Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

A nie klei się to?
Czym smarować użądlenie na puzdrze, żeby uzyskać wyraźny efekt zmniejszania się bąbla?
Arnika nie działa, pomysł mam jeszcze na altacet
IMG20230724164415.jpg IMG20230724164415.jpg
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
25 lipca 2023 22:02
wabankowa, altaderm u nas pomógł i zimna woda
U mnie bardzo dobrze sprawdza się z serii jumpit stop itch - zarówno w przypadku ugryzień na ciele konia jak i stosując u siebie. Moja mama co roku ląduje na zastrzykach i antybiotykoterapii przez ugryzienia owadów. W tym roku jak ją coś ugryzło to dałam jej ten preparat by spróbowała choć trochę uśmierzyć ból i swędzenie. Jest zachwycona do tego stopnia że kazała kupić drugi taki preparat by był w domu 😅
U mojego stop itch tez fajnie działa, ale już na mnie nie zadziałał niestety przy ugryzieniu meszki.
Coś mi pogryzło Czarne Dziecko.
Nie spuchło, swędzi, sączy się bursztynowe osocze.

Zastanawiam się co to za cholerstwo?
Druga klacz, też ciemnej maści ma 4 ukąszenia na czole.

Pomyślałam o osach, że gdzieś dziub wsadziła i ją pogryzły…
C619E8F9-D32E-4F37-9649-FF363A9F2C10.jpeg C619E8F9-D32E-4F37-9649-FF363A9F2C10.jpeg
Iskra de Baleron, o rany, biedulka. Mój miewa podobne rany na puzdrze, podejrzewam te największe bydlaki latające, co ich się nie da jednym trafem załatwić. Mój koń jak takiego słyszy koło siebie to zaczyna w panice brykać i uciekać po pastwisku, może ją tez to dziabnęło?
BUCK   buttermilk buckskin
31 lipca 2023 12:44
Iskra de Baleron o rany ! jakby w jeża albo kaktus trafiła 😮 może faktycznie jakieś osy...
Fokusowa, tych ukąszeń jest kilkanaście, wszystkie blisko siebie. Nie wiem co musiałoby się stać żeby ją te olbrzymie bąki bydlęce tak pokąsały…

Koleżanka powiedziała że może to mrówki, szczerze to wątpię 😉
Iskra de Baleron, a nie wsadziła głowy w jakieś krzaki czy coś? Może ma na coś alergie jak takie wysięki aż. My ostatnio mieliśmy cały ryjek w bąblach bo jaśnie pan koń żarł namiętnie pokrzywy 🙈
Iskra de Baleron, Koleżanka ostatnio z takich sączących się bąbli wyciągała jakieś mikro kleszczo-podobne stworzenia. Może to strzyżaki? 🤔
tereska,
Jest trochę tluste jak to olej.
Gdzie kupujecie Naff deet?
Ameena, ja czekałam na zamówienie z vetfactory
Ameena, mi się udało trafić na allegro
Oglądam te strupy, nic tam nie siedzi, nie ma owada, żądła, ropy, nic tam nie ma.
Leciutki obrzęk i potworny świąd.
Oba pogryzione łby drapią się do krwi o co popadnie… Wypływające osocze przyciąga muchy.
Wymyłam, odkaziłam i posmarowałam maścią tranową.
Zastanawiam się czym mogę to smarować żeby: zmniejszyć świąd, pomóc w gojeniu i jednocześnie odstraszyć muchy.

Co ciekawe, zażarte są tylko dwa konie z całego stada, albo są smaczne, albo głupie 😜
Zdjęcie nie weszło
D4E5C338-9B70-4198-A30C-FB0E6518466E.jpeg D4E5C338-9B70-4198-A30C-FB0E6518466E.jpeg
Ameena, również mam z allegro
Iskra de Baleron, ja bym spryskała octeniseptem i założyła maskę żeby muchy do tego nie leciały
Iskra de Baleron fenistilem, albo jest taka masc antyswiadowa bez recepty, nazywa sie L-prurigo, przy okazji ladnie natluszcza.
Iskra de Baleron, u mojego właśnie na takie same strupy na puzdrze bardzo przyjemnie podziałał żel/masc Stop Itch z Jump It. A do odkażania Vetericyn, on bardzo przyspiesza gojenie. I tez bym ubrała im maski.
BUCK   buttermilk buckskin
01 sierpnia 2023 11:08
Iskra de Baleron stosowałam w przypadkach takich uszkodzeń skóry w czasie gdy są różne latające:
https://weterynaryjny.pl/livisto-protego-puder-spray-400-ml-drobnoczasteczkowy-do-ochrony-i-pielegnacji-skory-p-658.html

koleżanki kopiąca obłędnie na początku kobyła, miała to nanoszone na ranę wacikiem, u Ciebie na łbie pryskać bym się nie odwazyła, chyba że jakoś przysłonić oczy i chrapy
Maskę polecam, posmarujesz, przykryjesz, będzie się goić.

