Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

777, niebardzo to wynikało z twojego pierwszego pytania.
Najważniejsze jest doczytanie warunków na jakich się stanówkę kupuję, bo bywają bardzo różne. Trzeba zdecydować się na lekarza i jego dopytać o szczegóły techniczne. Przyjmując, że kupujesz De Niro w Klosterhof:
płacisz z góry 1750 euro, na podstawie badania USG lekarz określa termin inseminacji i na podstawie tego zamawia się nasienie - telefonicznie do godziny 10.00 od poniedziałku do (uwaga!!!) czwartku, ponieważ żadna firma kurierska nie dostarczy ci w sobotę wysłanej z Niemiec paczki (chyba, że coś się w tym roku zmieni). Nasienie schłodzone nadaję się do inseminacji do ok 72h (w zależności od ogiera) dlatego wysyła się przesyłkami expresowymi. Ich koszt będziesz miała doliczony na koniec do rachunku, w przypadku TNT za tamten rok to ok 90euro za przesyłkę.
Jeżeli klacz nie zajdzie, to procedura się powtarza, łącznie z kolejną opłatą za wysyłkę. I tak do skutku albo do 01.08, ponieważ wtedy kończy się sezon. Jeżeli klacz w tym roku sie nie za źrebi, kasa przepada, ale w następnym roku płacisz połowę
http://www.allekonie.pl/gielda-koni/ogloszenie/25898/faust-z ile Faust Z już nie żyje kilka lat. Jak długo można trzymać nasienie?
koniki morski
nasienie mrożone nie ma terminu przydatności- czas nie określony!!!!! lata, dekady i dalej nie wiemy bo nikt nie trzymał nasienia; zarodków, i innych tkanek, komórek dłuzej niż dziesiat lat- ale wiadomo że można to robić w warunkach jakie daje mrozenie w ciekłym azocie X lat
nasienie Fausta Z jest jak nawyższej jakości- w tym  roku beda nam się źrebiły klaczki z tegoż nasienia!! są w ciąży- uwierz mi- i ciąża nie była trudna do uzyskania

Pomyśl ile kosztowało by nasienie Ramzesa gdyby wtedy była taka metoda- a nasienie to dziś byłoby OK i ludzie dawali tysiące za kapeczkę....

metoda mrozenia to tak jak ludzie przetrzymuja np krew pępowinową- czyli od noworodka do końca życia a nasienie które oferuję ma zaledwie 4 lata!! bo Faust tyle nie żyje-  zatkało kakao?  proponuję najpierw zgłębić temat potem oczerniac......  kto nie chce nie kupuję, ale są fani Fausta i nasienie całkiem dobrze się sprzedaje  takze na Europę......
Zadałam zwykłe pytanie.  😎 Bez cienia ironii, po za tym jestem właśnie fanką Fausta Z.
OK to przepraszam  troche mi ciśnienie poszło- a wiec nasienie jest zamrożone, i po rozmrozeniu 100% wartościowe, a cena raczej taka akurat zważywszy że koń juz nie żyje, był całkiem całkiem....i że przechowywanie takiego nasienia jednak kosztuje jakby na to nie patrzeć. :kwiatek:
ogurek,  dzięki za łopatologiczne objaśnienie 😉

armara jeśli się zdecyduję to na pewno zawiozę klacz do kliniki
czy któraś polecasz ?
777
Żółwin - klinika pp. Skowron.
konikmorski
Wszystko zależy od jakości nasienia, generalnie mrożonki to poważniejszy temat, nie każdego ogiera można też zamrozić.
Joanna_
W Niemczech jest dostępne nasienie Cor de la Bryere i jakoś w holsztynie nie ma tłumów walących po nie drzwiami i oknami. Młodsze ogiery to kolejne pokolenia coraz lepszej selekcji. Więc nie wiem czy nasienie Ramzesa byłoby rozchwytywane ? Jego linia traci powoli na znaczeniu, niestety.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
05 lutego 2013 22:21
Przeglądałam sobie oferty stanówek ogierów pełnej krwi z Coolmore i ceny są imponujące.
Przykładowo z oddziału irlandzkiego Danehill Dancer 40.000 euro, z USA Giant's Causeaway 85 tys. euro, z Australii Fastnet Rock 220 tys. euro  😎
Dla zainetersowanych zdjęcia ogierów na stronie http://www.coolmore.com

