siodło ujeżdżeniowe

Wygląda nieźle, a jak jest z łopatką? Szczerze mówiąc na fotce nie widzę zupełnie, gdzie Złotemu się łopatka kończy...

Super, że w końcu coś znalazłaś!
wydaje mi się że lepiej było by gdyby siodło było troche szersze, jak koń Ci się  trochę rozbuduje to będzie problem (co to za siodlo, można zmieniać rozstaw łęku?), wkładasz jakąś podkładkę pod siodło?
Lena
bo dobry aparat pojechał w Beskidy... Łopatka to jedyny element, którego nie jestem pewna. Między łękiem a kłębem są akurat 4 palce, więc idealnie.

Korsik
rozstaw- 30. Podkładki używałam, bo miałam za duże siodło. Teraz nie mam zamiaru, bo mam nadzieję, że będzie dobre.

To jest Stubben Juventus. Zwróć uwagę na to, że siodło jest praktycznie nowe. Na tybinkach nie ma śladu łydki. Jeśli jest nierozjeżdzone to chyba też ma jeszcze parę centymetrów na które może się rozejść. Czy bzdury opowiadam?  🙂
ja się powolutko zastanawiam nad kupnem ujezdzeniówki Wintec 500.
choć już sama nie wiem czy nie lepiej jakieś używane skórzane..

ale tak przy okazji, pierwszy raz widze na oczy takie siodło winteca:
http://www.allegro.pl/item529724874_siodlo_ujezdzeniowe_wintec_sport_nowe.html

tanie jakieś i dziwnie wygląda, wie ktoś coś o tym siodełku?

mam to siodło- co prawda trochę mniejsze niz trzeba - 16,5 ale ogólnie jest b. wygodne! Nie trzyma kurczowo, ale ułatwia zachowanie poprawnej postawy, Godne polecenia. Bardzo rozważałam czy nie kupic właśnie tego- większego modelu- ale zrezygnowałam na korzysc zbierania na  Pro Jump.To  stary model i nie posiada ani syst. cair, ani- niestety- wymiennych łękow.
a stubben ma taką rozmiarówkę jak prestige? ja brałabym szersze, ale decyzja należy do Ciebie
caroline   siwek złotogrzywek :)
07 lutego 2009 20:41
[quote author=_kate link=topic=300.msg168902#msg168902 date=1234032815]
Jeśli jest nierozjeżdzone to chyba też ma jeszcze parę centymetrów na które może się rozejść. Czy bzdury opowiadam?  🙂
[/quote]
😲
moim zdaniem totalne bzdury

mnie na zdjeciach nie podoba sie to, ze mam wrazenie, ze siodlo lezy na lopatce. ale to tylko wrazenie na podst. calkiem niewyraznych zdjec.
mnie na zdjeciach nie podoba sie to, ze mam wrazenie, ze siodlo lezy na lopatce. ale to tylko wrazenie na podst. calkiem niewyraznych zdjec.


Ale to może być wynikiem niewłaściwego osiodłania, ew. sposobu przymierzenia siodła.

