Pralka i inne AGD - uwagi i rady.

Dzieki Ci dobra kobieto!
Tez juz slyszalam, ze gniecie sie bardzo, ale najwyzej bede zmuszona do regularnego prasowania (co ciagle chce ale mi sie nie udaje  😁 )

A powiedz jeszcze ile mniej wiecej trwa suszenie? Sa rozne programy?
Gniecie mi sie tylko pościel, jak czasem mi sie spieszy i wrzucam męża koszulki to nie są pogniecione.
Suszenie z którego korzystam trwa 2:40, są jakieś inne...ale nie pamietam jakie...ogólnie są 2 programy auto na intensive dry i chyba dwa na low heat dry.
Tylko to chyba jakoś samo sie dopasowuje do ilości prania w pralce, bo zdarza sie ze kończy znacznie wcześniej niż zakładany czas. Zapomniałam wymienić powyżej ze wrzucam na pranie z suszeniem szmatki z mikrofibry po sprzątaniu- zawsze są szybko gotowe. Ignorantka ze mnie bo nie wczytywałam sie w instrukcje 😀
nerechta, my mamy pralko- suszarkę hoovera od 3 lat. Bardzo ją lubię. Suszymy głównie ręczniki,puchowe kurtki, posciel też, ale gniecie się strasznie.
U nas czas mozna ustawiec od 30min do chyba 3h30min.
Uwielbiam ją szczefolnie kiedy na nastepny dzień rano potrzebuję moich ulubionych jeansów.
Ooo tak tak! Kurtka puchowa wyprana i wysuszona to luksus!!! 🙂

Popatrzyłam teraz na pokrętło i można tez ustawić suszenie na 15 minut i wielokrotność, oprócz programów automatycznych 🙂
Dzieki dziewczyny, ciesze sie bardzo w takim razie i mam dylemat z  glowy 🙂
ner, tylko tez z drugiej strony - moja teściowa ma osobno i moim zdaniem jakość jest lepsza. Ale w mieszkaniu miejsca na takie rozwiązanie nie mam wiec jestem bardzo zadowolona z 2w1. W domu kupię osobne sprzęty.
ja bede miala miejsce i chcialam osobne, ale jednak budzet duzo duzo wiekszy trzeba na to.
nerechta, mozesz suszarke dokupic pózniej.
nieee, w nowym domu nie chce juz widziec rozkladanej suszarki na oczy  🙂 Jeszcze zobacze jak nam pojdzie z budzetem, no i jeszcze polaze po sklepach i zobacze co mi powiedza.
nerechta, ale suszarka bębnowa wg mnie nie rozwiąże problemu suszarki zwykłej.
Ja nie suszę np. swetrów, ulubionych bluzek i rzeczy które suszone być nie mogą wg metki.
Po za tym pralko-suszarki często nie mają regulowanej temperatury suszenia, a tylko 2-3 dostępne programy i tylko czas można regulować.
Ja tam wrzucam do suszenia wszytko, łącznie z marynarkami. najwyżej dorzucam je trochę później (włączam pauzę, dowalam marynarkę i dalej puszczam suszenie). I wtedy marynarki wycigam na tyle wilgotne, że się rozprostowują na wieszaku.

Mam suszarkę osobno, chwaliłam się w wątku o prefekcyjnej pani domu.
Jeden minus teraz zauważam. Wnerwia mnie wylewanie tej wody z szuflady suszarki. Wolałabym aby miała taki odpływ jak pralka. NIe wiem nawet czy takie są.
yegua czemu nie? U nas to nie jest takie popularne, ale podpatrzylam u siostry ze stanow ze suszy wszystko. Nie mam tez jakichs delikatnych ciuchow zeby nie mozna bylo wrzucic ich do suszarki.
Jeszcze zrobie rekonesans co do opcji 🙂
nerechta, a siostra ma w stanach 2w1 czy osobne urządzenia? Jak bym miała możliwość regulacji temperatury to nie miałabym takich obaw. A tak już mi się jeden ciuch na trwałe skurczył i nie chcę ryzykować. Zauważ, że Kotbury również ma osobną suszarkę. Będąc w Szwecji używałam osobnej i ciuchy były jakieś takie mniej skurczone i pogniecione.
Po za tym u mnie w domu tak wszystko szybko schnie, że ekonomiczniej jest część powiesić.
Jeśli kiedyś będę miała dom to wolałabym mieć osobno pralkę i suszarkę.
ja wam powiem, ja mam wyrzuty sumienia, że taka wygodna dupa jestem teraz i do suszarki wszystko wrzucam, a ekologiczniej i taniej  energią wiatru i słońca by wyschło, ale już nie powieszę nic do suszenia, nawet latem na dworze. Po prostu nie mam czasu na rozwieszanie i ściąganie. To jest 80% czasu "obsługi" prania to rozwieszanie i ściąganie i potem sztywnego składanie. A tak to z suszarki myk - od razu składam bo miękkie i własnie aby się nie wygniotło.

