SIODŁA

ekuss   Töltem przez życie
19 lutego 2014 16:02
Ma ktoś siodło w kolorze london? Jak to się sprawdza w kwestii pielęgnacji, o ile siodło jest używane sporadycznie w teren?
a ja chciałam się doradzić 🙂
tak się stało, że będę dzierżawić konia bez siodła. póki co na pół roku, nie wiem co potem. muszę kupić coś swojego. do głowy przychodzą mi tylko siodła z wymiennym łękiem, ale zastanawiam się - czy jeśli kupię takie siodło to czy po wymianie łęku będzie ono dobre dla każdego konia? niestety, ale w dobieraniu siodeł ze mnię kompletny laik, a nie chciała bym inwestować w coś co za pół roku może będę musiała sprzedać...
najbardziej odpowiada mi chyba Wintec 500, myślicie, że to dobry wybór?
niestety lek to nie wszystko w dopasowaniu siodla🙂
ulatwia to sprawe nieco, owszem, ale zostaje jeszcze odpowiedni ksztalt paneli, szerokosc tunelu, rozstaw lawek czy po prostu ogolny rozmiar siodla🙂
ekuss   Töltem przez życie
19 lutego 2014 18:41
Z Wintecami nie mam dobrych wspomnień...jak łęk ok to tył odstawał na kilka cm,albo panele za wąsko-no masakra. I to nie z jednym koniem,a z kilkoma miałam taki problem z winteciem :/ I do tego uczucie jakby się siedziało nad koniem...
dzięki za odpowiedzi. myślałam też nad czymś super tanim do 1000-1200zł. ale nie wiem czy w tej cenie można w ogóle kupić coś akceptowalnego?
Mozna, ale trzeba troche sie poczaic 🙂
Mozna, ale trzeba troche sie poczaic 🙂


a na co polecasz zwrócić uwagę? 😉
ale w kwestii siodla czy okazji cenowej?
po prostu trzeba byc BARDZO na biezaco z ogloszeniami. Poza tym warto znac dobre marki siodel niekoniecznie popularne w Polsce, czesto mozna je zdobyc za bezcen.
Dla przykladu - mam brytyjska ujezdzeniowke klasy albiona/county, kupilam w Polsce za 1/4 ceny normalnej, bo u nas to firma nieznana. Kiedys bylam blisko kupna Spiriga za 600zl, a u niemcow ponizej 600 euro uzywki nie uswiadczysz.
ale w kwestii siodla czy okazji cenowej?
po prostu trzeba byc BARDZO na biezaco z ogloszeniami. Poza tym warto znac dobre marki siodel niekoniecznie popularne w Polsce, czesto mozna je zdobyc za bezcen.
Dla przykladu - mam brytyjska ujezdzeniowke klasy albiona/county, kupilam w Polsce za 1/4 ceny normalnej, bo u nas to firma nieznana. Kiedys bylam blisko kupna Spiriga za 600zl, a u niemcow ponizej 600 euro uzywki nie uswiadczysz.


w kwestii siodła. nie mam pojęcia na jakie firmy patrzeć, co warto oglądać, a co od razu odrzucać.

a np. siodła firmy CanEqui? http://konik.com.pl/canagriequisiodlozlek
na poczatek proponuje przeczytac po prostu revoltowe watki o siodlach bo to zdecydowanie nie jest temat na 1 post 🙂
Witam. Mam pytanie dotyczące siodeł Firmy Pfiff Beauty. Czy są one wygodne, wytrzymałe i dobrej jakości ???
Sa wyjatkowo dziadowskie i niewygodne - koszmar dla jezdzca i konia.
ekuss Ja osobiście nie mam sprzętu w kolorze london, ale znajoma ma od 3 lat siodło i wbrew pozorom kolor nie przetarł się mocno, tym bardziej, że używa go codziennie. Także podsumowując, takie siodło w tereny to niezła sprawa 🙂

