hucuły.

nerunia- Czakra opadła z mięśni po prostu.
U mnie Witka porosła w ciągu kilku dni dosłownie. Tamte jeszcze się trzymają.
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
13 września 2011 22:08
XXV Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych 2011

wrr  poszło  po  jakości :/
http://pzhk.pl/docs/KWZH_2011-protokol.pdf

Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
15 września 2011 11:13
Bardzo zasmuciła mnie wiadomość o Fancie 🙁
Był nie tylko ojcem moich Chłopaków, ale również wielu innych wspaniałych koni. Sam był również wybitnym koniem, którego miałam zaszczyt dobrze poznać i swego czasu, spędzać z nim nieokreślone ilości godzin. Smutne, bo dla mnie w raz z nim, skończyła się pewna era, era wszystkich wspaniałych wspomnień z Nielepic... 🙁

Ktoś wie dlaczego Hawłowice nie przywiozły do Rudawki ogierów? Oficera i Olgierda?


Apel do wszystkich, którzy wybierają się na DH: bardzo proszę o relację słowną i zdjęciową 😀 Mnie niestety w tym roku nie będzie, ponieważ przygotowywuję się do zawodów. A bardzo żałuję!
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
15 września 2011 11:16
Jak kiedyś będę chciała kupić hucuła i pochwalę się w tym wątku to mnie odnajdźcie i zabijce, zanim to zrobi ten mały koń.
😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
15 września 2011 11:22
Że niby hucek miałby Cię zabić czy ten konkretny którego chcesz kupić? 😁 Mnie jakoś żaden dotychczas nie zabił, tfu tfu 😁
Maddie, A Ty nie miałaś już czasem hucuła? :>
Strucelka, Co tam u Was? Coś cicho siedzisz ostatnio! 🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
15 września 2011 13:08
Sankaritarina dotychczas korzystałam z uroków najdłuższych wakacji życia 😉 a obecnie już się ogarniam i wracam do normalności 😁 ciężko trenujemy z Chłopakami, z Belfastem może powojujemy na Mistrzostwach Małopolski, a z Likierem w przyszłym roku 😉 w weekend może będę miała w końcu jakieś świeże fotki 🏇
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
15 września 2011 19:09
Sankaritarina nie, ja tylko je jeżdżę i ostatnio mi taka szalona myśl śmignęła przez głowę, żeby kupić sobie odsadka. Przepiękny skubaniec, w miarę towarzyski, kopie okropnie, gryzie, ale niewychowany. Za grosze. Ale PRZEPIĘKNY. Dzisiaj pojechał do handlarza... Serce mi się kraja, no ale cóż.
A dlaczego nie hucuła? Cholera, jak to może być, że jednego dnia z koniem przejdziemy WSZYSTKO, zrobimy WSZYSTKO, a następnego dnia koń zabójca, śmierć w oczach. I ten okropny huculski upór! Ja nie wiem, otrzymałam już trzeci taki okropny egzemplarz 😉
Za to pierwsza hucułka, z którą pracowałam i która jest naprawdę pierwszą i jedyną moją ogromną końską miłością była koniem fenomenalnym.
Jak znajdę pracę, zdobędę kasę i tę wredną małpę (była baaaardzo trudnym, wrednym i niebezpiecznym koniem, ale MOIM, byłam jedyną osobą, której nie chciała zabić) bym znalazła, to kupiłabym bez zastanowienia.


Przepraszam, musiałam się wyżalić, bo mamy takiego doła jeździeckiego, że nawet z Primą galopować nie potrafimy, strzałki nam chorują, a ja jadę na studia i nie wiem kiedy te konie znowu zobaczę, w tym dwa konie zabójce, do których jutro pędzę i spróbuję jazdę przeżyć.
ok chyba pierwszy raz zabieram głos w tym wątku🙂 na wstępie przyznam się że kocham hucuły wieeelką miłością i marzę o posiadaniu przynajmniej jednego🙂 do mojej zgraji małych i wrednych koników pasowałby idealnie🙂 no ale na razie nie ma miejsca w stajni, więc sobie tylko tu wchodzę i wzdycham😉

