Konie czystej krwi arabskiej

Też potwierdzam, że z tymi arabami-nielotami to nieprawda jest. Winea również odkryła, że można się oderwać od ziemi🙂 Na razie skoki mamy z ziemi, nie w siodle, w ramach zabaw i treningu gimnastycznego w jednym, i póki co maksymalna wysokość to jakieś powalające 60 cm, ale - skacze i lubi to  😅 Choć pierwsza reakcja na coś, przez co trzeba przeskoczyć, była trochę podobna do tego, co opisała Być. z Eufoną i murkiem.
Gorzej, że ja nie lubię skakać  🤔 więc pewnie skoki pozostaną z ziemi albo jeśli z czasem pod siodłem, to pewnie zostanie na tym poziomie, a jeśli wyżej, to tylko z ziemi.
Zduśka to Vendaval Qahira (L.M.Libretto x Nur), ze stajni Al Qahira Spanish Arabians z Austrii  . W tej stajni praktycznie wszystkie arabki skaczą. Oprócz utalentowanego Vendawala , jest np. Valeroso  utytułowany WKKWista, czy tez równie zdolny Ojnegro
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
07 października 2013 19:48
Hamer  :kwiatek:

a my mamy fotki  😎  Szkoda tylko, że słońce pokazało nam środkowy palec  😉 no ale może jeszcze je uchwycimy tej jesieni..
mam coś tam z lekkiej jazdy - kłusik

skupiony galop haha


i z wędrówki w poszukiwaniu słońca i jesieni  😉

zaciesz


i portrecik  😍
zduśka przecudownego masz tego konia!  😍 😍
Rude jest piękne  💘 💘
Zduśka Piękna z was para  😅
zduśka piękne ciepłe jesienne zdjęcia!!! czad🙂😉)
Najbardziej podoba mi się portret.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
07 października 2013 20:45
dzięki  :kwiatek:
Być. mi tak samo  😀 bo ja od zawsze mówiłam, że ze mnie żaden model - taka nie fotogeniczna jestem haha  😁 ale jak na złość fotograf każe stać z boku  😉

wrzucam jeszcze dwie  😉
miziu miziu

i otwarta gęba  😉
Jakbym siebie słyszała: "jestem niefotogeniczna". 
Ależ nie, nie jesteś. To ja jestem.  😁

zduśkaprzepiękne fotki  😍                                           
Zduśka piękne fotki i modele też piękni  🙂
A jeśli mogę zapytać - Callisto jest taki "pełnogabarytowy" czy Ty jesteś niewysoka? Bo mi się rzuciło w oczy, że na tych fotkach on się wydaje naprawdę duży.
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
08 października 2013 07:47
Super zdjęcia, tylko czy on musi mieć takie coś w dziobie?
Wojenka   on the desert you can't remember your name
08 października 2013 09:43
A czemu nie? Skoro inaczej wyciąga zduśkę z siodła?
Maceba w profesjonalnym obiektywie Edyty Trojańskiej-Koch.
Ganasz fantastyczne  😍
Ależ macie przepiękne foty,zazdraszczam 😀
Mam coś dla Was z dzisiejszego spaceru.
Względnie jakoś pozostawia wiele do życzenia, ale czego chcieć od telefonu? Ano właśnie.
Filmik: klik
I drugi: klik

Zdjęcia:





Być., no wreszcie widać ją ładnie w całości  😉 Śliczna jest  :kwiatek:

Ganasz, no naprawdę... ciężko przestać się patrzeć i wziąć się za jakieś konstruktywne zajęcie  🙂
Murat no też się nie mogę napatrzeć 😲
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
08 października 2013 18:29
Być gniada jaka odważna na spacerku🙂
zduśka Rudy jest mega fotogeniczny, zawsze wygląda extra!

Ganasz  WOW!

