Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

tajnaa, i jak tam Kubuś???
maleństwo   I'll love you till the end of time...
22 lutego 2015 08:47
Haha, to nie jestem sama :P

O, taki szpital - chyba kupię i odłożę na jakieś 2 lata :P
http://allegro.pl/drewniany-zestaw-szpital-domek-z-figurkami-22789-i5048938185.html

No dobra, na Waszą odpowiedzialność 😉





palec taty mniam!
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
22 lutego 2015 08:59
maleństwo, mi też raźniej że nie jestem z tym sama  😉 śliczna Linka  😍 na pierwszym zdjęciu ma takie samo body jak mój Misio, tylko na Misia jeszcze za duże bo kupiłam 68  😉 a szpital rewelacja  😀 strasznie lubię drewniane zabawki  😉 szkoda, że nie było takich zabawek jak my byłyśmy małe  🙁
Moje ulubione zabawki z dzieciństwa to był drewniany konik wystrugany przez Dziadziusia i koło fortuny zrobione przez tatę z zapałek i kartonu 🙂

..Maciek się naprawił. Dziś czuję się wyspana🙂 jak ok 20 usnął, tak obudził się na pół godzinki koło 23, i spał potem w łóżeczku ładnie do ponad 6 🙂 oczywiście musi być w tym łóżeczku spacyfikowany (czyli spowinięty), ale ważne, ze powoli wszystko wraca do normy.
Czyli to jego niespanie, budzenie się z krzykiem, i ogólna niechęć do zasypiania to był raczej skok.
Teraz leży na podłodze, piszczy (po pustych ścianach się niesieee), gada do mnie i czeka, aż przyjdę.

Muszę wymyślić jakieś zabawy dla niego 🙂

Mam 2 pytania, które nie dają mi spokoju...

1) czy jeśli kobieta karmi mm, to w ramach zaspokojenia potrzeby ssania dziecka, może je przystawiać do piersi? Nie bedzie to się dziecku kojarzyło z jedzeniem?
2) czy kobieta, która nie karmi piersią tylko mm, jak będzie przystawiać dziecko do piersi to może pojawić się mleko?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
22 lutego 2015 09:25
Kasia Konikowa, no ja bardzo lubię te body z lidla, ostatnio strasznie szybko ludzie przebrali i zostały już tylko te chłopięce,a le co tam. Bawełna super i nie ma metki. Miałyśmy 4 z poprzedniego rzutu, rozmiar 62/68 starczył na długo, dopiero teraz wyrosła i ślę do Diakonki.

deksterowa, to super, ze noc lepsza. Ja powoli się przymierzam do eksmisji młodej, bo już śpi w poprzek, kopie nas i okłada :/

edit.

AAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zabierzcie mi Allegro...

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=26413353
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
22 lutego 2015 11:40
jesteśmy po tej wizycie u gastroenterologa. Pan doktor konkretny i fajny. Puki co przepisał debridat, kazał nadal stosować gastrotuss i zagęszczać jedzonko. Stwierdził że jeśli do miesiąca nie będzie poprawy to zrobimy kolejne badania.
Milenka ma też podwyższone enzymy wątrobowe i dr zlecił jeszcze dodatkowe badania za 3 tyg.

Najgorsze że moje dziecko sie od kilku dni wycwaniło i nauczyło pluć wszelkimi lekami. W sumie nie dziwię jej się. To syf. Ale trzeba 🙁

a i mamy bebilon pepti mct refundowany do roku czasu bo dał zaświadczenie
dziewczyny help, mam infekcję zatok - zaklejona jestem zielonym gęstym glutem, na którego praktycznie nic z łagodniejszych środków nie działa, duszę się od 5 dni - jest coś skutecznego co można stosować w ciąży??

avamys brałam na zatoki.

