Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

A ja wam powiem, że bez OFF'a się na żadne jazdy nie ruszam,  a wieczorami/pod wieczór to i tak jestem cała wypsikana. Dlaczego? Gdyż komary wolą moją krew niż mojego konia!  😵 Ja mam z 50 bąbli, a Młoda jakieś 2...  😵
polecacie tę POLLENĘ?
cena baaardzo przystępna, tylko ciekawa jestem jak z działaniem... jak długo i przede wszystkim jak skutecznie?

jesteśmy z koniną baaardzo blisko terenów zalanych (wciąż stoi woda), czyli wylęgarni owadów i jest koszmar!!
Ja dziś czekam z jazdą do 21..może to cholerstwo spać pójdzie..tereny zalewowe więc robactwa masakrycznie dużo🙁

A w kwestii derek - tak się zastanawiam nad kupnem, ale:

skoro mnie przez grube bryczesy gryzą to taka derka chroni skutecznie?
derki to chyba przede wszystkim przed muchami chronią... komary zmutowane w tym roku więc trochę ciężko mi uwierzyć że derka jest w stanie chronić konia jak nic innego nie daje rady...
Bo ta moja jest z podwójnej i gęstej siateczki. Ale że odbija promienie słoneczne i ejst biała, to koń się nie poci. U nas komary nie są zmutowane - sa zwykłe małe, tylko ich strasznie dużo.
ja zamówilam derkę jacsona, taką:



niestety będzie dopiero za tydzień/ponad tydzień

dzisiaj Młoda dostała maskę hooksową  😉


czy ktos ma maskę horze? tą do kompetu do derki którą wstawiała aga
http://e-konie.pl/kaptur-przeciw-owadom-p-1831.html  tę? ja mam, Branka chodzi w niej codziennie na padok. Sprawdza się - jest z dośc grubej siateczki, ale przewiewnej, koń się pod nią nie poci nawet w tych upałach. Na uszach gdzie mocno przylega komary ją gryzą, ale reszta głowy ma spokój. I nie wchodzi do oczu, ale to już kwestia dobranego rozmiaru.

Mam też ta i stosuję na jazdy(wkładam na ogłowie): http://e-konie.pl/kaptur-przeciw-owadom-p-853.html  tez jest fajna, koń się nie poci, dobrze przez nią widzi, aczkolwiek zakładana pod ogłowie włazi do oczu.
tak, o tą pierwszą mi chodzi, dzięki za opinię  😉
Bischa   TAFC Polska :)
10 czerwca 2010 18:22
branka a jak tam koniuch ? Nie zagotował się ?
Aha zapomniałam napisać - dostałam smsa, że sie nie zagotowała ani nie spociła pod derką 😅  A jest dziś ponad 30 stopni!
ale ona chodzi od rana do obiadu na łąkę i wtedy może miec tą derkę - po południu jak idzie na padok który jest w gęstym lasku już jej nie założę, bo sobie porozrywa o gałęzie :/ No ale chociaż pół dnia będzie miała spokoju.
Jejku, u nas wokół stajni naprawdę nie ma owadów! 😲 Założyłam dziś mojemu świeżo kupioną moskitierę na pastwisko i się po chwili zastanawiałam czy jest sens ją brudzić, bo żaden owad się nie pojawił! Nic tylko się cieszyć, wiem.
Za to w lesie pewnie tak czy tak masakra.
Swoją drogą moskitiera z Jacsona jest świetna!
patataj   tyle smaku - we fraku
10 czerwca 2010 21:48
Mój się dzisiaj tak samo spocił bez derki jak wczoraj w derce, czyli to nie była wina siatki. Polecam maskę od ivett... jest tak wspaniała, że mój zwierz wręcz upomina się o nią. 🙂
ja wczoraj wsiadłam o 21 i niczym nas nie prysnęłam i obie dostawałyśmy szału, więc popracowałyśmy w kłusie, potem chwila stępa i do domu. Obie mamy mnóstwo bąbli. Nie jesteśmy na terenach zalewowych ale i tu komary tak tną, że oszaleć można  😤
Przedwczoraj na jazdę wypryskałam małą rokale i offem, siebie offem ale po pół godziny komary znów nas atakowały...
Co jest skuteczne przeciw tym paskudztwom na jazdę??
asds   Life goes on...
11 czerwca 2010 07:53
Ja wczoraj kupiłam 1litr octu..Bede dzis wązyc te specyfiki....


Woda, ocet, czosnek, esencja z goździków?
nie wiem czy taką mieszankę wytrzymałby mój nos przez całą jazdę...
asds   Life goes on...
11 czerwca 2010 08:24
Ja wczoraj konia 3 razy psikałam smarowałam przed , w czasie i po jeźzie. Siebie zrestza też....Najróżniejszymi kombinacjami alpejskimi na komary i nie tylko- nic nie pomaga...desperatka juz jestem
A moja komarów nie przepuszcza 🙂 Ale ciekawa jestem czy koń się pod nią na wybiegu nie zagotował, zaraz będe dzwonić do stajni i się pytać(bo dziś miała mieć debiut padokowy w derce).