U mojego arabiszcza nic nowego, ma wakacje, nic nie robi oprócz tego, że tyje i terroryzuje swoją
nową koleżankę


nudnawy filmik łąkowy:

Murat-Gazon dziękuję w jej imieniu.
ganasz naprawdę cudowna sesja, zazdroszczę!
derby gniada przeszła metamorfozę, ponieważ pierwsze nasze spacery to było bezustanne wołania konia, chodzenie w kółko wokół człowieka i ani jedna myśl nie była tą, która zmusiłaby ją do stania. Teraz na luzie, dosłownie. Dzisiaj zdała na medal mijanie rowerzysty, biegacza, samochodów stojących jak i w ruchu oraz psy za płotem bądź przed. Klikałam wchodzenie na most, bo klacz zwyczajnie się bała i czwarta próba była już na spokojnie. Najprawdopodobniej konstrukcja w jakiś sposób kojarzy jej się z przyczepą bądź z czymś, co kojarzy bardzo negatywnie.
Być z tego co piszesz, klacz ci ufa. Wielkie uznanie dla ciebie za ścieżkę którą ja prowadzisz od samego początku :kwiatek:
Zauważyłam, że wielką rolę odgrywa tutaj głos. Mówisz do niej i ona cię rozumie, idzie za tobą i nawet nie myśli by zrobić coś nie po twojej myśli. To doprawdy cudowne uczucie.
i takie właśnie są klacze arabskie 😍
Przez Eufonę już myślę o następnym koniu tej rasy, najprawdopodobniej połknęłam bakcyla. Pięknym scenariuszem byłby źrebak po niej, ale jest nie do wykonania.
Być. to tak działa, jeden arab pojawia ci się w życiu i już człowiek przepadł  🤣 a co najlepsze, wcale nie ma się ochoty z tego wyleczyć  🙄
Ja tak przepadłam już prawie dziewiętnaście lat temu...
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
08 października 2013 19:58
dzięki śliczne za miłe słowa  😡
Murat-Gazon jedno i drugie  😉 Callisto ma 155 w kłębie a ja 150 w kapeluszu  😁
arabiansaneta tak jak Wojenka napisała  :kwiatek: niestety Rudy ma tendencję do zawieszenia się na wędzidle i podróżowania z zaciśniętą paszczą ( serfuje wtedy jak deska do prasowania a ja jestem wyciągana za rączki z siodła  😉 ni to ujechać i przepchnąć przez kontakt ... walka z wiatrakami. Uwierz, że przerabiałam już wszystko i tylko założenie pelhamu raz na jakiś czas powoduje przejeżdżenie jego głupiego nawyku. Ja dodatkowo jestem niskiego wzrostu - z resztą wiesz jak wyglądam  😉 co chłopakowi ułatwia sprawę ciągnięcia mnie za ręcę  😎 Np. dzisiaj nawet w pelhamie udało mu się wyciągnąć mnie z siodła  😀 jak chce to i tak potrafi  😁 ) a po za tym wędzidło jak wędzidło - ważne aby umiejętnie z tego korzystać.
ganasz ale słońce !!! Rewelacja  😍 Prawdziwa z niej modelka !
derby  :kwiatek: haha jak to nic nie robi ?? je, odgania się od much  😉 macha ogonkiem  😎 ehh.. ślicznie wygląda !
Być. jak Ona grzecznie za Tobą idzie  🙂 aż miło popatrzeć ! I na serio ślicznie mała wygląda ! Mój Rudy podobnie się zachowuje .. idzie tam gdzie ja i nawet się nie zastanawia  💘  .. to co kochana .. kiedy widzimy nowe arabiszcze  😍 ???
Murat-Gazon łapie się na tym, że przeglądam ogłoszenia.
Aktualnie blisko mnie jest wystawiony wałach za dość małą sumę, a w dodatku jest młody zatem można by go ułożyć pod siebie prawie od początku. Zdecydowanie byłaby to najlepsza droga.
zduśka jak Ty sobie kupisz drugiego to ja także.  😁
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
08 października 2013 20:03
Zduśka, ale on wysoki, huhu, 155  xxxx
Zduśka, to Callisto wzrostowo coś jak moja, ona też koło 155.
Derby, a Citri niższa chyba?

Szczerze mówiąc to ja nie byłam przyzwyczajona do tak wysokich arabów, dotychczasowe wszystkie mi znane oscylowały w granicach 148 - 152 ze wskazaniem raczej na około 150, więc jak pierwszy raz zobaczyłam Wineę, jeszcze z daleka, to pamiętam pierwszą swoją myśl: "O matko, ale wysoka! Czy ja chcę takiego dużego araba?"  🤣

Być. przeglądanie ogłoszeń to chyba taka mania, ja też regularnie to robię  😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się