Konie czystej krwi arabskiej

tuch jasna sprawa, ja po prostu nijak się do czambonu przekonać nie mogę :kwiatek: ale wierzę, że w jakimś przypadku może pomóc (zresztą jest niegłupi w pokazywaniu drogi w dół, przynajmniej na start; ale wiadomo, że nie ma patentu na wszystko i trzeba szukać optymalnych rozwiązań na dany moment).

O, te zdjęcia są właśnie super! Widziałam, że tak chodzi i taki obrazek miałam w głowie. I jest to o niebo lepsza sylwetka niż to, co wrzuciła RatinaZ.
Swoją drogą to też dobre ćwiczenie dla RatinyZ, żeby nauczyć się patrzeć (a to też sztuka) i wiedzieć kiedy jest ten dobry moment i do czego należy dążyć. To tak jak z czuciem pod siodłem 😉 Tego się trzeba "naumieć" 🙂

Powodzenia dziewczyny :kwiatek:
Ja nie umiem chyba spojrzeć na konia takim ujeżdzeniowym okiem...ale pewnie przez kolejne 3 dni będę analizować co tu zastało napisane,bo uwagi tylko konstruktywne są mile widziane 😀

No pod siodlem zdecydowanie inaczej to wyglada 🙂
No Tuch akurat z moim koniem jest super dogadana 🙂
A z innej beczki: czy któraś z Was jeździ na swoim arabie w siodle VS Prestiga?? Jeśli tak to moge poprosić o info jaki model siodła i zdjątka na priv 🙂
Puchniemy z dumy araby skaczą 🙂
Rigo odnalazł swój żywioł ,pierwszy towarzyski parkur za nami 💃
Alicja, gratulacje! 🙂 Chyba z powodu popularności skoków, ludzie zaczęli dla picu próbować skakać na arabach i okazuje się, że większość z nich się jara skakaniem. 😀 Co rusz słyszę, że ktoś spróbował i koniowi się spodobało.
W fajnej jest formie, bardzo mi się podoba na tym zdjęciu. 🙂
Brawo !
Alicja gratki! Fajnie to wygląda 🙂 Fakt araby są skoczne, a do tego szybkie i zwrotne 😉 więc można nimi konkursy ścigane objeżdżać.


Jako że Mozii nas juz tu zapowiedziała  :kwiatek:
To się chwalę

Mamy z Cynobrem II miejsce Mistrzostw Małopolski w klasie Open
Objechaliśmy rundę P na drugim miejscu, 3 konkursy w tym Kur (2 miejsce z mikro stratą), wygrywając P3.
Żaden wynik nie był niższy niz 61% a najwyższy prawie 66%
I do tego pierwsze Regionalne i od razu zrobiłam 3cią klasę Sportową  🏇

[img]https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-0/p526x296/19944667_1487650421274097_8755357339006782479_o.jpg?oh=9c121df24c2fdd9c45f2d4ecd1929b42&oe=5A03864D[/img]

Taaaak! Jestem z nas mega dumna! Arab potrafi!!!!  😜 🏇 💃
Epikea, to aż 4 przejazdy walnęłaś? Bo chyba 4 P-tki są na III klasę, o ile dobrze sprawdziłam.

Gratulacje. 😀 Nasz wątek zaczyna przypominać "Puchnę z araba". 😀
Łącznie 6 😉
zawody 3 dniowe, 4 Ptki, 2 Lki do MM Open
Łącznie 6 😉
zawody 3 dniowe, 4 Ptki, 2 Lki do MM Open


Dla mnie to jest kosmos, ile można mieć przejazdów na "normalnych zawodach", stąd to głupie pytanie. 😀 Ja z tych, co z arabami jeździ raz na 3 tygodnie, lub rzadziej, na jeden wyścig - wyścigowy bądź rajdowy. 😀

