Konie czystej krwi arabskiej

asds   Life goes on...
12 sierpnia 2017 22:16
akurat Pia poza byciem corką słynnej matki to się niczym nie wyrózniala 😉
tatuś rudy owszem ale zacny calkiem  😉


Epikea

Ja na arabach znam się tyle co biurwa na budowie cepa. A pamiętam że takie nadzieję kładli w Pii, Szkoda że na razie nie będzie z tej linii drugiej takiej klaczy jak Pianissima.

Piękna była. Pogrom i Wieża Mocy tez moje ulubieńce (mam słabość do gniadych arabów).

ogurek

No to kielonek za zdrowie "dziadka" 😉.
wrzucilam linka na poprzedniej stronie, popatrz sobie

Pia jest po Gangesie ktorego osobiscie uwielbiam ale to arab w "starym" typie, nie jest "modern".
Hodowla arabow jest tak samo trudna jak sportowych np hanowerów. Champion + champion niestety nie równa się kolejny champion. Valegro czy Totilas też jest 1 na milion. A teoretycznie pochodzą z okreslonej puli genów i wystarczy je połączyć.
asds   Life goes on...
12 sierpnia 2017 22:27
Epikea

Thx właśnie oglądam.
Znalazłem revoltowy debiut 🙂
[url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,752.msg2475897.html#msg2475897]Espaja[/url]
Dobrze widzę, że na ArabianHoreResults nie ma tegorocznego Pride of Poland? Byłam na wakacjach i dzisiaj chciałam obejrzeć wyniki, ale nie ma. :/

Ogurek, gratulacje! Ale co rozumiesz przez "produkcję"? 😀 Wychowana u Ciebie?

EDIT: Już sobie znalazłam na ArabianEssence. Ale zdziwko mnie złapało, że nie było na ArabianHorseResults. Chyba się obrazili. :P
Inseminował klacz, więc rękę do tego przyłożył.  😉

Ja w ogóle nie śledzę Pride of Poland, musicie mi wybaczyć.
ogurek gratulację za pierwsze miejsce.
Stawka była wyrównana?
Inseminował klacz, więc rękę do tego przyłożył.  😉

Aaa, w ten sposób. 😀 Fajna klaczucha, zobaczymy, co w przyszłych latach. 🙂
Hodowcą jest mój brat, ja tylko grzebie ....  😉
ogurek Gratulację i trzymam kciuki za powtórkę wyniku.. 🙂
Epikea Pia jest super...właśnie dobrze,że Pianissima ma córkę po ogierze starego stylu: potrzebne są araby nie tylko piękne ale i dzielne...🙂
P.S. Wojenka Pia byłaby dobrą narzeczoną dla Minia 🙂 powstała by fajna maszynka rajdowa  🏇
Czy ktoś kojarzy, jaka firma produkuje pasze dedykowane specjalnie dla arabów? Rzuciło mi się kiedyś coś takiego w oczy i jestem bardzo ciekawa składu 😉
Czy ktoś kojarzy, jaka firma produkuje pasze dedykowane specjalnie dla arabów? Rzuciło mi się kiedyś coś takiego w oczy i jestem bardzo ciekawa składu 😉


Paszy nie znam, ale tu jest obszerny artykuł na temat żywienia stricte arabów.

EDIT: A nie, tu coś masz.
Sivrite dziękuję  :kwiatek: chętnie przeczytam  😉
Cały czas walczę ze spalaniem się mojego konia i szukam jakiegoś złotego środka. Na tę chwilę magnez zrobił robotę i rozwalił konkurencję, ale może znajdę coś jeszcze lepszego?
Sivrite dziękuję  :kwiatek: chętnie przeczytam  😉
Cały czas walczę ze spalaniem się mojego konia i szukam jakiegoś złotego środka. Na tę chwilę magnez zrobił robotę i rozwalił konkurencję, ale może znajdę coś jeszcze lepszego?


