Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Zairka ale chloptas, w rajtuzkach podobnie wyglada jak moj 😉
Dempsey, Julek juz, ze tak powiem, w treningu nocnikowym??? My sie zalatwiamy na ubikacje przy kazdej zmianie pieluchy, dzieki czemu nasz zuzytek pieluch dziennie to max 4, ale zeby juz tak powaznie? Wow gratulacje my mielismy zamiar czekac do lata, ale jak da rade i ta pora roku to chyba jutro na zakupy po nocnik i stawiamy na podlodze 😉 Tylko jak takie male chlopaki, ze tak powiem daja rade same siusiu zrobic i nie osikac wszystkiego na w okol? heh, bo ja swojego to musze tak specjalnie sadzac, ha ha. No nic jestesmy zmotywowani dzieki Wam 🙂

Pegasuska maly juz ladnie gimnastykowac sie zaczyna 🙂
Muffinka szybko czas leci i niestety wciaz nabiera rozpedu... Nam tez tak teraz zlatuje , ze ho ho.
Liliana Ishi, ale wiosna wow! My tez chcemy do parku w zamian mamy duzo sniegu non stop. Ale juz jestem nastawiona na tryb marcowy!

A nasz maly to bym teraz wsystko chcial, ale niestety zla mama mu a nic nie pozwala.... ehhh
Dziewczyny wiosna juz blisko. wczoraj widzielismy parę żurawi co roku do nas przylatują a to zwiastuje wiosnę. Jeszcze czekam na parę łabędzi i bociany. Lubię wiosne na wsi a ciepełko KOCHAM. Wczoraj Małgośka po 1.5 godz pobycie na dworze histeria że do domu. A tu obiad gotowy!!!

Co do kolek to będąc w ciąży czytałam, że kolki są dlatego iż układ pokarmowy dziecka nie do końca jest rozwinięty. I trzeba to przeczekać. Trwa mniej więcej 100 dni. Na szczęście nam się upiekło, ale planuje drugie dziecko i boję się na samą myśl o tym.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
28 lutego 2011 09:47
Dziewczyny ja już sama nie wiem, do ukończenia 3 miesiąca już tak niewiele i jest nadzieja, że wszystko sie unormuje. Wiem, że to nie tak z dnia na dzień będzie poprawa ale już bliżej jak dalej do lepszego i chyba to mnie trzyma jeszcze przy karmieniu piersią. Z drugiej strony jak patrzę co moje dziecko przeżywa przez te kolki to mam już dość wszystkiego. Ta noc była dużo lepsza, Hania spała ale śpiąc cały czas miotała sie po łóżeczku aż sie zwijała. Przypuszczam, że to taka lżejsza wersja kolki bo mogła przynajmniej spać i nie płakała, a ja tak przez pół nocy stoję przy łóżeczku i głaskam po główce jak się bidula przebudzi. Tak mi jej szkoda  🙁 🙁 .
Dempsey, te ostatnie fotki- bomba! az chce sie drugiego babla do kompanii 🙂

Liliana, sliczna jestes, masz sliczny brzuch, slicznego synka, meza tez niczego sobie 😉 a Timir mi sie bardzo podoba! 🙂
Tamir mi sie tez podoba ladnie brzmi 🙂
Euforia_80, jeszcze dwa tygodnie masz!!!

A Bobas wczoraj zjadl przed 21 i spal do 5 rano az sie zastanawialam czy go nie obudzic na karmienie, potem najadl sie i spal do 9 i terazspi znowu 🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
28 lutego 2011 11:12

Euforia_80, jeszcze dwa tygodnie masz!!!


no właśnie, tak nad tym wszystkim wczoraj myślałam i tak niewiele zostało do tych 3 miesięcy.
Pegasuska to miałaś wspaniałą noc. Ja jestem tą kolkową noca tak wykończona, że nad ranem przy karmieniu zasypiałam na siedząco, nie mogłam utrzymać otwartych oczu.

Zairka
zdjęcia super, Piotruś taki szczęśliwy ( no i wujek niczego sobie  🙂 )
my_karen   Connemara SeaHorse
28 lutego 2011 14:10
galop, wykrakałaś 🙂 😅

