Konie czystej krwi arabskiej

Medziik piekna kobylka!🙂 mam nadzieje, ze moja tez bedzie tak siwiec ladnie🙂😉)
[quote author=Złota link=topic=752.msg1937761#msg1937761 date=1385673711]
Pisaliście gdzieś że nie ma walniętych w dekiel arabów- i tu zonk! Są🙂 Ale winę za to ponosi człowiek- a nie koń.
[/quote]

Złota, no to nie ma, przynajmniej z natury własnej wrodzonej  😉
Ale dużo fajnych arabków nam się pojawiło w wątku 💘
I bardzo dobrze!
zawsze to milej miec kogos kto podziela nasza milosc😉
ze znajomych takich z miasta wszyscy maja wielkie szport-maszyny a ja na takiej malutkim koniku dla barbie 😉))
ze znajomych takich z miasta wszyscy maja wielkie szport-maszyny a ja na takiej malutkim koniku dla barbie 😉))


A to u mnie nie jest tak źle, mniej więcej pół na pół jeśli chodzi o wielkość konia bo żadnych szport maszyn to u nas nie ma, stajnia "tuptaków" 🤣
Oj, w stajni to ja sama akurat stoje😉 przydomowa maluska stajenka, 2 arabki, wlasciciele i ja😉
No ale znajomi z innych stajni w wiekszosci pomykaja na maszynach, im wieksza tym lepsza😉
A ja sie ciesze jak glupia jak mala do mnie na zawolanie podejdzie sie pomiziac, inne priorytety...🙂
A ja sie ciesze jak glupia jak mala do mnie na zawolanie podejdzie sie pomiziac, inne priorytety...🙂


Faith o jak ja to rozumiem...  :kwiatek:
Jeśli chodzi o konie w stajni i wśród znajomych, to w stajni same małopolaki, w tym dwie kobyły naprawdę gabarytowo potężne. Znajomi zaś jakoś tak wyszło, że w przeważającej większości mają albo araby, albo hucuły  😁 Tyle że dużo tych znajomych nie ma, bo stoimy z rudą na końcu świata, a wcześniejsze znajomości z okresu jeszcze jazd w ośrodkach jakoś się powykruszały.
Murat-Gazon ty na jednym koncu swiata ja na drugim  😁 szczecin to tez jakby nie patrzec punkt skrajny 😀 mamy tu kilka arabkow, przynajmniej ja kilka znam, ale ogolnie jak na lekarstwo😉 moze ze 3-4 sztuki wszystkiego🙂

Zapomnialam sie pochwalic, ze moze niedlugo zasypie was zdjeciami o ile wszystko dobrze pojdzie, wiec prosze o kciuki w intencji 😀
Wy na dwóch krańcach świata to ja na trzecim 🤣 Stoję w kameralnej stajni (jakieś 10 koni teraz będzie), wszyscy się znamy i bardzo lubimy i tak sobie tuptamy rekreacyjnie, nikt jakoś ambicji na więcej nie ma 😀 A innych znajomych koniarzy nie mam. Mój jedyny arabek w stajni 🏇 Może kiedyś tak mi się w życiu poszczęści, że będą tam stały 2 arabki, w tym dwa moje 😍 Chociaż nie narzekam bo kto ma araba to już jest szczęściarzem.
A skad jestes? 🙂
My na końcu świata nie tyle geograficznie, ile lokalizacyjnie. Bo niby Kraków to nie żaden koniec świata, ale jak się stoi 30 km od miasta w przydomowej stajence i jeszcze po tej "niekońskiej" stronie, gdzie do jakiejkolwiek innej stajni minimum kilkanaście kilometrów, no to ma się inną perspektywę. Ale że ja jestem człowiek aspołeczny, to nie narzekam  😉

