strzyżenie / golenie koni

domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
31 października 2015 19:34
Moj Bassik ogolil dzis pierwszego konia w tym sezonie🙂 bez zastrzezen🙂 troche ciezko miala na zadzie mimo wyczyszczenia ale i tak super🙂
Czekamy z goleniem bo nie mamy weny na wzorek na doopie.  😵
Po za tym, golenie uzależnia... W zeszłym roku ogoliłam czysto zdrowotnie a teraz nie mogę patrzeć na zimową sierchę.  😜
Euphorycznie, gól bez wzorków. Ja w zeszłym roku miałam mega fazę na wzorki, a w tym roku chyba mi się jakiś minimalizm włączył bo lecę wszystko po całości i nawet się nie zastanawiam 😉
Ja to samo... w zeszłym roku wzorki, wzorki... A w tym juz przy pierwszym koniu chciałam jak najszybciej skończyć🙂 a zostały ni jeszcze dwa w tym jeden cały z nogami... No ale od razu dostaje motywacji jak konie sie poca po jeździe jeszcze teraz jak jest ciepło...
Mnie się rzadko zdarza golić wzorki, ale chyba doszłam już do wprawy w goleniu całościowym i udało mi się ostatnio wiercącego konia ogolić z wzorkiem (bez głowy i nóg) w 1h 15min 🙂
Moja śpi przy goleniu.  😂
Muszę udoskonalić motylka z zeszłego roku...  😜
dziunka, ja ostatnio rekordowo w 25 minut, ale to małe arabiszcze z mięciutką sierścią było 😉
Mam Brofę, o taką :

http://www.sewing.com.pl/produkt,maszynka-brofa-208-szara-208,765.htm

Które kupić do niej ostrza? W tamtym roku ogoliłam dwa konie i boję się, że zacznę i mi się stępią w połowie, więc wolę sie zabezpieczyć i już zamówić żeby potem nie mieć niespodzianki.
Czy te będą pasować?

http://www.sewing.com.pl/produkt,ostrze-do-koni-brofa-gm03,692.htm

Czy kupić jakieś droższe ?

Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
02 listopada 2015 11:51
Pytanie padło na pewno wiele razy...

jak wykonać dobry i trwały szablon do golenia?
Condina, folia samoprzylepna?
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
02 listopada 2015 11:57
to chyba ani dobre, ani twałe.... hmmm...
Na jeden raz wystarcza, ale chyba jest najlepsze, bo da sie przykleic... Nie wiem, czy potrzebujesz wykonywac kilkakrotnie ten sam wzor, ale jesli tak, to moze przygotowanie "matrycy" z jakiejs grubszej tektury i kopiowanie jej za kazdym razem na folie przylepna jest jakims rozwiazaniem?

Euphorycznie - ja bym go zrobila troche wyzej 🙂

Orzeszkoda, szalejesz, na mojego supergrzecznego kucyka schodzi mi rowno godzina, tyle ze jemu gole tez ganasze
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
02 listopada 2015 22:31
no muszę cos pokombinować dla mojego rekreanta 🙂
Dobra, podjęłam decyzję kupna maszynki i teraz pytanie, którą wziąć?
1. http://www.groomershop.pl/pl/p/Andis-RBC-Pulse-Ion-bezprzewodowa-maszynka/2451
2. http://www.groomershop.pl/andis-agc-2-super-dla-koni
3. [[a]]http://www.groomershop.pl/pl/p/Oster-C200-Ion-mocna%2C-profesjonalna-maszynka-bezprzewodowa/2426[[a]]
4. http://www.groomer.com.pl/product-pol-230-Oster-Pro-600i-maszynka-bezprzewodowa.html

Co myślicie? Bardzo zależy mi na bezprzewodowej, ale boję się, że bateria będzie padać w połowie konia
Andisa znam bardzo dobrze więc mogę ją polecić z czystym sumieniem i sama bym chciala sobie taka maszynke kupic, zeby miec wlasna. Bezprzewodowa ci padnie nie w polowie konia, a po ogoleniu jednej nogi 😉 Takie doswiadczenie mam przynajmniej z maszynkami, ktorym sie wymienia baterie, moze te ktore sie podlacza do ladowania bezposrednio trzymaja dluzej, ale tego to juz nie wiem.