Ja uważam - po pobieżnych oględzinach jedynie po zdjęciach - że jest na styk. Dla jednych to super, dla innych to początek potencjalnych problemów 😉
ok, dziękuję za opinię. Zobaczę, co jutro usłyszę.
caroline   siwek złotogrzywek :)
07 lutego 2009 21:13
Ale to może być wynikiem niewłaściwego osiodłania, ew. sposobu przymierzenia siodła.
oczywiscie.
ale skoro TAK jest siodlo sprawdzane czy pasuje, to...
Dla jednych to super, dla innych to początek potencjalnych problemów 😉
proszę mnie nie kamieniować za to, że zdjęcia są niewyraźne i ma się wrażenie że leży za bardzo na łopatce.
caroline   siwek złotogrzywek :)
07 lutego 2009 21:31
wiesz, kamienowac to mozna by bylo za probe szukania porady na podst. zdjec na ktorych mało co widac. albo za pisanie bzdur. albo za to, ze nawet jeszcze nikt ci nie zwrocil uwagi, a jedynie padla delikatna sugestia, a ty sie juz czujesz "kamienowana" zamiast - skoro pytalas "jak wyglada" - uszanowac odpowiedz na zadane pytanie i ew. ją przemyślec. 🙄
przez takie akcje to tylko sie ludziom odechciewa odpowiadać na te "pytania" 😵
1. nie napisałam, że czuję się kamieniowana, tylko poprosiłam, zdawałoby się grzecznie, o nierozwijanie tez na temat złego siodłania.
2. akurat nie mam lepszego aparatu na podorędziu, a na tyle mnie obchodzi to, czy pasuje, że bardzo chciałam zapytać. Wystarczy napisać, nie widać, zrób lepsze.  🙄
3. co do bzdur, to zapytałam, zdawałoby się grzecznie, na ile mam/nie mam racji. Chyba po to jest forum.
4. zapytałam, jak wygląda, o ile mnie oczy nie mylą, to nawet podziękowałam za odpowiedzi, więc po co ten ton?  🙄

caroline   siwek złotogrzywek :)
07 lutego 2009 21:45
dodaj jeszcze punkt 5: postarałam się aby na przyszłość niektórym odechciało się wypowiadać - w razie gdybym jeszcze o coś pytała.

🙄
no cóż, mam nadzieję, ze niektórym już się odechciało.
Koniec OT z mojej strony.
caroline   siwek złotogrzywek :)
07 lutego 2009 21:54
[quote author=_kate link=topic=300.msg169153#msg169153 date=1234043236]
no cóż, mam nadzieję, ze niektórym już się odechciało.
[/quote]

świetne podsumowanie twoich próśb:
[quote author=_kate link=topic=300.msg168883#msg168883 date=1234031859]
ale jak wygląda?
(...) ale ciekawa jestem waszych opinii
[/quote]

cudowna postawa.

😵
ciekawa opinii byłam i nadal jestem. Natomiast nie widzę sensu tego typu dyskusji i jeśli jakieś moje pytanie powoduje w kimś chęć takowych, to może mu się odechcieć, bo to nie ma żadnego związku ani z tematem ani z moim pytaniem.
caroline   siwek złotogrzywek :)
07 lutego 2009 22:04
nie widzisz sensu w dyskusji czy sprawdzając/dla sprawdzenia dopasowania siodla potrafiłaś założyc je na konia poprawnie? bo co? bo nie masz wątpliwości, że wszystko jest w porzadku??

ze się tak zapytam - 1) to po huk ci dopasowane siodlo oraz 2) do czego ono jest dopasowane (w jakim sensie) ?

Btw na starej volcie był kiedyś link do artykułu po angielsku jak zrobić podkładkę pokazującą jak leży siodło, i tam było pokazane- gdzie odgniecione i czy to dobrze, źle itp.
Ktoś to ma w linkach?
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
07 lutego 2009 22:17
Może odkryłam starą prawdę  🤔wirek: ale wiecie że Isabell Werth NAPRAWDĘ jeździ w Wintecu IW?  🤔
Tak,  😅 bravo lets-go... tylko pewnie w wersji skórzanej a nie syntetycznej  😎
sens dyskusji na temat dopasowania widzę. Zależy mi na tym, aby było dobre dla nas obojga. Nie widzę sensu w czepianiu się i nadinterpretacji moich słów.
Uważam, że został dobrze osiodłany, ale z pewnością wezmę pod uwagę Wasze opinie i zwrócę jutro szczególną uwagę na to, czy nie przesuwam siodła za bardzo na przód.

czasami były tu ciekawe dyskusje i cenne informacje na temat dopasowania siodła. Jeśli dałam nieodpowiednie zdjęcia, to jak już powiedzialam, akurat lepszy aparat wyjechał, wystarczy napisać-nie widać. I byłby koniec dyskusji.

