więcej jakby miał to lepiej mógłby wszystko wyjaśnić. A tak to jedne rzeczy tłumaczy a drugie z braku miejsca jest zmuszony podać w formie "faktu".

Doskonały felieton dotyczący fundacji końskich. Wywarzony, nie broniący czy atakujący żadnej z stron.

Super wywiad z Mietkiem Zagorem choć wydaj mi się, że tu nie tyle gazeta czy osoba to pisząca ale za efekt jest w 100% odpowiedzialny Mietek. Niesamowicie "głęboki" facet, jeśli można to tak ująć.

Kiepski jak dla mnie artykuł o półparadzie.
Dziwny (czyli nie wiadomo o czym) artykuł o ludziach, którzy sprowadzili i zaczęli hodować AQH.
O 5 muszkieterach jeszcze nie przeczytałam, ale, że mam mega uraz do tamtej kultury patriarchalnego macho i do polo to nie wiem czy w ogóle przeczytam.

Przez resztę się jeszcze nie przebiłam.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
12 kwietnia 2013 10:54
w HiJ zaczęłam od wywiadu z pawłem spisakiem. rozmowa fajnie poprowadzona, pada kilka 'prawd objawionych', które wreszcie hodowcy i zawodnicy(!) mogliby przyjąć.
druga część dotycząca przeglądów hodowlanych - całe szczęście, że się pojawiła, po poprzednim numerze został mi w tym temacie spory niedosyt (teraz też jeszcze jakiś jest 😉 )
'Prezentacja konia gorącokrwistego' - niby brzmi oczywiście, ale osobiście długo czekał na taki artykuł. wielokrotnie sugerowałam ŚK. byłoby super, gdyby przy okazji kolejnych numerów pojawiło się 'przygotowanie/wstępny trening młodego konia przed czempionatem w skokach luzem'. Pokazywanie w wolnych skoków staje się u nas coraz bardziej popularne (i dobrze!)
'Przygotowanie konia zimnokrwistego...' też dobrze napisane, przeczytałam z ciekawości 🙂
'Polski angloarab jaki jest?', tekst się dobrze czyta, ale pod względem treści tyłka mi nie urwało. wyszczególnione zostały głównie konie i tak wszystkim dobrze znane, zwłaszcza diokles i dionizos, które nie raz i nie dwa były już szerzej w różnej prasie opisywane. byłoby fajnie, gdyby 'powyciągać' konie małopolskie z list startowych zawodów ogólnopolskich wszystkich dyscyplin, nie tylko wkkw. nawet na forum mamy kilka ciekawych młp, które się w sporcie fajnie pokazują. kiepskie zdjęcie huzara i takie sobie frazesa.
'testosteron w bogusławicach' byłam, widziałam. czyta się szybko, łatwo i przyjemnie, jest kilka trafnych wniosków.


w najbliższym czasie przyswoję sobie artykuły: 'wiosenne licencje', 'o przemyśle konnym w sejmie', 'sport elitarny', 'nowa jakość i szansa' oraz koniu ardeńskim.
w późniejszym całą resztę, generalnie jest co czytać 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
12 kwietnia 2013 11:02
Ja sobie w spokoju ale za to dogłębnie będę przeżuwać lekturę HiJ przez najbliższe tygodnie. W końcu pismo nie wychodzi tak często. 😉
armara masz rację w dużej części, ale... w praktyce taki artykuł napisze np. jkobus (o co bym się nie martwiła, bo już wiele razy udowodnił, że daję sobie rade z podobnymi tekstami i nie są to kolejne kalki) albo nikt.

pomysł deidre też mi się podoba. bardzo 🙂

HiJ trzyma poziom. w empiku można kupić bez problemu 🙂
troszkę o Panu Lesławie Kukawskim
http://www.piotrdzieciolowski.pl/rep_pam.php
Dziękuję. Czytałam.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
24 kwietnia 2013 12:57
Gallop ma u mnie kolejnego plusa- za  kolejną okładkę !  😅  Ponia  wyglądacie ze Złociszem rewelacyjnie 🙂
Właśnie wlazłam, żeby zapytać kto to na okładce jest tym razem. 🙂 Gratulacje! Mi też się podoba!
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 kwietnia 2013 15:30
Żabeczka - bo mi woda sodowa do głowy uderzy :P
Dava   kiss kiss bang bang
24 kwietnia 2013 16:15
Żabeczka - bo mi woda sodowa do głowy uderzy :P


i prawidłowo! w końcu okładka, która w pełni reklamuje 'jeździectwo' 🙂
Super  :kwiatek:
asds   Life goes on...
24 kwietnia 2013 16:25
No okładka nowego numeru Gallopu piekna! Brawo dla modeli i fotografa!
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
24 kwietnia 2013 17:12
Żabeczka - bo mi woda sodowa do głowy uderzy :P