A w ogóle właśnie się skapnęłam, że chyba też mam III klasę rajdową... Wierciłam dziurę w moim OZJ przez 2 tygodnie o umieszczenie wyników zawodów na stronie. Najpierw wstawili tylko te, co wygrałam, to powierciłam dalej i dostałam też te, co byłam szósta. W efekcie na stronie jest milion propozycji zawodów i trzy smętne wyniki, tylko te, które wymędziłam. Dobrze, że zakładka nazywa się "Propozycje i Wyniki", tylko szkoda, że nikomu się tam wyników nie chce zamieszczać... 😀
Epikea jeszcze raz gratulacje 🙂
Alicja brawo..oby jak najwyżej 🙂

Sivrite przeżyłam wczoraj szok..ogólnie w OZJ są wyższe opłaty za licencje niż w WZJ do tego strona rzeczywiście mało aktualizowana...szkoda ,że tak słabo bo łódzkie dość "mocne" na tle kraju jeśli chodzi o sporty konne...Każda z dyscyplin ma swoje silne przedstawicielstwo na terenie tego województwa.

P.S. mój koń z wczoraj...taki mały relaksik
😍  wspaniała para 🙂
RatinaZ, musisz się zarejestrować w klubie, ta sama śpiewka, co w PZJ. Tylko w PZJ opłaty masz mniejsze wtedy, a u nas masz za darmo.

Nie pobiera się opłat za rejestracje i licencje regionalne zawodników zrzeszonych oraz rejestracje i licencje koni, których właścicielami są członkowie klubów OZJ Łódź.

Epikea
, nie wiem, czy to przez czarno-białe zdjęcie, ale końskie oko, jak się przyjrzysz, wygląda dość creepy. 😀
Alicja my też dołączyłyśmy do skaczących arabów  😁
Epikea klasa 😍
Zaliczyłyśmy 2 czyste przejazdy w zawodach towarzyskich, w konkursie ściganym udało nam się zająć II miejsce  😀 puchnę z dumy, bo mój koń generalnie nie skacze, przed wyjazdem zaliczyłyśmy 3 treningi i pojechałyśmy w siodle ujeżdżeniowym, bo na tydzień przed zawodami okazało się, że nasze siodło skokowe zupełnie przestało pasować 😫 mimo przeciwności losu udało się  🙂 najbardziej zadowolona jestem z zadaniowego nastawienia mojego konia- skakała wszystko bez żadnych fochów, nie zwracała uwagi na widownię, a drugi przejazd był... prawie idealny, łącznie ze zmianami nóg nad przeszkodami 😍

Brawo dziewczyny! Araby potrafią!  😅

A ja parę dni temu założyłam młodemu pas do lonżowania. Tak o, w ramach zabawy i ciekawości, jak zareaguje. Było to jego pierwsze zetknięcie z czymś tego rodzaju, co trzyma równie mocno jak popręg. Co na to młody? Nic. Zainteresował się trochę jedynie tym, że kółka przy pasie dzwonią, po czym zignorował temat i poszedł w tym pasie jeść trawę. Przekłusowałam, przegalopowałam po dwa kółka na każdą stronę - oaza spokoju. Mądry chłopak. 🙂
Czy są na sali osoby karmiące paszami energetycznymi ale z wolno uwalnianą energią? Co polecacie
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
19 lipca 2017 16:21
Epikea, ja karmię 😉 W prawdzie nie araba a swojego rudego ogra SP, ale zawsze 😉 Ja mam Endurix z Cavalora. Fajnie przyswajalna, nie daje pustej energii, nie roznosi go. Był śpiochem, a zrobił się żwawszy, ale bez brykania itp 😉 Mogę Ci odpalić trochę na próbę jak chcesz 😉
Chętnie skorzystam.
Mój z energetykow jadł Brandona xp ale zmienili skład i jak za te cenę mnie to wkurzylo.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
19 lipca 2017 18:18
Będziesz w okolicy to daj znać 🙂
Chętnie skorzystam.
Mój z energetykow jadł Brandona xp ale zmienili skład i jak za te cenę mnie to wkurzylo.


