Kącik komputerowy

Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
07 kwietnia 2011 14:59
potrzebuję jakis prosty w obsłudze program do obróbki filmików z aparatu cyfrowego.
cieciorka   kocioł bałkański
09 kwietnia 2011 18:56
poproszę o instrukcję włączania napisów do filmu?
szukałam w necie, ale dalej nie umiem 🤦
noen   A story of a fighter of our human race
09 kwietnia 2011 19:53
cieciorka, możesz przeciągnąć plik z napisami, ten w notatniku, do programu w którym odtwarzaz film 🙂
cieciorka   kocioł bałkański
09 kwietnia 2011 21:54
próbowałam- w trzech programach
noen   A story of a fighter of our human race
09 kwietnia 2011 21:56
cieciorka, a masz kmp player ? Ja zawsze w nim odtwarzam, i tak właśnie wczytuje napisy. Albo w opcjach powinno być ''wczytaj napisy'' 🙂
Ada   harder. better. faster. stronger.
10 kwietnia 2011 16:21
Podłączyłam laptopa do telewizora za pomocą wejść HDMI.
I obraz jest z lapka na tv, ale głos jest tylko na laptopie.
Zainstalowałam sterowniki do mojej karty graficznej ale nadal nic, podobno można to jakoś ustawić.
Jak?  :kwiatek:

(laptop Asus, karta ATI Mobility Radeon HD 5470 graphic 1GB)
Potrzebuję pomocy z wykresem w OpenOffice, tzn jak zrobić dwa wykresy liniowe na jednym obiekcie  :kwiatek: ?
Gdzie moge "zawiesic" prezentacje w Power Point, tak zeby wybrane osoby mogly ja sciagnac ?
majek   zwykle sobie żartuję
12 kwietnia 2011 14:41
na koncie google np.
jak masz, to tam w mnogości tych wszystkich `aplikacji` jest także opcja `dokumenty` można tam wgrać plik i udostępnić link znajomym.
Bardzo pożyteczne, szybko działa, jest dużo miejsca do wykorzystania
baba_jaga, możesz też spakować prezentację do rara i wrzucić ją na jeden z hm, takich serwerów do plików: sendspace.com, megaupload.com, filefactory. Po wgraniu pliku strona wyrzuca Ci link, który możesz wysłać komukolwiek, żeby sobie ściągnął.
jak wstawić zdjecia na allegro?  😡 próbuję i próbuję i nic, nadal widzę naszyjnik zamiast mojego przedmiotu
pomógłby mi ktoś załozyć konto na iTunes ? mam problem ponieważ nie mam ani karty kredytowej ani gift karty  🙇
Ratujcie. Jestem totalnym głupkiem jeśli chodzi o takie sprawy  😀
Spieprzył mi się system i mój ukochany musiał mi sformatowac laptopa. Więc zainstalowałam sobie wszystkie progarmy od początku.
Między innymi google chrome.
Obecnie mieszkamy za granicą (Rumunia) i teraz w związku z tym przekierowuje mnie automatycznie z google.pl lub google.com na google.ro  😵
A ja nie chcę! Jak to zmienic?

No i na dodatek nie mam literki "ć" i jest to straszne. Jestem bliska załamania nerwowego.
Proszę o pomoc  :kwiatek:
Zapewne masz kartę ATI. W jej właściwościach (prawym klawiszem na pulpit) trzeba usunąć! skrót alt + c, domyślnie otwierający panel sterowania karty - i literka ć powinna wrócić.
A z googlem nie pomogę, bo to (imo) wirusopodobny chwast 🙁 Zmień sobie na przyzwoitą przeglądarkę.
No właśnie już odznaczyłam w tym ATI, że przy kombinacji alt+c nie otwiera się ATI, ale literki "ci" nadal nie mam  🤔
A ze zmianą przeglądarki to tak niechętnie. Może to głupie, ale strasznie się przyzwyczaiłam do tego google chrome, bo wszystko pamięta i odgaduje myśli.
A co byś polecała? Bo może da się mnie jakoś przekonac...
Julie, ale usunęłaś? czy odznaczyłaś? Bo samo odznaczenie nie działa 🙁
Nie, no - z przeglądarkami jak z sukienką - co komu pasuje. Ja uwielbiam Operę - reszta "leży" na dysku. W Operze podoba mi się prostota, bardzo dobre zarządzanie pocztą, strona "szybkiego wybierania", gdzie mogę mieć ile chcę stron, do których zaglądam najczęściej i wiele innych rzeczy.
Graba.   je ne sais pas
29 maja 2011 15:06
rozglądam się za jakimś netbookiem, na co zwrócić uwagę? Będzie służył tylko do przeglądania internetu na mieście, więc szukam raczej z niższej półki cenowej 🙂
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
16 czerwca 2011 13:32
Czy istnieje prawdopodobieństwo, że bezprzewodowe myszy dwóch różnych firm będą się zakłócać będąc w dość małej odległości od siebie?

