PSY

a to mieszkanie po czesaniu samoyeda, który wcześniej hasał po lesie  🤣 no dobra flat też wniósł kilka tych igiełek

Wojenka w samoyedach to akurat dość trudne, psów jest mało, petów praktycznie nie ma a jak są to niewiele tańsze.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
26 listopada 2014 15:47
W ZKwP jest 38 hodowli. Wg strony http://e-samoyed.pl/hodowle/hodowle-w-polsce
Dla porownania cattle dogow hodowli jest ok 15. A petow zdarza sie zawsze troche. Zeby daleko nie szukac ja mialam peta w tym roku.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 listopada 2014 18:02
Sprawdź ile jest hodowli bulli, a spotkanie tzn możliwość kupienia peta jest baaardzo rzadka. I nie dlatego, ze ich nje ma. Tylko dlatego, ze hodowcy psy z wada zgryzu czy dziurawym plaszczem (dziurawy płaszcz nie jest wadą) opychaja za 3000tys jak normalnego psa. Zeby ktoś sie doczepil, ze to pet w cenie normalnego psa to musi miec niebieskie oczy albo wielka czarna plame na plecach.
Tak samo w innych rasach, sporo jest psow sprzedawanych jako pelnohodowlane, a w rzeczywistosci to powinny byc wycięte psy na kanape.


edit

To tak jako przyklad. Ale takich hodowców jak Ewa to ze swieczka szukac ;-)

edit2:
* teoretycznie
Wojenka   on the desert you can't remember your name
26 listopada 2014 20:03
Hahaha, no ja znam hodowców, którzy peciora potrafią za 5 tysięcy sprzedać  😁
Ale jednak z reguły jest inaczej.
Nam na kilka miotów nie urodził żaden prawdziwy pet, czyli wszystkie szczenięta miały dobre zgryzy, umaszczenie, żadnych złamanych ogonów. A mimo to, te nieco mniejszej urody sprzedawaliśmy nieco taniej.

Kocham Vetoskin !!! No kocham, kocham, kocham !!! ( nie mam żadnego powiązania z reklamowaniem w razie co 🙂 )
Moje wiecznie białe, zakłaczone kanapy i dywany po dwóch miesiącach nie wymagają codziennego porządnego odkurzania, a przy psiaku z sierścią a'la Jack Russel to była tragedia... Wstydziłam się kogokolwiek zapraszać, bo dom biały i goście też... Wiadomo, że jeszcze coś tam się sypie, ale różnica jest przeogromna.
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
26 listopada 2014 20:36
cavaletti, to Nebra? Pytam, bo znajoma na innym forum znalazła identycznego psiaka, ostatnio mieli przeboje z układem pokarmowym. Pytam, bo jeśli to nie Nebracha to jest niemal identyczna po prostu 🙂

Moje szczenie-znajda rośnie.. Przerosła już Sunię (kundel w typie jamnika) co akurat nie jest żadnym zaskoczeniem, ale prześcignęła też Jazz'a (grzywacz). Ma jakieś ~5 miesięcy i tak się zastanawiam ile jeszcze będzie rosła, bo rodzice powoli są przerażeni co to za duży pies będzie, a zaklinałam się, że będzie malutka... 😁


tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
26 listopada 2014 21:04
Sprawdź ile jest hodowli bulli, a spotkanie tzn możliwość kupienia peta jest baaardzo rzadka. I nie dlatego, ze ich nje ma. Tylko dlatego, ze hodowcy psy z wada zgryzu czy dziurawym plaszczem opychaja za 3000tys jak normalnego psa. Zeby ktoś sie doczepil, ze to pet w cenie normalnego psa to musi miec niebieskie oczy albo wielka czarna plame na plecach.
Tak samo w innych rasach, sporo jest psow sprzedawanych jako pelnohodowlane, a w rzeczywistosci to powinny byc wycięte psy na kanape.


edit

To tak jako przyklad. Ale takich hodowców jak Ewa to ze swieczka szukac ;-)


To bym im pokazala ten srodkowy palec i poszla po kundla ze schronu. Serio. Jezeli komus nie zalezy na hodowlanym psie, to przeplacac za peta jest bez sensu. Chyba, ze petem bylby pies z wadliwym umaszczeniem za to swietny uzytkowo, a ja chcialabym psa do sportu/pracy. To moze bylabym sklonna placic w cenie hodowlanego psa.
Karmił ktoś z Was swojego psa karmą Doctor Dog? Jakieś opinie? Na pierwszy rzut oka skład mi się całkiem podoba