Niech uderza, bo zasługujesz na pochwały 🙂 świetna robota !
strzyguś powinnas zostać ich naczelnym fotografem, serio serio!!!
Strzyga, Ponia super okładka ! 👍
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 kwietnia 2013 19:47
Dzięki dziewczyny, strasznie miło to czytać :kwiatek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 kwietnia 2013 22:19
O, proszę:

"Drodzy Czytelnicy "Konia Polskiego", Szanowni Państwo,

Numer majowy pisma, który się niebawem ukaże, jest ostatnim, jaki przygotowywałem do druku. Drogi wydawcy i moja, redaktora naczelnego, rozeszły się.
Dziękuję Czytelnikom za wyrozumiałość dla potknięć, jakie się zdarzały. Dziekuję autorom tekstów i zdjęć za ich wielki wkład w pismo. Pozwalam sobie mieć nadzieję, że wspólnie tworzyliśmy coś w miarę ciekawego i na przyzwoitym poziomie.
Poczytuję sobie za zaszczyt, że przez kilkanaście lat pracy w redakcji mogłem poznać wiele ciekawych osób. Dzięki nim moje życie - nie tylko zawodowe, ale i prywatne - było barwniejsze.

Do zobaczenia gdzieś przy koniach.
Marek Szewczyk"
🤔zczeka:


czyli, ze co? Nie ma juz Konia Polskiego?  🤔
Może po prostu nastąpi zmiana redaktora naczelnego  🤔
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 kwietnia 2013 22:54
Tam chyba ogólne przetasowania robią.
Ciekawe w jaką stronę pójdą?
zmiana red nacza- normalne
szkoda, moje obserwacje chyba tylko się potwierdziły, mi kompletnie nie podoba się to w jakim kierunku szło pisanie w KP od mhm roku, generalnie to bardzo, bardzo mi brakuje KP sprzed lat, bo to była jedyna gazeta na poziomie.
czyli w KP się dzieje - tzn że się raczej nie dodzwonię do nich na dniach? :P

a tak swoją drogą:
czy ktoś ma może całą serię gallopową o masażu? byłabym baaardzo wdzięczna za zdjęcia/skany...
Obawiam się, że z tego wyjdzie: pro-polo, pro-argentyński pogląd na jeździectwo, pro-drogie szampany i ogólnie szpan and prestiż. I reklamy samochodów na co trzeciej stronie 🤣 Ciekawe co z tego wyniknie... Ja akurat bardzo lubię tę gazetę, odpowiada mi to co piszą i sposób w jaki piszą. Aczkolwiek jeden z ostatnich numerów caaaały prawie o mającej się odbyć imprezie polo, kolejny - o tejże imprezie która się już odbyła... Coraz więcej reklam... Pan właściciel chyba za bardzo pomyślał o lansowaniu swoich poglądów/interesów a za mało o tym, że konsument niekoniecznie musi interesować się nachalnie reklamowanym  polo. No ale jego gazeta - jego interes. Jak to u nas mówią "jego cyrk - jego małpy". Choć ostatni numer pozbawiony nadmiaru polo też szałowy nie był moim zdaniem. Cóż, poczekamy, zobaczymy 😉
no to będzie pole do popisu dla ewentualnej nowej gazety- o prawdziwej hodowli, sporcie itp. oczami specjalistów- tego mi brakuje
czyli w KP się dzieje - tzn że się raczej nie dodzwonię do nich na dniach? :P

a tak swoją drogą:
czy ktoś ma może całą serię gallopową o masażu? byłabym baaardzo wdzięczna za zdjęcia/skany...


napisz na priv o które dokładnie Ci chodzi to wyślę koło weekendu ;-)
Justyna Trz, dzięki! lecę pisać 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się