Myślę, że dobrze znasz odpowiedź, ale... po to, aby nie uwierało konia, nie cisnęło, aby mógł dobrze pracować, nie czując dyskomfortu. Aby miał możliwość poprawnej pracy grzbietem, łopatkami
_kate
Chyba nie należysz do tych, którzy zadając pytanie oczekują jedynie słusznej odpowiedzi "świetnie, pogratulować"?
Aparat nie ma tu nic do rzeczy - to taka kurtuazja voltowa: "nie jestem pewna, słabo widać" 😉
Widać wystarczająco dobrze: siodło leży na łopatce i o czym dalej mówić? Zrób zdjęcia z prawidłowym położeniem siodła (link wcześniej na stronie) i zapytaj znowu.
Nie wierzysz? To gdzie powinien leżeć popręg? Nie na szerokość dłoni od łokcia? A na zdjęciu jest tuż przy łokciu...
Z racji, ze zdecydowałam się dopasować siodło do mojego konia mam do was kilka pytań. Stoję w stajni bez hali i niestety mój koń od jakichś dwóch miesięcy prawie nie pracuje ze względu na zamarznięte podłoże – tylko lekka lonża. Mięśnie, które zbudował podczas letnio – jesiennej pracy spadły. Czy dopasować siodło teraz, czy poczekać na wznowienie pracy i ponowną rozbudowę konia? Jakiego siodlarza polecacie? Mam siodło prestige używane ( niestety bez papierów, gdyż czekam na ich dosłanie) – czy lepiej mieć papiery siodła jak odwiedzi nas siodlarz, czy nie musze na nie czekać ( a czekam już dość długo niestety)
caroline   siwek złotogrzywek :)
09 lutego 2009 02:30
[quote author=Aga_Leming link=topic=300.msg169991#msg169991 date=1234132995]
Mięśnie, które zbudował podczas letnio – jesiennej pracy spadły. Czy dopasować siodło teraz, czy poczekać na wznowienie pracy i ponowną rozbudowę konia? [/quote]
nie bardzo mam pomysł co KONKRETNIE doradzic w takiej sytuacji, dlatego poniżej wypisuję tylko swoje przemyslenia na ten temat.
- w prawidłowo dopasowanym siodle kon bedzie mial szansę prawidlowo sie rozbudowywac - wiec wypadaloby dopasowac siodlo, pracowac konia i jesli sie rozbuduje - ponownie dopasowywac siodlo do juz rozbudowanego konia;
- z drugiej strony - jesli siodlo aktualnie lezy w miare poprawnie i w rownowadze, to mozna "przeczekać" - tj. tymczasowo pomóc sobie podkładką i kiedy muskulatura sie juz odbuduje - "ostatecznie" dopasować siodło;
ale to wszystko w zaleznosci od konia, jego wieku, zdrowia, sposobu pracy, etc. - czyli czynnikow, ktore to ty znasz najlepiej - więc wydaje mi sie, ze od twojej oceny "całokształtu" bedzie to zalezało.


