Konie czystej krwi arabskiej

szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
21 maja 2015 13:43
faith no tez mysle, ze cos w tym moze byc. Obecnie jestem u niego 3 razy w tyg, a bede czesciej. Zawsze jak jestem to cos robi - albo lonza albo jazda po gorkach, albo w teren. I przyznam ze i lepiej sie zachowuje i chetniej lazi no i chyba lepiej wyglada 😉
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
21 maja 2015 14:01
Ale z Manti fajny koń i jaki ładny ogon macie!
Różnica w galopie ogromna, gratulacje  🙂
Alicja koniecznie wstaw więcej fotek, bo przedsmak świetny!
Kochani,
wpadam z nietypową prośbą  😉 Nasza wspaniała trenerka i zawodniczka potrzebuje wsparcia  🙂 Od siebie dodam, że Kaja oprócz tego, że jest doskonałym jeźdźcem, jest też wspaniałą osobą, niezwykle życzliwą i miłą. Gdyby nie ona dalej stalibyśmy z Czesiem w martwym punkcie. Jeśli chcielibyście pomóc jej i jej pięknemu arabowi i umożliwić wyjazd na zawody w Austrii to podaję link ze wszystkimi informacjami  😉
https://polakpotrafi.pl/projekt/mistrzostwa-austrii-konno
Iwona9208 - dziekuje bardzo  :kwiatek:
faith ano, od wtorku po południu mamy sezon burzowo-deszczowy w pełnej krasie. I tak do końca tygodnia...
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
21 maja 2015 17:38
U mnie wczoraj 30 stopni ciepla a dzis 22 ale burze od rana i mgla taka ze nic nie widac :/ Ale mam nadzieje, ze do soboty sie rozjasni.
Przynajmniej wiem skad te burze :P od Murat 😀
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
21 maja 2015 17:56
[quote author=Murat-Gazon link=topic=752.msg2362082#msg2362082 date=1432220327]
faith ano, od wtorku po południu mamy sezon burzowo-deszczowy w pełnej krasie. I tak do końca tygodnia...
[/quote]
Bardzo chętnie przyjmę tą pogodę od Ciebie  😉. Sucho jak pieprz, przez przez ten tydzień gdzie nadawano deszcz i burze, popadało tyle co ksiądz kropidłem pokropił  😫

sory za  🚫
Dziękuję za miłe słowa,zdjecia będą na dniach 🙂
a dziś wrzucam jeszcze nie publikowane na fb zdjęcie(fot.Lilianna Dembska) prawie championa hihihihihi  😂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
21 maja 2015 21:02
Nie narzekać na pogodę, ja to dopiero mam ciekawie: w przeciągu półgodziny gorąco-zimno, deszcz, grad,słońce. Wymiękam z tą angielską pogodą  😵
Ale już niedługo będę się cieszyć polskim latem  😍 i Miniem  😍

A tymczasem przedstawiam mojego zdecydowanego ulubieńca z wyścigówek: Suhaim po Dormane od rosyjskiej matki(i Gomora i Comet gdzieś tam daleko w rodowodzie-od razu to widać po koniu)





Pogodę bardzo chętnie komuś oddam, znowu pada...

Wojenka ładny i chwyta za oko, ale żeby on araba przypominał, z głowy zwłaszcza...  😉
Wojenka   on the desert you can't remember your name
22 maja 2015 07:01
No uważam, że głowę ma niegorszą niż połowa forumowych arabów  😀
Nie napisałam, że ma brzydką, tylko że nie jest to "wzorcowy konik morski"  😉 co akurat dla mnie nie jest wadą. Ogólnie mi się podoba.
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
22 maja 2015 07:06
Glowa glową, ale szyi to moglby Armaniemu troche oddac  🙁
szamanka szyję to się robotą wyrabia <powiedziała ta z koniem z chudą szyją... ale tu jest "work in progress", więc się czuję upoważniona>  😎
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
22 maja 2015 07:12
Murat narazie to moge sobie w okno popatrzec - burze od wczoraj non stop , wali piorunami, konie stoja w boksach a na lonzowniku pomalu sie robi jezioro  👿
U ciebie się robi... u mnie już dawno jest. Jutro jeśli łaskawie nie będzie padać, to pewnie zostanie tylko tuptanie stępem w teren po błocie. Oby chociaż kłusem się gdzieś dało jechać.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
22 maja 2015 07:16
A tymczasem przedstawiam mojego zdecydowanego ulubieńca z wyścigówek: Suhaim po Dormane od rosyjskiej matki(i Gomora i Comet gdzieś tam daleko w rodowodzie-od razu to widać po koniu)

Oj widać, widać za raz koń delikatniejszy niż tamte łupy  😉
A czy to zatem spełnia warunki araba, szczególnie głowy?
angeldust dziś na pewno nie  😁  😉
Dziś warunki się zmieniły,oceny typu ,pokróju wszystko,hodowla moim skromnym zdaniem skręciła gdzieś na boczny tor i zbładziła...zresztą to samo dzieje sie w konkursach ujeżdzenia,teraz to są pokazy artystycznych sztuczek ,prawie jak w cyrku....smutne to w sumie.
Alicja Zależy gdzie. Nadal są na świecie hodowle i to topowe hodujące araby w tym atletycznym i poprawnym typie. Rajdowe we Francji, Australii czy RPA. Moim zdaniem nawet tak nielubiane francuskie araby są bliższe tym ze zdjęć niż dzisiejsze WH Justic'y.
Dziś własnie tak. Trzeba bronić tej rasy przed dzisiejszym wzorcem tak samo jak kobiety bronić przed wzorcem z okładek magazynów i wybiegów. Oba obrazy są fałszywe i szkodliwe.
Dla mnie i wielu hodowców to powyżej to obraz prawdziwego oryginalnego konia arabskiego jakiego zrodziła pustynia.
Te konie powyżej są absolutnym topem tej rasy, dającym jakość do dziś.
Moje Minorella czy Migma, które mam w stajni nie dobiegają typem od klaczy z pierwszego zdjęcia. Jakością na pewno, bo tą klaczą jest Forta, absolutny top.
Mam nadzieję się choć trochę zbliżyć do tej jakości czy jakości potomków ogiera z drugiego zdjęcia (Koheilan I) krew którego płynie blisko w takich koniach jak Wiking, Comet, Priboj, Warmia.
angeldust wiesz, tam była taka ikonka " 😉"
Ja się wychowałam jeździecko i arabsko z końmi Braura, więc wzorzec zarówno wizualny, jak i charakterologiczny w głowie mam określony i zawsze będę miała.
W rzeczywistości dzisiejszy wzorzec konika morskiego wcale mi się nie podoba, prowadzi do produkowania koni, które są tak wynaturzone, że już wcale nie są ładne, bądź ewentualne są ładne, ale totalnie nieużytkowe.
I w pełni się zgadzam, że ten kierunek hodowli prowadzi donikąd...
a to jeden z moich ulubionych....
Alicja co to za koń?
ashtray To jest Exelsjor. Koń którego krew płynie w wielu rajdowych znakomitościach.
angeldust spośród tych trzech zdjęć, moim typem jest koń prezentujący się jako ostatni. '

Dzięki. Piękny. Ale strasznie krótki. 😲
Moim zdaniem tzw. przegięcia nie są dobre ani w jedną ani w drugą stronę i nie podobają mi się ani zbyt delikatne główki a'la konik morski ani łby jak wiadra (i jeszcze z garbatym nosem  :hihi🙂.
Alicja wkleiła konia w idealnym (moim) typie  😉

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się