Jakie pasze dajecie swoim koniom?

ash   Sukces jest koloru blond....
10 września 2014 09:28
halo, nie mam dostępu do owsa gniecionego.
Agnieszka, dzięki, tak mi światło ze coś kolo tego!  :kwiatek:
Ja ostatnio kupiłam płatki kukurydziane i w marstall 20kg 63zł a epona 20kg 84zł  😲
ash, u nas proporcje nieco inne niż napisała Agnieszka: gnieciony 650/70, cały 950. Owies może być słabiej lub mocniej zgnieciony, co wpływa na wynik.
ash   Sukces jest koloru blond....
10 września 2014 19:32
halo, dzięki wielkie 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
12 września 2014 20:15
Oficjalnie zakochałam się w paszach St. Hippolyta!  😜 Koleżanka kilka dni temu nabyła Krauter'a, a że była mi winna ze 3 miarki musli, to zobaczyłam, powąchałam i.... no przepadłam! Gdyby nie granulat to sama bym zalała to mlekiem i pożarła! Daaawno nie widziałam tak pięknie ziołowo pachnącej paszy! Stałam z garścią w ręku i normalnie ćpałam!  😜
Gniademu konsumentowi też bardzo smakowało, wcinał aż mu się uszy trzęsły, więc od następnego worka chyba zdradzę Improvera, tym bardziej, że póki co muskulatury i masy to mamy aż nadto ;-)

I przy okazji pytanko, mimo, że nie paszowe - Hippolyt ma też w ofercie biotynę. Warta ona coś, czy jednak Officinalis cały czas najlepszy?
http://animalia.pl/produkt,26488,,baileys-fibre-beet-wyslodki-buraczane-z-lucerna-i-biotyna-20kg.html
Dziewczyny, ile tego podawać? Ile podajecie wysłodków (suchej masy)?
W ogóle - próbował ktoś, lepiej kupić oddzielnie czy produkt się sprawdza?
ej_anka, ja dawałam od 500-750g suchych wysłodków Fibre-Beet do nawet 1,5kg u wielkiego konia, który spadł z masy drastycznie. Jeśli się nie zmieni i nie obetnie podstawowego żywienia konia, to te 750g na dzień bardzo ładnie zaokrągla zwierzaka.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
16 września 2014 07:10
1.5 kg to już musi być bardzo dużo, w sensie ilości. Ja daję 200g, pomieszanych z 1.5 kg owsa i wychodzi tak w sam raz 😉
Ja podawałam pół miarki suchych na cały dzień i Siwa bardzo ładnie się zaokrągliła na tym. 😉
gryglodor na tych konkretnych wysłodkach?
Musze sobie przygotować jakis zestaw tuczący, a jak najmniej energetyczny, na powrót konia z kliniki bo na pewno bedzie szkieletem roku.
Konkretnie na tych: klik, tamte są bogatszą wersją tych moich, więc myślę, że efekt będzie albo podobny albo nawet lepszy. 😉
quantanamera, dziękuję :kwiatek:
Ja muszę coś dołożyć, żeby utrzymać masę i jednocześnie wzbogacić dietę w białko, i tak mi te wyslodki wpadły w oko 😉
ej_anka, ale wysłodki białka akurat za dużo nie mają 😉
Orzeszkowa, ale lucerna już tak 😉
Chociaż - przyznaję się bez bicia - nie sprawdziłam ile jej tam jest, i zakładam, że nie powalająco dużo.
W każdym razie te niedobory nie są duże, zamówię więc prawdopodobnie to, zmienię mesz (konio je 2x tyg) na wysokobiałkowy i zwiększę owies.
Mam nadzieję, że go nie rozsadzi, te niedobory wzięły się prawdopodobnie z małej ilości owsa właśnie, no ale staram się nie fiksować od razu...
ej_anka, cale 10% białka 😉 Jak się boisz efektu dymiącej czachy to jęczmień lepszy od owsa, strączkowe też ładnie tuczą, białko mają a nie grzeją w dekiel 😉
Czy ktoś ma możliwość załatwić melatoninę w proszku :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: pilnie potrzebuje a nigdzie nie mogę kupić 😵 ?