Branka skoro komary gryzę nawet przez ubranie to jak może derka od nich chronić??
Właśnie ostatnio sama się zastanawiałam jak jest z tymi derkami, czy one coś w ogóle dają... skoro ja w bryczesach czy bluzce która jest zdecydowane grubsza niż siateczka jestem pogryziona...  😵
Ja wczoraj założyłam na siodło i było ok, ale tylko w niej stępowałam.  I na placu się to sprawdza, nawet myślę że rozkłusować tez można w takiej derce, a potem na robotę sćiągnąć - i znowu na stępa założyć, jak koń już mokry i wszystko do niego lgnie.

Ale jakbyś jechała w teren to może być ci trochę niewygodnie. Tyle że tym bardziej niewygodnie byłoby koniowi nosic taką derkę pod czaprakiem - bo ona jest z materiałów syntetycznych, do tego wiele derek siatkowych jest szorstkich - móglby się odparzyć czy obetrzeć.


Czy w ogóle są derki przeciwowadzie, które nadają się do jazd w terenie?
[quote author=branka link=topic=713.msg616447#msg616447 date=1276173907]
A moja komarów nie przepuszcza 🙂 Ale ciekawa jestem czy koń się pod nią na wybiegu nie zagotował, zaraz będe dzwonić do stajni i się pytać(bo dziś miała mieć debiut padokowy w derce).


Branka skoro komary gryzę nawet przez ubranie to jak może derka od nich chronić??
[/quote]

wiesz co, może jakoś ten śliski materiał je odstrasza? Albo to, że tak wali po oczach w słońcu ten biały kolor? Ale autentycznie komary do tego nawet nie podlatują... siadają tam gdzie derki nie ma, ale na niej nie...
I w sumie sama się dziwiłam, że tak jest, bo jeans jest grubszy a komar się przez niego przebije. ale one nawet nie bardzo próbują.
Czy ktoś miał obrożę owadobójczą? --->  http://pasi-konik.pl/pl,product,953188,hkm,obroza,owadobojcza,dla,koni.html 
Działa? Zerwie się jeżeli koń np. zaczepi sie o ogrodzenie? Czy może w tym chodzić z innymi końmi ? ( chodzi o to ,ze konie obgryzają sobie kantary ,więc mogą i dopasc do obroży)
Ja mam tę obrożę. Nie zrzuca jej pomimo, że ciągle zrywa kantary. Nie przydusza też ani nic.
Gorzej z działanie..
Może jest o 5% mniej komarów i much wkoło konia. Ale na kleszcze i meszki nie działa.
W miejscu, gdzie owadów jest mało być może to byłoby rozwiązanie. Ale nie w stajni gdzie jest plaga.

zdjęcie w obroży:
Nie znalazłam informacji na ten temat, jeżeli gdzieś coś takiego było- proszę o odesłanie...

Problem- mojego konia owady gryzą głównie z lewej strony...
Jest bardzo duża różnica po obu stronach ciała, z lewej wygląda okropnie- wieczorami bąbel na bąblu.
Nie stwierdzono, żeby leżał w nocy na jednej stronie, symetrycznie się też tarza, na wybiegu nie stoi przy "ścianie".

Jakieś pomysły?
RaDag może koń z prawej strony jakoś lepiej się ogania? może lepiej wygimnastykowany jest w jedną stronę i łatwiej mu jakoś...
innych pomysłów nie mam :/

już wcześniej ktoś pytał, ale nie widziałam odpowiedzi czy ktoś używał tego:
http://allegro.pl/item1064978742_odstraszacz_dwuzakresowy_myszy_kuny_owady_550m.html

koleżanka napisała że obroża działa fajnie, dopóki koń się nie spoci...
rochnar jest to jakaś myśl- mój koń generalnie jest słabszy w lewo- mniej ma rozciągniętą prawą stronę. Nie przypuszczałam że to może mieć wpływ na oganianie- raczej ogonem merda równo.
Sprawdzę to- dzięki za pomysł.
U mnie dramat!! Wczoraj o 21 wsiadłam, żeby chociaż upału nie było..efekt - lecimy dzikim kłusem przed siebie, histerycznie mahając łbem i próbując przednimi nogami pozdejmować to co mu chrapy obsiadło..ja zresztą podobnie...oboje porządnie wypsikani...
Podobnie stajnia - wczorajsza akcja psikania pomogła...na około 2 godziny....a potem znowu ściany czarne:/

Mam nadzieję, że miasto niebawem rozpocznie akcję wybijania tego cholerstwa bo inaczej o żadnej pracy konkretnej nie ma mowy;/
asds   Life goes on...
11 czerwca 2010 13:06
W akcie desperacji chyba zamówię jeszcze ten preparat z Rokale Bremen Clean?

z tego co pamietam dosć pozytywnie się o nim tutaj wypowiadano


Stosuje ktoś może preparat z Nafu?
Jaka maska jest lepsza na padok? Miękka czy twarda?
to chyba bez różnicy, ale twardej, jak o coś zahaczy, nie porwie
A ktoś może polecić jakąś maskę, która nie wchodzi do oczu? Bo moj na dosyć wrażliwe.

i nasz Eskadronik. Mógłby być ciut większy, ale można przeżyć😉 mam nadzieję, że jutro będzie jeszcze zywy i kumple uszanują jego ubranko:]
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się