Skład
42,81% mączka mięsna wołowa; 18,65% chrząstki wołowe; 16,64%podroby wołowe; 9,80% otręby pszenne; 2,45% marchew suszona; 2,45% pasternak suszony; 1,22% natka pietruszki suszona; 1,21% seler suszony; 0,86% jabłka polskie; 0,86% ziemniaki polskie; 0,01% koperek ; 3,04% wilgotność; drożdże piwne suszone ,naturalny przeciwutleniacz (bogate w tokoferol ekstrakty pochodzenia naturalnego)

Zawartość składników pokarmowych
42,2% białko ogólne; 23,02% tłuszcz po hydrolizie; 17,74% węglowodany; 10,4% popiół surowy; 3,6% włókno surowe; 3,04% wilgotnośc

Witaminy i minerały
witamina A 5000j.m./kg; witamina D3 500j.m./ kg; witamina E 50mg/kg; witamina B1 1mg/kg; witamina B2 2,4mg/kg; witamina B6 1,2mg/kg; witamina K 0,3mg/kg; witamina B12 4pg/kg; biotyna 100pg/kg; kwas nikotynowy 11,4mg/kg; kwas pantotenowy 10mg/kg; kwas foliowy 0,18mg/kg; cholina 1200mg/kg; wapń 3,1%; fosfor 1,65%; sód 0,2%; potas 0,65%; glukozamina 100mg/kg; chondroityna 80mg/kg; żelazo 80mg/kg; jod 1,51mg/kg; kobalt 0,05mg/kg; miedź 7,5mg/kg; mangan 5mg/kg; cynk 120mg/kg; selen 0,11mg/kg
cavaletti, to Nebra? Pytam, bo znajoma na innym forum znalazła identycznego psiaka, ostatnio mieli przeboje z układem pokarmowym. Pytam, bo jeśli to nie Nebracha to jest niemal identyczna po prostu

Tak, to Nebra 🙂
Viridila, ile waży teraz? Z głowy (proporcje) podobna trochę do mojego. Jest długonożny, wpisany w kwadrat, pod kolano, waży jako dorosły pies +/- 20 kg.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 listopada 2014 11:34
To ja Ci powiem jeszcze coś lepszego. Jakieś trzy lata temu spotkalam na wrocławskich klinikach dwie dziewczyny, które przyjechały na badania słuchu z psami. Jedna z suk okazała się głucha na jedno ucho. Oczywiście na forum żal i rozpacz, suka wykreślona z hodowli. Właścicielka opisywała się jako hodowcę z prawdziwego zdarzenia, kupiła drugiego psa. W obecnej chwili suka (ta głucha oczywiście) jest już po jednym kryciu, w ogłoszeniu ze szczeniakami nie ma słowa o tym, że matka jest głucha. Była nawet informacja, że pieski przejdą badania słuchu. I co? Informacja o badaniach słuchu szybko zniknęła. Podejrzewam, że w momencie jak się okazało, że są głuche/półgłuche. I również podejrzewam, że poszły w cenie normalnych, zdrowych szczyli.

Albo koleś, który dopuścił się fałszowania dokumentów potwierdzających zdrowy słuch u swojego repa. Pół Polski (albo i cała) kryło jego psem, a jak go dziewczyna zostawiła to powiedziała, ze rep głuchy. I wszystko wyszło, niektórzy pewnie nadal nim kryją.


Nikt świadomie nie kupuje peta w cenie zdrowego, hodowlanego, wystawowego psa. Opisywany pet z mega predyspozycjami do sportu czy pracy to umówmy się wyjątek. Zwykle są to ludzie, którzy nie wiedzą, to ich pierwszy pies albo wierzą w ściemę ciśniętą przez hodowcę.
To ja jestem dziwnym hodowcą, bo pełnowartościową sukę i to tą, którą na początku obstawiałam, że sobie zostawię (a potem prawie losowałam ) 😉 sprzedałam taniej niż resztę.. Ale czułam w kościach, ze to musi być ten dom. 🙂 I  😍 ten domek.
Petów nie miałam żadnych w sensie jawnych wad budowy czy charakteru. Fajny ten miot wyszedł. Tfuuu teraz byle zdrowy.
Kleik, ja karmiłam i przstałam czym prędzej - wielkie! luźne! kupy po tym, masakra (przynajmniej u nas tak było). Tylko nie pamiętam którą wersję dawałam...
Ja to w ogóle hit usłyszałam. Znajomy kupił owczarka środkowoazjatyckiego. Pytam czy z rodowodem - usłyszałam, że nie, bo tej rasy się w Polsce nie wystawia więc nie dostają rodowodów.
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
27 listopada 2014 12:59
abre, dokładnie zważę ją jutro (będziemy u weta), ale Jazz waży ~8kg, a ona już cięższa od niego się zrobiła. Obstawiam coś koło 8-10kg zatem w tej chwili. Czekam aż zacznie zmieniać te szczenięce zębiska w końcu, bo będzie wiadomo, że ma wtedy te pół roku 😁

