Wypadek w Gałkowie

m.indira   508... kucyków
11 lipca 2011 11:19
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
11 lipca 2011 11:21
Właśnie dyskutujemy o tym wypadku w "kąciku skoków".
m.indira   508... kucyków
11 lipca 2011 11:25
🥂wiem, ale nie kazdy tam zagląda ... a wyszukiwarka kłamie bo nic mi nie wyświetliła choć opcje różne wpisywałam
link do kącika skoków gdzie toczy się dyskusja
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,18.6150.html
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
11 lipca 2011 11:34
m.indira, Naprawdę lepszych gazet nie bylo?

Zaiste, akcja rodem z horroru. Te osoby co pisały marnują się w tych gazetach

Dzielny ogier musiał bardzo kochać swojego jeźdźca. Kosztem własnego życia wykonał prawdziwą woltę w powietrzu, byle tylko nie przygnieść człowieka! Runął z potworną siłą na ziemię. Trzask gruchotanych kości wywołał u wszystkich dreszcz przerażenia. Zapadła grobowa cisza.
http://www.se.pl/rozrywka/plotki/horror-na-urodzinach-piotra-kraski-w-galkowie-kon-polamal-kosci-na-jezdzieckich-zawodach_195126.html


Poświęcenie Carlona nie poszło na marne. Choć Marta Hejger z podejrzeniem wstrząsu mózgu i cała potłuczona trafiła do szpitala, to jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Gorzej jest z koniem. Weterynarze ciągle walczą o jego życie. W powietrzu wisi straszna decyzja o uśpieniu dzielnego rumaka
http://www.se.pl/rozrywka/plotki/horror-na-urodzinach-piotra-kraski-w-galkowie-kon-polamal-kosci-na-jezdzieckich-zawodach_195126.html


Wiem, że to nie miejsce na taki post, ale rozbraja mnie pomyslowość piszących... 🤔wirek:
i jeszcze ta sonda - czy połamany koń powinien zostać uśpiony? można nawet zagłosować...
szukanie taniej sensacji
Notarialna
też jak to czytałam to mi ręce opadły....pojechali tu troche z antropomorfizacją 😵
Jak ja kocham tego typu gazety - kolejny polski "superkon", tyle sie poswiecil dla jezdzca :/

Szczerze? Jest mi teraz szkoda tej dziewczyny, nie chcialabym byc na jej miejscu 🙁
Niestety na tym polega rola gazet i nic na to nie poradzimy. Straszna sytuacja, dotknęła mnie podwójnie, bo Marta to moja bdb koleżanka 🙁
TinaTigra   ...w życiu piękne są tylko chwile...
11 lipca 2011 14:55
Mam pytanie- czy sa jakieś zasady jak ma wyglądać przeszkoda na potęge skoku? Widywałam tylko mury, po raz pierwszy tak wysoka przeszkode z dragów. Mogło to miec wpływ na ten wypadek?
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
11 lipca 2011 15:00
to jest oficjalna przeszkoda do bicia rekordu w skoku na wysokosc (nie jest to konkurs potegi skoku- ten rozgrywany jest na murze). ta przeszkoda jest o tyle latwiejsza, ze pochyla wynoszaca do gory + jest z dragow elastycznych obwinietych gabka
Kami   kasztan z gwiazdką
11 lipca 2011 15:02
A czy ktoś wie co się faktycznie stało z koniem, bo w te opisy SE nie chce mi się wierzyć  🙄
a czytaliście komentarze?? Masakra. Wiem że teraz nie wypada, ale aż mi się chce śmiać:
"Jak można dla zabawy czerwonej burżuazji,poświęcać zwierzęta.Bicie rekordów na 16 letnim koniu,bo co bo stary,jak się połamie to mała strata."

"Co za kretyni są ci ludzie! Jak strasznie krzywdzą zwierzęta,by zaspokoić swoje durne zachcianki!Zobaczcie sobie tę..barykadę z desek!!!"

"KRASKO jestes zupelnym debilem, zeby pozwolic w ten sposob meczyc zwierzeta dla swojej przyjemnosci i swoich kolesow, pseudo celebrytow jaka bedziesz mial teraz odwage pokazac sie na antenie, ...POZWAC GO DO ODPOWIEDZIALNOSCI za bezmyslne znecanie sie nad zwierzetami... bedny kon byc moze straci zycie, poniewaz pseudocelebryci maja poronione i chore pomysly na swoja rozrywke... chanba, chanba, chanba"
Ja dawno przestalam czytac komenty spod artykulow z portali nie-jezdzieckich. Za bardzo mi na psyche pada 😁
Kami   kasztan z gwiazdką
11 lipca 2011 15:20
" chanba, chanba, chanba"


Ja również nie czytam komentarzy ludzi, którzy się kompletnie na czymś nie znają i dodatkowo ortografię mają w głębokim poważaniu  😉
,
z komentarzy wynika, że koń nie przeżył...
Zawody w ujeżdżaniu

Jak już piszą artykuł niech chociaż nie będzie takich błędów...
mitery0322, wytepienie tego bledu z gazet typu "Fakt" to istna walka z wiatrakami
m.indira   508... kucyków
11 lipca 2011 21:07
szukanie taniej sensacji, gdzieś mnie dopadły słuchy że to sam Kraśko jechał ponoć...
gazety gazetami, oglądałam zdjęcia, podpisy powalają
"koń wylądował na jedną nogę" ...
Zauważyliście, że SE umieścił tę informację w dziale "Rozrywka"?  🤔wirek:
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
11 lipca 2011 22:03
Koń trafił pod opiekę doświadczonych weterynarzy. Zszokowany Kraśko w porozumieniu z żoną i organizatorami odwołał resztę zaplanowanych na ten dzień atrakcji. Może nie warto było aż tak się popisywać?

Eureka! Aż nie wierzę w rozsądek dziennikarzy!
Chyba pudelek najbardziej poprawnie i rozsądnie napisał o tej tragedi z tych wszystkich podanych gazet. 🤔
Notarialna czytając to miałam dziwne wrażenie ze chodzi im o Kraśko - z tym popisywaniem się.
Marta miala ogromne szczescie ze nie zostala nakryta przez konia, i nie bylo podwojnej tragedii.
Nie chcę nikogo urazić, ani zostać zlinczowana... chodziło mi tylko o wyrażenie własnego zdania.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] całkowita edycja posta
,
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
12 lipca 2011 06:49
...bo w przepisach WKKW jest zapis o tzw. "jeździe niebezpiecznej" w krosie,która pozwala ukarać zawodnika kartkami lub w ogóle przerwać jego jazdę.
Jestem podobnego zdania jak emerytka, zabrakło krytycznego podejścia do własnych umiejętności i rozsądku. Przeleciałam sobie po wynikach z zawodów skokowych w necie i nie ma tam jakiegoś bogatego dorobku tej zawodniczki.
Udział np. Klein'a, Kubiaka i paru jeszcze innych tuzów skokowych w takich konkursach zrozumiem, ale udział kogoś kto ma tak mało doświadczenia to już dla mnie niezrozumiałe. Rozumiem że dziewczyna chciała się zmierzyć z takimi skokami, ale zawsze można podziękować przykładowo na poziomie 190 cm co jest wysokością już potężna i mieć satysfakcję z przekraczania własnych granic. Teraz jest już za późno dla konia, zawodniczka będzie miała nad czym myśleć i mam nadzieję że ileś tam innych osób też weźmie sobie do serca to co się stało, że potęgi skoków to nie jest skoczenie ot tylko jednej przeszkody ..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się