M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
04 listopada 2016 12:37
Escada niekoniecznie się pogryzie. Jak będzie to bardziej bez niż szary to powinno zgrac. Gdyby to był szary szary to rzeczywiście ciepła podłoga średnio  pasuje...
Vanilla muffin z beckersa jest  pomiędzy beżem a szarym . Malowaliśmy nim mieszkanie i przy ciepłych podłogach wyszło ok. Do tego mam meble wenge i brązowy wypoczynek. Całość się zgrywa - tak myślę heh
Nerka byłoby fajnie ale łóżko nie stoi centralnie, chociaż sam zgaszony granat to niezły pomysł,  dzięki 🙂

Cranberry oglądam między innymi ten kolor,  jest niezły, rzucę propozycje właścicielce pokoju i zobaczę co ona na to 🙂
Dziewczyny, mam pytanie estetyczno-logistyczne.

Jak byście zagospodarowały taką przestrzeń w mieszkaniu?



Póki co, jak widać, robiło za kompletną graciarnię i suszarnię, ale myślę ze ma potencjał na zrobienie tam czegoś fajnego. Póki co chcę wypierniczyć wszystkie graty które zalegają, odczyścić porządnie szyby i zaprowadzić tam swego rodzaju wewnętrzny ogródek.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
05 listopada 2016 23:02
feno, to jest całość czy tylko fragment?

Aż się prosi o dużo roślin KLIK, KLIK, KLIK
nieee, tam sie prosi loft!!!
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
06 listopada 2016 09:02
nerechta, ale loft to chyba całe mieszkanie, a ja zrozumiałam, że to jedno pomieszczenie  👀
bez znaczenia 🙂 Ja bym pewnie tam salon zrobila, tyle swiatla i przestrzeni! Wygodna kanapa itd... 🙂
Gorzej, ze zima moze byc chlodnawo. Bo jak wiekszosc hiszpanskich mieszkan pewnie jest praktycznie bez ogrzewania  😂 a majac tyle okien to w najzimniejszym okresie moze dac w kosc(bo nawet w Barcelonie jedt czasem zimno  :hihi🙂
Ja tez bym tam widziala multum zieleniny(duze i rozrosniete drzewko krzaczki mozna i w ikei kupic).
feno ale fajny industrial! Też tam widzę ogród zimowy 🙂

Słuchajcie, wywaliliśmy wreszcie z gabinetu Madejowe Łoże (czyli ikeowską Solstę) i kupiliśmy porządniejsze meble - widoczną tu kanapę i biurko, w zamyśle do swobodnej pracy z domu dla nas obojga.
Pytanie: jak ten pokój doposażyć -rozweselić? Regał z książkami wyjechał do sypialni i obecnie jest tylko to, co widać na zdjęciu. Jeśli chodzi o perspektywę - po mojej (jako osoby robiącej zdjęcie) lewej ręce jest wejście do pokoju (drzwi brak), za plecami mam pustą ścianę
KLIK

Mój i Jacola pomysł na to, co ma być nad kanapą:

KLIK

Co innego, albo co lepszego? Jakaś dracena gdzieś czy coś? Anaa, halo? 🙂

Niestety za duże zdjęcia.

Edit: kurde livia, to linki do photobucketa... daj żyć kobieto, nie bądź forumgestapo!

Jakby były linki, to bym nie ingerowała (wstawiłaś znacznik url, a potem znacznik img i zdjęcia się normalnie wyświetlały).
ja bym dala ciezkie zaslony (do ocieplenia wnetrza nie zaslaniacz okien) i na ta "porzadna" kanape  😁 jakis material i poduchy. Grafiki zarabiste! 😀
Haha, porządna wględem tej starej, bo to było nieporozumienie 😉 ale nadal to jest trzeciorzędny pokój względem ważności wyposażenia, więc ta kanapa i tak jest z lepszych - szczególnie, że rzutem na taśmę wzięliśmy lepszy materac, a nie podstawowy. Dla tych, co spali na Madejowym, będzie gites 🙂

Zasłony - własnie, ja nie mam nigdzie zasłon (chodziaż w sypialni bym chciała, ale ze względu na niestandardowe okna to będzie trudne) - a jakieś gadżety, meble (mini regał, kredens etc?), dywan?
To jest część salonu, przedzielonego kij wie po co niezbyt szeroką ścianą z dwojgiem rozsuwanych przeszklonych drzwi po bokach.

safie uuu wygrała pani kolorowy telewizor, trafiłaś tymi zdjęciami dokładnie w mój gust  😍 💘 Zwłaszcza to pierwsze...
Tak jak mówi buyaka, kłopot w tym że w Hiszpanii nie ma zwyczaju ogrzewania mieszkań, a już na pewno nie zabytkowych kamienic w centrum... i zimą to jest najchłodniejsze miejsce w mieszkaniu. Aczkolwiek tak czy siak zrobię z tego salon, wstawię jakąś kanapę, fotel i stolik i będę musiała wykombinować coś z roślinkami, żeby je ustawić poza psim zasięgiem, bo przy 3 dużych psach miałabym zamiast ogrodu masakrę. Myślałam o czymś takim w oknach:



http://www.dicoro.com/blog/wp-content/uploads/2016/01/cristal1.jpg?b1a01d
Bardzo popularne ostatnimi czasy.