Do jakiego wieku psy rosną? 😡
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
27 listopada 2014 13:44
Bardzo intensywnie do 8-9 miesiaca, potem jeszcze w wzwyz do okolo roku, do trzech lat sie rozbudowuja.
Viridila ale masz bandę.Jak grzywacz przetrzymuje zimę?
Ja zawsze uśmiechałam się na widok poubieranych piesków ale cóż,zamówiłam na derkę 😉 Myślałam,że jeszcze czas ale pies już mi się telepie jak czekamy np 5min.w miejscu.Na szczęście przy marszu i lataniu luzem nie ma tego problemu ale podczas wolnych "miejskich" spacerach marznie.Nie wiem co bedzie dalej.A znów nie chce go wydelikacić,suka sąsiada całe dnie na zewnątrz i nie widać,żeby było jej zimno.

Także,dziewczynka może masz trochę wyczesywania z tymi swoimi futrzakami ale za to wyglądają pięknie i nie marzną 🙂

Jara banda buli niezła,mi się te mikro podobają 😉

Sierra jak tam u Was?

Hiacynta,Honey jak znów będziecie w okol.Puszczy Dulowskiej/Krzeszowic dajcie znać.To moje okolice i -jak można-chętnie bym się dołączyła,choć nie wiem czy mój dzik towarzyski  😡nadaje się na takie wyprawy 😉
Zuza dzięki, że pytasz. Na razie nie byliśmy jeszcze u neurologa. Wszystkie badania jakie dotąd przeprowadziliśmy pokazały, że wszystko jest w normie  a pies jest - cytuję - "w topowej kondycji". Z tym drugim się nie do końca zgodzę, bo moim zdaniem jest za gruby 😉 Ale poza tym dostaliśmy brutalne acz proste zalecenie: nagrać każdą anomalię. Nie panikować, nie denerwować się, wyciągnąć telefon i po prostu nagrać atak. Bo może się pojawić za rok, za miesiąc, albo jutro. A najprawdopodobniej: wcale. Konsultowało go dwóch wetów i obaj doradzili to sama. Więc pies pracuje normalnie. I dalej jest odchudzany 😉

Dziewczyny jak jakościowo wypada Purizon? Cenowo jest pomiędzy Acaną a Orijenem. Wzięłam z Zooplusa różna małe paczki za punkty z zamiarem dawania jako smaczki i bardzo mi się ta karma spodobała. Mam rybną, black angus i coś jeszcze. Na pierwszy rzut oka: wow. Zapach i zainteresowanie psa. Rzeczywiście to dobra karma, czy po prostu tylko robi dobre wrażenie? 😉

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 listopada 2014 12:23
Sierra, Purizon to jest dokładnie to samo co Acana i Orijent - jedna firma. Składowo super, wysokobiałkowa.
Moje na Purizona kiepsko reagowały. Kupy rzadsze i bąki się pojawiły. Miałam dużą paczkę, Adult albo Fish. Psy na co dzień są na Orijenie, zmieniamy rodzaj karmy ale nie firmę. Czasem dajemy Acanę.
My wciąż jemy Acanę Light&Fit. Jedna duża qp'a dziennie jest ok, ale szkoda, że zawsze jest miękka. Jednak jakiś efekt zaczyna być widać...

...bo pies dostaje mniej więcej połowę dawki przewidzianej na zbicie wagi dla psa o wadze 30kg. Czyli całe 180g dziennie. A waży [s]33,5[/s] 32kg 😉
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
28 listopada 2014 13:38
Viridila ale masz bandę.Jak grzywacz przetrzymuje zimę?
Ja zawsze uśmiechałam się na widok poubieranych piesków ale cóż,zamówiłam na derkę 😉 Myślałam,że jeszcze czas ale pies już mi się telepie jak czekamy np 5min.w miejscu.Na szczęście przy marszu i lataniu luzem nie ma tego problemu ale podczas wolnych "miejskich" spacerach marznie.Nie wiem co bedzie dalej.A znów nie chce go wydelikacić,suka sąsiada całe dnie na zewnątrz i nie widać,żeby było jej zimno.


