ciąża, wyźrebienie, źrebak

Pursat   Абсолют чистой крови
18 czerwca 2011 19:38
gosiamakosa, pierwsze zdjęcie po prostu bajka, piękny! 🙂

Huculska Ostoja, nie potrafisz pisać w inny sposób niż z takimi wielgachnymi spacjami? 🙄
Nasza mała na pierwszym spacerku

[img width=400 height=265][/img]

[img width=265 height=400][/img]

[img width=264 height=400][/img]

[img width=266 height=400][/img]
Jest przepiękna  😍
Naprawdę cudo  😍  


A mój mały poszedł dziś ze stadem na łąki ,było nawet spokojnie ,pilnowały go 2 klacze a drugi źrebak zaczepiał nowego i chciał się bawić  😉
Mamy już ponad 2 miesiące.
Jest przepiękna  😍


Popieram !!
ale będzie miała laska klatę 😀
montana, po czym ta piękniusia jest?
dziękuje, nam tez się podoba
Po Hai Bej
Pursat   Абсолют чистой крови
19 czerwca 2011 09:22
montana, jeszcze malutka, ale już niezła maszyna. 😜
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
19 czerwca 2011 09:43
montana, jak dla mnie, to ona chyba na razie najładniejsza z całej trójki, ale w zeszłym roku córka Dukli też była najładniejsza  😀
ahon91   "Let your horse be with you."
19 czerwca 2011 10:56
Po 1 zapoznaj się z regulaminem forum ,po 2 źrebak wygląda bardzo źle i dlatego się czepiam .

Noga tego źrebaka to jakaś porażka ,wstyd było by mi wstawić takie zdjęcie , na drugim zdjęciu widać że  źrebak ma mniej tygodniu niż na pierwszym zdjęciu i wygląda nawet dobrze .
Normalnie aż mnie trafia, że ktoś marzy sobie o wystawach a nie umie zadbać o zdrowie źrebaka .


Źrebię jest zdrowe i nie wymyślaj jeśli go nie znasz... 🚫
ahon91   "Let your horse be with you."
19 czerwca 2011 11:00
Po 1 zapoznaj się z regulaminem forum ,po 2 źrebak wygląda bardzo źle i dlatego się czepiam .

Noga tego źrebaka to jakaś porażka ,wstyd było by mi wstawić takie zdjęcie , na drugim zdjęciu widać że  źrebak ma mniej tygodniu niż na pierwszym zdjęciu i wygląda nawet dobrze .
Normalnie aż mnie trafia, że ktoś marzy sobie o wystawach a nie umie zadbać o zdrowie źrebaka .


Źrebię jest zdrowe i nie wymyślaj jeśli go nie znasz... 🚫
Po 1 zapoznaj się z regulaminem forum ,po 2 źrebak wygląda bardzo źle i dlatego się czepiam .

Noga tego źrebaka to jakaś porażka ,wstyd było by mi wstawić takie zdjęcie , na drugim zdjęciu widać że  źrebak ma mniej tygodniu niż na pierwszym zdjęciu i wygląda nawet dobrze .
Normalnie aż mnie trafia, że ktoś marzy sobie o wystawach a nie umie zadbać o zdrowie źrebaka .

Specjalnie dla Ciebie zrobię w wolnej chwili parę fotek i sama zobaczysz, prawda młodsza tu jest na 2 zdjęciu. A noga jest od uderzenia przez konia za kilka miesięcy nie będzie już widać, a o porady wet. pytam od tego ludzi, a nie radzę się Ciebie co mam z nim zrobić...

edytuj posty
ahon91 daj sobie już spokój  😵


Moje źrebaki z dziś ,młody traci sierść i wygląda jakby taplał się  w błocie  😤 
monia
Nie uważasz, że przesadzasz ? Spójrz lepiej na matkę swojego taranta  🤬

montana
Mam nadzieję, że czerwoną wstążeczkę na boksie jej uwiąząłaś, tyle tutaj zachwytów. Tfu, tfu, tfu.
ahon91, a co to za wystawa, że źrebaka masz samego prowadzić? Źrebaki się pokazuje przy matkach, najczęściej idące luzem obok matki.
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
19 czerwca 2011 19:49
montana, mała obłędna a ostatni portrecik...mniam 🙂  😍 .
armara tarantka na swój wiek wygląda bardzo dobrze ,miała bardzo duży brzuch i niestety teraz czeka nas odbudowa mięśni .

