Stajnie w Warszawie i okolicach

Bardzo Wam dziękuję za wyczerpujące informacje o Duchnicach . Mam doświadczenie w stajniach i muszę przyznać ,że informacja o trudnym właścicelu martwi mnie najbardziej - nie ma to jak płacić za własnego konia , a nie możesz być decyzyjna do końca. A znacie jakieś stajnie koło Kampinosu ? Będę wdzięczna za informacje.
kujka   new better life mode: on
13 lutego 2013 08:16
Izabela1980, zapoznaj sie z katalogiem stajni. jak cos Cie zainteresuje, polecam wyszukiwarke. o wiekszosci stajni w okolicach kampinosu juz tutaj rozmawialismy. jak nie znajdziesz informacji, ktore Cie interesuja - pytaj.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
13 lutego 2013 08:22
nie odstawiam konia od pracy tylko dlatego, ze zmienia siersc ani nie wstawiam konia do boksu, bo wieje. z cukru ani zapalek nie jest, wiec moze wiekszych konfliktow nie bedzie 🙂



ja też ogólnie jestem za tym, żeby koń się hartował... ale.. w Duchnicach bardzo wieje, bardziej niż gdzie indziej i jak był zacinający deszcz, do tego wiatr to stajenny ani właściciel nie pomyślał, że może by ściągnąć konie. czy upał 40stopni, zero cienia, bo przecież tam na pastwiskach nie ma ani jednego drzewa - a konie stały calusieńki dzień.

trzymam kciuki, żeby Ci się dobrze stało :kwiatek:
na szczęście pensjonariuszki tworzą zwartą i prężną grupę, nie dają się prezesowi 😉

Izabela1980 - polecam Ci stajnie Equicare w Borzęcinie Małym. Pastwiska, dojazd komunikacją miejską, profesjonalna opieka, stajnie prowadzi bardzo rozsądna wetka.
[quote author=kostulina link=topic=46.msg1685595#msg1685595 date=1360657593]
Weronika chciała tam zostać, ale nie dostała zgody od właściciela, ponieważ budynek będzie remontowany w całości, a w części niedzierżawionej ( tj. w stajni angielskiej, ani pałacowej) przez Corleando-Land nie było miejsc na tyle koni.


Sporo wiesz jak na osobę, której nie było na miejscu. :wyśmiewa: Decyzję o przenosinach podjęliśmy wspólnie natychmiast. Pan Antoni został powiadomiony, że wyjeżdżamy i tyle. Nikt tam nie chciał zostawać nawet jakby stajnia nadawała się do użytku.
[/quote]

tyle, że byłam na miejscu.... 😂 i w Nd w trakcie pożaru i w poniedziałek...  wiem, że chcieli odejść, ale w lipcu na spokojnie, ponieważ nie udało się przejąć całego Zaborowa... ale z tego co słyszałam, to po pożarze chcieli zostać jeszcze... i tyle, więc po co się spierać. nie wiem co ma to na celu. i jakie to ma znaczenie? ja tylko chciałam poinformować co się stało, żeby znowu nikt bredni na forach nie wypisywał....

dodatkowo informuję, że stajnia jak tylko odpuści mróz będzie ogrodzona betonowym murem i pilnować od tamtej strony będą psy. pewnie ktoś powie, że trochę za późno, ale lepiej późno niż wcale. na całe szczęście nie stała się tragedia, chociaż było blisko, bo konie w blaszaku zamknięte był na kłódkę....pozostawione same sobie. i gdyby nie osoby, które były na ms, to chyba wiemy co by się mogło stać...
Dzięki Diakonka , przejadę się tam . Na mapie widać ,że jest tam w okolicy sporo stajni. W pobliżu jest też stajnia Mariew i Stanisławów - coś wiecie na temat tych stajni?
Dzięki Diakonka , przejadę się tam . Na mapie widać ,że jest tam w okolicy sporo stajni. W pobliżu jest też stajnia Mariew i Stanisławów - coś wiecie na temat tych stajni?