🏇 🏇 CHŁOPIEC  🏇 🏇
my karen GRATULACJE !!!!!!! 😅  😅  😅

czyli będzie Darek  🙂

Super Kochana. Bardzo się cieszę !!!!!
my_karen, gratulacje!!! nareszcie sie dowiedzialas!
my_karen, serdecznie gratuluje. chlopaki sa fajne 🙂

dziewczyny/chlopaki- uzywa ktos czegos podobnego?  http://8a.pl/page,produkt,id,5207,jolly-comfort.html
przygotowujemy sie juz do wakacji i szukam jakis sensownych opinii na temat podobnych wynalazkow 🙂
Ja ostatnio zero czasu na czytanie a tu leci strona za stroną. Mama w szpitalu remont w mieszkaniu poprostu masakra. Zuzka super rośnie je ale ona chce to co my więc ostatnio jadła barszcz ukraiński 🙂 i ziemniaki z masełkiem buzie otwiera dosłownie na wszystko co z naszego talerza a na słoiczki nie koniecznie. Uwielbia grahamki z masełkiem i troche wędlinki. Odkryła ze można się już podnieśc do pozycji na czworaka i wtedy buja się w tył i przód. W jednej z zabawek jest lusterko i jak zobaczy w nim siebie to je całuje🙂 W łóżeczku podciąga się do klęku.

Muffinka, Ale on fajny i ładniutki 🙂
Liliana.Ishi, piękny brzusio
Zairka, no jaki rodosny i uśmiechnięty chłopak

A teraz kilka fotek Zuzy i zmykam



to miałam wrzucić w walentynki ale czasu nie było


uśmiech


zamyślenie


mała modnisia
my_karen, serdecznie gratuluje. chlopaki sa fajne 🙂

dziewczyny/chlopaki- uzywa ktos czegos podobnego?  http://8a.pl/page,produkt,id,5207,jolly-comfort.html
przygotowujemy sie juz do wakacji i szukam jakis sensownych opinii na temat podobnych wynalazkow 🙂

oeps, wyslalo mi sie znowu to samo, przepraszam!
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
28 lutego 2011 17:45
aszka Zuzia śliczna i jaka już duża  👀
my_karen gratuluje synka  🤣

dziewczyny, czy któraś jadła migdały karmiąc?  jak reagowało dziecko? Podobno przy diecie bezbiałkowej migdały bardzo wskazane.
deborah   koń by się uśmiał...
28 lutego 2011 18:53
my_karen, gratulacje!!!
aszka, Zuźka rośnie jak na drożdżach 🙂

Lalena   😡 dziekuje za komplementy  😉
my_karen gratulacje !  😅
aszka, Zairka ladne macie dzieci, a Piotrus jeszcze taki okragly, bobasowaty  🙂 Ishan juz z tego wyrosl niestety..  😉
gwash kiedy Kazio dostal swoj rowerek? Kupilismy taki dla Ishana i na razie nie jest nim zainteresowany. Widzialam duzo dzieci na tych rowerkach, a najmlodsze mialo 2.5 roku, wiec mam nadzieje, ze to kwestia kilku miesiecy.
My-karen - no nareszcie i witamy w klubie 😅 Gratki, chłopaki są super! 🏇

Liliana - Timir ślicznie - ech, zazdroszczę Ci takich fajnych imion. My teraz mamy mega problem z wyborem, a nie chcę Maćków/Antosiów. Jak powiedziałam w pracy, że będzie Natan, to usłyszałam....CO?? JAK?? hahahha, no i coż 🥂

Uwielbiam oglądać Wasze foty - nareszcie taki większy wysyp 😜 Cudne i jeszcze raz cudne...i dzieciaczki i brzusie  😅 Ja oczywiście nadal swojego nie mam (tylko na zdjęciu, bo w naturze mały hipo), ale przynajmniej natchnęłyście mnie do zrzucenia fot z aparatu i kilka też Wam wstawię.
Sesja, pt:" Co można robić zimą oprócz sanek...."

można malować palcami (na uwagę zasługuje lewa ręka Igora 🤔wirek🙂


malować buzie


malować głowonogi


zjeżdżać ze zjeżdzalni


uczyć się nurkowania


jeździć na rowerze (bez względu na obecność śniegu - jeżdżą stale)


robić pizzę



a także pikniki na kocu z full zastawą i wiklinowym koszem, namioty i szkoły przetrwania i inne cuda - nie nadążam powoli za ich pomysłami. Jak jeszcze trzeci taki kreatywny i chętny dojdzie to osiwieję 😎 Do tego chodzę cały czas do pracy (pewnie jeszcze kilka tygodni i odpuszczę) męczy mnie zgaga, brzuch rośnie i tyle.
I cieszę się bardzo, bo bunt 2-latka, który zaczął się kilka tygodni temu umarł śmiercią naturalną po 3 dniach 😅 - obym nie zapeszyła, haha
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
01 marca 2011 07:45
ana a juz wiadomo że będzie chłopak? 👀
Śliczne synki 😍 Nie masz problemu że Igorkowi włoski wchodzą do oczu? Ja ostatnio sama osobiscie wyciachałam Piotrusiowe kłaczki, i to nie tylko grzywke 😉 Niestety teraz już się nie kręcą 🙁
Piotruś ostatnio dostał kredki i kartke, a wymalował....calusieńki stół 😵