A też z St Hippolyta International Sports Endurance oglądałaś? Słyszałam dobre opinie, a te dedykowane stricte dla rajdowców mają właśnie powoli uwalniać energię.
Witam mam pytanie do hodowców, jak znaleźć potomstwo znając tylko rodowód matki, Toska od Teza po Mocny. Może ktoś coś wie
Witam mam pytanie do hodowców, jak znaleźć potomstwo znając tylko rodowód matki, Toska od Teza po Mocny. Może ktoś coś wie


Jedyne potomstwo klaczy Toska to klacz Tekilla po Sacramento.W Bazie koni nie ma hodowcy..no i w bazie nie ma wszystkich koni
Witam mam pytanie do hodowców, jak znaleźć potomstwo znając tylko rodowód matki, Toska od Teza po Mocny. Może ktoś coś wie


Możesz też spróbować napisać do PASB zapytanie. O ile jej dzieci były wpisane do Ksiegi.
Niestety na stronie bazy bodajże Janowskiej nie ma wpisu żadnych źrebaków od Toski możliwe że nie są zarejestrowane miała 3 źrebaki. Tekilla słyszałam że jest dość temperamentna Ciekawa jestem czy inne źrebaki też, Toska podobno jest dość zrównoważona.
Niestety na stronie bazy bodajże Janowskiej nie ma wpisu żadnych źrebaków od Toski możliwe że nie są zarejestrowane miała 3 źrebaki. Tekilla słyszałam że jest dość temperamentna Ciekawa jestem czy inne źrebaki też, Toska podobno jest dość zrównoważona.


O ile się nie mylę, to oni tam wpisują tylko potomstwo urodzone u nich... Toska może tam figurować tylko dlatego, że jest córką Tezy, która dała u nich 3 źrebaki. Więc możliwe, że Toska rodziła już dla prywatnego właściciela/innej hodowli. A tego, z wiadomych względów, Janów nie będzie wrzucał na swoją stronę, bo ktoś by musiał całe życie poświęcić na uaktualnianie. :P
To zostaje Ci napisa do PASB,albo możesz spróbować zadzwonić..ogólnie ani jedna ani druga baza nie zawiera wszystkich koni, np.: mój Cezas na stronie Janowa jest a w bazie go nie ma...
Istnieje jeszcze opcja ,że potomstwo nie zostało wpisane do ksiąg albo celowo,albo z powodu zaniedbania ze strony hodowcy i niedotrzymania terminów...
A można wiedzieć czemu szukasz potomstwa tej konkretnie klaczy?
Chcę wiedzieć jakie cechy może przekazać oczywiście może to być zupełnie nieadekwatne do rzeczywistości. Choć nie wiem czy ta informacja w ogóle mi się przyda w przyszłości. Tak gwoli informacji, zdecydowałam się na zakup Toski, dowiedziałam się, że rodziła u prywatnych właścicieli, dała 3 źrebaki z których tylko Tekilla ma dokumenty a szkoda bo to piękna klacz z wspaniałym charakterem nie wspomnę o pochodzeniu, cudowny jest ten mały szkrabek  😍 Kusi mnie aby mieć po niej źrebaka ale jeszcze nie mam pomysłu na ogiera. Na razie będzie tuptać po lesie 🙂 Kiedyś jako dziecko zbierałam pocztówki z końmi były na nich zdjęcia Zofi Raczkowskiej między innymi pięknej Bandoli w cudownej hreczce, Toska wygląda identycznie jak jej praprababka 😉
Mam do was pytanie odnośnie żywienia, czy mieliście okazje z drobnym i młodym arabkiem, który wyrósł po odpowiednich suplementach, bądź paszy ? Moja klacz ma 4 lata i niecałe 150 w kłębie, jest bardzo krótka i bardzo drobna, Kupiłam ją 2 lata temu, gdy była dość wychudzona i niższa (130). Stosowałam pare urozmaiceń w diecie, ale zastanawiam się czy ktoś ma coś sprawdzonego co fajnie działa, jednak to są dość specyficzne konie. Dzięki za każdą odpowiedź 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się