Stanisławów - swego czasu - odwiedzałam z dziećmi. POLECAM - mała, kameralna, rodzinna stajnia. Z padokami trochę bida, ale stajnia ma swój klimat  🙂
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
13 lutego 2013 09:45
Mariew - rekreacja, nie wiem jak jest teraz, ale kilka lat temu tylko 3 konie były prywatne, reszta rekreacja. Bardzo kopne podłoże na ujeżdżalni, ale za to duże pastwiska.
Fajna opcja dla kogoś, kto się uczy jeździć, jazdy z instruktorem, co prawda w kilkuosobowej grupie i na "rekreacyjnym" poziomie w cenie pensjonatu.

Jest jeszcze Kobra Park - wyjazd ze stajni do lasu, duże pastwiska, ale właściciel z tych trudnych😉 Konie mogą dostawać tylko owies😉
Flondra   Szczęśliwa posiadaczka gniadego sierściucha :)
13 lutego 2013 09:57
Dementuję  🙂

W Kobra Park karmię swojego futrzaka owsem i dodatkiem paszy - można się dogadać 🙂 Ale fakt, właściciel trzyma się dość rygorystycznie swoich zasad, ma to swoje plusy i minusy 🙂

Pozdrawiam!  :kwiatek:
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
13 lutego 2013 10:04
żeby znowu nikt bredni na forach nie wypisywał....


właśnie dlatego nie chce mi się już komentować Twoich postów

koniec tematu bo się tylko zrobi bagno przepychanek.
Co do Duchnic - stoję tam rok (za chwilę), właściciela widuję kilka razy w tygodniu i nie zdarzyło mi się usłyszeć od niego złego słowa. Co do opieki nie mam zastrzeżeń, jak koń miał stać to stał, jak się dziwnie zachowywał to dwa razy do mnie od razu ktoś zadzwonił. Jestem bardzo zadowolona, to zdecydowanie najlepsza stajnia w jakiej do tej pory stałam i nic dziwnego, że kolejka na boksy coraz dłuższa. To zresztą pierwsza zima bez żadnych dodatkowych suplementów/pasz/cokolwiek, podczas której mój koń wygląda jak pączek w maśle i ma jabłka na swoim łysym brzucholu 🙂

Dzionka, a jak jest z terenami w Duchnicach?
Martolina, można pojechać w teren, no ale las to nie jest - pola, łąki, ścieżki między polami i tyle 🙂 Jest gdzie pogalopować, no ale szału nie robią zupełnie.
czyli jak ja muszę trenować konia do rajdów i zrobić na nim 30 km to odpada 🙂
Oj tak, zdecydowanie!
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
13 lutego 2013 10:55
[quote author=Izabela1980 link=topic=46.msg1686698#msg1686698 date=1360744559]
Dzięki Diakonka , przejadę się tam . Na mapie widać ,że jest tam w okolicy sporo stajni. W pobliżu jest też stajnia Mariew i Stanisławów - coś wiecie na temat tych stajni?

Stanisławów - swego czasu - odwiedzałam z dziećmi. POLECAM - mała, kameralna, rodzinna stajnia. Z padokami trochę bida, ale stajnia ma swój klimat  🙂
[/quote]


Z padokami bida? w jakim sensie?
LatentPony   Pretty Little Pony :)
13 lutego 2013 11:07
[quote author=Diakon'ka link=topic=46.msg1686682#msg1686682 date=1360743737]
Izabela1980 - polecam Ci stajnie Equicare w Borzęcinie Małym. Pastwiska, dojazd komunikacją miejską, profesjonalna opieka, stajnie prowadzi bardzo rozsądna wetka.
[/quote]

Prawdopodobnie został u nas już tylko jeden wolny boks (dwa są na razie zarezerwowane) i ten boks będzie oglądany jutro. Więc... kto pierwszy ten lepszy, bo warunki naprawdę rewelacyjne! 🙂
Maja jakas strone ❓ Nic nie moge znalezc ❓  🤔
LatentPony   Pretty Little Pony :)
13 lutego 2013 12:32
basteros, jeżeli pytasz o Equicare, to nie mamy strony.