edit: Andisa mam na mysli przewodowa agc 😉
Przepraszam za post pod poste, ale chcialabym zeby byl up 😉
suwi, mam dla ciebie dobra wiadomosc 😉 Golilam dzis konia maszynka bezprzewodowa Heiniger - znakomita. Pokusilabym sie o stwierdzenie, ze lepsza od Andisa (lzejsza, bezprzewodowa, ostrza porzadne). Baterie mialam jedna i wytrzymala bez zarzutu cale golenie (od stop do glow). Takze mysle ze mozesz celowac w jakas bezprzewodowa.
DObry, laik się odzywa :P Mam pytanie. Pierwszy raz moja klacz idzie pod maszynkę. Zostawiamy "derkę", nogi i głowę. Dwa pytania.
1. Jak przygotować ją przed strzyżeniem? Umyć, coś z grzywą zrobić???
2. Trenerka mówi, że wystarczy derka drelichowa. Teraz jest ciepło no ok, ale czy na zimę drelich starczy? trenerka mówi, że jak jest przyzwyczajona do padokowania, w stajni u nas nie ma wiatru to padokowanie w drelichu wystarczy, bo nie będziemy konia grzać tylko wystarczy chronić przed wiatrem. Co wy na to? Czasami boję się, że trenerka nie idzie z czasem  😜 Myślicie, że drelich wystarczy???
Ewentualnie myślę, że na zimę przejściowa z małym wypełnieniem.
Lepiej zastanów się czy na pewno musisz konia golić.
Jak sama nazwa wskazuje derka przejściowa jest na okres przejściowy, czyli powiedzmy teraz, a w zimę, to na padoku może być jej zdecydowanie na zimno. Mój stoi teraz w 100g, później stopniowo wrzucę pod to polar, a jak już przyjdzie porządna zima to mamy zimówkę 300g.
Więc poza kosztami golenia dochodzi Ci koszt zakupu kilku derek. Przemyśl to, bo może wcale nie musisz golić 😉
Trenerka mówi że jest przyzwyczajona do padokowania. No jest. Ale w zimowym futrze a nie na golasa. Więc IMO drelich zdecydowanie NIE WYSTARCZY
gllosia, ja juz wariuje od oglądania tych maszynek haha ale chyba zdecyduje się na Andisa 😉
devil, weź jednak pod uwagę, że koń nie bedzie ogolony na łyso.. nie wiem jak palnuje EchelonMaja dokladnie ogolic tego konia, co oznacza ta owa "derka", czy bedzie zostawiona cala siersc na zadzie i grzbiecie, czy szyja bedzie rowniez ogolona.. Moje zdanie jest takie: w stajni drelich wystarczy na taką pogode jak teraz, na padok tylko jesli jest cieplo i bez wiatru, lepiej zaopatrzyc sie chocby w 150g. Najlepiej po prostu konia sprawdzac czy mu cieplo/zimno i pod to dopasowywac derki. Nie ma co przesadzać w druga strone, bo to nic dobrego dla konskiego zdrowia..

suwi, rozumiem 😉 Wybór jest ogromny, a ciezko raczej o mozliwosc na przetestowanie wszystkich maszynek 😉 Ja sie zakochalam teraz w tym Heinigerze, dzis kolejny kon ogolony w 2h (biorac pod uwage ze to mala maszynka i mialam spory problem z nogami - kon wrazliwiec) to bardzo dobry wynik. Tnie bez zarzutu, szybko, sprawnie, nie zacina sie, nie zapycha sierscia. Raz, dwa i kon ogolony 😀
Czy taka maszynka nadawałaby się do ostrzyżenia nóg konia?