Liliana On jest juz chyba taki pucowaty i tak mu zostanie 😁 Jak patrze na zdjęcia Michała (taty) jak był mały to sa identyczni, Piotrus tylko ma moje oczy i dziecięcą szpare między zębami 😵
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
01 marca 2011 08:21
Liliana.Ishi - nasz rowerek też stoi 🙁 Zainteresowanie trwało przez pierwsze 15min jak go dostał i od tamtej pory stoi. Mam nadzieję, że niedługo wzbudzi zainteresowanie. Teraz na topie jest jeździk, który zresztą na początku też został "olany", ewentualnie go ciągnął, a od jakiś dwóch tygodni jak jest praktycznie z niego nie schodzi.

ana - widać, że chłopaki się nie nudzą  😁

My wczoraj odkryliśmy salę zabaw całe 200m od domu. Na początku chwila zawahania i trzymanie mamy za rękę. Po 5min już samodzielne szaleństwo w kulkach i na zjeżdżalni  🏇 Jak zgram to wstawię filmik 🙂
Zairka - chłopak, chłopak  🏇 - pisałam kilka stron wcześniej.
Nad grzywką staram się panować i jak wchodzi w oczy to ciacham. Ale ostatnio obcięłam ich trochę bardziej niż tylko grzywkę - Igor ma strasznie gęste wlosy i ciężko mu coś z nich wymyślić - a przy dłuższych jest cały upocony, jakby w czapce chodził....
Jak tam zdrówko Piterka? Dostaje witaminy/tran?

Horciakowa, Liliana - u nas Adaś zwariował na punkcie swojego rowerka. Pierwsze trzy dni to prawie kladł się z nim spać, a pierwsze co robil o 5.45 po obudzeniu to wsiadał na rower. Na spacery zabiera go bardzo chętnie. Zastanawiałam się czy kupować biegowkę staremu Igorowi, ktory ma i 12 i 16 calowy rower z bocznymi kołami i widzę, że to strzał w 10 był - próby biegania z kijem kończyly się fiaskiem, młody był cały sztywny, a tu wsiadł i z górek zjeżdża bez podpierania nogami balansując pięknie całym ciałem. I pewnie pojezdzi przez lato, a w przyszłym roku już normalnie na dwóch kołach.
my_karen   Connemara SeaHorse
01 marca 2011 08:42
Dzięki Dziewczyny :kwiatek: Wszyscy nam wmawiali, ze będzie córa, już sie nastawiliśmy, a tu chłopak. Ale to niewazne, radośc i tak jest przeogromna 💘
Wg lekarza 27tc, wszystko super, Młody rośnie jak szalony i już jest wysoko w górnej granicy wagowej, ważymy juz 1177g. A brzuszek rośnie w oczach 😉

aszka, przesłodkie to zdjęcie z serduchem!
ana, zdjęcia świetne! Właśnie ogladaliśmy je z mężem i stwierdził, że on też chce takiego małego łobuziaka jak Adaś 💘
galop, no raczej juz zostanie Darek 🙂 A drugie imie po tatusiu 🙂
No właśnie jak to jest z drugim imieniem, od razu sie je podaje, dopiero na chrzcie, czy jak to jest?
My_karen - dziękujemy :kwiatek: Na pewno będziecie mieli cudnego Dareczka-łobuziaka 😍

Co do imion - w Poznaniu do szpitala przychodzi babka z urzędu i pyta o imię/imiona dziecka - myślę, że w większości szpitali tak już jest. I jeśli podasz dwa, to tak zostanie zarejestrowany i będzie mieć dwa imiona (na akcie, potem na dowodzie, itd).

My podaliśmy po jednym imieniu dla chłopakow, a że nie święte to na chrzcie dostali drugie i to drugie wpisane jest tylko w dokumencie z Chrztu Św. I właściwie nigdzie go dalej nie wpisują. Są jednoimienni.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
01 marca 2011 09:05
Witaminki dostaje a na tran jak ktoś da mi dobry patent jak podac to podam, bo pluje ucieka i nie ma mocnych...wszytskie inne leki przyjmuje grzecznie 😉
My Karen gratulacje!!

Lalena - a wiesz jak wygląda samo siedzisko w tym nosidle? Czy dziecko nie wisi za bardzo na kroczu? Wygląda na wypasione 😉

Aszka fajny z Zuzi pucek 🙂

Ana zdjęcia cudne, a twoje chłopaki naprawdę są samodzielne i super się doagadują!! Adaś jest przecież jeszcze bardzo mały! On rysuje?? To Igor ma w końcu laufrad czy nie, bo nie zrozumiałam, a na zdjęciu wygląda że ma ;]

Laufrady są super!