Gmina Leszno, 17 koni... Dobrze myślę, że to o Corleando?
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,13394536,Podpalil_stajnie_pelna_koni__W_zemscie_za_krolika.html
Tak, to o Corleando. Bardzo jestem ciekawa co dalej będzie z tym facetem tj. jaką karę otrzyma.
Tak, to o Corleando. Bardzo jestem ciekawa co dalej będzie z tym facetem tj. jaką karę otrzyma.


wysyłam link do artykułu: grozi mu 10 lat.

http://www.policja.pl/portal/pol/1/84176/Zarzuty_dla_podpalacza.html
Hej 🙂 wiem że moje pytanie średnio pasuje do tego wątku, ale myślę ze tu będzie mi najprościej znaleźć na nie odpowiedź. Szukam stajni, która podjęłaby się organizacji rajdu. Chciałabym aby była to stajnia z okolic Warszawy i nie zależy mi na jakichś super warunkach ani krajobrazach 🙂 Pytam tutaj bo w wątkach o rajdach panuje cisza i spokój, nie można uzyskać żadnych interesujących informacji.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
13 lutego 2013 19:28
Zduśka Sobiescy? Ile teraz u nich pensjonat kosztuje? Stoi tam jeszcze tarantowaty wałach Odys?


tak stoi  🙂 i jest sąsiadem mojego Rudzika !

Martolina dla mnie tam nie ma terenów ..  chyba, że lubisz zapach spalin 🙂 oraz znane w tamtych okolicach wysypiska śmieci - głównie złomu w postaci aut  tzw. dziuple  😉
a mi się wydaje że w Equicare nie ma juz wolnych boksów 😎
OFICJALNIE: Po tragicznym wydarzeniu jakim był pożar w naszej stajni, klub Corleando-Land przeniósł się do Prażmowa. Dzięki cudownym ludziom (założycielom stajni "Luzak"😉 mogliśmy podjąć ewakuację w trybie natychmiastowym i przenieść konie do doskonałych warunków. Współpracę ze stajnią "Luzak" planowaliśmy już wcześniej a przeprowadzka miała nastąpić w okolicy wakacji. Pożar podjął za nas decyzję aby zrobić to natychmiast. Od teraz witam w nowej, lepszej odsłonie Corleando-Land 🙂 ( wkrótce na stronie Luzaka pojawi się informacja o zmianie nazwy i inne istotne informacje)
Dementując plotki: Właściciel obiektu w Zaborowie zaproponował mi , że wyremontuje stajnię aby Corleando-Land nadal tam funkcjonował. Z różnych względów odmówiłam. Współpracę zakończyliśmy w zgodzie i pewnie nie raz odwiedzę Zaborów.
Wszystkim, którzy pomogli mi w ratowaniu koni z płonącego budynku serdecznie dziękuję i jestem wzruszona wieloma telefonami, sms-ami i mailami z propozycją pomocy. Ogromnie cieszę się, że jednak większość z Was to osoby, które bez względu na wszystko zaoferowały pomoc i wspierały nas.
Wielkie dzięki!
Weronika

VerCor, dobrze, że wszystko się ułożyło, powodzenia 🙂
To teraz w Luzaku już wszystkie boksy zajęte czy jeszcze coś wolnego?
Jest jeszcze kilka boksów wolnych. 🙂
Dziękuję Quanto 🙂 I tak jak napisała ashtray są jeszcze wolne boksy.
VerCor, jaka będzie teraz cena za boks w Prażmowie?
Cena za boks w Prażmowie to 1200zł 😉
ważne, że żaden koń nie ucierpiał w pożarze. VerCor, powodzenia  🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się