Czy któraś z Was spotkała się z różnym wybarwieniem oczu u dziecka, tzn jedno oko ma tęczówkę nieco ciemniejszą?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
22 lutego 2015 12:19
U dziecka nie, ale mój mąż ma oczy w dwóch różnych kolorach, z daleka nie widać, ale z bliska jedno szaroniebieskie, drugie szarozielone.
i co? nic? Mam termin wizyty u okulisty, ale się zastanawiam, czy iść już, czy poczekać. To nie będzie fajna wizyta i jeśli nie jest to "choroba", to może warto jeszcze poczekać i zobaczyć oczy kompleksowo, jak będzie starszy.
Mazia   wolność przede wszystkim
22 lutego 2015 12:57
Jaką spacerówkę polecacie na wiejskie, polne drogi? Chodzi mi o pompowane koła i żeby była w miarę lekka...???
x landera 🙂
Pfff a moj 4 latek na fazę na mleko.
Nie je nic innego prócz mleka i produktów mlecznych.
Hitem jest cieple mleko z rozmoczoną chalka.
Ma tak od jakiś 3 tyg.
Wszystko co mleczne cacy inne nie cacy.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
22 lutego 2015 15:44
A ja znów jestem przeziębiona. Nigdy nie bylam tyle chora, co tej zimy 🙁 opadam z sil. Oby tylko mala nie zlapala.

A w końcu znalazłam cos skutecznego na to uczulenie - kupiłam ziaje med na azs i działa!
my_karen   Connemara SeaHorse
22 lutego 2015 15:52
tajna, i jak?
maleństwo, Linki nigdy za wiele 🙂
opolanka, mnie też rozłożylo. Najpierw Darek, później Emilka a teraz ja. Normalnie mam ochotę się zastrzelic:/ pijemy z Mlodym syrop z cebuli i buraka i kisimy się w domu. Najgorsze, ze jutro do przedszkola jeszcze nie mogę go puścić i chyba wszyscy kota w domu dostaniemy...
Mam 2 pytania, które nie dają mi spokoju...
1) czy jeśli kobieta karmi mm, to w ramach zaspokojenia potrzeby ssania dziecka, może je przystawiać do piersi? Nie bedzie to się dziecku kojarzyło z jedzeniem?
2) czy kobieta, która nie karmi piersią tylko mm, jak będzie przystawiać dziecko do piersi to może pojawić się mleko?

1) A czemu nie? A nawet jeśli się skojarzy z jedzeniem, to co?
2) To bardzo możliwe, że pojawi się mleko. Przecież istnieją przypadki karmienia dzieci adoptowanych, przez ich niebiologiczne matki. Myślę, że jest to nawet bardziej prawdopodobne, jeśli się do tego podejdzie na totalnym luzie, niż jak się próbuje karmić w wielkim stresie. Jedyne co ważne: trzeba zadbać o prawidłowe chwycenie brodawki, głęboko. Inaczej zmasakrują się brodawki. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat (prawidłowego przystawienia) to pisz! 😀

tajnaa, i jak tam Kubuś???

Dzięki.
Może odrobinę lepiej. Zdecydowanie pomogło przemywanie szałwią. Zmiany na języku zmieniły się nie do poznania. Nie są już białe kropeczki tylko czerwone wżerki. Afty. Dostał tantum werde w areozolu i nystatyne do pędzlowania. Ciągle nie chce jeść, jedynie co to owoce ze słoika. Nic poza tym. Marudzi ciągle biedulek. Z gorączka różnie. Raz ma, raz nie. Generalnie raczej stan podgorączkowy. Nie jest już rozpalony jak dwa dni temu. Na noc nie dostał p.bólowego. Budził się, ale po wypędzlowaniu szałwia szedł spać prawie od razu.
Stosował ktoś z Was te leki w przypadku aft? bo z tego co czytam, to ten preparat z antybotykiem jest raczej na grzybicę /pleśniawki/....nie wiem czy nie konsultować się z innym lekarzem?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
22 lutego 2015 17:22
my_karen, ja mam nadzieje, ze Jula nie złapie, bo dopiero tydzień byla w żłobku po chorobie. My chorujemy w systemie zmianowym, mam juz tego dość. Chyba będę miec dzis eksmisje na kanapę.
Potwornie mnie drapie w gardle...
tajnaa,nystatyna powinna pomóc.
i tantum-verde tez.
Daj Kubie tak ze 3 do 4 dni. Jezeli w tym czasie nie bedzie znacznej poprawy poszukaj dobrego stomatologa.