Swoją drogą, jakby ktoś chciał wiedzieć 😀 xD to czarna Absorbina faktycznie działa bardzo dobrze... na muchy domowe.

Muchołapki jakoś tam działały... w ciągu 2 tygodni uwięziły pierdyliard much. Nawet złapał się jakiś żuk.
Niestety, na komary, strzyżaki i jusznice - ni huhu.

Ale sarny się chyba wyprowadziły z okolic, bo strzyżaków jakoś mało... Jusznicę też widziałam w ilości sztuk 1.
Natomiast musiałam te muchołapki opróżnić i zdekapitować towarzystwo jeszcze żyjące... Czarna Absorbina do środka i do kilku minut w łapce nie było śladu życia. Natomiast ten smród, który się ulotnił po wywaleniu tych much był nie do opisania -.-'
Chyba nabędę najzwyczajniejsze lepy....
Aktualizacja, łeb ze zdjęć ma również pogryzione wszystkie 4 nogi w okolicy pęcin…
Zmieniłam koniom pastwisko.

Lecę z maścią Pana Veyxal, zobaczę czy jest lepiej.
Swędzi je to niemiłosiernie.

Maska po 15 minutach była dziurawa i na ziemi.

Fokusowa, ten Stop Itch można stosować na rany (rozdrapane do żywego pogryzienia)?

Wgle wydaje mi się że nawet tam gdzie się nie drapały, są strupy po zdjęciu których są większe (1cm) lub mniejsze (0,5cm) krwiste kropki.

Muszę obczaić co to za gówno je pogryzło.
Iskra de Baleron, teoretycznie w składzie nie ma nic co by mogło zaszkodzić, ale na takie otwarte rany chyba lepiej nic oprócz typowo gojących preparatów nie dawać, żeby to oddychało i się jak najszybciej zasklepiło. Jak się zasklepi to wtedy już można na pewno posmarować tym albo nawet fenistilem zwykłym.
Iskra de Baleron,

Moj identyczna reakcje ma na ugryzienia czerwonych mrowek.
Zrobilam mu ostatnio testy na alergie i wyszla mu BARDZO SILNA alergia wlasnie na czerwone mrowki...
Jak kon ustanie w mrowisku albo bedzie skubal trawe to na leb latwo wejda niestety...

edit: jeszcze dodam, ze na poczatku sa male krosty, z zolta wydzielina, bardzo swedzace, pozniej jak namaczam i delikatnie czyszcze to robia sie wlasnie male ranki
Ja juz nie stoje w tej stajni gdzie tyle tych mrowek bylo ale sa srodki ktore mozesz zastosowac zeby sie ich pozbyc. Moze zajac to troche czasu bo one chamsko wcale nie chca umierac ani sie przenosic ale da sie!
noga.jpg noga.jpg
Plamkakochanie, wygląda identycznie!
Kurcze mrówek to ja raczej nie wytępię 😅

Wgle byłam wczoraj w innej miejscowości i pod wieczór obsiadły ludzi, konie a nawet auta latające mrówki.
Mnie kilka pogryzło.

Ciekawe czy czarna absorbina odstrasza mrówki.
Iskra de Baleron,

U mnie czarna absorbina (wsrod wielu innych rzeczy) nic nie podzialala na mrowki, niestety nie ma na nie zadnego "odstraszacza". Jedynie mozna sypac przerozne rzeczy na mrowiska zeby je wytepic w taki sposob 🙁

Ja mieszkam w USA w klimacie tropikalnym i mamy ich od groma bo chyba tutejsze piaski im pasuja ale nikt niestety nie zna ani dla ludzi ani dla koni sposobu zeby sie przed nimi zabezpieczyc 😭
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 sierpnia 2023 12:26
Iskra de Baleron, Czarna Absorbina nie odstrasza niczego, to nie jest repelent, to środek bójczy. Kontaktowy, nie odstrasza, bo wtedy nie miałaby jak działać. Owad musi sobie liznąć, żeby zdechnąć 😉 Ona może minimalnie odstraszać na samym początku po spryskaniu ze względu na zapach i tyle.
BUCK   buttermilk buckskin
02 sierpnia 2023 13:08
są preparaty na mrówki, może by jednak zadziałały użyte w mrowisku ?
BUCK, obawiam się że skutek będzie krótkotrwały, No i kwestia zasadnicza: czy uda mi się zlokalizować mrowisko na 3,5ha pastwisku 😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się