Moorland’s Totilas is sold

[quote author=TA-KI link=topic=35110.msg784383#msg784383 date=1290684149]
Czworoboki prawie na stówę?? No nie wiem  😉
[/quote]

A czemu nie? 😉 Przecież do tego wszyscy dążą... przynajmniej w założeniu.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
25 listopada 2010 11:40

Mnie zastanawia tylko jedno w całej tej sprawie, dlaczego Totilas jako niewątpliwie "dobro narodowe" nie został wykupiony przez holenderską federację jeździecką?


dlatego że holenderski PZJ jest normalną, zdrową organizacją której korzenie nie sięgają żadnej komuny i której celem NIE jest zatrzymywanie w kraju "dóbr narodowych" a tym bardziej wykupyewanie koni pod takim hasłem

że jest szansa na wyniki lepsze niż galowe

i ciekawe będzie jeśli nagle kłusy wyciągnięte zrobią się prawdziwymi kłusami wyciągniętymi - i jak takie dziwo zaczną sędziowie oceniać??
rybka  😀

ElaPe: I ja jestem ciekawa...
titina, ja również.
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
25 listopada 2010 13:14
titina, ale co z tego, że zrobisz gorszy wynik skoro i tak może być to Twój wynik życia, którym zdobędziesz medal, miejsce na podium. IMO przeszłość tego konia na pewno będzie siedzieć gdzieś "z tyłu za uszami" nowego jeźdźca, ale nie dajmy się zwariować - nie wierzę, że ktoś z takiego powodu nie zdecyduje się na starty.


Nie wierzysz, ale Werth odmówiła.  😉
Nalle, skąd takie info?
Nie wiem jak to ując żeby dobrze się wyrazić : patrząc po koniach Werth mozna się domyślić, ze ona preferuje zupełnie inny typ konia.
Jasne ze osoba o tych umiejętnościach pojechałaby na praktycznie każdym koniu, ale para musi się zgrać - temperamentami, typami osobowości-koniobowości. Dopiero wtedy może z siebie wycisnąć 100%
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
25 listopada 2010 13:24
Nalle, skąd takie info?


Z ostatniego Global Dressage Forum, mój trener był.
Nalle, no to ciekawa informacja... aczkolwiek zgadzam się z kpik, że tutaj może mieć znaczenie dużo różnych czynników...
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
25 listopada 2010 13:32
Ona ma zupełnie inny styl jazdy, a ponad to zupełnie inne parametry fizyczne, to jasne.
To był tylko przykład obrazujący, że co prawda w pierwszej chwili pewnie każdy by chciał, ale po dłuższym zastanowieniu na pewno musi pojawić się wiele znaków zapytania.
Nalle, oczywiście, że tak! Ale nie zgadzam się z titiną, że głównym czynnikiem ograniczającym będzie kwestia tego, że Gal z Totilasem jeżdzili na wysokie procenty i są pewnym niedoścignionym ideałem... mnie się wydaje, że właśnie ten koń jest mega wyzwaniem, którego podejmie się jeździec o wysokiej ambicji...
Tylko, że taka decyzja to chyba nie jest tylko kwestia ambicji, bo jak sie nie uda to co wtedy? 😉
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
25 listopada 2010 13:43
To się przeczyta o sobie kilka miłych rzeczy w prasie, znacznie więcej w internecie, i wróci do swoich tuptusiów.  😉
kraza plotki w prasie ze bedzie jezdzil na Totilasie - Mathiass Alexander Rath. Dowiemy sie juz we wtorek czy te przypuszczenia sa prawdziwe. Nie zazdroszcze mu presji przed pierwszym startem..

edit: to facet, poprawka
Myślę, że jedynym człowiekiem, który może wycisnąć z Totka, tyle, co Gall, lub coś koło tego, jest ten Amerykanin ,co był wysoko w PŚ, na pewno nie kobieta, no ,ale może się mylę 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
25 listopada 2010 15:44
nie no Niemcy mają sporo dobrych jeźdźców. Jest w kim wybierać.

zresztą ten Amerykanin o którym mówisz Steffen Peters to Amerykanin przyszywany - bo urodzony i wychowany w Niemczech do USa przyjechal jako dorosła osoba
Nalle, skąd takie info?


