szkółki jeździeckie, rekreacja w okolicach Warszawy, Warszawa

Happiowa   córka grabarza
16 lutego 2013 17:04
Dama Hippica Varsovia jest w Wilanowie 😉
aaa . Dzięki 😉
ooo, a gdzie w Wilanowie? Bo tam kojarze tylko stajnie Wilanow, wiecej nic
Przy Bruzdowej, blisko Wału Wiślanego.
Happiowa   córka grabarza
18 lutego 2013 20:54
na jakiejś stronce jest chyba dokładna mapka, generalnie jak nie wiesz gdzie to dokładnie jest to ciężko trafić 😁
Czy w Warszawie jest jakaś szkółka gdzie jej jeźdzcy startują w zawodach na klubowych koniach? (oprócz Poland parku)
TKKF Podkowa i TKKF Hubert - w pierwszej na 100 %, w drugiej nie jestem pewna, ale myślę, że jeżeli prezentuje się odpowiedni poziom to można się dogadać.
a jeszcze jakieś?  :kwiatek:
A znacie coś w okolicach Woli/Bemowa ? Oprócz Legi
Nancyla - Stajnia Sawanka - Truskaw 🙂
A to blisko Woli ? bo tak szczerze nie wiem xD
To jest niedaleko od Bemowa 🙂
<do stajni obok znajomi jeżdżą komunikacją miejską spokojnie>
Sawanka jest od strony Bielan, czyli za Bemowem.
Bielany mam daleko  🙁
A Sawanka jest w kierunku Izabelin/Truskaw. Sprawdź sobie ewentualnie na jakdojade.pl czy miałabyś jakiś normalniejszy dojazd, od razu pokazuje Ci ile czasu mniej więcej zajmie.
Tak w sumie sobie myślę, że chyba jednak zostanę tam gdzie teraz jeżdżę. Tragedii nie ma, a mam do stajni 2km i dojazd spod domu, jadę 5min  😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
18 marca 2013 22:07
Nancyla, a gdzie jeździsz i dlaczego myślałaś o zmianie stajni?
Legia Kozielska, tam jest fajnie, ale jak się już te podstawy ma w głowie to raczej nie ma szans na dalszy rozwój ... Mimo wszystko jazdy prowadzone są bardzo ciekawie, można się zmęczyć 😉 Konie fajne, instruktorzy też niczego sobie. Ale jak już mówiłam, jak już mamy podstawy i chcemy zacząć np. zbierać konia, to raczej niestety nie ta droga ...
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
18 marca 2013 22:58
Obawiam się, że iść dalej w jakiejkolwiek grupowej rekreacji będzie ciężko. A myślałaś o indywidualnych jazdach?

edit. zjadłam słowo
Najlepszym tu pomysłem jest znalezienie konia do indywidualnych treningów, dzierżawy. Może akurat będzie taki na Legii ?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
19 marca 2013 11:17
Ale na Legii można też wykupić indywidualną jazdę. Konie mają fajne, dużo potrafiące, więc jeśli instruktor jest ok, to myślę, że można wiele wyciągnąć z takich jazd, tyle że są one droższe od normalnych, ale zawsze to tańsze niż dzierżawa konia.
Kto co woli.. 🙂
Thilnen   Dżamal Ad-Din
19 marca 2013 12:13
Jeśli ktoś ma samochód, to polecam rekreację w stajni Anka Rancho (www.ankarancho.pl) w Gliniance k. Otwocka, prowadzoną naturalsowo. Początkujący jeżdżą na kantarkach sznurkowych (dzięki temu konie nie są zaciągnięte w pysku) i często na oklep (na podkładkach), a instruktorka jest bardzo cierpliwa i ma dużą wiedzę o psychologii koni.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
19 marca 2013 12:27
to już lepiej w ogóle dać sobie spokój z jeździectwem jesli ma to być "naturalsowo" 🙄
Thilnen   Dżamal Ad-Din
19 marca 2013 12:48
To, jak sądzę, kwestia punktu widzenia 🙂
ElaPe, czemu tak sądzisz ?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
19 marca 2013 12:54
temu że "naturals" PNH to zaprzeczenie  prawidłowego jeździectwa.
Wydaje mi się, że jazda w harmonii z koniem, gdzie nie ma metalu w ryju jest jakoś tak bardziej jeździecka niż koń na wypinaczach..  🙄
Nie kłócę się, za mało wiem..  🙄
Wydaje mi się, że jazda w harmonii z koniem, gdzie nie ma metalu w ryju jest jakoś tak bardziej jeździecka niż koń na wypinaczach..  🙄
Nie kłócę się, za mało wiem..  🙄

🚫
Tu jest stosowny wątek:
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,11961.0.html
o jakiej harmonii można mówić u początkujących? bez ogłowia mhm no ok, ale bez siodła? biedne końskie plecy...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się