Jazz obecnie biega w dresiku 🙂 W sumie to ubierany jest tylko, jak już faktycznie chłodno jest na dworze. Wydelikacony jak na łysego psa nie jest, ale z drugiej strony też nie przesadzamy z tym "hartowaniem" go. Na spacery już ma dresik, bo o ile idziemy to właśnie jest ok, ale starczy na chwilę stanąć albo po większym bieganiu jak zwalniamy to widać, ze jednak mu zimnawo jest. Mnie ubieranie psów nie przeszkadza - to trochę jak z końmi w zależności od osobnika i tego co się robi, bo jedne się derkuje, inne nie 🙂 Chociaż jakbym zobaczyła ON'ka w sweterku to chyba bym no.. 😁
To i my się przywitamy w psim. Międzygatunkowo. Pozdrawiamy wszystkich wątkowiczów.
(czas jakiś temu było o relacjach pies-królik; no to u nas jest tak 🙂😉
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
28 listopada 2014 16:52
A krolik mial byc miniaturka?
🙂
Mam dwa pytania.
Jak oceniacie karmę husse?
Drugie pytanie nieco bardziej złożone. Psa mamy od zimy zeszłego roku, ale jako szczenie był w domu. Od wiosny mieszka na dworze, wręcz nie chciał być w domu, nie mógł sobie znaleźć miejsca- po kastracji kiedy go pilnowaliśmy. Na dworze ma kojec, budę w kojcu ( na podwyższeniu z ocieploną podłogą, ścianami wysłaną słomą). Teraz mnie trochę serce ściska, że zimno, a on na dworze ( chociaż nie widzę żeby cierpiał :p ) , ale wiem, że nie może być tak, że trochę go do domu wezmę, a później znów na dwór. Dodam, że to jest mieszanka ON długowłosego z labradorem, je tylko suchą karmę.
Jak mu pomóc w zimie? Jak karmić - dawać coś na ciepło? Jak z wodą, bo przecież mu zamarza, a dostęp powinien mieć cały czas? Jakieś inne sugestie?
tet - nie. Od początku wiedzieliśmy, że mamy przechlapane. 🙂
Czy ktoś z Was ma psiaka, któremu przytrafiło się zwyrodnienie kręgosłupa? U nas wyszło przez przypadek, przy rtg serca i zastanawiam się nad tym czy masaż, albo jakieś konkretne ćwiczenia mogłyby spowolnić ten proces?

edit: Mzimu dlaczego przechlapane? Ostatnio podawałam takim słodziakom zastrzyki w stajni i po prostu mnie urzekły  🤣 Aż zaczęłam myśleć o tym, żeby w przyszłości sprawić sobie takiego do domu  😉
delta   Truth begins in lies.
28 listopada 2014 19:04
dreamer, bo czasai ktoś kupuje miniaturkę a wyrasta z niej nieminiaturka 😀

Dla pamiętających przeboje z Karesową - ciekawostwa - teraz ma szczeniaka ONa ciekawe czy ma go naprawdę czy tylko na niby - http://www.owczarek.pl/forum/index.php?topic=25566.new#new
dreamer - jest przesympatyczny i łagodny, to prawda, miziasty tak, że odkąd skończył rok jeździł do przedszkola - i od tego roku do szkoły mojego syna - z wizytami, bo uwielbia dzieci i międlenie, nigdy nie ma dosyć, niczego się nie boi. Ma pokaźny fanklub pośród moich znajomych: wchodzą goście i najpierw witają się z królikiem, potem z psem, ja tam gdzieś w tle się pałętam, nikomu niepotrzebna 😉. Nigdy nie chorował.
Dlaczego więc przechlapane? Bo to megakrólik i wszystko w nim jest mega, upór króliczy - razy sto, siła razy tysiąc, wytycza nowe definicje linienia - przez cały rok - miałam pod opieką dużo zwierząt, myślałam, że o linieniu wiem wszystko - NIC nie wiem jak się okazało. Jest worem bez dna, zjada wszystko, im droższe tym więcej, niedługo zbankrutuję z powodu żwirku do kuwet, nikt go nie chce przechować na wakacje, więc wszędzie jeździ z nami, chodził na smyczy (miny ludzi we wsiach - bezcenne), dopóki nie wyrósł z największych szelek na największego maine coona ever - generalnie temat można ciągnąć długo, ale w innym wątku.
Więc wracając do psich klimatów - tym razem trochę akcji.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 listopada 2014 20:10
marysia550, Jeden posiłek ciepły i raczej jedzenie bardziej tłuste 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się