Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

a może wiem ze sie nie robi?  😍
poprostu...

Ale co Ty tam wiesz, najlepiej odeślij do testów, Sam Wiesz Komu  😁

Wiesz Musti, podpowiem Ci coś - tak się składa, że Twój autorytarny ton i marketing szeptany (ale tutaj to raczej krzyczany) jaki robisz tutaj w każdym swoich postów, pewnej firmie foto odstraszył niejedną osobę od tego wątku. Udowadnianie swoich własnych i nowatorskich praw fizyki i udowadnianie ludziom, że są wielbłądami to chyba nie jest najlepsza metoda doradztwa ? Tak mi się wydaje jak tak czytam. I nawet bym o coś zapytała, ale aż strach  😁
Przyszłam do was z prośbą o pomoc  :kwiatek: Czy ten aparat będzie dobry do robienia zwykłych zdjęć przez laika swojemu dziecku i koniom?

http://www.saturn.pl/aparat-nikon-d3100-18-55mm-vr-,id-19709
hanoverka, ja mam i polecam 🙂
[quote author=Musti link=topic=52.msg1634273#msg1634273 date=1357163943]
Skad 4000?? Ja widze ze cene K-30 jest podobna do wymienionych wyzej modeli
- link 1  
- link 2



za samo body, a gdzie obiektyw?
[/quote]

sorrki ale nie rozumiem Ciebie - a czym sie rozni cena tego Tamrona do Canona/do Nikona/Do Pentaxa??


armara nie wiem o co CI chodzi - wydaje mi sie ze jestes zamknieta w jednym systemie i wkurza cie ze cos innego moze byc ciut lepsze.
Jakich "własnych i nowatorskich praw fizyki"?? mozesz mi wutlumaczyc?? bo na razie to ja widze ze i na forum Canona i na forum Nikona polecaja takze Pentaxa. wiec o co Ci chodzi to ja w ogole nie rozumiem...brak ci argumentow dlatego atakujesz??


Hanoverka zapytaj sie na jakims forum fotograficznym gdzie ludzie maja wieksze doswiadczenie, np. http://foto.recenzja.pl/ForumDyskusyjne-37.html bo tutaj widac ze wszystko co ma na poczatku "N" to jest the best - szczegolnie dla armara. 😉
Musti
To nie ja w każdym poście reklamuję firmę foto. Ba nie zamierzam nikomu udowadniać, że system w którym funkcjonuje jest lepszy od innych czy najlepszy we wszechświecie. Nie mam takiego doświadczenia, nie pracowałam z innym sprzętem (no poza sigmą), polecę tylko to co znam osobiście, nie jestem teoretykiem-fanatykiem. Baa jakbym tak czytała wszystkie testy i fora to... nic bym nie kupiła 😉

O to chodzi mi i myślę, że nie tylko mi. My tutaj sobie hobbystycznie wymieniamy się informacjami na miarę swojego hobbystycznego podejścia i wiedzy, a Ty nam serwujesz edukację na poziomie ultraszczegółowym. I ok jeżeli obiektyw ma bf/ff to oczywiście, że można to skalibrować, jeśli mydli na gwarancji i trzeba go przymykać też można to korygować, ale czy o to chodzi by zamiast w wolnych chwilach cieszyć się zdjęciami walczyć z serwisem, glowić się itd ?
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu 😉

armara ale ja nie reklamuje tego sklepu - podawalem przykladowe linki bo sama zobacz na ceneo.pl - ze to najtansza firma - po co mam podawac najdrozsza? to chyba glupie bylo by  - prawda??

Zgadza sie fotografia to przyjemnosc i tak powinno byc, a informacje o plamach na matrycy podalem aby pozniej nie bujac sie z serwisem i nie placic za to -  co mozna teraz za darmo zrobic jezeli mamy jeszcze gwarancje i tyle 🙂
wymodelowana dziękuję  za odpowiedź, to już kolejna pozytywna  :kwiatek:

musti nie wiem o co cho w tej dyskusji i w zasadzie nie chcę w niej uczestniczyć :kwiatek:

Jadę go kupić, będzie jaki bedzie i tak będę lecieć tylko na auto pewnie 😁
Powiedzcie mi, (instrukcja jest mocno słaba i wąziutka) kupiłam dzisiaj ENELOOP'y do lampy i nowe trzeba ładować? Jak tak to ile czasu itp... Nic w instrukcji nie ma na temat pierwszego użycia i pierwszego ładowania. Dzisiaj idę robić zdjęcia na studniówce i nie wiem czy mogę je zabrać czy nie. Ktoś coś wie?
hanoverka rozwaz dolozenie do 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR - warto.

whitemoon071 tak trzeba ładowac🙂 to akumulatorki - tak jak w telefonie na poczatku masz tylko troche naladowane na rozruch urzadzenia.
Jaka masz ładowarke? bo to wazne
ogolnie polecam do tych akumulatorkow ładowarke BC-700 lub BC-900, na kazda baterie osobny kanal jest. sredni czas ladowania Eneloopkow od zera to zazwyczaj ok.5h - wszystko zalezy jaki tryb wlaczony w ladowarce.
Mam tej samej firmy ładowarkę. Kupiłam w zestawie, także raczej bubu mi nie zrobi :-) Podłączyłam jakieś 2 godziny temu i zostały niecałe 3.. Mam nadzieję, że dadzą radę. (Mam jeszcze jedne akumulatorki SONY chyba i dodatkowo kupiłam zwykłe baterie)
Akumulatorki pewnie Eneloop 2000. Ładowarka dodawana jest dwukanałowa - naladowac...naladujesz,ale nie zrobisz tyle cykniec jakbys naladowala na BC-700 i Bc-xxxx.
Te Sanyo na pewno dluzej pociagna niz Sony.
Białe.. Nie martwię się, że zabraknie mi mocy, bo mam 4 zestawy baterii na kilka godzin, więc spoko. Pytam na przyszłość, bo instrukcja bardzo uboga. W planie mam jeszcze kupić te czarne eneloopy na pewno, chyba 2400 mają. No nic, będę szaleć dzisiaj :P


