masaż koni

mila   głęboka rekreacja
07 listopada 2011 10:37
dziękuję 🙂
Bardzo zainteresował mnie temat naprawiania konia ruchem. Czy może ktoś ma namiary na osoby które się choć trochę na tym znają?
Część właścicieli koni, które ja mam pod opieką kopytową brało ostatnio Kasię Żukiewicz na nastawianie/akupunkturę, ona zalecała co z koniem robić w ramach rehabilitacji. Parę osób brało też Marysię Soroko na termowizję i masaż, też wskazywała jak dalej z koniem pracować.

o tak, ja korzystałam (i mam nadzieję dalej korzystać) z obu i mój po 2,5 roku przestał kuleć🙂 masujemy i strechingujemy się codziennie i ruch ruch
k. żukiewicz wynalazła u mojego także zanik mięśnia na klatce piersiowej z czasów źrebięcych  - co spowodowało rozwalenie trzeszczki w tej nodze
dea   primum non nocere
07 listopada 2011 10:52
Kasia Żukiewicz! Wyraźna poprawa u naszych kobył w ruchu 🙂 Choć ruda w trakcie samego zabiegu szczęśliwa nie była 😉 Też się masujemy, gimnastykujemy i rozciągamy.
mila   głęboka rekreacja
07 listopada 2011 11:03
Dzięki dziewczyny :kwiatek:, zawołam więc Kasię. Mam nadzieje że się nie załamie 😉
Ma być na początku grudnia/koniec listopada w okolicach naszych 😉
A czy p. Kasia bywa na śląsku? Ew. czy  byłby ktoś chętny ?
dea   primum non nocere
07 listopada 2011 11:43
Jak ja pytałam, czy bywa, to była odpowiedź: znajdź 6-8 koni, to przyjedzie 🙂 u nas sie znalazło więcej, nie zdążyli wszyscy chętni nawet.
W takim razie proszę o info do mnie na PW jeśli ktoś by chciał. Okolice Katowic, Mikołowa, Rybnika, Jastrzębia etc.

Dzięki dea
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
07 listopada 2011 11:59
Jak ja pytałam, czy bywa, to była odpowiedź: znajdź 6-8 koni, to przyjedzie 🙂 u nas sie znalazło więcej, nie zdążyli wszyscy chętni nawet.


Kurcze, to u nas będzie ciezko zebrac taką gromadkę 😕. Puszcze w eter, może się uda. A moze jest ktos chętny - okolice Piły, Poznania?
dea   primum non nocere
07 listopada 2011 12:03
Ludziki, inny wątek!
Tu proponuję ogłaszać:
masaż koni
Ten jest wystarczająco ciasny, nie zaśmiecajmy.
Po rozmowie z p. Kasią - zbieram ekipę Wrocławską - na początek grudnia
Sory że się tak wtrącam ale chciała bym się zapytać czy nacie jakieś rodzaje masażu które mogę ja niedoświadczony jeździec i wgl masować konia po lub przed treningiem żeby zrobić przyjemnego coś dla konia.
maxowa, a będziesz planowała ja ściągac jakos po nowym roku czy juz nie?
maxowa my na milion procent 🙂
ok, zima wrzuć info u was w stajni 🙂
Chiquita na początku grudnia, a potem jakoś pewnie za 2 mce luty, bo tak mówiła, że najlepiej co mc, potem co 2 potem co 3 mce
Dakota96 ja masuję codzień - ale te parte które muszę, ale pokazały mi osoby doświadczone jak, jaki nacisk, bo trzeba wiedzieć mniej więcej w którą stronę masować i w jaki sposób, musisz wiedzieć jak rozłożone są mięśnie
A czy wiecie może czy masaże albo akupunktura, mogłyby pomóc koniowi, który ma zwapnienie przy połączeniu czaszki z kręgosłupem? Kobyłka była 3 razy ostrzykiwana, jednak po tygodniu, dwóch pracy ból w tym miejscu powraca 🙁
kate1121, zawsze możesz pogadać z dziewczyną, która masuje. One mają rozeznanie i wiedzą czy jest sens podejmowania się danego przypadku.
Ja mogę polecić Marysię, ona jest z Wrocławia http://equinemassage.pl/
Dzięki 😉 już do niej napisałam 😉
Polecam jak najbardziej Marysię, masowała mi moje kobyły i jest naprawdę w tym dobra 🙂
darolga   L'amore è cieco
20 listopada 2011 09:57
Mam takie nietypowe pytanie. Czy masaż może mieć związek lub być przyczyną zadzierzgnięcia rzepki? Kontuzja wystąpiła po masażu, pierwsze zablokowanie się nogi miało miejsce 9 dni po masażu, a od drugiego dnia po masażu kolano strzykało - najpierw tylko w początkowym stępie, potem w każdym stępie, a od szóstego dnia w każdym chodzie. Masaż był relaksacyjny, nie głęboki. Koń będący normalnie w treningu, doskonale umięśniony, bez problemów zdrowotnych, masowany po raz pierwszy. Weterynarz zdiagnozował zadzierzgnięcie rzepki i silny stan zapaleny więzadeł.