http://allegro.pl/bass-polska-maszynka-do-strzyzenia-owiec-psow-320w-i5563042486.html

kompletnie się na tym nie znam
Gllosia jestem pewna że wiesz, ale "Derka" zazwyczaj oznacza tzw blanket clip (czyli właśnie derkę, wzór półderki), więc zgaduje ze tak to ma wyglądać. Czyli zazwyczaj bez szyi. Nieważne, w każdym razie kon który nawet jest nieogolony w danym miejscu, ale tam leży derka i tak nie ma już takiej możliwości dostosowania się do temperatury (postawienia włosa). Czyli jak sama zauważyłaś poza derką drelichową przyda się na padok także inna (podałaś przykład 150g). Ale no z całym szacunkiem nie wyobrażam sobie ze kon miałby teraz stać w 150g i przy  -20 stopni tez... Przecież nie mowie ze teraz ma zakładać 300g...
anyann, nigdy nie mialam doczynienia z taka maszynka, wiec nie wiem, ale dla mnie - NIE. Patrzac na ostrza, sa bardzo szeroko rozstawione, wiec generalnie bedzie trudno ogolic tak trudne miejsce i male jak nogi, zwlaszcza ze nie jest to prosta i gladka powierzchnia. Ostrza wygladaja na bardzo ostre, ja bym sie bala, ze pokalecze tym konia, a nogi sa bardzo, bardzo wrazliwe dla koni i wiele nie lubi golenia w tym miejscu, wiec tym bardziej dobrze jest wybrac maszynke, ktora bedzie jak najbardziej komfortowa. Tej nie odwazylabym sie uzyc. Ostrza tej maszynki sa przygotowane na geeesta siersc owiec, kon, nawet ten najbardziej zarosniety mamut nigdy nie bedzie mial takiej, wiec nie potrzebne sa takie ostrza. W tej cenie mozesz kupic mala maszynke dedykowana koniom/psom lub dolozyc stowke wiecej i miec sredniej wielkosci maszynke, ktora tez sie bedzie nadwala.

devil, wiesz derka derce nie rowna, a kombinacji juz wiele widzialam.. Ja pisalam przede wszytskim o terazniejszosci, na ten moment W STAJNI drelich powinien wystarczyc (pod warunkiem, ze nie ma w stajni przeciagu, otwatych okien gdzie hula wiatr itp.). Moze to byc tez cienka derka bez wypelniania na polarze. Na padok zalozylabym max 150g. A na zime okej, grubsza jak najbardziej, ale w 300g to chodza konie caliem wygolone, wiec taka bym zalozyla na mega srogie mrozy jak juz. Jesli mialoby byc -5 czy -10 to bym zostawila w 150, a pod spod polar. I to moim zdaniem w zupelnosci wystarczy przy koniu, ktory ma miec wygolony tylko kawalek ciala..
glossia ale dziewczyna pyta nie tylko o teraz, ale także[sup][/sup] o zimę.  🙂
A ja napisałam o 300g przy powiedzmy - 20 stopniach. A nie przy - 5.
I tak jak sama wspomnialas konia trzeba sprawdzać. Twoim zdaniem wystarczy, a moim nie. U mnie to 300g było okej, nawet przy zostawieniu sierści na plecach. Sprawa bardzo indywidualna. Ale w skrócie EchelonMaja -  nie, derka drelichowa nie wystarczy Ci na zimę.
Przegrzebałam całe internety i nigdzie nie znalazłam informacji- czy ktoś ma i mógłby powiedzieć jakiej szerokości ostrze jest w trymerze Lister Pico?? potrzebuje do dokonczenia wzorków i szukam czegoś bardzo wąskiego  i dostępnego na już  :kwiatek:
anyann, ta wyglada na klastyczna duza maszynke do golenia, wiec sie nadaje. Golenie nia nog nie jest zbyt komfortowe, ale jak najbardziej mozliwe.
anyann, do nóg tą polecam: http://allegro.pl/maszynka-do-strzyzenia-psow-zwierzat-camry-cr-2821-i5604361572.html
cicha, lekka, ma dwa akumulatory. Ja ogoliłam nią dwa konie, całe.
Ta też u nas ogoliła konie: http://allegro.pl/maszynka-do-strzyzenia-remington-genius-hc5810-f-v-i5758378646.html  😉😉
dziękuję za odpowiedzi :kwiatek:
Jejku, nigdy mi się nie zdarzyło zapakować jeszcze koni w 300g, a golone całe bez nóg... Tyle że nie wychodzą prawie w ogóle na padok w zimie, raczej do karuzeli, najwyżej na godzinkę-dwie przy ładnej pogodzie.
Zgadzam się, blanket może zaczynać się na różnej wysokości i to robi różnicę. Drelich to na pewno za mało, ale nie wykluczałabym możliwości, że koniowi wystarczy ripstop na polarze na lżejszą zimę
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się