no a teraz melduję, że byłam na dniach huculskich w regietowie, ale niestety tylko przez 2-3 godziny w niedzielę (na skokach). Jechałam żeby kibicować koledze który startował na ogierze Wilczek. Niestety nie ukończyli przejazdu (3 nieposłuszeństwa), ale to akurat było do przewidzenia - konia ma od 2 tygodni a od tygodnia na szybko uczył go skakać... Coś tam skakał na swoim podwórku ale niestety duża ilość koni, dość trudny parkur i zakończyli przejazd na drugiej przeszkodzie. Co mnie jednak trochę zaskoczyło - na 12 startujących osób może z 5 czy 6 w ogóle ukończyło przejazdy (chociaż może z 3 konie nie miały pkt karnych)! Reszta zdyskwalifikowana:| i mimo że rozumiem, że hucuły to niekoniecznie skokowa rasa, to jednak trochę się zdziwiłam. Wygrała dziewczyna jadąca na dwóch koniach (na drugim zajęła 3 miejsce) - nazwiska Wam nie podam, bo nie pamiętam, ale to będzie na pewno gdzieś w necie! Jechała naprawdę świetnie🙂 Widać że nie tylko wystartowała z marszu tylko dlatego że ma hucuła, ale że się naprawdę przygotowywała wcześniej do tych zawodów! Zdjęcia mam tylko kolegi na Wilczku, jak je ogarnę to wstawię ze dwa bo ogier jest naprawdę przepiękny🙂
Breva- jednak większość hucułów woli skakać rowy i krzaki niż parkury. Widać nie wszyscy jeźdźcy są to w stanie zrozumieć, dobrze chociaż, że parkury stawiane są na jakimś tam poziomie, nie dają takim "z przypadku" nawet ukańczać, nie mówiąc o wygrywaniu.
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
19 września 2011 14:37
Prima nie była trenowana pod tym kątem ani jakoś specjalnie uczona, ponieważ dopiero za rok będziemy zaczynać skoki, ale na amatorkach (ścieżki hc) oczywiście były przeszkody ustawione na skoki. Dziewczyna bez treningu specjalnego, na spokojnie, przeskakiwała wszystko z taką siłą, że byłam pod wrażeniem i mogłabym się zakładać, bo jestem pewna, że Prima nawet bez przygotowania KAŻDĄ przeszkodę by przeskoczyła, jakbym ją o to poprosiła.

Ona dzielnym kucykiem jest, odważnym. Kobyła konkretna i ma siłę.
Płochacz za to... Taśmy/sznurka/człowieka, a jak nie to pierwszej przeszkody by się wystraszył, bo to taka sierotka co się boi WSZYSTKIEGO 😉

Ale muszę się pochwalić, bo w niedzielę mieliśmy najlepszą jazdę w naszej karierze. Koń był fenomenalny! A że szczęście wiecznie trwać nie może, to obstawiam, że to była nasza ostatnia jazda i Płochacz zostanie sprzedany. A jak nie... To wykastrowany i to mi idzie baaardzo na rękę, bo może wtedy będę mogła go zabrać ze sobą do Wrocławia (inicjatywa właściciela 😉 ).
XVII dni huculskie 🙂 :

Championem ogierów Oficer, vice Lando-O
wśród klaczy championką została Azalia-W 😀 😀

Konkurs skoków wygrała Beata Holewa na og Ozi(Wikt-Oktawia) oraz również zajmując III miejsce na og Ogień(Puszkar-Wenus)
II miejsce na klaczy Okowita(Satelita-Okazja) zajął Rafał Kurowski 😉

