Stajnie w Warszawie i okolicach

kuj, Siekierki jakoś mnie nie przekonują, ani jedna ani druga stajnia
Jak byłam w Siedliskach jakoś późną wiosną/wczesnym latem, to właśnie skończyli robić drugi czworobok zewnętrzny z kwarcem.
emptyline   Big Milk Straciatella
13 stycznia 2014 20:35
A JKS Karolina?
Siedliska z kwarcem place mają dwa.. ale niestety szczerze mówiąc średnie bardzo, szczególnie na skokowym latem bardzo kopnie..za to na hali podłoże bardzo ok.
DressageLife, Cabriola, Czernidła, Chojnów?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
13 stycznia 2014 21:41
DressageLife z tych okolic to i do forumowej -Agi- dojedziesz- hala, solarka, myjka wew. z ciepłą wodą, małe padoki, bdb jakościowo żarcie i indywidualne podejście - to masz zagwarantowane. No i cenna poniżej Twojej górnej granicy.

Co do Siedlisk to na kwarcu na placu zew. widziałam już jeżdżących więc chyba już jest ok.
emptyline   Big Milk Straciatella
13 stycznia 2014 21:46
bjooork, olq stoi w Siedliskach. 🙂
Stoję w Milordzie od listopada i oceniam bardzo pozytywnie stajnię za ten czas, jeśli chodzi o moje oczekiwania, potrzeby indywidualne mojego konia i porównanie z poprzednim obiektem. Czysto, schludnie w obejściu, w boksach mnóstwo słomy, siana w opór, nawet mi do głowy by nie przyszło żeby zawiesić siatkę z sianem, codziennie marchewka przed obiadem, owsa ile kto chce 3 razy dziennie i to dobrej jakości. Mój koń przestał chudnąć  i wygląda zdecydowanie ale to zdecydowanie lepiej niż jak przyszedł. Hala (na oko 20x50 i nie namiot, co ma swoje spore znaczenie przy wietrznej pogodzie) z wyjściem bezpośrednio ze stajni, podłoże jak na nie stricte professional to naprawdę przyzwoite, duży plac zewnętrzny + czworobok piaszczysty, lonżownik kryty, karuzela, cavaletti. Konie wyprowadzane na swoim uwiązie w ręku, stoją po 3-4 godziny na padoku pojedynczo lub we 2 wedle wskazań właściciela, po godzinie dziennie chodzą w karuzeli, karmienie z zegarkiem w ręku. Socjal , czysto, duża estetyczna szafka i widok na halę z pomieszczenia z kominkiem. W obejściu porządek, nie wala się nic niepotrzebnego. Siodlarnia bez wychodzenia ze stajni. Oczywiście wszystko zależy od potrzeb, można zawsze na coś ponarzekać i poszukać jeszcze bardziej profesjonalnie przygotowanego miejsca za na pewno wyższą cenę, ale ja jestem bardzo zadowolona i mam naprawdę spokojną głowę. Jeśli chodzi o podstawowe potrzeby, które koń ma mieć zapewnione, czyli jedzenie, czystość w boksie i wyprowadzanie wedle wskazania na padok, to  jeszcze nie kiwnęłam palcem przy swoim koniu, żeby coś poprawić czy uzupełnić. Wiem za co płącę. Informacje, które uzyskałam gdy się dowiadywałam o pensjonat się zgadzają z rzeczywistością i wszystkie moje prośby które miałam i uwzględniłam przed przeprowadzką są respektowane i nie zdarzyło mi się powtórzyć prośby o coś 2gi raz. Także, jeśli ktoś przyjedzie i pogada z właścicielem i to co usłyszy mu odpowiada, to naprawdę nic tu nie zaskakuje negatywnie i nic nie jest ukrywane i mogę śmiało polecić.
No właśnie, a jak z wybieraniem? Jak byłam ostatnio to było 1x w tygodniu...

Generalnie mnie Milord nigdy nie porywał, ale teraz zmieniły mi się priorytety nieco 😉
amnestria, ja w Milordzie stałam 2 tygodnie z G (przejściowa sytuacja między 2 miejscówkami) - nigdy nie zauważyłam, żeby było brudno 😉
rybka   Różowe okulary..
13 stycznia 2014 22:47
No właśnie, a jak z wybieraniem? Jak byłam ostatnio to było 1x w tygodniu...

Generalnie mnie Milord nigdy nie porywał, ale teraz zmieniły mi się priorytety nieco 😉

Nadal jest wybierane raz w tygodniu, dościelane raz dziennie lub zgodnie z potrzebami konia.
Nadal też nie są zmieniane derki i zakładane ochraniacze na padok.
W tej stajni są od lat pewne zasady i one są niezmienne i nie ma co próbować je zmienić  😉
Wybierane jest w piątki, więc polecam podjechać w czwartek i ocenić:-) W mojej opinii jest czysto.
rybka   Różowe okulary..
13 stycznia 2014 22:57
Wybierane jest w piątki, więc polecam podjechać w czwartek i ocenić:-) W mojej opinii jest czysto.

Mój koń już po ponad 5 latach stania w tych boxach mimo kiepawych jakościowo kopytach, nigdy nie miał zgnitych strzałek... tyle mogę od siebie. Jak każda stajnia i ta ma wiele plusów,, ale też wiele minusów  😉
[quote author=KeraKonno link=topic=46.msg1978829#msg1978829 date=1389653519]
Wybierane jest w piątki, więc polecam podjechać w czwartek i ocenić:-) W mojej opinii jest czysto.

