Dzisiaj na obiad ...

żurek z białą kiełbasą i jajkiem 😀
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
05 lutego 2013 12:20
Domowa Tortilla :P
Znowu Azja 😉 Gulasz z pędami bambusa i surówka z marchwi z miętą i kolendrą.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
12 lutego 2013 10:16
U mnie ostatnio gotowania multi-kulti 😉 najpierw curry z kurczakiem i mlekiem kokosowym, potem penne z czerwonym pesto i kielbaska chorizo, wczoraj pieczona szynka w miodowej marynacie. Dzis bedzie pieczona karkowka z frytkami 🙂
szafirowa, jak robisz szynke w marynacie miodowej? Az mnie zaciekawilas  😁
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
12 lutego 2013 10:30
Kajula, a o tak:
http://kobieta.wp.pl/przepisId,6961,title,Szynka-pieczona-z-miodem,przepis.html?ticaid=1100d4

Tylko zamiast sosu sojowego ocet balsamiczny i pieczona w rekawie, bez zadnego polewania niczym (reszta marynaty + bulion wlana do rekawa). Wychodzi kruchutka, mieciutka i pyszna. No i kawal szynki musi byc otluszczykowany- wtedy jest najlepsza 😉
Macie może jakieś fajne przepisy na lekką kolację dla 2 osób ? 🙂 Planuję coś dobrego na walentynki zrobić, ale pomysłu jak na razie brak...
Ja się tylko pochwalę, że zrobiłam najlepszy rosół ever! Mój W powiedział, że lepszy i od rosołu mojej mamy i od JEGO MAMY! Cod normalnie 😀 Gotowałam ponad 3 godziny, jak tradycyjna pani domu 🙂
jako że bardzo lubię panierowane mięso a znudziły mi się kotlety posmarowałem schab gorgonzolą i zawinąłem z odrobiną masła, wyszło smaczne
Kami   kasztan z gwiazdką
19 lutego 2013 19:53
Zbieranina z lodówki i totalna improwizacja - zaraz mnie w głowę postukacie  😁 Mięsko z flądry duszone w mleczku kokosowym, z żółtą pastą curry i groszkiem - ale wyszło pyszne  😎
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
19 lutego 2013 20:02
Kami, IMO cokolwiek duszone w mleczku kokosowym i z zolta pasta curry jest pyszne 😉
Kami   kasztan z gwiazdką
19 lutego 2013 20:39
To widzę, że mamy podobne smaki  😁 ja się ostatnio w lidlu zaopatrzyłam w pokaźną liczbę pasty - żółtej, czerwonej i zielonej. Kocham te akcje w Lidlu  😜 A teraz mają jajka marcepanowe  😅 jutro męża po nie wysyłam!!!!
Ostatnio u nas bambusa w słoikach rzucili. Niezłe to 🙂
nie mam dzisiaj kompletnie pomysłu na obiad.... chyba pokroję pierś z kurczaka i uduszę ze słodką papryką
To całkiem sensowny pomysł 🙂 Zdrowo i kolorowo.

U mnie eksperymentalna ostro-kwaśna zupa z krewetkami - próba spapugowania jednej takiej zupy z hinduskiej restauracji 😉
Planuję przyrządzić krewetki (mrożone), jednak nigdy tego nie robiłam dlatego proszę o sugestie  :kwiatek:
Mrożone krewetki są trochę słabe w smaku, warto je zatem na początek rozmrozić ;-)
Tristia jakie masz krewetki? Koktajlowe? Tygrysie? W skorupkach z oczami - tylko z końcówkami skorupek? gołe?
_Gaga- Jeszcze nie kupiłam. W Stonce widziałam takie duże mrożone (Black Tiger chyba).
Krewetki "lubią" się z czosnkiem, marchewką, pietruszką (natką), białym winem, coś wybierzesz. Ja uwielbiam makaron z krewetkami, podgrzewa się w głębszym garnku masło (lub oliwę, ja w tym daniu wolę masło- klarowane), dodaje krewetki (możesz zamrożone wsadzić na chwilę do wrzątku, nie musisz czekać aż się same rozmrożą, ale muszą już być bez oczu, ewentualnie z samymi ogonkami, chociaż ja te ogonki wyciągam), chwilę się miesza, na koniec dodajesz posiekany czosnek (ja lubię taki pokrojony w plastry), mieszasz, możesz dodać trochę białego wina. Mieszasz z ugotowanym makaronem, możesz posypać pietruszką. Rany, ale bym zjadła! 😁 Niektórzy dodają jeszcze marchew, ale ja nie przepadam akurat za nią w tym daniu.
zen- Dzięki! Brzmi wyśmienicie  😜 Spróbuję  🙂
Pamiętaj tylko, żeby czosnek za długo się nie "smażył", bo będzie gorzki. Możesz dodać paprykę chilli jak lubicie (w proszku też będzie ok). I posolić. Lub wrzątek do krewetek osolić 🙂 Wino nada specyficznego posmaku, więc jak nie jesteś pewna, czy polubicie ten smak, to przetestuj na mniejszej ilości potrawy (tylko poczekaj aż wino odparuje). Aż chyba sama dzisiaj na kolację sobie zrobię.
Zen, dzialam wlasnie. One majja ogonki. Zostawic? Jak rozmrozic.?
Dzisiaj makaron z owocami morza  😜  właśnie się opycham  😁
miały być jabłka w cieście, ale chyba się nie zwlokę z wyra🙁
Tristia, już pewnie sobie poradziłaś, ale ja bym najpierw zamrożone wsadziła do wrzątku i potem zdjęła ogonki.

ogurek, jak robisz jabłka?
trochę gęstsze ciasto naleśnikowe, wrzucam do tego pojedynczo plasterki jabłka i kładę na patelnie, ostatnio wszystko smażę na klarowanym maśle
można posypać cukrem lub/i cynamonem
Dla mnie masło klarowane to hit 🙂 Dzięki za przepis, mój synek lubi takie wynalazki, więc mu jutro zrobię. Trzymajcie kciuki, idę lepić pierogi 😅
Mój hit ostatnich tygodni, pełnoziarnisty makaron ze szpinakiem i kalafiorem.🙂
Mój W zrobił wczoraj domowej roboty pesto - o rany, ale było pyszne!! Ze świeżej bazylii, parmezanu i orzeszków piniowych. Cudo 🙂
Florcik, ja dzisiaj prawie to samo, tylko zamiast kalafiora, feta 🙂 mniaaam
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się