Fota parę dni przed porodem .
Nie chodzi mi o brzuch, ale o żebra na wierzchu, mocno wystający kłąb i guzy biodrowe. Jesli klacz jest faktycznie w zaawansowanym wieku, to radziłabym doprowadzić ją do lepszej kondycji, bo jak za miesiąc-dwa przyjdzie szczyt laktacji to zostanie z niej skóra i kości.
W zasadzie do mojej poprzedniej wypwoiedzi skłonił mnie Twój atak na ahon91. Sama wzorem bhp nie jesteś - patrz zdjęcie, swoją drogą przeurocze, kasztanka a w tle dyndający drut kolczasty, bo chyba nie pastuch  👀  ?
montana, dzięki za odpowiedź :kwiatek:
W takim razie pojedziemy jutro rano jeszcze raz, mam nadzieję, że już odbije (nasze wałki przestały już ją niuchać, Kula też już nie łyska, więc oby oby).
monia, a ile lat ma Twoja kobyła? (ta kula co się toczy powyżej 😉 )
Ma 18 lat , poleciała trochę z masy choć faszeruje ją wszystkimi dodatkami nic to nie pomogło . To niestety jest jej ostatni źrebak ,wcześniej poroniła i mieliśmy jej nie kryć ale akurat nie było mnie w domu i dziewczyna co się zajmowała końmi źle zamknęła ogiera i wyszedł źrebak  😉

Klacz była podczas ciąży pod stałą kontrolą weta i wszystko poszło doskonale . Jak stała w boxie była okrągła jak pączek w maśle ,jak tylko poszła na łąkę wylazły żebra .  😵 
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
20 czerwca 2011 08:58
i  znowu  nie  zdązyłam 🙁
jadłam śniadanie  a  w tym  czasie  Polcia  się  oźrebiła 
przychodzę  a  mała  sobie  już  śmiga  :P
zdjecie  dam  później 🙂
anetakajper   Dolata i spółka
20 czerwca 2011 09:47
Oj to to będzie wielkie 🙂
Mam takie pytanie, czy ktoś z was psika swoje kobyłki czymś na muchy? Ostatnio jeżdżę z moją Delidą w  tereny, podczas gdy mały zostaje w boksie, ale muchy wszelkiego rodzaju są nie do zniesienia. DO tej pory bałam się ją czymkolwiek psikac, bo mały ciągle  próbuje ją lizac, natomiast owady dobijają ją już nawet na padoku. Może ktoś z was ma podobny problem?
Dziewczynsy, mam do was laickie pytanie, a mianowicie, czy jest jakiś określony wiek klaczy do którego można ją zaźrebiać? Pytam z czystej ciekawości. 😉
Jak jest zdrowa, to raczej nie, natomiast należałoby zrobic jej wszytki badania,żeby się upewnic. Moja w tym roku na 20 urodziny urodziła ogierka, nie zamierzam jej już więcej kryc, ale jej zdrowie pozwoliłoby na pewno na jeszcze jednego malucha 🙂
ahon91   "Let your horse be with you."
20 czerwca 2011 13:45
Podobno na muchy dobry jest ocet ja psikałam swoje i trochę nawet pomagało, zabijał zapach konia. Słyszałam też, że dobry jest denaturat...ale tego nie próbowałam.
Ja bym denaturatem nie próbowała 😉
A oto Sahab, zdjęcia już sprzed jakiś 3 tygodni, a mały rośnie jak na drożdżach:


galopada_   małoPolskie ;)
20 czerwca 2011 17:31
ahon91 sam ocet?!  🤔 ocet + woda + olejek waniliowy
Na dłuższą metę niestety nie działa nic  😵

Sahab śliczny, więcje, wiecej  😅
ahon91   "Let your horse be with you."
21 czerwca 2011 14:41
Ja psikałam octem może można też trochę rozcieńczyć z wodą i psikałam taką butelką z sprayem i podczas jazdy trochę pomogło. A wcześniej pomyłka nie denaturat tylko spirytus, pewnie też działa  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się