Mój koń już po ponad 5 latach stania w tych boxach mimo kiepawych jakościowo kopytach, nigdy nie miał zgnitych strzałek... tyle mogę od siebie. Jak każda stajnia i ta ma wiele plusów,, ale też wiele minusów  😉
[/quote]

Mój koń stał tam jakieś 2 lata i strzałki nigdy nie gniły. Teraz stoi w stajni, gdzie sprzątane jest w boksach kilka razy dziennie, jest bardzo czysto i od kilku miesięcy walczę z gnijącymi strzałkami. W Milordzie konie nie stoją na gnoju. Jest wystarczająco czysto w boksach (nawet we czwartek), żeby nie nabawić się problemów z kopytami.
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
14 stycznia 2014 14:05
Frairla, boksy boksami, pytanie co się dzieje na padoku i na placu raczej... ?
Frairla, boksy boksami, pytanie co się dzieje na padoku i na placu raczej... ?


I w Milordzie i w stajni, w której obecnie stoję i na placu i na padoku jest przyzwoicie. W Milordzie jednak koń wychodził więcej na padok niż obecnie i to jest zapewne przyczyna problemów kopytowych - staram się to zmienić. Wracając jednak do tematu: poziom czystości w boksach w Milordzie jest w zupełności wystarczający dla zachowania zdrowych kopyt.
Czy w okolicach Warszawy jest jakaś stajnia z solarium, ale bez hali???
Gdzie się przeniosła stajnia Equicare?
I gdzie teraz jest CorleandoLand???
emptyline   Big Milk Straciatella
14 stycznia 2014 15:43
CL jeszcze jako tako nie ma swojego nowego miejsca, szukamy.
Myślałam, że już się osiedliliście  😉
emptyline   Big Milk Straciatella
14 stycznia 2014 15:56
Generalnie tak, ale przejściowo, nowej stajni CL jeszcze nie ma. 🙁
Czy ktoś mi może udzielić informacji na temat pensjonatu McCoy's?
Szukam opinii. Oraz pytanie czy to prowadzi jakaś inna osoba? Interesowałam się ta stajnią jakiś czas temu ale były inne dane (konto na rv to samo).
Oooo to Siedliska mają już działający plac zewnętrzny? 🙂


W siedliskach na zewnatrz jest duzy plac kwarcowy i czworobok kwwarcowy. A na hali geowloklina i kwarc. Na wiosne bedzie kolejna stajnia, mamy solarke, karuzele myjki z ciepla i zimna woda, suuuuper stajennego. Ogolnie jest bardzo fajnie. Nie ma z niczym problemu. Wlasciciel nie robi zadnych problemow. Jak spozniasz sie z zaplata to tylko przypomni. A jak widzi pieniadze to cieszy sie jak dziecko. Haha. Dla mnie jedyny minus to fakt, ze trzeba placic gotowka.
KJ Corleando - Land w tej chwili gościnnie mieści się w JKS Wyręba.

Jest tam 14-cie naszych koni, pozostałe znalazły tymczasowo boksy w innych stajniach z braku miejsc w Wyrębie.

Zostaliśmy super przyjęci , konie mają dobrą opiekę a my spokojnie możemy trenować  🙂

Nie mamy jeszcze miejsca docelowego, na spokojnie rozglądam się i na pewno podzielimy się informacją jak tylko osiądziemy gdzieś na stałe 🙂





VerCor znajomy ma stajnie do wydzierzawienia ale pod Radzyminem. Jesli lokalizacja ci odpowiada to moge na pw wyslac link do ogloszenia.
oz , ogromne dzięki. Jednak bardzo mi zależy, żeby stajnia znajdowała się po tej stronie Warszawy gdyż Corleando-Land to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim ludzie , większość związanych z CL osób mieszka tutaj... niechciałabym nikogo zawieść, zostawić na lodzie...nie każdy zdoła poświęcić się tak by dojeżdżać taki kawał. Nie mniej jednak naprawdę serdeczne dzięki za chęć pomocy. Bardzo to doceniam.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
14 stycznia 2014 19:17
Small Bridge Equicare jest w miejscowości Krze, dokładnie na trasie katowickiej 6 km przed Radziejowicami. Stajnia jest naprawdę super, murowana, poidła automatyczne, czyściutko. Duża ilość boksów w różnej wielkości w tym i angielskie. B. fajne zaplecze dla pensjonariuszy ( socjal , wc z prysznicem ) , jest oświetlony plac do jazdy. No generalnie wszystko co potrzeba  😉 Jestem tam dość regularnie jak by co to pytaj  😉

martal mc coy's prowadzi ta sama osoba tylko zmieniła swoje miejsce o jakieś 300 m ( ? ) jest Naszą sąsiadką  🙂 poprzednie miejsce zajęło wesołe kopytko czy coś takiego  😉
VerCor ja pytam z ciekawości - załóżmy że jest pewna stajnia w "okolicach" waszych, właściciel ma 2 budynki stajenne, halę, ale używa tylko jednej stajni bo nie prowadzi tymczasowo pensjonatu i na zasadach dzierżawy oddaje ci w użytek drugą stajnię na x(załóżmy że x=22) koni. Ty zajmujesz się kosztami, wszystkim, ty musisz dopilnować wywożenia łajna, karmienia ited. itep. i jesteś odpowiedzialna za działania swoich pensjonariuszy.
Byłabyś zainteresowana czymś takim?
Hellgirl , każda opcja, każdy układ jest do rozpatrzenia. Kwestia dogadania, umowy, warunków etc.
Aromer faktycznie sprzedany  ? Czy tylko usłyszałam nową fazę plotek, jakoby do kwietnia miało się tam wszystko likwidować ?
Chyba plotki,bo jako pensjonariusz już byłby moment,aby nam to obwieścić...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się