parę zdjęć:
https://picasaweb.google.com/117828295910339459620/XVIIDniHuculskie20110918
szumka i jak poszło opowiadaj i wstawiaj zdjęcia  😉
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
19 września 2011 18:34
Nie miałam siły zabierać głosu  🙂
Zdjęć nie mam żadnych póki co,
mi poszło beznadziejnie, jechałam jako ostatnia para w rajdzie i niestety zgubiliśmy się..
grupa jadąca przed nami też się zgubiła.
Borówki mi nie dopuścili do ścieżki za to, że ''noga ją boli'' - jak to wet uzasadnił. Kulawizny nie było.
Sporo koni odpadło za tętno po rajdzie. Razem 10 koni zostało nie dopuszczonych do ścieżki (albo mniej, albo więcej, nie pamiętam dokładnie, ale ok. 10)
W niedziele Szum mi okulał, więc wcześniej niż planowaliśmy wróciłam do domu, wyjechałam tuż przed skokami.
Impreza była fajna, niestety zawody pechowe.
Czempionką użytkową została Fala dosiadana przez Anię Chojniak.
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
19 września 2011 19:32
dopiero  co  wróciłam  🙂
zdjęcia  będą  w  nocy ,  jak  wrzucę  podam  linka 

jesli  chodzi  o  same  zawody ,  jedyne  co  się  udało  to  ładna  pogoda 😉
więcej , aż  szkoda  pisać ..opóźnienie było  ,  ogólnie  organizacja wiele  do  życzenia  ...
styl  zawodników ŻAL!!!  i  te  słownictwo , o  matko  ty moja.    niektórzy  nie  przygotowani  byli w ogóle , porażka jakby  byli  na  treningu  a  nie  na  zawodach! ... kiedys  te  dni  były lepsze. a  teraz  wiem  jedno  za  rok  na  pewno  nie  będę  sie  tłukła  przez  całą Polskę  żeby  zobaczyć taki  marny poziom ! nie  czułam  tego  klimatu






he he to dobrze, że mnie kryzys finansowy dopadł, bo bym żałowała może , że pojechałam 🙂
szumka- a czemu nie miałaś Szlaka? ( albo ja już nie kumam na czym Ty jeździsz)

Szalona Fala  😎
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
19 września 2011 22:17
co  do  Fali  😍
nie  lubię   srokatych ,  ale  ta  bardzo mnie  urzekła ,  nie  mogę  oderwać od  niej oczu


http://www.facebook.com/media/set/?set=a.203744776360157.49706.100001739097952&saved
jutro  będzie  reszta 🙂


wyniki :
http://www.ozhk.pl/content/view/438/1/
ja wrzucam piotrka Powroźnika na og. Wilczek (bo tylko jego mam😉)


Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
20 września 2011 12:59
Szlak po prostu miał wolne  😉
Ja jeżdżę na koniach z ''Żurawiejki''  😉

ja powiem tak; były to bardzo pechowe dni i to nie tylko dla mnie!
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
20 września 2011 14:03
niom  Wilczek  tez  mi  wpadł  w oko 🙂
i  og. Ogień .

Jako, że jestem na forum nowa to postanowiłam wepchnąć się Wam w konwersacje i pochwalić moją Grubą 😉
Serena, po ojcu hucule, matka to jakieś "zwykłe" sp z domieszką angloaraba.
Ogólnie strasznie niewymiarowy koń (krótkie nogi, wielka głowa :lol🙂 ale nie zamieniłabym na żadnego innego.


Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
25 września 2011 06:52
Dziwne, że komisja sędziowska była w stanie nie dostrzec kiełzna championki. Albo może raczej, że była w stanie to zignorować.
Bardzo ciekawe... 🙂
Bischa   TAFC Polska :)
25 września 2011 12:39
Mówicie o tej na wielokrążku?
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
25 września 2011 14:46
Huculska Ostoja - fajne wyszyły Ci zdjęcia, szkoda tylko, że ja się na nich nie załapałam!
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
25 września 2011 15:20
Szumka  ,  bo  ja  Cię  nie  widziałam  w ogóle  na  koniu 🙁
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
26 września 2011 13:53
Huculska Ostoja, a może mnie nie poznałaś?


My mamy jednego hucułka póki co, ale myślę, ze jeśli pójdzie wszystko zgodnie z planem to do następnych wakacji jeszcze z 4 przybędą 🙂
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
27 września 2011 20:24
grast pochwal  się  swoim  hc 🏇,  i  wstaw  zdjęcie 🙂
skrzynka   ładny  ten Twój  Qń 🙂  a    kto  jest tatusiem ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się