Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Wojenka   on the desert you can't remember your name
18 stycznia 2013 21:29
bądź fizycznie przebywając poza PL : Ametyst, Brodway, Autorytet.


A gdzie jest Brodway? Czy dobrze pamiętam, że kiedyś był dość mocno promowany? Coś z tego wyszło?
Wojenka
Brodway parę lat temu (2007 albo 2008) został sprzedany bodajże do Belgii czy Francji.
Potomstwa po nim nie widziałam. W bazie PZHK jest 5 sztuk opisanego potomstwa.
Listy kategoryzacyjne po obróbce czyli listy ogierów wycofanych z rozrodu (z dniem 1.01.2013 straciły prawo do krycia):
rasa młp
rasa sp
rasa wlkp


Co się stało z ogierem Dunaj, on bardzo dobrze w ZT skakał, fajny rodowód , dużo ,tak potrzebnego xx w rodowodzie ,ojciec Laif on Liberty dawał gwarancję, skoczności. Rzeczywiście od 2 sezonów nie ma go w ofercie stanówki ?  Może ktoś wie ,co się z nim dzieje ? 🙄 🙁
Widząc na liście wycofanych ogierów ogiera, którego znajomy ma w dzierżawie "na punkcie" pozwoliłam sobie do niego zadzwonić z pytaniem czy wie, że koń stracił licencję. Wiecie co? Nie wiedział! Nikt go o tym nawet nie pionformował  😲 A swoją drogą co państwowe stada ogierów robią z ogierami z utraconą licką?  👀 Kastrują? Sprzedają?  👀
Kopyciak, w zeszłym roku też tak było, że niektórzy właściciele wycofanych ogierów nie mieli o tym pojęcia  🤔wirek:
wydaje mi się, że PZHK to właśnie ich w pierwszej kolejności powinie informować o takich rzeczach  🙄
No dla mnie szokujące szczególnie, gdy mówimy o ogierze państwowym na punkcie  🤔 A w przypadku prywatnych ogierów z licencją wyrobioną np. przez czempionaty (nie trudno obliczyć koszty wyszkolenia, utrzymania, startów) to takie zmuszanie, że jak chcesz by młody ogier utrzymał licencję to kryj nim wszystko co się rusza- inaczej się przeinwestowałeś i po 2-3 latach licencja zabrana  😵
Fokusowa, Nie wiem jak teraz, ale jakiś rok temu chodził jeszcze w sporcie pod Michałem Rynowieckim- na facebooku pewnie znajdziesz kontakt 😉
Jeżeli PZHK nie informuje właścicieli to nie jest to fajne. Z drugiej strony to właściciel ma obowiązek dostarczyć informacji o startach ogiera (punkty sportowe, pomagają w utrzymaniu licki). W zasadzie warto by się było interesować. Nieznajomość prawa niestety nie usprawiedliwia.
armara dla mnie to jest szokujące bo to ogier państwowy, w dzierżawie na punkcie + użytkowany w sporcie. Nie wiem czy w tym konkretnym przypadku nie będą walczyć o licencję przez sport.
Qaida dzięki, ale chodzi o siwka 🙁
armara dla mnie to jest szokujące bo to ogier państwowy, w dzierżawie na punkcie + użytkowany w sporcie. Nie wiem czy w tym konkretnym przypadku nie będą walczyć o licencję przez sport.

Jeżeli stado go wydzierżawiło to delikatnie rzecz ujmując zachowało się mało profesjonalnie...
Nie wiem o jakim koniu mówisz, ale jeżeli ten koń ma faktycznie karierę sportową (ale tu nie chodzi o klasę N 😉) to pewnie jest to tylko tzw. niedopatrzenie. W pierwszym roku kategoryzacja "wykasowała" m.in. og. Kilian - jakby nie było brązowego medalistę MPS-B  😁 Na szczęście licencja została przywrócona.
Sezon stanówkowy przed nami więcc....
co sądzicie o Dzihadzie ( DziabełekxDżonka)?
Bardzo podoba mi się pokrojowo i ciekawy rodowód.
Zastanawiałam się nad Greyem , ze względu na użytkowość i skoki, jednak jak niektórzy zauważyli w tym temacie,że jego  potomstwo nie jest zbytnio urodziwe..
Dzihad to co innego , i wnuczek Greya.
W bazie nie ma jeszcze żadnego źrebaka po nim, może ktoś miał okazję takiego spotkać?
Będę bardzo wdzięczna za informacje . :kwiatek:
Pierwsze źrebaki po Dżihadzie będą dopiero w 2013. Też mi się podoba ten ogier, warunki stanówki bardzo atrakcyjne. Szkoda, że nie rusza się tak jak Dżahil, no ale nei można mieć wszystkiego. Po Grey i Diabełku jest dużo źrebaków ze slabą partią głowy i szyji, limfatyczne ciężkie. Dżihad ma bardzo ciekawy rodowó, inbred na Jobleura xx i jest zdecydowanie najszlchetniejszym koniem pod Diabełku (z tych, które oglądałam).
Grey jest dostępny tylko w postaci mrożonki, padł w maju 2012.
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
19 stycznia 2013 19:10
Czy ktoś może miał do czynienia z potomstwem ogiera Wierny i może się podzielić opinią? Chodzi konkretnie o [url=http://www.bazakoni.pl/horse_52169.html]TEGO
Pierwsze źrebaki po Dżihadzie będą dopiero w 2013. Też mi się podoba ten ogier, warunki stanówki bardzo atrakcyjne. Szkoda, że nie rusza się tak jak Dżahil, no ale nei można mieć wszystkiego. Po Grey i Diabełku jest dużo źrebaków ze slabą partią głowy i szyji, limfatyczne ciężkie. Dżihad ma bardzo ciekawy rodowó, inbred na Jobleura xx i jest zdecydowanie najszlchetniejszym koniem pod Diabełku (z tych, które oglądałam).
Grey jest dostępny tylko w postaci mrożonki, padł w maju 2012.