Dziękuję za porady  🙂
Hiacynta, owczarki są najlepszą dekoracją 😀 😀 😀
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
06 listopada 2016 22:09
feno, cieszę się 🙂

Tutaj kwiaty pod sufitem KLIK, ale nie wiem jak to podlewać
półka z drabiny KLIK
i stojące, i wiszące KLIK

ale moim zdaniem fajnie wygląda jakiś jeden wielki kwiat na podłodze np. montera - psy by ją dały rade załatwić?  KLIK
safie skad Ty bierzesz te foty? Cudowne wnetrza, widac ze mamy podobny gust  😜  Tez sie zastanawiam, jak podlewac te wiszace pod sufitem, z drabiny chyba  😁
Niestety jak mi trzy 30 kilogramowe labradory zaczynaja sie bawic i rozrabiac po domu to bylyby w stanie rozparcelowac nawet dorosly baobab, dlatego jedynie w gre wchodza polki i zawieszki.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
07 listopada 2016 09:02
Moim źródłem jest pinteres  💘
Łazienka nam się powoli klaruje i może coś podpowiecie:
Po lewej stronie od wejścia będzie szafka pod umywalkę i szafka wisząca w kolorze dębowym, blat taki sam i lustro wklejone. To wszytko będzie na grafitowych małych kafelkach. na wprost duża wnęka prysznicowa (160cm), po prawej od wejścia wanna i wc. Podłoga będzie ala drewno. W jakich kolorach proponujecie tę wnękę prysznicową, obudowę wanny i ścianę nad wanną?Chodzi mi po głowie szary z fakturą jak beton i przełamana biel, być może też kafelki z podłogi gdzieś na ścianie/wannie. Może wnęka prysznicowa tak samo wykaflowana jak wanna, dla spójności?
Dzią moze szklany backsplash? Albo w okolicach srebrnej kolorystyki, albo moze kontrastowo jak niebieskosci



Z uwagi na walczenie z CO i innymi sprawami dopiero wczoraj prawie skonczylismy podloge w kuchni. Prezentuje sie fajnie. Sorki za mistrza pierwszego planu ale nacpal sie lakierem,poprawil winem i nie dal mi normalnego zdjecia zrobic xD
.
Muchozol, 100 m domu to mało. Ja mam mieszkanie większe i się sama ledwie mieszczę 😉
Pamiętaj, że w domu musisz mieć miejsce na pomieszczenia gospodarcze, których nie masz w mieszkaniu. To parę metrów zajmuje. Generalnie można mieszkać iw domu rzędu 50 m kw, ale po co? Koszty utrzymania dodatkowych kilku metrów nie są znacząco duże, a komfort już tak.
.
ash   Sukces jest koloru blond....
08 listopada 2016 13:24
Muchozol, a ja uważam ze jesli garaż nie jest wliczony w ten metraż to 100m2 dla 2 osób to spokojnie wystarczy.
Teraz mam 85m2 na 2+1 i jest ok.
Przeglądając oferty domów patrzę tylko ma takie max 200m2 z garażem czyli ok 160m2 powierzchni mieszkalnej.
Oprócz kosztów stałych utrzymania domu jest jeszcze kwestia KTO TO BEDZIE SPRZĄTAŁ 😉
U rodzicow mam 270m2 i jest strasznie wielki ten dom. Nie chciałabym takiego
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
08 listopada 2016 13:25
Muchozol, jeżeli ogrzewanie z sieci i ta powierzchnia to bez garażu to powinno starczyć.
Poczekaj na Bogdana 😉
100m na dwie os to malo.... Facepalm...
.
Muchozol, Moi rodzice mają dom 120 m2, dopóki się nie wyprowadziłam na studia, to spokojnie mieszkaliśmy tam we trójkę. Myślę, że 100 m2 spokojnie Wam wystarczy.
muchozol no jezeli ktos uwaza ,ze 100m na dwie osoby to za malo to ten tego...ja mam dom 130m i z dwojka dzieci( nawet gdybym je miala) spokojnie jest sporo miejsca
.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się