PSY

Endurka, znika mi tylko jedna;]
jak nie ma mnie na podwórzu są albo na tarasie, albo w boksie albo w stajni - jestem daleka od zostawiania ich luzem w samopas, młoda znika jak jestesmy tuż obok, zagadamy się i znajdzie pretekst więc po prostu za chwilę widzę ją już za płotem i wtedy bym użyła obroży by nie leciała dalej
jak jestesmy na podwórku to po całej działce latają tylko z nami - w sensie że jak idziemy to tez idą, jak nie idziemy krążą w odleglosci do 20 m
Endurka, mam 5 ha ogrodzonych siatką i drewnianym płotem - moze po obsypaniu problem sie skończy
Blow, może to jest myśl, hahaha dziś poszukam szelek i zaskoczę dziada;]
sznurka IMO powinien dostać więcej "roboty" bo zwyczajnie mu się nudzi
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
17 maja 2013 12:05
używanie kolczatki, kantara, obroży elektrycznej czy jakiejkolwiek formy awersji z powodu zagapienia się człowieka jest dla mnie niedopuszczalne. Albo nie łap zawiechy, albo tak wypracuj zostawanie, zeby w momencie kiedy jesteś zajeta wystarczało "uziemić" psa.
Wybór nalezy do ciebie, ale z mojego punktu widzenia (jestem szkoleniowym talibem), ta sytuacja jest daleka do uzycia oe. Poza tym uzycie w tym momencie, kiedy jest juz za płotem oe moze przynieść skutek odwrotny: pies przyspieszy żeby znalesc się poza zasięgiem. A nauczy sie tego w dwa dni.
OE nie jest dla leniwych, ale do rozwiązywania problemów, których innym sposobem rozwiązać sie nie da.

jeżeli zaś chodzi o sprzet, to uzywanie czegos poniżej takich parametrów mija sie z celem:
http://www.ipo-sklep.pl/index.php?p1497,obroza-treningowa-d-control-400-kod-dt-dc400
sznurka, nie ma opcji użycia, gdy się zagapisz
nie możesz strzelić psa za płotem, musisz być o krok przed nim, więc i tak nie możesz się zagapić, żeby zareagować w odpowiednim momencie

z resztą to średnie wskazania do użycia oe
ona nie wpada w amok pogoni przy Tobie, tak, że nie masz szans na odwołanie, ona sobie po prostu na luzaku przechodzi i oddala się niespiesznie, z tego co piszesz
Mazia   wolność przede wszystkim
17 maja 2013 13:40
tak jak pisze tet niestety to wymaga cierpliwości i systematycznego szkolenia....
Fajnie pokazał to Cesar Millan w jednym ze swoich odcinków "Zaklinacza Psów" (tylko teraz nie mogę znaleźć). Kobitka miała problem ze swoją suką, która strasznie biegała i ujadała na konie... Cesar pokazał jak ich tego oduczyć...
tet, ja też tak myslałam, z psami pracowałam metodami pozytywnymi i dlatego jest mi ciężko z tym faktem, że rozważam bądź co bądź rozwiązanie przemocowe

a co jest nie halo z tą z linka?

Endurka, dzięki za rzetelną odpowiedź, prócz uciekania bo przez chwilę nie pilnuję też wpada w amok i nie daje sie odwołać
ale większość ucieczek o raczej bezszelestne wymknięcie sie i szpula, czasami wymagajaca tego by wsiaść w auto by złapać

a pytam bo szukam dobrego rozwiązania, gdybym szła na łatwiznę bym kupiła obrożę i nie pytała

na razie podoba mi sie pomysł z oponą

tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
17 maja 2013 17:02
sznurka, z jaką linką? cos przegapiłam, albo niejasno napisałam
o link chodziło
abre - zobacz coś z Trixie może?

Do mnie, po 3 miesiącach oczekiwania, wreszcie przyszedł Orijen z Krakvetu.. nie muszę chyba dodawać, że już im podziękowałam za współpracę i zamawiam teraz gdzie indziej? 😉


Kurcze a mi przysłali karmę po zaledwie 2 dniach. Resztę zamówienia dosyłali w dwóch osobnych paczkach po tygodniu i dwóch. Pewnie zależy jak trudno daną karmę ściągnąć od dystrybutora... Gdyby mi zrobili taki numer też bym już od nich nic nie zamawiała  😤
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
17 maja 2013 20:12
No wszystko jest dobrze z tą obrożą z linka. Może oprócz ceny. Bo z nóg zwala. Miałam na myśli, że jak już kupować to co najmniej taką
tet, dzięki za wyjaśnienie