gwiazdula Zaoszczędź sobie nerwów po pierwszych jazdach w tym siodle. Niesamowicie koszmarne siodło.  🤔
Ja mam do Was takie pytanie, otóż borykam się z wybraniem rozmiaru siedziska w siodle Daslo Rimini Pro Light. Otóż mam 155 cm wzrostu, ważę 35 kg. Osiągnę max. 165cm. Nie chciałabym potem wyrosnąć z siodła dlatego nie wiem jakie rozmiar wybrać. 16, 16,5 ,17 , 17,5 ? Bardzo proszę o pomoc, może ktoś z Was wybierał sobie te siodło właśnie z takim wzrostem? Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi  :kwiatek:
Dziękuję za opinie, przynajmniej nie stracę nerwów, pieniędzy i uszczerbku na zdrowiu konia  🙂

A jeszcze firmy tj, Rider  i chyba Milano (o ile to w ogóle firma  😡 ) ????  🤣
gwiazdula Milano to raczej firma, ale tych siodeł już nie znam więc nie pomogę  😕
Oki dzięki za rady.  :kwiatek:
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
04 marca 2014 16:48
Witajcie 🙂

Słuchajcie, mam pewien problem z siodłami - jestem bardzo wysoką dziewczyną (183 wzrostu) i dotychczas nie miałam większych problemów z siodłami, ale coraz bardziej daje się we znaki źle ułożona noga, która ma duży wpływ na wszystko. Same moje nogi mają ponad metr długości 😉 Jak myślicie, mam szansę na znalezienie fajnego siodła w którym noga byłaby w miarę "na miejscu"? Polecacie coś dla "długonożnych"? 😉 Myślałam o siodle na zamówienie no ale to droższa impreza... Kolejnym problemem jest to, że jestem szczupła więc 18' siodła często odpadają...
Orientuajecie się jak spisują się brązowe siodła Daw-Mag ? Chodzi mi o trwałość koloru.
Akita, Daw-Mag uszyje Ci np siodło 17 z tybinkami z 18 ;-) ja zamówie chyba w końcu Oskara 17,5 z tybinkami z 18. Chociaż jeszcze czekam na przymiarke Huberta 18.
Ja miałam jeszcze niedawno Daw-Maga GP. Siodło miało 3-4 lata (u mnie było rok) i skóra wygladala jak nowa a kolor przepiekny  😉 tu masz zdjęcia http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/81318
Dzionka chyba miala takie?
zastanawiam się nad kupnem. Bo szukam siodła typowo wszechstronnego dla konia, który wraca do pracy 🙂 zresztą sama wiesz 🙂
podpytaj dzionki, mi sie wydaje ze ona miala te firme 🙂
podasz mi linka do jej profilu ? nie umiem znaleźć  🙄 😉
prv sprawdz 🙂
Bardzo Dziękuję !  😉
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
11 marca 2014 14:49
Ja mam do Was takie pytanie, otóż borykam się z wybraniem rozmiaru siedziska w siodle Daslo Rimini Pro Light. Otóż mam 155 cm wzrostu, ważę 35 kg. Osiągnę max. 165cm. Nie chciałabym potem wyrosnąć z siodła dlatego nie wiem jakie rozmiar wybrać. 16, 16,5 ,17 , 17,5 ? Bardzo proszę o pomoc, może ktoś z Was wybierał sobie te siodło właśnie z takim wzrostem? Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi  :kwiatek:

[b]Haffek[/b] ja mam 164cm wzrostu i ważę lekko ponad 50kg mam dwa siodła ujeżdżeniowe i skokowe obydwa kieffery rozmiar 1 - czyli 17 (z tym, że firma ta ma trochę zaniżoną numerację - jak sprawdzałam winteca, to musiałabym mieć 16-16,5). Normalnie w rozmiarze 17 to ja pływałam a tu jest ok, także jak masz okazję, to najlepiej spróbować pojeździć a potem kupować. Siodła, o którym wspomniałaś nie znam, wiec nic nie mogę na jego temat powiedzieć.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się