Ja kupowałam siodlo dla konia "na oko" zbyt szczupłego (pierwsza fotka w tym [url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,49.msg119966.html#msg119966]poscie[/url] - tak wygladał kiedy kupowałam siodło) - więc wzięłam siodlo "przyszłosciowo" za szerokie o jeden rozmiar i nie wykluczałam, ze dalsze poszerzenia bedą konieczne - bo nie znalam konia i nie wiedzialam o ile może sie rozbudować.
chociaz z perspektywy - i tak nie bylabym w stanie wtedy przewidziec o ile rozmiarów to siodlo ostatecznie bedzie szersze 😉
a nawet gdyby mi sie to udalo przewidzieć - to i tak nie dalabym rady wtedy jezdzic w siodle tak makabrycznie za szerokim na niego (tak bardzo za szerokim, ze po prostu niedopasowanym...)
No właśnie ja siodło kupiłam w sumie tak samo jak Ty - trochę szersze, gdyż było kupowane na młodego konia, który w dodatku mało wcześniej pracował i dla tego zakładałam, ze zwierzak się jeszcze zmieni, rozrośnie etc. Niemniej jednak chciałabym siodło dopasować tak, żebym nie musiała używać dodatkowych bajerów pod siodło, które miałyby je „wypchać”. Oczywiście zakładam, ze jak koń się jeszcze zmieni to siodło znowu będzie pasowane. Chyba jednak zadzwonię do siodlarza teraz i umowie się na pasowanie, bo siodło mimo, ze moim zdaniem leży dobrze, to właściwie było kupowane „na oko” i wole mieć spokój sumienia, ze wszystko jest w porządku. Najwyżej on mi doradzi co dokładnie zrobić.
Mons   nowe życie z gniadą lasencją;)
09 lutego 2009 19:26
a powiedzcie mi prosze bo ja zupelnie sie na tym nie znam czy to o czym piszecie czyli to rozbudowanie konia to kwestia zmiany rozstawu leku tylko czy czegos jeszcze?? bo jesli tylko leki to moze dobrym rozwiazaniem bylby jakis wintec z systemem wymiennych lekow??
caroline   siwek złotogrzywek :)
09 lutego 2009 19:39
a powiedzcie mi prosze bo ja zupelnie sie na tym nie znam czy to o czym piszecie czyli to rozbudowanie konia to kwestia zmiany rozstawu leku tylko czy czegos jeszcze?? bo jesli tylko leki to moze dobrym rozwiazaniem bylby jakis wintec z systemem wymiennych lekow??


tyle razy to juz bylo walkowane... POCZYTAJ forum ZANIM zadasz pytanie ❗


z watku o dopasowaniu siodla:

i właśnie z tym rozszerzeniem to nie jest tylko ze jest szerzej, zmienia się też wtedy równowaga i nie wiem czy wtedy byłoby też dobre  🤔wirek:


co do twojego wczesniejszego pytania - poszerzanie samego łęku rzeczywiscie mogloby pozbawic siodlo rownowagi (vide dyskusje dot. siodla Wintec IW na zagranicznych forach dotyczace skutkow zmieniania samego tylko rozstawy przedniego łęku, ktore kiedys linkowalam/wklejalam). jednakze - jak tlumaczyl mi "moj" siodlarz - zeby poszerzyc terlice w moim siodle najpierw trzeba wyjac cale wypelnienie z ławek. po poszerzeniu terlicy wklada sie zupelnie nowe wypelnieniew lawki - od nowa je formując.


z TEGO watku:

jezeli siodlo bedzie dobrze pasowalo w ławkach do konskiego grzbietu, to bedzie mozna z powodzeniem korzystac z systemu wymiany łęków.
w internecie jest sporo sprzecznych opinii co do systemu Cair. ja jestem do niego dosc sceptycznie nastawiona. w kazdym razie - wiele osob (fora amerykanskie, angielskie, niemieckie) pisalo, ze pod to siodlo naprawde warto zakladac podkladke mattesa.


[quote author=sanna link=topic=300.msg146775#msg146775 date=1231957093]
Caroline, czy możesz napisać coś więcej o tych "niedociągnięciach" ze strony systemu cair?

linkuję to co znalazlam jakis czas temu: [url=http://www.voltahorse.pl/forum/viewtopic.php?p=600969#p600969]link[/url]
i wypowiedz Teodory na ten temat: [url=http://www.voltahorse.pl/forum/viewtopic.php?p=601029#p601029]link[/url]
[/quote]
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
09 lutego 2009 20:31
Caroline-podziwiam Twoją dzisiejszą dobroduszność 🙂. Sorki za OT ale naprawdę zrobiło to na mnie wrażenie 🙂.
Mons   nowe życie z gniadą lasencją;)
11 lutego 2009 18:16
dziekuje za pomoc i nastepnym razem przejrze wszystko dokladniej zanim napisze🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się