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
18 września 2014 22:32
Bardzo długo szukałam paszy dla mojego 17latka który spadł mi z wagi wiosną zeszłego roku. Próbowałam na prawdę wielu pasz, musli, sieczki, otręby ryżowe. Bez większych sukcesów ale teraz z czystym sumieniem mogę polecić spillers senior condition , już po miesiącu zauważyłam poprawę, nie było tej paszy kiedy chciałam zamówić kolejny worek i pani poleciła mi saracen veteran mix która ma niemal identyczny skład. Efekt wow wciąż się utrzymuje. Koń wreszcie ma tłuszczyk. A saracen tańszy. Z czystym sumieniem polecam obie pasze
Hej!
Poszukuje kogoś kto handluje paszami w mojej okolicy (Bielsko-Pszczyna-Żory), interesuje mnie pasza, ktora nie zawiera owsa dla konia w treningu sportowym.
Ktoś coś ?
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
24 września 2014 20:05
Hej
Jako że mam dwa konie ,jednego tucze a drugi na diecie odchudzającej dostaje tylko dla smaczku .
Jest to owies gnieciony + pasza Hilight Horse & Pony Mix (wymieszane 4/2)
Chciała bym dodać do tej mieszanki jeszcze sieczke .
Myślałam o http://allegro.pl/lucerna-melasowana-sieczka-sukces-10-kg-i4589018809.html
Ale znalazłam jedna opinie negatywną co możecie o niej powiedzieć ?
A może polecacie inną ?
gajara18, od lat podaję lucernę Sukcesu jako sieczkę spowalniającą jedzenie i nie narzekam. Fakt, że każdy worek jest inny.
gajara18 podawałam tą sieczkę w zeszłym roku i dwa konie mi się przez nią przebiałczyły. Dostawały po dużej garści na karmienie (2xdziennie).
Hm ja mam konia wyjątkowo podatnego na przebiałkowanie i przenigdy nie było problemu po tej sieczce
A dawka nawet większa, bo spora garść 2 do 3 razy dziennie... jankesiara,  jesteś pewna, ze to od lucerny? (przy czym zdaję sobie sprawę, że lucerna jest wysokobiałkowa)
Podawałam tą sieczkę kilka lat temu i mój koń też jadł ją całkiem chętnie. Na pewno mu nie zaszkodziła. Spełniała swoje zadanie, spowalniała żucie. Pamiętam jedynie, że trochę się pyliła.
Wpadam podzielić się spostrzeżeniami na temat otrąb ryżowych riso scotti- WOW! Skarmiłam worek i mój koń nie tyle co przytył,co w ciągu 4 tygodni tak się umięśnił- połączenie pracy z tymi otrębami,że przestał się w klacie dopinać w derkach- 10/10, jestem zachwycona.
_Gaga na 90% po tej lucernie bo cały czas stoją na tym samym. odkąd przestałam dawać problem się więcej nie pojawił 🙂
ale znajoma karmi już od dłuższego czasu tą sieczką i u niej takich problemów nie było 😉
jankesiara, ależ ja nie neguję, każdy organizm inaczej reaguje na konkretną paszę
Co więcej Sukces jest strasznie nierówny (w sensie produkcji). Może trafiła Ci się partia z wyższym białkiem? 🙂
słuchajcie, szukam super bomba dodatku, czegoś podawanego doustnie, wspomagającego kopyta, które koń miał od zawsze z tendencją do pękania wzdłuż całej puszki. znalazłam cuś takiego: http://www.mksklep.pl/equistro-kerabol-biotin-1000-g-p-7740.html
czy uważacie, że to byłby dobry pomysł? z góry dzięki  :kwiatek:
Kerabol jest bardzo dobry,ale musisz też wzmocnić od zewnątrz czymś keralitu,polecam bo działają-tran podobno też,ja efektów nie zauważyłam.Doustnie także bardzo wzmacnia kopyto http://animalia.pl/produkt,7058,515,orling-gelapony-biotin-h-proszek-1200g.html używałam i kowal nie mógł się nachwalić jakie ma dobre kopyta po dwumiesięcznej kuracji.
dzięki, będę myśleć🙂
_Gaga bardzo możliwe że tak było, jedno jest pewnie że konie ją chętnie jadły 😉 i uważam że cena jest adekwatna do jakości sieczki
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się