hucuły.

Ale komunikat jest świeży również, a wiadomo bylo wczesniej.
I proby nie dotyczy.
http://www.ozhk.pl/content/komunikat-o-cie-ce-huculskiej-pilne

Próba w Klikowej ale brakuje koni  🤔 i nie wiadomo czy się odbędzie.
czy jest u ktoś , kto zna się na ochronie zasobów genetycznych ?mam pewien problem i możne ktoś mi mógł pomóc .
czytam ten wątek i zachwycam się od jakiegoś czasu 🙂 ostatnio strasznie spodobały mi się hucuły, dlatego jestem ciekawa, czy osoba mająca tak mniej więcej 173 cm może jeździć czy już wyrosła? 😡
Ja mam 177 🙂
marysia550 ooo, fajnie 🙂 mogłabyś wrzucić jakieś zdjęcia na koniu? ile wzrostu ma koń?
Prosze, pierwsza 142b druga 132cm
Ja mam 167cm, koń 142. Osobiście nie zdecydowałabym się świadomie na zakup kuca, który miałby z 15cm mniej. Objeżdżałam kiedyś kucyka 121cm i 127cm i o ile na tymczasowo, lub co jakiś czas to spoko-lubię kuce o tyle jako jedyny własny koń  do jazdy już nie. Moim zdaniem jednak za duże dysproporcje.

borkowa Jeśli chcesz po prostu pojezdzić, to śmigaj do jakiejś stajni,gdzie są hucki, wsiadaj i sama się przekonaj jak Twoje i koniska wspólne odczucia 😉

My wyglądamy tak:
marysia550Obiś nie wygląda źle, szczerze myślałam, że będzie gorzej 😁 niestety w mojej okolicy nie znam miejsca, gdzie byłyby hucki 🙁
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 czerwca 2017 08:42
a skąd jesteś?
madmaddie okolice Wrocławia, ale rzadko bywam w samym Wrocławiu aktualnie  😉
Ja tak trochę z innej beczki.
Czy spotkaliście się kiedyś z hucułem poruszającym się INOCHODEM?

Mam źrebaka, który "popisuje się" owym chodem w stępie, kłusie i bardzo ułomnie w galopie :/
Dodam, że ma 3 miesiące, od małego miała skłonność, ale bardziej zrzucałam to na brak równowagi (chodziła normalnie, a czasem w kłusie biegła inochodem), ale miesiąc temu uległa wypadkowi (kopniak prosto w czółko...) i od tamtej pory przerzuciła się na tryb wielbłąda 🙁
Jej starsza półsiostra miała tendencję do inochodu w kłusie i krzyżowania w galopie, ale od kiedy zaczęła pracę pod siodłem problem znikł.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
21 czerwca 2017 06:31
Kto będzie w weekend w Klikowej?  👀
Ja 🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
21 czerwca 2017 14:36
marysia550 z iloma końmi jedziesz?  😀 Jak mnie gdzieś wypatrzysz to atakuj  😎
Ja ze swoją tylko, ale ogolnie 4 od nas jadą. Dodam zdjecie pogladowe, zebys wiedziala, jak mnie poznac
Ja, do zobaczenia dziewczyny 😉

edit. Przyjeżdżacie w piątek czy sobotę ?
W sobotę, a Wy?
Chcemy w piątek, ale jak wyjdzie to nie wiem. Bo w sumie mamy nie daleko. A 4 konie trzeba jakoś dotransportować. Jeszcze jedna klacz pokopała się z ogierem na pastwisku i wygląda tragicznie, cała w bliznach ;/
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
21 czerwca 2017 22:33
W sobotę  😀 My mamy 80 km  😉 ja mam charakterystyczne laniarskie czerwone strzemiona  😎 😁 😁
Mozii, bo ja się pogubiłam i nie ogarniam, które hucki macie w treningu teraz 😀 i co do Klikowej zabierasz?
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
22 czerwca 2017 15:48
Młoda 4 latka od Walentynki po Lawinie 🙂 w treningu u mnie była, w lipcu kolejne 😀 także nie nudzę się  😁
Mnie sie podobalo. Porządne przeszkody, fajny teren, dobre zaplecze i w sumie wcale nie tak daleko mamy.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
26 czerwca 2017 13:33
Dobra rzecz, że można objechać ścieżkę dopóki nie ma numerków. To dobrze 🙂 My też, mimo niepowodzenia na ścieżce jesteśmy zadowoleni, bo kobyła dostała Czempiona na płycie  😅
Do Klikowej mozna jechac w kazdej chwili skorzystać z całej infrastruktury. My mamy niestety za daleko. A czasu malo, aby jechac dzień wcześniej.Zresztą nie chodzilo o wyniki, tylko o zaluczenie.
Teraz kobyle przejęła moja córka
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
26 czerwca 2017 16:54
Do Klikowej mozna jechac w kazdej chwili skorzystać z całej infrastruktury. 


To wiadomo 😉 Ale w dzień ścieżki, to jak na razie tylko w Klikowej się z tym spotykam. Zawsze był tydzień zakazu, czy to Hawłowice czy Rudawka
Właśnie my sie zgapiliśmy w tym temacie, bo po przyjeździe do Klikowej można było wsiąść i przejechać 🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
26 czerwca 2017 18:25
No dokładnie  🙂 ale dobrze wiedzieć na przyszłość  😉
A co do wyniku to cieszy, chociażby dlatego że po kilku latach hodowli koń dostaje tytuł czempiona 😉
A gdzie te wyniki można znaleźć?
Ozhk Rzeszów
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się