Miałyśmy w pracy dwie takie same i niestety musiałyśmy się sporo nakombinować, żeby się nie zakłócały. Niedawno kumpela zmieniła miejsce i jedna z nas musi mieć przewodową, bo nie da rady pracować. Stąd pomysł na wymianę jednej z nich na inną firmę.
Horciakowa, mogą głupieć, jeśli sygnał będzie na podobnych częstotliwościach. Zawsze można spróbować i w razie "awarii" oddać nowy nabytek.
slojma   I was born with a silver spoon!
16 czerwca 2011 21:55
Poratujcie...
Potrzebuję takiego programu w którym z filmu będę mogła wyciąć jakąś klatkę i zapisać ją w formie zdjęcia. Nie wiem jak to robić czy jest taki program chodzi mi o coś łatwego w obsłudze i dodatkowo wytłumaczenie jak to zrobić. Bardzo proszę
noen   A story of a fighter of our human race
16 czerwca 2011 22:35
slojma, Picassa 🙂 Jak otworzysz film w picassie będzie coś typu ''zrzut ekranu'' i tak mozesz mieć zdjęcie z filmiku🙂
slojma   I was born with a silver spoon!
17 czerwca 2011 07:02
Dziękuję, postaram się coś porobić ale fakt nie jestem jakaś zbyt ogarnięta jeśli chodzi o te programy.
noen   A story of a fighter of our human race
17 czerwca 2011 11:17
slojma, on jest bardzo łatwy w obsłudze, chyba najłatwiej własnie nim zrobić fotkę z filmiku 🙂
delta   Truth begins in lies.
17 czerwca 2011 11:35
rozglądam się za jakimś netbookiem, na co zwrócić uwagę? Będzie służył tylko do przeglądania internetu na mieście, więc szukam raczej z niższej półki cenowej 🙂


Jak tylko do internetu na mieście to na baterię i kartę sieciową.
Mam pytanie odnośnie przegrzewania komputera stacjonarnego.
Więc: ok 2 tygodnie temu komputer 2 razy wyłączył mi się podczas oglądania filmu, sprawdziłam temperaturę (wyświetla mi się na jednostce) wynosiła 90 stopni, ale komputer wyłącza się przy 100, więc pewnie zdążyła spaść. Wyłączył mi się ostatnio także przy graniu w grę, raz zwykłą na pc, raz internetową. Czyli podsumowując osiąga najwyższą temperaturę i nie schładza się przy grach i filmach. Na normalnym użytkowaniu czyli np tylko otwarta przeglądarka utrzymuje stałą temperaturę 54 stopnie. To samo było rok temu, komputer poleciał do naprawy, okazało się, że to wina wiatraków, więc zostały wymienione, problem się skończył temperatura 38(taka ponoć jest najlepsza)-45 stopni utrzymywała się dość długo, ale jak widać nic wiecznie nie trwa. Nie wiem dokładnie ile i jakie mam wiatraki, 2 są na pewno. Komputer stoi daleko od ściany, w domu temperatura jest niska. W wakacje używam komputera przeciętnie trochę więcej, ale nie przesadzam. Mam dwie teorie, ale są tylko moje, i nie wiem czy realne: komputer przegrzewa się od monitora, który ma chyba z 10-12 lat 😁 (nowy lcd się popsuł i czekam aż go naprawią). Aktualnie używany monitor to coś w typie starych telewizorów, nie mieści się na biurku, albo druga ewentualność od karty graficznej, bo może nie być w pobliżu jej chłodzenia/wiatraka. Może ktoś spotkał się z podobną sytuacją, albo coś zaradzi.  :kwiatek: Nie mam zamiaru oddawać go z powrotem do naprawy, bo to strasznie długo trwa. I nie wiem czy to coś pomoże, ale przód jednostki centralnej (od strony napędów) jest zazwyczaj zimny, nagrzewa się tył.
deborah   koń by się uśmiał...
28 czerwca 2011 18:22
czy ktoś byłby tak miły i przekonwertował mi jeden plik z Adobe Ilustratora na jakiś inny format dostępny dla śmiertelnika?
Tak, wiem że to nielegalne. Czy wiecie skąd można ściągnąć Microsoft Office'a? Jest tego milion w internecie, ale większość po spędzeniu 10 minut na stronie okazuje się płatna albo ma wirusy czy inne problemy. Macie jakieś sprawdzone źródło, tzn. ściągnęliście i wam śmiga? Będę baaardzo wdzięczna 🙂
Mam 'maly' problem. Mianowie rzecza w ktorej jestem najlepsza jest... psucie.
Tak, moj komputer zdycha.

Do rzeczy:
Dysk C jest calkowicie zawalony. Wczesniej probowalam nieco pousuwac, zrobilam co sie dalo, ale wiekszosci sie nie dalo, a przerzucac jakies systemowe sie balam. Sytuacja aktualnie jest taka, ze w sumie dziala mi tylko internet. A i to przegladarka lubi sie wylaczyc nagle [ale potem sie same odzyskuja poprzenie adresy i wszystko wraca do normy].  Kiedy probuje otworzyc 'Moj komputer' to tak jakby sie wszystko odswieza... i nic sie nie zmienia. Probowalam usunac historie przegladarki, ale jak kliknelam na samo 'Historia', to sie wylaczyla przegladarka. Nie wiem juz co robic. Tata mowi zebym zaniosla zeby mi zrobili gdzies, no ale to da mnie ostatecznosc...
Przepraszam za brak polskich liter, ale te rowniez z dnia na dzien mi znikly. .__.
Zna sie ktos choc troche na tym?
Krupnik., najprościej to kupić nowy duży dysk i wszystko zainstalować od nowa.
Możesz też próbować zgrać najważniejsze pliki, kontakty etc. na pendriva, i zainstalować system od nowa, czyszcząc, rzecz jasna - dysk.
Explorator powinien się otworzyć po uruchomieniu systemu w trybie awaryjnym.
Hm, o to to drugie brzmi calkiem dobrze. Chociaz z instalowaniem systemu trzeba bedzie i tak isc do kogos, bo sama to jeszcze bardziej zepsuje.  👀

A z tym pierwszym to nie sadze zeby byla potrzeba kupowania nowego dysku.
Dzieki  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się