Odznaki PZJ

U mnie przeprowadzali (Piker - lubelskie) nie wiem jak jest w innych stajniach. U Nas jak tylko wszedł zapis PZJ, to było na każdej odznace.
Jak zdawałam srebro, to faktycznie taka część była - miałam za zadanie zdjać koniowi ogłowie, hehe 😉
Ale na srebro było nas niewiele, wiec dołączyli nas z tą opieką praktyczna do grupy z dzieciakami 'brązowymi'.

A teraz moje pytanie - jeśli nie zdam jakieś części, to teoretycznie mogę poprawiać za 3miesiące? Czy ktoś to faktycznie sprawdza, że minęły te trzy miesiace?
Jeśli nie zdasz części tej opieki stajennej to rzeczywiście możesz zdać dopiero po 3 miesiącach, tak jak każdą część.
guuskaa13 i jak Ci się zdawało odznakę w Pikerze? Bo ja też lubelskie  🙂
Z racji tego że należę do sekcji sportowej w Pikerze, to mi się zdawało idealnie :P
Srebro zdawałam 28 lipca tego roku, także dopiero od miesiąca jestem 'srebrowa' 🙂 Egzaminatorzy, którzy przyjeżdżają na egzamin lub pan Marek który jest na miejscu są naprawdę sprawiedliwi 🙂 ! Nie ma co się bać. Jeśli ktoś jest przygotowany to zda bez najmniejszych problemów.
Opieki stajennej ciężko nie zdać  🤣 mówię o tych praktycznych i w zasadzie chodzi mi o to, czy ten okres trzech miesięcy faktycznie jest sprawdzany/. Słyszałam historie, że ktoś nie zdał skoków, pojechal na egzamin tydzień później i zdał, odznaka jest.
Bo jest właśnie Pikeur , Pólko i Bonanza i nie wiem gdzie się wybrać  🤣 A wiesz co jeszcze było na części stajennej? Dużo osób zdało?



U mnie na opiece stajennej na srebrze kazali... wsiadać i zsiadać 😀
kolebka, sprawdzają, bo podobno jest tak, że nawet jak pojedziesz i poprawisz czy tam zdasz to może Cie komputer nie wpisać. Najlepiej zadzwonić bezpośrednio do PZJ i sie dopytać. Ja w tamtym roku dzwoniłam bo brąz zdawałam 29.05 a srebro chciałam 28.08 i pytałam czy na pewno mogę. Wtedy powiedzieli że nawet parę dni wcześniej to nie robi różnicy.
Niektórzy robią takie numery, że nie biorą protokołu poprawkowego i zdają wszystko od nowa🙂 U nas sprawdzają okres 3 miesięcy.
U nas część stajenną zdali wszyscy. To jest banalne, naprawdę. 😀
Fufu, guuskaa13 - dzięki za info  :kwiatek: We wrześniu mam trzecie podejście do srebra, chyba zostanę oficjalnym rekordzistą  🙄  Gorzej jak z prawem jazdy...
a jakiej części nie zdałaś?
Za pierwszym razem skoków, ale z racji tego że mnie to strasznie zdołowało to nie podeszłam do pozostałych części. W maju zdawałam wszystko i znowu nie zdałam skoków  🏇
A żeby nie straszyć - nie zdałam bo a) zrobiłam dwa koła na paarkurze (eliminacja)  b) spadłam (eliminacja)
Natomiast w maju zaliczyłam wszystko poza skokami, wiec tylko to mi zostaje. Aczkolwiek jak sobie pomyślę o skakaniu czegokolwiek co nie jest koziołkiem, to mi się słabo robi, bo po upadku leczyłam kolano dwa miesiące.
O kurde :/
a czemu te koła robiłaś? W każdym razie trzymam kciuki ! I masz zdać 😀
Poprawiałam najazd na dwie przeszkody, a nie wiedziałam, że koło przed przeszkodą jest traktowane jako błąd (najazdy nie były takie złe, przy 80cm to nawet ze skosa możnaby skoczyć... Ale perfekcja musi być  🙄 ).