próba z oponą kiepsko, pies bał sie więc szukam dalej koncepcji
Ktos sie wybiera w niedziele na akcje ,,Rusz z kanapy 4 lapy" ? http://www.ruszzkanapy4lapy.pl/#2
Jak sie uda to moze sie wybierzemy z gnomkiem  🙂
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
18 maja 2013 01:35
sznurka, bo psa trzeba przyzwyczaić, że coś się za nim ciągnie
Dokładnie, nie zrażaj się! I przede wszystkim psa...najlepiej zacząć od czegoś lżejszego dla ogarnięcia samego faktu targania czegoś za sobą.Opona potem.I DUŻO NAGRÓD, radości.Proponuję też nie ćwiczyć tego póki co na nudnej posesji gdzie uwaga psa całkowicie skupia się na przedmiocie majtającym się za pupą a wyjść za bramę i iść tak na spacer-emocje się rozejdą...
zacznij od przypinania psa do siebie- żeby czuł jakiś opór, potem dopnij oponę- na początek małą i prowadź psa na smyczy, dopiero jak się przyzwyczai to puszczaj samego z oponą
Muszę się podzielić radosną wieścią: po roku bez kudłów, dużych misek etc. przyszedł "ten czas". Dziś (trochę staraniem a trochę opatrznościowo, z dużą pomocą przyjaznych ludzi) trafił do nas Nasz pies, kupując serca od pierwszego wejrzenia. Owoc mezaliansu ON-kowatej przygarniętej suni i... teriera rosyjskiego. Otrzymał imię Hipster. Wygląda jak... skrzyżowanie leonbergera z... fryzem 🤣 Jest cudny, bardzo łagodny i Olbrzymi. Ma pół roku. Zdjęcie dołączę za parę dni, bo (coś tam) a dziś czarnemu przy kiepskim świetle źle się robiło (ogólnie z lampą pies Baskerwilów wychodził).
halo, gratulacje! Koniecznie pokaż zdjęcia.

No to kolej na nas. Wczoraj zamieszkało z nami Wilcze Szczenię -Szana 😉



bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
19 maja 2013 19:17
Blow śliczne szczenię  💘
a co z Tadzikiem? dawno go tu nie było.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
19 maja 2013 20:25
cud Malina
Wojenka   on the desert you can't remember your name
19 maja 2013 22:48
Szalona Blow  🤣. Co będziecie robić?

A ja po dniu dzisiejszym zastanawiam się ile żyć ma cattledog...? Ruda dwa już chyba wyczerpała. Jest jak powerade- padłeś? powstań!
[quote author=bajaderka-zorro link=topic=32.msg1779669#msg1779669 date=1368987437]
Blow śliczne szczenię  💘
a co z Tadzikiem? dawno go tu nie było.
[/quote]

Tadzik ma się dobrze.No dobra....ciut gorzej w związku z tym, że nikt nie lubi jak mu się do michy włazi i po łbie skacze podczas snu 😀iabeł: Kocham jego cierpliwość i umiejętność rozsądnego karcenia szczeniaków 😍

Dawno nie fociłam ale mam dowody spaceru sprzed jakiegoś czasu, jeszcze za stanu posiadania tylko dwóch psów 🤣









Ciało Różowe 😂






Mój najwspanialszy 🤣



Moje Stado, niekompletne wtedy



cud Malina


Naprawdę jest dla mnie CUD 😉

Szalona Blow  🤣. Co będziecie robić?

A ja po dniu dzisiejszym zastanawiam się ile żyć ma cattledog...? Ruda dwa już chyba wyczerpała. Jest jak powerade- padłeś? powstań!



A co znowu zrobiła?

Będziemy robić dla przyjemności wszystkiego po trochu bo ja lubię wszystko co z psem, po to był mi tak wszechstronny typ. A na poważniej może obi, może IPO, Wilcze Szczenię samo mi powie czym się zajmiemy 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 maja 2013 13:50
A od kiedy masz doga? Nie pochwaliłaś się 🙂
Tak mniej więcej od momentu, w którym mój TZ wniósł go w ramach posagu 😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 maja 2013 14:54
Wow! Gratuluję spełniania marzenia 🙂😉
Ryjo nauczył się wczoraj 'zdechł pies'. Zajęło mu to dokładnie 8min. Uwielbiam jego szybkość uczenia. Uczyliśmy się na ogrodzie, gdzie było pełno ciekawych rzeczy, ale jednak uwaga była skupiona na mnie  😍
A potem ganialiśmy z patykiem (którego sam sobie próbował urwać, bo tak mamy nisko gałęzie od jednego drzewa)  😂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 maja 2013 15:01
Własnie przyszła  💃



😁
Wojenka   on the desert you can't remember your name
20 maja 2013 15:03
Blow spryciara - dwie pieczenie na jednym ogniu 😁

A Ruda jak zwykle jak przystało na psa zaganiającego miała bliskie spotkanie z kopytami. Cztery lata temu kobyla kopnęła ją prosto w czaszkę- Ruda padła jak nieżywa. Zaniosłam ją do domu, założyłam okład zimny na głowę i zastanawiałam się co robić, gdy Ruda przybiegła do mnie i skacząc mi na wysokość twarzy pytała co robimy. Wczoraj synek owej kobyły skotłował ją trochę pod kopytami, pies przybiegł na trzech nogach, cały przekrzywiony-wyglądała jakby miała kręgosłup przetrącony. Już był plan jazdy na sygnale do lekarza, ale Rude znów 5 minut odpoczęło i pobiegło dalej... 🤔wirek: 🤔wirek: 🤔wirek:

JARA
, bluzka boska!
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
20 maja 2013 19:04
Lepszy jest półzacisk taśmowy czy łańcuszkowy? (Chodzi mi tylko o tę część, która się zaciska - reszta obroży normalna taśmowa)
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
20 maja 2013 19:16
wolę tasme, bo łąńcuszek wyrywa sierść.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
20 maja 2013 23:27
Dzięki 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się