... nic to, czekam aż panele fotowoltaiczne trochę stanieją to sobie podłącze i będę mieć "darmowy" prąd na takie "fanaberie" 😂
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
09 czerwca 2017 08:45
Czy ma ktoś może suszarkę postawioną na pralce? Tudzież odwrotnie? I mógłby się podzielić doświadczeniami i czy rzeczywiście takie rozwiązanie się sprawdza?
Halo halo temat żelazko 🙂 moje stare umarło, a akurat teraz mam duuuzo prasowania. Co polecacie? Konkretne modele albo chociaż firmę poproszę bardzo ładnie  :kwiatek:
Ja jestem zadowolona z taniego żelazka z lidla- silver crest.
59 pln kosztuje i jest super jak dla mnie. Para, srara, pika jak zostawione włączone a jak zapomnę wyłączyć, to po iluś tam minutach bezruchu samo się wyłącza.
O widzisz kotbury było pisać wcześniej, zanim wydałam 8 stow na stacje parowa! 😜

A tak poważnie to jestem zakochana i od dwóch dni prasuje WSZYSTKO 8 żałuje ze nie mam więcej do przerobienia  😁
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
15 czerwca 2017 16:03
Czy ma ktoś może suszarkę postawioną na pralce? Tudzież odwrotnie? I mógłby się podzielić doświadczeniami i czy rzeczywiście takie rozwiązanie się sprawdza?


Suszarkę mam na pralce na przejściówce,  z której wysuwa sie szuflada. Dla mnie swietne rozwiazanie. Wyciągam pojedynczo pranie i odrazu składam te co nie musze prasować. Jak najbardziej polecam 🙂
Ja też mam suszarkę na pralce bezpośrednio i też nic złego się nie dzieje.
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
16 czerwca 2017 11:55
Dziękuję za odpowiedzi dotyczące suszarek na pralkach. Ciekawa jestem czy uda mi się znaleźć ten łącznik, który zagra z moja pralką, czy pralka będzie do wymiany ...

I jeszcze jedno pytanie. tym razem okap kuchenny. Na co zwracać uwagę? Co jest najważniejszym parametrem?
Wizja ja nie mam łącznika żadnego, po prostu stoi jedno na drugim  😉. to tylko kwestia wielkości obu sprzętów.
Gillian   four letter word
28 lipca 2017 07:35
pękła mi zewnętrzna, jedna z dwóch szyb w piekarniku. Mogę go używać? czy lepiej nie?
Bischa   TAFC Polska :)
30 lipca 2017 08:35
Czy jest szansa, że gdzieś dostane końcówkę, tą ze szczoteczka do mycia zębów do szczoteczki elektrycznej? Szczoteczka jest firmy Braun. Niestety podczas remontu ta część mi zginela, mam ładowarkę, mam cześć z silniczkiem ale nie mam czym zębów umyć...
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
30 lipca 2017 11:14
Bischa, o to chodzi?


Zamienniki są w Lidlu (trzeba patrzeć po modelu), a oryginały w Rossmanie
Gillian, nie ryzykowałabym.
Bischa   TAFC Polska :)
30 lipca 2017 19:09
Tak dokładnie o to mi chodzi :kwiatek:
Przejdę się z machina po prostu.
Szukam ekspresu do kawy! :kwiatek: Budżet do 2 tys., z funkcją mielenia kawy. Fajnie, jakby poza tradycyjną kawą były do wyboru jakieś inne opcje typu zmiana mocy kawy, wybór wielkości kubka/filiżanki, spienianie mleka, itp. Łatwe czyszczenie mile widziane. 😀 Zawsze miałam przelewowe i nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę przy wyborze ciśnieniowego. Help, dobrzy ludzie! 🙂

edit. dopisek.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
02 sierpnia 2017 20:17
Jura ( ale do dwoch tysi bedzie ciezko ) albo Melitta. Ta druga kupisz na bank juz do 2 tysi.

O Jurze wiem z autopsji, to co myśmy zrobili z tym ekspresem w pracy jest nie do opisania. Zajechać jej nie mogliśmy. A melitta to tańsza siostra i fachowiec od ciśnieniowek tez nam polecał. A od delonghi i philipsow kazał sie trzymać z daleka. Zreszta widziałam ile ich stało u niego w naprawie.
mundialowa, Jurę to bym brała i używaną. Znajoma ma od roku używkę i tylko raz dała do serwisu profilaktycznie, okazało się że 3 letni ekspres nie zrobił jeszcze nawet 10% przewidywanego przebiegu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się