kaloszki dla konia

arivle, byłabym wdzięczna. 😉
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
25 lutego 2015 07:33
Klami, wypadają małe. Mam XL, a np. Eskadrony czy HH rozmiar L.
Wyszukiwarka nic nie wypluwa więc pytanie -> Jakie jakościowo są te kaloszki i jak wypada rozmiarówka
arivle, uuu... to małe. Czyli XXL pewnie by wypadały jak XL Eskadrona, czyli też małe. :/ Szkoda, bo wyglądają na na prawde pancerne.
Dzięki wielkie za sprawdzenie tych wymiarów.  :kwiatek:
Klami ja mam premier equine XXL i są małe. mniejsze niż Eskadrony XL. zreszta nie są aż tak pancerne (dla mnie takie same jak profesional horse) i sie przekrecaja. ja zadowolona w ogole nie bylam 😤
Losia, mniejsze jeszcze niż XL ?? Haha... to dobrze, że waz zapytałam, bo bym mogła je chyba na ucho założyć.
wg mnie tak. bo eskadrony XL są wyższe. PE mi całego kopyta nie zakrywały, a eskadrony juz tak, pomimo różnicy w rozmiarze
drabcio jakościowo są rewelacyjne z wierzchu mocny materiał w środku miękki neopren, nie niszczą się ani nie odpinają 😉 To moje pierwsze kaloszki więc nie potrafię powiedzieć jak to jest z rozmiarówką ale wydaje mi się, że [s]1 jest jak S Eskadrona itd [/s]
Ogólnie mają tę wypustkę, żeby się nie przesuwały, chociaż przy takim kroju to raczej oczywiste (niestety mój koń puka się również bokami kopyt o czym dowiedziałam się dzięki kaloszkom i czasami mu się poprzekręcają, ale jak porządnie je nałożę na piętkę i przy zapinaniu nie pójdą do góry to jest git grzecznie "siedzą" tam gdzie powinny :lol🙂
Do tego ładnie się prezentują, polecam  😉
drabcio, mam prawie identyczne, ale skórzane Kentaury. Rozmiarówka moich duża. Na Dina używałam 2, bo w 3 się utopił (za długie), a on ma kopyto i pęcinę XL lub trochę większą. Jakościowo super, mocne, wytrzymałe.
Dziękuję za informacje teraz będę szukała jak pomierzyc nogi do kaloszkow :p
Jakie kaloszki gumowe polecacie na baardzo drobna noge i dosc male kopytko ? mialam juz jedne w rozmiarze s (pony) jakiejs nieznanej firmy ale niestety byly za duze. Kon ma ok 155cm w klebie ale na parwde malutkie kopyta i ogolnie jest taki drobny mniej wiecej jak arab.
Z gory dziekuje za pomoc  :kwiatek:
[quote author=mon-mal link=topic=457.msg2316823#msg2316823 date=1426616055]
Jakie kaloszki gumowe polecacie na baardzo drobna noge i dosc male kopytko ? mialam juz jedne w rozmiarze s (pony) jakiejs nieznanej firmy ale niestety byly za duze. Kon ma ok 155cm w klebie ale na parwde malutkie kopyta i ogolnie jest taki drobny mniej wiecej jak arab.
Z gory dziekuje za pomoc  :kwiatek:
[/quote]

Decathlon, Fouganza
Epikea dziękuję bardzo !  :kwiatek:
Jak powinny lezec dobrze dopasowane kaloszki gumowe ?  :kwiatek:
Orientuje się ktoś jak wypada rozmiarówka Decathlonowych kaloszków? I może byłby ten ktoś tak miły żeby zmierzyć długość i obwód L-ki?  :kwiatek:
lovesunrise, mam S i M, mogę zmierzyć, ale dopiero w weekend będę w stajni 🙂
L decathlonowskich wypada standardowo, nie jest zawyżone lub zaniżone, miałam te kaloszki, te z wypustką, niestety okręcały się. O wiele lepiej i dłużej służyły mi kentaury, tyle, że mają zaniżoną rozmiarówkę. Na konia noszącego L musiałam mieć XL neopranowych, a XXL z futrem.
olga96, to chyba musiałaś mieć za luźne. Mi jeszcze ani razu się nie okręciły, a używam już bardzo długo
Nie były za luźne, nie dopinałam ich maksymalnie, bo nie było takiej możliwości-w szerokości. M od koleżanki przymierzalam, to nawet zapiąć ich nie szło.
Libeerte, byłabym wdzięczna za M 🙂 Dziękuję! Mega wygodne jest też, że w razie czego można wymienić i wysyłka darmowa.
L decathlonowskich wypada standardowo, nie jest zawyżone lub zaniżone, miałam te kaloszki, te z wypustką, niestety okręcały się. O wiele lepiej i dłużej służyły mi kentaury, tyle, że mają zaniżoną rozmiarówkę. Na konia noszącego L musiałam mieć XL neopranowych, a XXL z futrem.


Też mam Kentaury ale według mnie M wypadają duże.
Dramka a masz zwykle czy te nieprzekrecajace się? Mogłabyś podać wymiary? Bo już wyczailam ze L sa za wysokie :kwiatek:
Mam zwykłe z futerkiem
Jak ktoś będzie szukał wymiarów kaloszy cortexim

Kaloszki kentaur cortexim wersja krótsza:
rozmiar 2
Średnica u góry - ok.7cm.
Długość - ok.10-11 cm

Kaloszki kentaur neoprenowe zwykłe

rozm. 1
wysokość z tyłu - 10 cm
średnica na górze - 7 cm

rozm. 2
wysokość z tyłu - 11 cm
średnica na górze -8 cm

Kaloszki cortexim dłuższe

rozm.1 (?)
obwód u góry to 26-27cm
wysokość to 13cm.

rozm.2
wysokość ok.14 cm
średnica ok. 8 cm.
Jak wciągacie kaloszki wciągane?
DDDddd, poprzez wciąganie.
Czy ktoś może podać mi wymiary kaloszków Eskadron L i/lub Schockemohle M?
A tak w ogóle to co myślicie o nich ?

Jakieś opinie o Professional's Choice?
rybka   Różowe okulary..
22 kwietnia 2015 10:51
Czy ktoś może podać mi wymiary kaloszków Eskadron L i/lub Schockemohle M?
A tak w ogóle to co myślicie o nich ?

Jakieś opinie o Professional's Choice?


Professional's Choice - genialne, trwałe, super itd.... 🙂 wypadają nieco mniejsze niż jest napisany rozmiar
Jak chcesz tylko na treningi to polecam:
http://www.pasi-konik.pl/pl/p/PROFESSIONALS-CHOICE-Kaloszki-Quick-Wrap-biale-rozm.-L/3833
Znacie jakieś kaloszki z bardzo bujnym futrem?  😜
Mam dwie pray HKM Soft, są przyzwoite ale futerka bardzo malutko - z wyglądu uwielbiam te http://www.sklep-mustang.pl/en/18-k.html natomiast mają bardzo słabej jakości rzepy. Jest jakiś kompromis? Wytrzymałe i z bujnym futerkiem?  😉
Ja mam Kentaura
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się