Ponawiam, bo wciąż szukamy przyczyny u tego konia. Może ktoś ma jednak jakiś pomysł.
od masażu?  🤔
darolga   L'amore è cieco
20 listopada 2011 13:19
Dlatego pytam, czy może mieć to jakikolwiek związek. Nie wiem, za bardzo się porozluźniał, porozciągał więzadła? Nie było żadnych innych czynników, koń pracował normalnie, nie stało się nic, co mogłoby skutkowac potencjalnym urazem/kontuzją. Może być zupełny przypadek, że wystąpiło to dokładnie po masażu. Ale może nie być to przypadek. Stąd węszę, szukam.
Nie sadze. chyba ze mial kolano masowane  😉 Koń zawsze może sobie cos zrobić, nawet w boksie.
darolga   L'amore è cieco
20 listopada 2011 14:49
Miał też masowane zadnie nogi i lekki ich stretching. Wiem, że koń sobie zawsze może coś zrobić, jednakże do tej pory był bezkontuzyjny, użytkowany sportowo, zahartowany i wychowany na łąkach, poprawny i otoczony dobrą opieką, także wet., i nagle po tym masażu występuje zadzierzgnięcie rzepki. Zrozum moją dociekliwość, to byłby duuuuuży zbieg okoliczności, nie wykluczam go, ale właśnie dlatego pytam. Nie chcę się zrazić na przyszłość do masażu, dlatego wolę rozwiać swoje wątpliwości.
Może być tak, że stan zapalny zaczął się już wcześniej, a dopiero masaż wyprowadził na światło dzienne objawy kliniczne takie jak strzykanie i "uruchomił lawinę"?
Myślę, ze nam trudno będzie się na ten temat wypowiedzieć, pytaj weta lub tego masażystę, ew innego masażystę.
darolga - mojemu maxowi wypadła rzepka w ciągu 5 minut na padoku meisiąc temu, po prostu było ślisko i zaliczył wywrotkę na bok na padoku, nie sądzę, że wypadła mu rzepka po masażu,  ale spytaj veta najlepiej
max na bieżąco jest masowany strechingowany i nie ma to znaczenia

u nas to była jednorazowa sprawa  z rzepką, po prostu koń się poślizgnął i wywalił - miał przerwę 3,5 tyg w pracy, ale już został wdrożony i chodzi jak przed wypadkiem, no i usg polecam tego miejsca, jeżeli coś dalej jest nie tak
darolga   L'amore è cieco
21 listopada 2011 13:58
branka - koń był oglądany przez weterynarza i gdyby ten miał jakiekolwiek zdanie na ten temat - nie pytałabym tutaj. Ale wet nie ma pomysłu, co mogło być przyczyną i czy mogło mieć to związek z masażem.

maxowa - rozumiem, dziękuję za odpowiedź. USG miał oczywiście robione - to na tej podstawie stwierdzono stan zapalny więzadeł. Cóż, może to faktycznie przypadek. A powiedz mi jeszcze, mogło być tak, że po masażu był za bardzo porozluźniany i po prostu przy  jakiejś zwykłej czynności (np. sobie bryknął na padoku) mu ta rzepka wyskoczyła? Bo z tego co wiem, to po masażu poszedł na padok normalnie.
wydaje mi się że to mało prawdopodobne po masażu, z ceikawości spytam w sobotę jak nie zapomnę p. kasi żukiewicz
właściwie przecież zawsze koń jest masowany PRZED ruchem a streching po ruchu lub masażu

raczej mi to wygląda na przypadek w czasie, wtedy co pytałaś pierwszy raz  - na padokach było ślisko bo padało (mojemu się to  wtedy to stało, a masowany jest od 2 lat i strechingowany 😲 ) jeśli chodzi z kolegami mógł dostać kopa albo właśnie wywrotka lub poślizg
Ktos byl jako widz badz z koniem ?
Czy to pierwsza wizyta tej osoby w Polsce ?

Informacja z voltahorse:
Fizjoterapeuta George Oduro w Polsce Drukuj Email
Piątek, 09 Grudzień 2011 20:15

W odpowiedzi na liczne prośby, udalo nam się namówić cenionego fizjoterapeutę koni, Georga Oduro do przyjazdu do Polski. Spotkanie będzie miało miejsce  10.12.2011 w stajni sportowej w Trzebuszu./ k. Trzebiatowa woj zachodniopomorskie. Zainteresowanych przeprowadzeniem zabiegów terapeutycznych: masażu, akupresury, nastawiania i innych zabiegów leczniczych koni serdecznie zapraszamy Zgłoszenie telefonieczne prosimy kierować pod numer tel: 691 357 661. Koszt w zależności od przeprowadzonych zabiegów  70-100 euro.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się