siodła bezterlicowe

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
25 grudnia 2013 13:14
Na moim cheyenne głównie duże DL-ki ( Eskadron cotton)  oraz pady typu Anky. Niestety reszta ginie.
zabeczka17 ja to waga piórkowa(45kg), a koniara19 mi oto chodzi zeby bylo czapraczek widać,a nie pod pad właśnie. I tak sie boje czy nie za grubo bedzie. Bo mam tez ten gorszy barefoota pad to może lepiej na niego czaprak? I jezdzic albo w physio, albo specjalu i czapraku. Co myślicie?
Hm... Używałam padu physio pod london'a i do tego zawsze anky, polo pady eskadrona, wszystko co miało siateczki odprowadzajace pot. Było mega grubo, ale dobrze. Z tym, ze my tak rekreacyjnie tuptalismy po lesie 😉.
Być wysłałam pw odnośnie kosztów padu.

Też wolałabym oryginalnego freemaxa niż podróbę, chociaż cena jest mocno kusząca :P
Dzięki. Odczytałam.  :kwiatek:
aien dzieki za zdjecie, juz skontaktowalam sie z caball.
cobrinha uwazaj na galopagos, z reszta ten temat byl juz tu poruszany, a jej produkty da sie kupic bezposrednio z niemiec za 1/3 tej ceny .
Dziewczyny któraś z Was miała na sprzedaż czaprak z panelami pod freemax dressage, nawet cenę pamiętam a znaleźć nie mogę i nie wiem czy już nieaktualne czym fajtłapa w szukaniu. Proszę o pw  :kwiatek:
Hej dziewczyny!
Planuję zakup barefoota ale nie mogę się skontaktować z przedstawicielkami na Polskę.
Czy ta firma w ogóle jeszcze działa?
Jeżeli tak to czy ktoś ma może do nich nr tel żeby mi podać? Może być na pw Będę zobowiązana!  🙇
AgnieszkaQ żeby do nich się dopisac/dodzwonić to trzba beczke soli zjeść  😉  tym bardziej że teraz taki okres świateczno sylwestrowy. Numery telefonów masz na ich stronie ale ja dzwoniłam chyba ze sto razy i nigdy nikt nie odebrał, tylko kontakt mejlowy z dużym opóźnieniem. A jaki barefoot cie interesuje 🙂
Dziękuję za odpowiedź.
Pili mnie strasznie z zakupem Cherokee. Mamy konia i 5 siodeł na niego mierzonych i nic nie pasuje prócz ujeżdżeniówki z za dużym łękiem a naczytałam się w tym wątku, że te siodła sa super więc stwierdziłam, że warto spróbować.
Nie wiem tylko jakie siedzisko wybrać bo jestem na pograniczu 1 i 2. Zwykle w klasykach lepiej mi się siedzi w 18 niż 17.5 więc nie wiem czy nie kupić 2 tyle, że koń mały - młp w typie oo - więc nie wiem czy znów mu na nerki nie wpełznie?
Ja bym wzieła 1, ja ją wziełam bo powinna być dobra a stwierdziłam że i zerowka byla by ok. Rozmiary wypadaja troche większe niż jest napisane. Ja mam czystego arabka i siodło na nim wyglada ok, ale w porównaniu do zwykłego to jest większe. Ja przed bezterlicówka się broniłam jak mogła, ale po odesłaniu 5 siodła już naprawdę miałam dosć.
AgnieszkaQ żeby do nich się dopisac/dodzwonić to trzba beczke soli zjeść  😉  tym bardziej że teraz taki okres świateczno sylwestrowy. Numery telefonów masz na ich stronie ale ja dzwoniłam chyba ze sto razy i nigdy nikt nie odebrał, tylko kontakt mejlowy z dużym opóźnieniem. A jaki barefoot cie interesuje 🙂

Najlepiej dać sobie spokój z nimi- najlepiej załatwiać bezpośrednio w Niemczech u producenta. Będzie taniej i szybciej.
TheWunia Dokładnie - 5 siodeł w tym 2 na zamówienie i we wszystkich dosiad fotelowy!  😜 Myślałam, że pleszew nie umie szyć siodeł ale zwróciłam im honor po przymierzeniu prestige  😡  tyle, że wszystkie leżały na nim w miarę ok (oprócz jednego plewszewa bo krzywo "wisiał" ) ale jak się siadło i zakłusowało to tragedia.  😵