Jestem pingwinem, dla mnie koła to codzienna egzystencja  🤣 Nie doczytałam sobie tego w regulaminie, mój błąd.
W maju spadłam z kobyły, która chodzi MR, więc generalnie zaczynam wątpić mocno, ale może kiedyś zdam, razem z dzieciakam lat 10... 😉
Koła przed przeszkodą tak jak na zawodach traktowane są jako wyłamania... :/ niestety.
3mam kciuki ! dasz radę 😀
Jak ze zdawalnością w Aromerze?
Kurde... Kopletna głupota z tą opieką. Jeszcze w brązie jest to uzasadnione, bo czasami jednak dziecko wsiada na konia, a koń za dziecko wszystko przejedzie. Tak jak ja po pierwszych zawodach w skokach postanowiłam zacząć uczyć się skakać, tak niektórzy rodzice robią z dzieciakami na brązie. Tyle, że srebro to już troszkę wyższa szkoła jazdy i ja mam sam problem by zapamiętać program, a co dopiero przejechać. Najśmieszniejsza i tak jest, że na złocie jest opieka... W końcu osoby, które jeżdżą x lat na jakimś tam nie bylejakim poziomie trzeba sprawdzić czy potrafią poprawnie przygotować sobie konia do jazdy?
na złocie jest inna opieka prowadzenie konis do przeglądu, dopasowanie rzędu 🙂
Moim zdaniem pomysł z opieką stajenną jest całkiem ciekawy. Przynajmniej to wyklucza możliwość, że zda ktoś, kto nigdy konia do jazdy nie przygotował i jak mu porozpinasz ogłowie to nie będzie wiedział jak to poskładać, a jest to całkiem możliwe, jeśli ktoś jest całe życie wyręczany przez luzaków. Jak to powiedział A. Voorn- "jeździec zawsze musi umieć wszystko zrobić lepiej niż jego luzak" (och, jak mogę zabłysnąć po przeczytaniu kliniki z Voornem w Gallop'ie  😁 a tak na poważnie to akurat ta jego wypowiedź była bardzo trafna).

Wiem że ferie szkolne zimowe to temat odległy, ale czy ktoś się orientuje w zimowiskach dla młodzieży zakończonych odznaką ? Poszukuje stajni raczej w centralnej Polsce, gdzie będzie można wysłać jeźdźca i wróci z odznaką, jeśli ktoś zdawał w taki sposób przy okazji ferii to proszę o opinie.
Rozglądam się wcześniej, ale jak znajdziemy odpowiednie miejsce to rezerwujemy od razu 🙂
Pochodnia_kc   Bo my rude zawsze trzymamy się razem <3
04 września 2013 11:49
kj huzar w józefowie pewnie ma. K. Samsel napewno coś jest. albo rancho Pcim sie reklamuje ciągle
Gdzie są odznaki w II połowie września/pocz.października?

Najbardziej interesuje mnie płd Polska  :kwiatek:
http://www.blogkonie.pl/wp-content/uploads/2010/06/brazowa_odznaka_pytania_odpowiedzi.pdf
Czy to są aktualne pytania na brąz? Nie otwiera mi się plik z pzj.pl więc nie mogę sprawdzić  🤔
kolebka: http://pzj.pl/modules/kalendarze/kalodz.php?page=4&fnazwa=&fdataod=2013-04-19&fdysc=&frod=&fmiejsce=&fstan=
Domika, Twój plik i ten ze strony PZJ wyglądają tak samo, przynajmniej wizualnie.
Moona tak myślałam, dzięki 🙂
kolebka w Pcimiu pewnie będzie 🙂
Stajnia Biały Las w Wierzbnej (dolnośląskie) zaprasza na egzamin na brązową oraz srebrną odznakę jeździecką PZJ,  w terminie 5.10.2013 o godzinie 12😲0

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: stajnia.bialylas@gmail.com (tel 661612520). Zgłoszenia powinny zawierać:

- imię i nazwisko,

- PESEL

- data i miejsce urodzenia,

- adres zamieszkania,

- nazwa konia, na którym będzie zdawana odznaka (w przypadku koni własnych)

- zgoda rodziców na udział w egzaminie (w przypadku osób niepełnoletnich),

- nr odznaki jeździeckiej oraz datę przyznania wcześniejszej odznaki – w przypadku osób zdających na srebrną odznakę.

Czytanie programu przez sędziów na srebrnej odznace może mieć jakiś wpływ na ocenę przejazdu? 😡
Nie  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się