Nadawanie imienia

Dick


Serio nazwałabyś tak konia ?
Już mam wizję: good Dick, good boy!  😁
Puma, znałam takiego konia 😉 a jeszcze lepiej, bo w stajni niedaleko jest Dumny Dick 😉
Dzięki dziewczyny  :kwiatek: Wybiorę chyba coś z tego 🙂 Bo fajniejsze Wam pomysły do głowy przyszy niż moja radosna twórczośc  😂 Ale jak ktoś ma jeszcze propozycję to chętnie poczytam 😉

Jedynie z tych imion wiem ze nie mogę dać Dumka bo to babcia akurat ma tak na imię 😉 i Delicja bo w stajni taka już była.



JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 stycznia 2013 20:38
Kasija, a jakich ma rodziców? Zawsze można to połączyć.
matka Darling Daisy po Day Dream 😉
ojciec Granilli S



U nas 2 klaczki na oźrebienie czekają. Jedna Alfa, druga Czastuszka ( ksywka : Ciacho ). Ma ktoś wenę na A i C. Mogą być staropolskie albo zwrot o 360 taneczne, np. "Cza Cza".
Za Aragonita i Czarnobrewę dziękujemy, mamy już w paszporcie  🤣
Kasija, Gran Daisy, Gran Dream, Darling Gran
I mój faworyt Gran Derbi! 😀

Gran to z hiszpańskiego wielki.
Amber Gold 😂
A tak na poważnie to:
Asterix - dla ogierka
Ambrozja
Anty (tu wpisz co chcesz)
Calineczka
Candy Girl/Boy
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 stycznia 2013 14:12
matka Darling Daisy po Day Dream 😉
ojciec Granilli S






Granili Dream 😉 czy Dear  Daisy 😉
Masz dużo fajnych możliwości żeby połączyć te dwa imiona 😉
na C
Coco Chanel
Clementine
Czcibora ( 😁 )

Czabor
Cedmor
Cyryn
Chester
Chowder

na A

Agis
Amon

takie przyszly mi do glowy 🙂
Puma podobają mi się ! W sumie Gran może by wyróżyło dużego konia. I tak trochę od ojca jest :P  Dzięki  :kwiatek:
JARA fakty ,że  mogę połączyć. W sumie było by to sensowne nawet bo i matka  i dziadek dwu członowe imiona.
A Dear Daisy to by pasowało skoro jest już Darling Daisy 😉


Pursat   Абсолют чистой крови
25 stycznia 2013 18:14
Dolina Mgieł, Dolina Snów, Dakia, Dari, Desna, Diadema, Dilara, Dilemma, Dżirga, Dongola

Dagat, Dagestan, Daimir, Diger, Doblet, Dozor
Potrzebuję im imienia dla klaczki na T, wyzrebiła się godzinę temu 🙂
Tekla, Tabakiera, Teqila, Taxi,
Temke, Tercja, Troja, Tamiza, Tessa, Terranova (znałam takiego konia w Niemczech 😁 ), Toyota, Tafla, Tajga
Tequila 😀
jeszcze Telimena, Tajlandia i Toskania 😀
Tropicana.
Tęczusia   Po małym sporcie pozostał już tylko kac.
03 lutego 2013 13:40
A propos Dumnego Dicka-potwierdzam, jest taki konik. 😉 Historia tego imienia jest taka że kiedy maluch się urodził nie chciał wstać i trzeba było go podnosić, i miał przy tym "minę" jakby był zbyt dumny by wstać sam.. a Dick doszło na drugi człon, chyba dość nieświadomie.. 🙂 A jego matka Dulcynea, babka Dulcja, moim zdaniem piękne imiona.

Moja ulubiona półhucułka - Tęczusia 😍. Znam jeszcze klacze: Tajga, Truskawka, Tundra, Tesalia, Trojka 😍.
A propozycje: Tuluza, Tarcza, Tigra, Tirana, Tequilla, Trufla, Triada, Trusia, Tabula Rasa, Traszka, Topola, Tajna Agentka lub po prostu Tajna, Tasmania i może bardziej oryginalne: Tachimetria, Tytanida, Teel Cuzam, Tiamina, Tizona, The Cure, Tullamore Dew, Tabula Nera, zależy w czym gustujesz, no i wiadomo że pewne imiona będą pasować tylko do kucyka itd..😉
Polecam przy wyborze imion pogrzebać w rodowodach na www.allbreedpedigree.com jeśli komuś nie przeszkadza że był kiedyś konik o takim imieniu. Osobiście bardzo lubię jeszcze imiona bogów z różnych mitologii🙂
Macie jeszcze jakieś pomysły na imię dla źrebaka na literę B ? 🙂
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
13 marca 2013 21:24
kasia2507 a jakiej płci?
Tak ogólnie to: Borneo, Babilon, Bacanora, Bahia, Bonito, Believe (tak przypuszczalnie miał mieć na imię mój Belife  :hihi🙂 ..
płeć jeszcze nieznana, poznamy na dniach 🙂
Baccara
Belfast
Od 2014 roku, w hodowli hucułów (nie wiem, jak z innymi rasami) ma wejść przepis. ze przez 20 lat nie może powtarzać się imię konia 😉
Błyskawica ;P
Butterfly, Beau (fr. piękny) , Beautiful night,
Big boy/girl, Back and forth, Bungee jumping,
Burbot, Belief


edit:
Barely alive    😁
ja jeszcze mam takie :P
Baron
Bohna
Bagera
Bohit
Brenda
Bibi
Bergo
Basta
Baby
Bera

a ja podzielę się swoją metodą zasięgniętą od wujów i pradziadów  😀 😀 😀
Część po matce, część po ojcu np.  Diablo (ojciec) + Inez (matka) = Ibla (źrebak)
a Wy jak nazywacie swoje? ciekawi mnie to, czy można wybrać litere imienia od ojca, to jest dowolność?
Bergo i Butterfly jest ładne ♥ Ale mam nadzieję, że to będzie klacz ;d
to ja się pochwalę, kupiliśmy klacz z ogierkiem któremu trzeba było dopiero wyrobić papiery, a więc i dać imię 😉 Ostatecznie stanęło na Boston, ale propozycje na B które padały ze strony mojej pomysłowej rodzinki to:
Breżniew
Bierut
i najlepsze... Bożydar (jakby ktoś nie wiedział skąd jest "Bożo w porzo" ->
🙂😉
haha ;p Boston, ładnie 🙂 ale bardziej coś dla klaczki, ma ktoś jakieś pomysły? ;d
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się