Dobrze widziałam, że stanówka Bretton Woods 1.600 e?
Jakie ceny osiągają stanówki najdroższymi reproduktorami ujeżdżeniowymi i skokowymi?
sei   . let's grow old together & die at the same time .
05 lutego 2013 22:24
na pewno żadna nie dorównuje championom wyścigowym - czytaj nie dobija 40 tys. euro 😉
777 albo do Janowa Podlaskiego
Wojenka
Ceny w xx są od lat kosmiczne, pamiętam, że jakiś ogier w USA krył w granicach kilkuset tys. dolarów, a właściciel nie dawał nawet gwarancji LFG  🤔wirek:
Co do cen koni półkrwi to przykładowo Quidam de Revel kryje za 750 euro/słomka, For Pleasure 5tys. euro, Casall la Silla ok. 2500 euro. Z ujeżdżeniowych Sandro Hit 2500 euro, De Niro 1750, najdroższy jest Totilas - 8 tys. Ceny nasienia reproduktorów skokowych rzadko przekraczają 3000 euro.
Totilas w tamtym roku za świeże kosztował 4+4, w tym za porcje mrożonki 5k
W tym roku jest świeże właśnie 4+4.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
05 lutego 2013 22:39
No to taniocha!  😉 Myślałam, że są droższe.
U nas w PL stanówka "pierwszym lepszym" arabem to ok. 1000 euro.
ale zniżka dla klaczy z PASB  😉
Mój nowy ulubieniec, Bretton Woods ♥
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=TFRHsNvwjdI


Abstrahując od tego, że bardzo fajny koń, to nie rusza się waszym zdaniem w kłusach pasażowato?
sei   . let's grow old together & die at the same time .
05 lutego 2013 23:00
Wojenka, a wiesz może jaki koszt Gangesa?
Nawet nie miałam pojęcia że jest klinika w Żółwinie
Przeglądałam sobie oferty stanówek ogierów pełnej krwi z Coolmore i ceny są imponujące.
Przykładowo z oddziału irlandzkiego Danehill Dancer 40.000 euro, z USA Giant's Causeaway 85 tys. euro, z Australii Fastnet Rock 220 tys. euro  😎
Dla zainetersowanych zdjęcia ogierów na stronie http://www.coolmore.com

Dobrze widziałam, że stanówka Bretton Woods 1.600 e?
Jakie ceny osiągają stanówki najdroższymi reproduktorami ujeżdżeniowymi i skokowymi?


Wymieniłaś te tańsze ogiery z Coolmore, tych droższych cena nie jest publicznie ujawniana. Najdroższy jest teraz chyba Galileo, cena jest w okolicach pół bańki euro. Oczywiście dla stałych klientów, przy większej liczbie klaczy, przy klaczach wybitnych czy przy ciekawych inbredach możliwe są pewne negocjacje ceny. Także widzicie, że te koniki sportowe to jest zabawa dla biedaków przy hodowli folblutów.
Czy ktoś z Was krył Boeckman Looping'iem, macie jakieś opinie na temat potomstwa tego ogiera?
Ale księga folblucia jest chyba ostatnią, która akceptuje tylko krycie naturalne. Żadnej inseminacji, ani świeżym ani mrożonym. Jak widac taka polityka przynosi efekt w postaci wysokich cen stanówek. I przez tyle lat się nie ugięli, mimo narzekań hodowców, że transport klaczy drogi.  👍
[s]co prawda stare ale moze komuś się przyda http://ogierysportowe.blogspot.com/2008/11/almetto-p_20.html[/s]
adriena, weź pod uwagę ze ten ogier jest teraz na Podlasiu
Wiele z tych ogierów ma innych właścicieli i ceny za stanówkę są inne.
777
Almetto P jest od jakiegoś czasu w Niemczech, o ile nic nie pomieszałam.
Ktoś może coś napisać o Chardonnay L?
to może ja te listę wykasuję
adriena, weź pod uwagę ze ten ogier jest teraz na Podlasiu

Ja mam info że jest na Śląsku.
to już nic nie rozumiem w tamtym roku został zakupiony przez Maruisza W. http://www.masakra.org/
fakt...na jego stronce nie ma ifo o ogierze ale w zeszłym roku się reklamował na stronie związku  😕
Można wiedzieć skąd masz taką informację
Wiem, gdzie "fizycznie" stoi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się