Bardzo dziękuję za odpowiedź  :kwiatek:
Wiem,że Grey padł, ale jak pisałaś można się skusić na mrożonkę.
Szukam ogiera z Cynikiem w rodowodzie bo moja kobyła ma inbred na Saragana, także coś w tę stronę kombinuję . Myślałam nad Greyem, Emersonem, Szałem,Tabexem. Po prostu żeby gdzieś Cynik się zawieruszył w rodowodzie.

owoc godów testowych hehe 💘

http://www.bazakoni.pl/database,g-6,op-show_trial.html
Naprawdę chcesz na Cynika inbredować ?
Szał nie żyje. Tabex fajny, ale trzeba uważać bo bardzo "gorący" ma charakter.
Zależy mi przede wszystkim na odważnym,dzielnym koniu w teren, rajdy a Cynik przekazuje dzielność,że tak powiem. Chyba,że się mylę? Proszę sprostowac w razie czego.  🙂
Dlaczego uważasz,że inbred na Cynika to zły pomysł?
Też mi się podoba ten ogier, warunki stanówki bardzo atrakcyjne.

w sensie ceny?
szkoda, że tylko naturalnie kryje.
Tak chodziło mi o cenę. Bogusławice są położone dogodnie, na dobrą sprawę klacz można przywieźć na dwa-trzy dni.
Lauren
Nie, nie mówię, że źle. Po prostu to zawsze ryzykowne inbredować na xx, nie mówię tu tylko o charaktezrez, ale o poprawności jako takiej.
Moja kobyła jest inbredowana na Saragana i całkiem fajna jest, w każdym bądź razie jestem zadowolona.
Dziękuję za porady 🙂
Gdybym zdecydowała się na zaźrebianie w tym sezonie moge liczyć na twoją pomoc armara ?
Myślę, że najlepszym doradcą będzie tutaj titina  :kwiatek: Uderzaj do niej śmiało 🙂
Zależy mi przede wszystkim na odważnym,dzielnym koniu w teren, rajdy a Cynik przekazuje dzielność,że tak powiem. Chyba,że się mylę? Proszę sprostowac w razie czego.  🙂
Dlaczego uważasz,że inbred na Cynika to zły pomysł?



Dzielność można uzyskać dolewając, albo folbluta, albo araba ( trzeba się jednak liczyć z pewnym cofnięciem się pozytywnych cech, takich jak budowa, i jezdność.
Do półkrwi polecała bym te ogiery :
http://www.pedigreequery.com/noel3

http://www.pedigreequery.com/tempelwachter


Arabów nie śledzę, ale wiem ,że Don Carlos stoi w Łącku, a on ma doskonałą karierę wyścigową, no i aparycje  są dobre. Widziałam go na żywo, ale nie widziałam potomstwa, na półkrwi może być nie sprawdzony, więc to może być loteria.  🙄

Bo rozumiem, że do rajdów ma być ten koń ?
Bardzo dziękuję titina za odpowiedź 🙂  :kwiatek:
Niekoniecznie do rajdów jako takich. Po prostu odważny koń w teren, w miarę poprawnie zbudowany, jakiś krzyżak 90cm i tyle .Mamy inbred na Saragana więc myślałam coś w tę stronę ,żeby gdzieś tam jakiś jego potomek się walał , niekoniecznie w pierwszym czy drugim pokoleniu. Cynik,Kasjan,Juror, Kosmos.
Raczej nie chcę iść w araby, nie podobają mi się , są niskie ,takie kwadratowe, a ja bym chciała tak 160-165 ( kobyłka ma 164 cm ).
Może wkleję zdjęcie klaczki i coś byście mi doradziły?

Myślałam jeszcze nad Emetytem,Efektem,Sagankiem.
Klacz jest wielkopolska.
Sagankiem już nie pokryjesz, bo też nie żyje.
Czemu myślisz o kryciu wielkopolskiej klaczy małopolskimi ogierami? nie lepiej iśc w kierunku który pokazała Titina? jakieś sp, wlkp?
W sumie sp,wlkp,mlp. Co to za różnica?
Jednak dziękuję za sugestie 🙂.
Skoro jesteśmy przy wlkp co powiecie o og. Powój ?
Lauren - różnica jest i to spora
serio🙂
Możecie mi coś powiedzieć o ogierze Bossier (traken)?
😉
Wichurkowa   Never say never...
21 stycznia 2013 18:13
A czym byście polecili pokryć młp.klacz,delikatnej budowy,o taka: http://www.bazakoni.pl/horse_61944.html
blysku- widzialam na zywo, bardzo apetyczny, myslacy, elegancki, papier bdb, fajny ruchowo, widzialam go tez na krosie🙂 mi sie podoba🙂
ktokolwiek słyszał ktokolwiek wie
cokolwiek 🙂 o ogierze Lupicor  po Lux Z
Zambesi
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się