my_karen   Connemara SeaHorse
22 lutego 2015 17:44
tajnaa,moja siostra dostała taki zestaw dla synka w wieku Kubusia. Darek też ostatnio miał dwie afty ma dziąsle i ratowalismy się zelami, bo biedny nie mogl jesc, ale u Was to inny kaliber jest...
opolanka, Darek jutro zacznie trzeci tydzień bez przedszkola... :/
Dzięki dziewczyny! 🙂
dea   primum non nocere
22 lutego 2015 18:03
Ja na afty stosowałam zawsze dentosept - na alkoholu, ale myślę, że taka ilość, żeby przesmarować, by nie zaszkodziła. Zdecydowanie skuteczniejszy i przeciwbólowo, i leczniczo od aftinów wszelakich.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
22 lutego 2015 18:30
my_karen, ja przewiduje ten tydzień w żłobku i kolejny etap chorobowy. Obym sie mylila. Mamy jedno zalegle szczepienie, plus chce szczepić na ospę, ale nie wiem, czy w tym roku zdaze przy tym chorowaniu.
Mazia   wolność przede wszystkim
22 lutego 2015 19:39
U nas:
3 ząb (4 w drodze)
pierwsze stanie przy wersalce
dziś spanie w wózku na dworze 2,15h  😉
noce z powodu ząbków znów kiepskie (mam nadzieje że chwilowo)

za tydzień imprezka urodzinowa  😉 jakie zdrowe przekąski mogę przygotować dla dzieciaczków (wiek 3-7 lat)? (julie...?)
co do wózka to x-lander za drogi.... ale znalazłam wózek moich marzeń  💃 polski  😉
opolanka   psychologiem przez przeszkody
22 lutego 2015 20:05
Mazia, a jaki wózek znalazlas? 🙂
Mazia   wolność przede wszystkim
22 lutego 2015 20:22
opolanka

o ten mi się podoba

http://makedpl.shoper.pl/pl/p/Wozek-Dzieciecy-spacerowy-k.-piankowe-szare-MAKED-SPEED-nr-06/294

szukałam przede wszystkim z dużymi kołami (nie obrotowymi), ten jest również w wersji z kółkami pompowanymi, jest zgrabny i ma śliczne kolory  😉
lockmittel   Co nie zabije to dobrze zrobi mi.
22 lutego 2015 21:30
Dziewczyny macie jakieś strony godne polecenia z potrawami gotowanymi na parze na czas karmienia? Większość nie monotonnych jakie znalazłam na jakieś dania zawierają cebulę 🙁 a chciałabym sobie przygotować jakąś bazę potraw przed porodem 🙂
Czy komuś coś przychodzi do głowy, co to może być? Milan dziś dwa razy w środku dnia popuścił w majtki kupę, a dokładnie była to kompletnie bezbarwna, bezzapachowa woda (piana?) z jakimiś małymi kosmkami bezbarwnego śluzu. Nie była to duża ilość, ot taka plama na majtkach średnicy 10cm, raz zawołał kupkę na nocnik i też poleciało trochę tej wody z pianą. Co najlepsze, rano i wieczorem zrobił normalną, uformowaną, nawet odrobinę twardą kupę! Do tego ma mocno zagazowany brzuszek i siusiu mocno pomarańczowe... Dziecko żywe, raz powiedział, że go boli brzuszek, ale mógł się zasugerować, bo 15minut wcześniej wypytywałam go, czy go brzuch nie boli. Brak stanu podgorączkowego, żywy, normalnie je (czyli nienormalnie 😉 ), wszystko inne w normie. Jutro idziemy do pediatry jakby co.
A mój się budzi co chwilę z krzykiem 🙁 kurcze, że ja nie mogę zrobić nic żeby przespał całą noc. W ciągu dnia jakby lepiej, bawił się, biegał, tańczył. Krzyczał tylko podczas jedzenia i podawania leków. Usnął bez żadnych problemów. A teraz znów kongo. Wykończę się. 6 noc nie przespana.
kenna, Pewnie nic się nie dzieje ale obserwuj.
Tak może się rota zaczynać.
Jezeli kolor moczu " pomarańczowy " będzie przez kolejne 2 dni to do lekarza na badanie ogólne moczu ( zapalenie pęcherza)
A co do dwójki no to sama zaobserwujesz.

tajnaa, rany biedny Kuba.
Ale zobaczysz za chwile będzie lepiej
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się