meghana myślisz, że lepiej bezpośrednio z Niemiec? kurcze chciałam najpierw w nim usiąść żeby zobaczyć czy ono rzeczywiście dobrze się sprawdzi. Wysłałam więc e-mail o jazdę testową - póki co. Szkoda, że z nimi taki ciężki kontakt - już myślałam, że uda mi się wreszcie coś normalnie załatwić w temacie siodła dla Pegsona.
Ja nie miaąłm problemu z moim dosiadem, ale z niewymiarowym koniem, wszystko na niego za wąskie...
Aha 🙂 to ja mam normalny dosiad tylko w za dużej w lęku ujeżdżeniowce (jeżdżę z podłożonym niemal kocem ale ile można?) A płacić za siodło 2 tyś i podkładać podkładki to sie mija z celem :/
A może ktoś w Twojej okolicy ma takie siodło, żebyś mogła je przetestować.
Moje wrażenia z jazdy na siodle Cherooke rozmiar 2- bardzo szeroko się siedzi, trzeba się przyzwyczaić. Może to też była zasługa padu physio który jest bardzo gruby.
Osobiście lepiej mi się jeździło w freemaxach albo freeformach nie wspomnę już o ujeżdżeniowym startreku (bajka za ok. 6000 zł).
Uważam jednak że to siodło na pewno jest przyjemne dla konia i nadaje się do jazdy rekreacyjno- rajdowej. AS jak się człowiek uprze to można tez poskakać- ale potrzebna jest doskonała równowaga  🙂
meghana no nie spotkałam się niestety, że tak powiem, na terenie z tymi siodłami. Ostatnio zrobiłam "zapoznanie się" mojego veta z ogłowiem bezwedzidłowym, bo "w życiu tego nie widział: 😉

Startrekk'i mi się bardzo podobają ale pułap cenowy nieosiągalny. A właśnie o jazdę rekreacyjno rajdową mi chodzi - siostra nie bierze się za zawody tylko tak sobie tupta 😉 to niech sobie tupta jak trzeba 🙂
Mówisz, że doskonała równowaga? - to dobrze lubię się uczyć, pracować nad sobą i dążyć do doskonałości  😉
Poszukaj jeszcze na niemieckim e- bay'u używanych barefootów. Są dużo tańsze niż nowe i czasem trafia się okazja ale trzeba polować. Czasem problemem są aukcje prywatne bo ludzie nie wysyłają takich towarów za granicę. Jeżeli masz kogoś w Niemczech to możesz podać jego adres jako adres dostawy.

Udało mi się dobić do barefoota pl 🙂 Majhą siodło na stanie więc biorę 🙂 Powiedzcie mi tylko jaka jest różnica między padem special a padem physio?
Bo obecnie mają na stanie tylko special.
Special jest cieńszy, dla jeźdzców do 75 km. A physio sporo grubszy, ma dodatkowe panele.
TheWunia dzięki. W moich najgorszych czasach ważyłam 72 kg do 75 nigdy mi się nie udało dobić (na szczęście). Myślisz więc, że special mi starczy? Szkoda by mi było za niedługo kupować kolejny pad i tak rozkminiam...
Ja miałam oba i physio sprzedałam, jak dla mnie to było troche za grubo. Zakładam special i jakis zwykły czapraczek w celach estetycznych  😀 Tylko ja w porywach to waże 46  😉
Potrzebuję pilnej pomocy! Kiedyś miałam przyjemność jazdy w barefoot London. Jest na mojego konia za długie (szczególnie, że jest on dość krótkie) i bardzo słabo trzyma łydkę. Potrzebuję jakieś siodło bezterlicowe, ale nie ujeżdżeniowe na krótkiego konia. Są takie?

Edit: Jakbym nie miała za mało wymagań to jeszcze jakby było jakieś siodło do 2 tysięcy to by było super 🙂
Behemotowa kupuję cherokee na małopolaka w typie araba - dam zna jak to wygląda z długością 🙂
Ja myślałam o Cheyenne, ale obawiam się, że wypada tak samo jak London. Będę czekać 🙂
Dzisiaj stwierdziłam, że jeśli na araba to siodło mi nie spasuje - to oddaję siostrze moją ujeżdżeniówkę na niego a ja biorę na mojego cherokee 😉  No zobaczymy - raz kozie śmierć  🤣 Najbardziej się boje, że tak mi się spodoba, że na mojego weterana też będę musiała sobie kupić  😁 
Ja myślałam o Cheyenne, ale obawiam się, że wypada tak samo jak London. Będę czekać 🙂



Cheyenne wogule nie trzyma łydki w porównaniu z tym jak trzyma łydkę London - o ile wogule takie stwierdzenie ma sens 🙄
Jest sporo firm/modeli, które spełniają Twoje wymagania, ale nie w tym przedziale cenowym.
A w jakim? Będę musiała poczekać wtedy chwilę z siodłem, ale kupię przynajmniej porządne.
Wczoraj na re-volcie pojawił się używany Lexington za 1800 zł. Kto wie, może coś się trafi?
Miałam oba siodła Barefoot: cheyenne i cherokee. To drugie wypada sporo większe zarówno w siedzisku jak i długości.
Edit. poprawiłam bo głupoty napisałam hehe przez pomyłkę 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się