edit - nie umiem pisać :p
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
05 stycznia 2013 16:24
ja też przychodzę z prośbą o pomoc. ja sprzętowa aż tak nie jestem, szczególnie, że totalnie nie moje dziedziny mój kolega porusza. a więc szuka on aparatu, niekoniecznie lustra, choć bardziej nastawia się na lustro (ale mówi, że niekoniecznie).
jego pasją są pająki, ma ich 11 i potrzebuje czegoś, do ich fotografowania, ale także do robienia zwykłych "domowych" zdjęć. co byście poleciły? kwota to około 3 tyś. w co warto zainwestować? myśleliśmy o nikonie d90 plus dobre, jasne szkło, pierścienie pośrednie? czy od razu uderzać w makro? poradźcie, proszę, bo makro i sprzęt do makro to ostatnia rzecz na świecie, w której chciałabym zabierać głos.  :kwiatek:
Uderzałabym w pierścienie, skoro chce robić też foty 'domowe'. Natomiast unikałabym baaardzo soczewek makro. Aczkolwiek jeśli chce bardziej iść w makro to zastanowiłabym się nad obiektywem jakimś fajnym makro. 😉
whitemoon071 Ja mam biale Eneloopy 2000 i jestem zadowolony,a teraz mam w planach kupno nastepnego zestawu i wacham sie pomiedzy Sanyo 2700 a wlasnie Sanyo eneloop XX 2500 - oczywisce w zestawie - link


Bee ja sie bawilem troszke Raynox DCR 250 z obiektywem 50/1.7,ale ogolnie mam male doswiadczenie w tym temacie...szczegolnie porównujac do jednego kolegi z forum Pentaxa - GrzehooFR on wlasnie robi zdjecia tym pajączkom/robaczkom - zobacz jego zdjecia (dla mnie bajka) i jakie obiektywy stosuje, pierscie itp.: link do zdjec makro

Pozdrawiam!
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 stycznia 2013 18:22
znalazłam coś ciekawego wg mnie, pełna wersja Photoshop CS2, z oficjalnej strony, za free?
http://fotoblogia.pl/2013/01/07/adobe-photoshop-cs2-do-pobrania-legalnie-za-darmo
jeszcze nie wiem czy to działa, trwa pobieranie  😁
Za free jest na pewno trial, zresztą bardzo sympatyczny 🙂
Czy ktoś uzywał moze  nikkora 180/2.8 ?
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 stycznia 2013 18:51
no właśnie rzecz w tym, że to chyba trial nie jest... nie mam 100% pewności, nie miałam nigdy żadnej wersji PSa. ale jak do tej pory nie natknęłam się na informację, żeby po jakimś czasie program przestał działać i mam dostęp do wszystkich funkcji. o żadne kody poza tym przy instalacji mnie nie proszono, więc może jednak?
Właśnie przywiozłam nową puszkę  😍 Następca D90 na razie się dekompresuje po podróży, więc testy zapewne dopiero jutro, ale w łapkach trzyma się go fantastycznie, pomimo, że jest cięższy i trochę większy. No i mam pomiar światła z manualami Nikona yesss 🙂
To jest pewnie uproszczona wersja jakaś, do której np nie możesz ściągać nic nowego. Żadnych czcionek, pędzli itp. Kiedyś taką miałam, z tym, że jednak udało mi się ściągnąć pędzle 😉
Lena co sobie sprawiłaś? chwal się  😀
Z tego podekscytowania zapomniałam napisać 😀 D300s
Tak myślałam, będziesz zadowolona. Gratulacje  🏇
Znalazłam ciekawe ogłoszenie i kusi mnie strasznie, podejrzane chyba trochę ?

http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=221176
Cariotka   płomienna pasja
08 stycznia 2013 07:27
łohoho to gratuluje.
ja po miesiącu użytkowania d90 jestem zadowolona. Zastanawiam się tylko nad jakimś innym obiektywem, ale nie znam się na Tym, nie wiem co jest mi potrzebne, więc póki co odstawiłam temat.
Tak myślałam, będziesz zadowolona. Gratulacje  🏇
Znalazłam ciekawe ogłoszenie i kusi mnie strasznie, podejrzane chyba trochę ?

http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=221176


Nic podejrzanego wg mnie. Na evilbay'u te stare Nikkory chodzą niewiele powyżej 1000 w przeliczeniu na PLN.

edit: Cariotka a co masz aktualnie? ( w sensie jakie szkło )
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 stycznia 2013 10:19
Whitemoon, mysle ze jesli kogos nie stac na kupno PSa to nawet taka wersja moze zadowolic... No chyba, ze ktos woli pirackie wersje 🙄
Lena niech się dobrze sprawuje  :kwiatek:  😀 Czekamy na foty w wątku o twórczości  😉
Cariotka   płomienna pasja
08 stycznia 2013 11:30
Lena Nikkora 18-105 f/ 3,5-5,6 vr. polecasz coś na dalszą współpracę z aparatem?
Zależy, co focisz 🙂

Cariotka   płomienna pasja
08 stycznia 2013 13:09
konie, mój pies, rodzina.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się