Trzeba czytać gazety.
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
25 listopada 2010 16:00
Nie wiem, czy trzeba.
Ja branżowe czytuję bardzo rzadko - polskie niewiele wnoszą, do zagranicznych nie mam dostępu.
W najnowszym Dressage Today Gal z Totilasem jest na okladce jest w środku gazety i jest na ostatniej stronie  😀
Hajo,
Może zamiast prasy, wystarczy troche "plotek" (albo i nie) z netu.
A mamy tu duuużo interesujących nas wiadomości: pożar w stajni PS, odrzucenie propozycji syndykatu ze Stanów przez PS, o Werth'ce cos jest i o Mattiasie.
Lektura na jesienny wieczór.
Miłego szukania i czytania 🤣
http://www.topdressage.tv/phpBB3/viewforum.php?f=2

I tak na szybko dla miłośników Isabelli
http://www.topdressage.tv/phpBB3/viewtopic.php?f=2&t=2128
Nie wiem, czy trzeba.
Ja branżowe czytuję bardzo rzadko - polskie niewiele wnoszą, do zagranicznych nie mam dostępu.


Ja czytam wszystkie, mimo, że ich jakość merytoryczna jest żadna, np w porównaniu do KP z lat 80, ale cóż, jak się siedzi w tej branży po uszy, to trzeba czytać. Tym bardziej ,że mam znikomy dostęp do prasy zagranicznej.
titina, trzeba mieć na to czas...
Głupie gadanie, masz cały miesiąc, a 4 z 5 podstawowych periodyków, zapełnione są do połowy reklamami, więc sprawa jest ułatwiona. Nie trzeba czytać ciurkiem. 😉
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
25 listopada 2010 19:33
Głupie gadanie? Trzeba brać pod uwagę, że nie tylko to "wypada" przeczytać. Jest codzienna prasa, są tygodniki typu Newsweek/Wprost/Polityka gdzie reklam jest mniej, a przekaz nieco istotniejszy... Przy moim trybie życia na inne już nie mam czasu.
titina, miło mi, że tak łatwo Ci ocenić czy głupia jestem czy mądra 😉 Nie wiem czemu tak trudno zrozumieć, że czytanie końskich gazet to nie musi być czyjaś podstawa egzystencji 😉 A już na pewno nie najważniejsza rzecz na świecie... poza tym - na polskie mi zwyczajnie szkoda kasy...

poza tym - Ty możesz mieć czas, ale nie neguj braku mojego czasu. Ja nawet tv nie mam czasu oglądać, a co dopiero mówić o czytaniu kolorowych gazetek, które nie leżą pod ręką...

edit:
(i przepraszam za OT)
Isabel Werth niekoniecznie bardzo sie rozni stylem treningu od Gala. Ona jednak preferuje robienie mlodych koni pod siebie, anizeli wsiadanie na gotowe.
Z innej strony to jest nowy jezdziec karego, obojetnie kto, zawsze bedzie pod obserwacja. Jak pojedzie na zloto, to powiedza zlosliwi, ze z takim koniem to nic dziwnego. Jak pojedzie do bani, to powiedza, ze bylo jasne, bo to kon Gala itd itp
Wiec czapka z glowy temu, kto sie na to zdecyduje i bedzie znosic wzloty i upadki z podniesiona glowa. Wiele doskonalych koni GP zmienia jezdzcow i wlascicieli, ale zaden nie wzbudzil dotychczas az takich emocji.
Wiem, że takie publiczne treningi mogą się mieć nijak do domowej rzeczywistości, ale jednak obrazek Galla a Werth z treningów w Kentucky jest hmm ...no bardzo różny. Nawet film z Werth zniknął ze strony Topiberian  👀
titina, miło mi, że tak łatwo Ci ocenić czy głupia jestem czy mądra 😉


Pokaż gdzie napisałam ,że jesteś głupia? 😲.O głupim gadaniu, to się zgodzę, ale powyższa wypowiedź, nijak się ma do mojej.Sorry, jeżeli poczułaś się urażona.
Nella, ty tak na poważnie o tym Newsweeku, i ,,Na wprost" 😲, no cóż ,jaki poziom takie gazety. To ja już wolę KP,KiR, JiH.
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
25 listopada 2010 21:44
Bardzo serio, dodatkowo jeszcze kilka tytułów z dziedziny paleoekologii.

I to bardzo ciekawe, że pozwala sobie oceniać mój poziom osoba, która nie potrafi nawet poprawnie przepisać bardzo krótkiej nazwy użytkownika...  👍
No tak ,jak się nie ma czego czepić, to najlepiej szczegółów.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się