Liliana, Horcia - Kazio miał dokładnie 2 latka i 3 miesiące. Polubił rowerek od razu, ale on jest kamikadze 😉
Jeździk zabrać musiałam jakoś w tym samym czasie - miał już za długie nogi do niego, koślawił je strasznie na boki i zdzierał buty na palcach (wrr chyba z 3 pary załatwił).
Może to kwestia wzrostu, a może wrodzonej ostrożności - ten rowerek jest jednak dość ciężki i chybotliwy, łatwo fiknąć. Myślę że pomiędzy 2,5 a 3 latka na 100% wsiądą i będą szaleć - tak wszędzie piszą 🙂. Nie wierzę że jest dziecko które się nie przekona 🙂
Ja mam czasami stracha w oczach jak widzę jak młody popitala z górki np 😉

O tu jest filmik z pierwszych jazd z kwietnia, są tam też inne późniejsze z lata (z ukochanym kumplem Kacprem, mieli po 2,5 roku - polecam oglądać z głosem - MOndeło! Land LOwel! uśmiałam się 😀)


Ja mam nadzieję że Kazio przejeździ jeszcze ten sezon, bo siodełko już na maxa w górze :/


Zairka - daję cytrynowy tran z lodówki - jest jedzony z przyjemnością jako "zimne lekarstwo" 😉 Ten Mollers czy jak mu tam. Ponoć to jedyny który dzieci lubią, tak mówiła pani w aptece (hmm  :cool🙂


Gwash - młody widzę wymiata! 🏇
Igor ma laufrada, żałuję, że nie kupiłam dobry rok temu, ale cieszę się, że zrobiłam to chociaż teraz - genialny wynalazek! 😍

Lalena - super są MeiTaie, indywidualne i wyjątkowe, jak chcesz wkleję Ci zdjęcie; ale to dla dzieci, które samodzielnie siedzą, Adaś dostał MT jak miał 5-6 m-cy. A wcześniej chusta, albo nosidła ergonomiczne. O chusty pytaj dempsey - jest specjalistką 👍
aszka, ale z Zuzy fajna Pucka i jaka duza🙂

ana, no to jak trzeci bedzie taki to wesolo bedziesz miala !!! a zdjecia super i ekstradzieciaki.

A mnie dopadaja szczepionkowe dylematynie wiem czy szczepic opcja zesc w jednym czy wszystko pojedynczo.
deborah   koń by się uśmiał...
01 marca 2011 10:15
chciałabym kupic Michalkowi rower. normalny najzwyklejszy rower.  z dodatkowymi kółkami które będe mogła odkręcić. jaki rozmiar kół dla 3 latka? poradzicie?
Deb pewnie 12 cali
http://www.aktywnysmyk.pl/3-rowery-dla-dzieci

A na pewno nie chcesz laufrada? 😉 Jazda na takim zwykłym z kółkami bocznymi to jest takie "kuśtyk-kuśtyk" w porównaniu z laufradem - wg moich pdwórkowych obserwacji. Często dzieci nie mają siły ruszyć, a co dopiero wjechać na jakiś mały krawężnik, trawę czy nawet pod małą górkę..
Deb - pomyśl o laufradzie, pooglądaj filmiki (mój ulubiony 😍
), poczytaj o aktywnym smyku. Igor jeździł na zwykłym z bocznymi kółkami od 2,5 roku życia. Przed zeszłorocznymi wakacjami dostał większy 16" z boznymi kółkami. No i tak pomykał majestatycznie. A jak podjęliśmy próbę podniesienia i potem odkręcenia bocznych kółek (w tym mniejszym 12"😉 to masakra - pomijając bieganie za nim z tym kijem, to każde przechylenie powodowało paraliż Igora.
Teraz ma laufrada i potrafi z górki zjechać dobre 20m bez podpierania nogami - jestem zachwycona!
deborah   koń by się uśmiał...
01 marca 2011 10:44
sama nie wiem
nie mam przekonania do laufrada.
choc jak patrzę na filmik szczęka mi opada
majek   zwykle sobie żartuję
01 marca 2011 10:59
dobra, to chyba najwyższy zcas, żeby faktycznie kupić taki laufrad.
Czy taki jest ok?
http://allegro.pl/kettler-speedy-12-5-rowerek-biegowy-promocja-i1473575363.html

czy możecie coś polecić innego w tym segmencie cenowym (nie wiem, 250 max)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się