Larabarson, u mnie razem z moją jest siedem i pół konia (te pół to źrebak )  😉 W tym pensjonatowa moja i jeszcze jeden.
Z Siedlec, wschodnia strona Polski, prawie podlasie ale jeszcze mazowsze 🤣
To mamy północ, południe, wschód - może jeszcze ktoś z zachodniego końca świata?  👀  😁
Ja wlasciwie robie i za polnoc i za zachod  😁
Jeszcze jest liczna reprezentacja Warszawy! 😅
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
29 listopada 2013 11:10
Ja z samiuskich.....Bieszczad!  🏇
larabarson ja tylko 20 kn od Siedlec a dokładnie miejscowość Łuków  😀  a mam takie pytanko czy któryś z obecnych tu arabków ma zdolności "ciągające"? Jeżdże na nartach i chciałabym spróbować za koniem jechać, ale nie wiem czy młodemu to nie zaszkodzi, bo na fejsie że araby nie powinny nic ciagać, choć trche w to wątpie. Należe do wagi piórkowej dla ścisłości. Co sądzicie? Próbował ktos?  🏇
.
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
29 listopada 2013 14:11
Nie ma przeciwwskazań przeciwko użytkowaniu arabów do skiringu, tylko trzeba je do tego przyzwyczaić.
Albo tu, albo na polskicharabach ktoś kiedyś wrzucał zdjęcia ze skiringu ze swoim koniem, ale nie pamiętam, kto.
Dlaczego nie? Myślę, że to fajna forma rozrywki, a dla konia pewnie przy okazji dobry trening na mięśnie  😉

Hmmmm, aż mi się pomyślało, żeby może kiedyś spróbować... Tylko uprzęży nie mam.
Tak, chyba tutaj ktoś wrzucał arabka z sankami, fajna sprawa, też bym spróbowała 😉
TheWunia- no tak Łuków to rzeczywiście niedaleko, wczoraj przejeżdżałam 😉
Odpoczynek:


Ja jestem spod Poznania. Konkretnie z okolic Kórnika, bo w Kamionkach mieszkam.
Murat-Gazon to Epikea wrzucała filmik ze skiringiem 😉

A powozić też się da - http://www.arabesp.com/pagesjuments/espinosaqahira.htm
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
30 listopada 2013 11:08
Jakoś tak dziwnie wygląda arab w bryczce  😉
Nie tylko w bryczce. Pod siodłem też dziwnie wygląda 😉. Ponieważ araby szukają bliskości człowieka to ja mam pomysł. Przy odpowiednim metrażu domu mógłby być kolejnym domowym milusińskim. Był kot, pies, tygrysy, boa nawet świnie. Teraz czas na konie arabskie.  😅 Koniecznie muszą być grubiutkie z widocznym brzuszkiem, bo wtedy wiadomo, że są zdrowe i zadbane. Nie daj Boże żeby jakieś żebro było widać. Koniecznie golone i w stylowych derkach za pierdylion złotych, bo przecież taka derka z materiałów kosmicznych lepiej reguluje ciepłote ciała niż oldschoolowa sierść wymyślona prze matkę naturę. Muszę mieć piękne obroże (halterki) oraz stylowe smyczy (liny). Powinny reguralnie chodzić na spacery, nigdy po kamieniach. Oczywiście powinno powstać prawo, że tacy spacerowicze tzn. ich właściciele powinni mieć torby na kupy i je zbierać. Dodatkowo prawo powinno zabraniać uboju, używania jako koni do bryczki ( fejs jasno określił, że to może im zaszkodzić) oraz pod siodłem.  🤬 Na początek proponuje założyć odpowiednią grupę na facebook. Potem zainteresować parlamentarzystów i oczywiście świecić przykładem. Trzy takie światła nadzieji na w końcu właściwe używanie koni arabskich to:
1 wyraźny upasiony brzuszek
2 spacery w halterze i lince w wyrazistym kolorze
3 co najmniej trzy derki (do wyboru: chroniąca przed owadami, przeciwdeszczowa, polarowa, zimowa, półderka do jazdy)
Sam spełniam 1,5 pkt. Solennie przyrzekam poprawę jako inicjator akcji. 🏇
Dziwnie to wygladaja skarpety do sandalow😉
Skoro welshe chodza w bryczkach to dlaczego nie araby?😉
Angeldust padłam.
A najgorsze, że spełniam wszystkie trzy twoje punkty...  😵 Muszę natychmiast sprzedać jakąś derkę!  😁
A ja mysle, ze zadna derka arabowi nie umniejsza o ile jest traktowany jak kon🙂
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
30 listopada 2013 19:22
A my mamy tylko jedną derkę i żyjemy!
Ja spełniam tylko 1 punkt.  😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się