hucuły.

Klacz mam raczej grubą - nawet po obejrzeniu Waszych koni to moja jest najgrubsza, ale takiej jest budowy, już po odchudzaniu. Wałach jest od niej wyższy - nie mierzyłam, jest bratem tej klaczy po tym samy ojcu. Obecnie już widać że dostał pośladków i mięśni na tyłku bo do tej pory to wyglądał jak typowy młodzik.
Jeszcze dziś zrobię im zdjęcia to wstawię. 
Wetnę się nieśmiało ze zdjęciami urodzinowego tortu kucyka  🙄

Świnka
Hah wszystko pięknie a ja nadal nie wiem kiedy Panama ma urodziny :-D
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
28 kwietnia 2015 19:46
Hah wszystko pięknie a ja nadal nie wiem kiedy Panama ma urodziny :-D


Ja  Ci  powiem kiedy ma 😉
24.01.2010 😉
Synek za miasiąc i trochę ma 4 lata! Poważny wiek 😀
lovesunrise, bardzo mi się podoba! Zwłaszcza na ostatniej fotce 🙂
lovesunrise,  kawał konia ! 😉
lovesunrise Ładny, ładny  💘


My powoli pracujemy nad brzuszkiem  😁
Huculska Ostoja- tak mi sie wydawalo :-D dziekuje
lovesunrise, pampera- piekne Wasze koniki i fajnie wygladaja
Ja w piatek odpalam Paname po prawie dwoch miesiacach postoju.
pampera piękny Pampero 🙂
Wtrącę się do rozmowy. Wczoraj pierwszy raz mój 3 latek zapoznawał się z drążkami do skakania - myślałam, że jak wszystko powącha, ugryzie, pofuka i przez nie przejdzie, ale tu mnie totalnie zaskoczył bo tak mu się ten drążek na wysokości ok.60cm. spodobał że sam bez namawiania zaczął przez niego skakać i znów nawracać i skakać takich kółek zrobił co najmniej 6 a przy tym był strasznie szczęśliwy - pokładałam się ze śmiechu. Nie wiedziałam, że te koniki tak mają.  W końcu powiedziałam dość i zabrałam mu ten drążek. Konik jest w trakcie "dosiadania" i to jego pierwsze kroki w dorosłości.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
30 kwietnia 2015 09:38
lovesunrise, piękne konisko! Zakochałam się.
MonikaP, hucuły mają genialne pomysły 😉
pampera, rzeczywiście Pampek brzuchaty się zrobił 😀
Moja gruba po dzisiejszej wykanczajacej polgodzinnej jezdzie stepem
Kurczak Ciąża spożywcza 😀
marysia550 w którym miejscu gruba?  😁
Pampera-  w brzuchu. Popregu nie moglam dopiac.Panama nie umie tak biegac, jak Pampek, bo zaraz ma kite na plecach, wymachuje nogami i udaje araba.
marysia550 mój też tak biega! Ale jak nie mam aparatu lub jest daleko  😁
Chyba w końcu znalazłam współdzierżawcę, więc kucyk będzie się ruszał 6, 7 razy w tygodniu  😅 Od jutro będzie dostawała pół kilograma owsa, zobaczymy co z tego wyjdzie czy nabierze trochę energii. Dodatkowo w przyszłym tygodniu jadę kupić jeszcze witaminy  🙂
Zainspirowana innym tematem z forum mam pytanie dotyczące wagi - ile najwięcej może ważyć jeździec jeśli chodzi o hucuła?
Ja mam klacz o dość masywnej budowie i w porównaniu z waszymi zdjęciami to ona jest naprawdę duża a ja nie należę do szczupłych osób, noszenie moich 80kg nie sprawia jej problemów. Chciałabym wiedzieć czy tylko ja jestem taka duża i jeżdżę?
Uwaza sie, ze 1/3 swojej wagi moze niesc jeśli jezdziec jest ogarniety. Ja mam 177 cm , a waze 61-65 kg.  Odkad stanelam przed wyzwaniem jazdy na huculach duzo schudlam, ot taka motywacja. Jezdzilam i na drobnej klaczy 133 cm a klebie, a moja ma 145 minimum w klebie i jest zdecydowanie masywna ( nie gruba, otluszczona, tylko kawal konia). Mysle, ze wazy ponad 350 kg. Spokojnie wsadzilabym na nia i ciezsza osobe, bo kon jest w treningu caly czas, ale musialaby to byc osoba, ktora nie odbije jej plecow.
asds   Life goes on...
05 maja 2015 18:14
Czy ktoś kojarzy może klacz huculska Nasiren?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
05 maja 2015 20:06
Uwaza sie, ze 1/3 swojej wagi moze niesc jeśli jezdziec jest ogarniety. Ja mam 177 cm , a waze 61-65 kg. 


Poważnie? I na awatarze to jesteś Ty?  😲 Jak to robisz przy takim wzroście, że nie wystają Ci nogi pół metra pod brzuchem?  😡
Smarcik-  moze to zalezy od wielkosci brzucha?? Ha ha tak to ja na kobylce ok 133 w klebie.
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
06 maja 2015 08:33
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
06 maja 2015 09:58
MonikaP, ja uważam, że wszystko zależy od umiejętności jeźdźca, intensywności i częstotliwości jazd. Hucuły są silne, ale miałam okazję obserwować osobę ważącą 80+ z marnymi umiejętnościami, za to jeżdżącą często i intensywnie i uważam, że koń na tym cierpiał. Faktycznie mówi się, że hucuł może unieść 1/3 swojej masy, ale nie oznacza to, że będzie to dla niego dobre. Nie wyobrażam sobie osoby ważącej 100 kg i jeżdżącej na 300 kg koniu, tym bardziej, że 300 kg, to w sumie niewiele na hucuła.
Przypominamy się z Granulatkiem już prawie bez futra 🙂
My ostatnio się nie obijamy 😀




I Ścieżka huculska nad Lutnią - http://www.peckiel.pl/huculy/zalutyn-23-maja-2015-2/[hr]

Kl. LUNA (Witalis-O – Lusi po Wantos), ur. 20-04-2012, hod. Józef Bielecki (LB), jeździec: Adam Piekarz
Granulatowo-rowerowa wycieczka nad morze 🙂 Okazało się, że po pierwsze brak innych koni w terenie jest dla niej całkowicie nieistotny, a po drugie że świetnie biega przy rowerze :P
Milwa Zazdroszczę możliwości takiego wypdu  😍 U nas w okolicy nie ma żadnej wody  👿
Milwa- koniec świata. Hucuł nad Bałtykiem 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się