EDITa Ci tam wyżej dopisałam, nie wiem, czy doczytałaś. 🙂
Hmmm tylko że w tym artykule nie ma nic, co nie stosowałoby się z równym powodzeniem do konia każdej innej rasy.
Jedyne, co słyszałam odnośnie żywienia stricte arabów, to że należy uważać na ilość białka, bo araby są na nie nadwrażliwe i ilość normalna dla konia innej rasy już może araba przebiałkować. Nie wiem, czy tak jest rzeczywiście.
Murat-Gazon potwierdzam ruda została przebiałkowana przez poprzednią właścicielkę, pojawiły się łyse placki na skórze, do tej pory w lecie widać tam delikatne ubytki sierści  🤔 załatwił ją granulat dla koni sportowych w połączeniu z owsem  🙄 teraz muszę uważać właśnie na białko, chociaż sytuacja tfu tfu się nie powtórzyła  😉
Edit: literówki
Sivrite teraz doczytałam, tą paszę Mastera też znalazłam, tylko poza nazwą to raczej pasza dedykowana dla kaszlaków  😉
Ja na wszelki wypadek tego pilnuję. Młody co prawda dostaje jedzenie z dużą ilością lucerny, ale on rośnie, więc na logikę na tym etapie rozwoju tego białka potrzebuje więcej. Moja w poprzedniej stajni dostawała siano z lucerną, ale jej była tak 1/4 objętościowo w porcji. Więcej bym nie dała, a zresztą tam właściciel stajni sam mnie pytał, czy to nie za dużo, biorąc pod uwagę rasę. Ale przy tej ilości nic się nie działo.
Murat-Gazon potwierdzam ruda została przebiałkowana przez poprzednią właścicielkę, pojawiły się łyse placki na skórze, do tej pory w lecie widać tam delikatne ubytki sierści  🤔 załatwił ją granulat dla koni sportowych w połączeniu z owsem  🙄 teraz muszę uważać właśnie na białko, chociaż sytuacja tfu tfu się nie powtórzyła  😉
Edit: literówki
Sivrite teraz doczytałam, tą paszę Mastera też znalazłam, tylko poza nazwą to raczej pasza dedykowana dla kaszlaków  😉


A widzisz, a mój cały sezon leci na paszy sportowej z owsem i nie widzę dosłownie żadnych objawów przebiałkowania.
Sivrite ale Twój ma gdzie "spalić", a ruda w tamtym okresie chodziła pod siodłem 2/3 razy w tygodniu po około 30 minut... Aktualnie też je granulat w dodatku w połączeniu z owsem i jęczmieniem i nic jej nie jest  🙂
Moja nie stała na owsie (przynajmniej nie u mnie), ale swego czasu dostawała jęczmień (bardzo mało). Z resztą, ona ma tak dobrą przyswajalność, że nie trzeba było w nią nic pakować, bo w sezonie wystarczyła trawa, a na zimę 100 gram granulatu + siana do woli. Koń gruby i szczęśliwy (może oprócz masy).
Także Eufona problemów nie miała.

maluda zazdroszczę 🙂 moja na raz je około 6 litrów paszy i dalej nie można nazwać jej grubasem... Do tego muszę uważać z energią, bo przy większej ilości paszy energetycznej zaczyna ją nosić... No i dochodzi jeszcze astma. Zaczynam bać się zimy, bo chcę żeby stała dalej 24h/dobę na dworze, bo nie ma wtedy żadnych objawów, ale boję się, że spadnie z masy  🙄
To moja w systemie 24h na dworze właśnie dostawała 100 gram dziennie granulatu i siana do woli, nic więcej. Plus na zimę witaminy, bo to zawsze im dokładałam na zmianę sierści i nieprzyjemne warunki atmosferyczne. A jak zaczynało się pastwisko to żłoby puste.
Obecnie też nic nie dostaje, łazi po łąkach.

Wojenka   on the desert you can't remember your name
16 sierpnia 2017 15:01
Murat-Gazon potwierdzam ruda została przebiałkowana przez poprzednią właścicielkę, pojawiły się łyse placki na skórze, do tej pory w lecie widać tam delikatne ubytki sierści  🤔 załatwił ją granulat dla koni sportowych w połączeniu z owsem  🙄 teraz muszę uważać właśnie na białko, chociaż sytuacja tfu tfu się nie powtórzyła  😉


A skąd wiesz, że to przez białko? Owies ma bardzo mało białka. Wiesz jaki granulat dostawała i w jakiej ilości?
Często ludzie zwalają winę na białko, a problem leży zupełnie gdzie indziej, chociażby w skrobi.

Mój 18 latek dostaje teraz do owsa balancer z 20% białka, a do tego jeszcze lucernę 15,5% białka.
Na przebiałkowanego nie wygląda 🙂
Wojenka wet stwierdził, sama raczej bym na to nie wpadła, my podejrzewałyśmy z tego co pamiętam jakąś chorobę skórną 🤔wirek: a nazwy granulatu i ilości nie pamiętam- to było dobrych kilka lat temu.

Pewnie jak wszystko dużo zależy od predyspozycji danego osobnika.
Kiedy czegoś bardzo pragniesz, cały wszechświat Ci pomaga.
Nasz debiut w N5 i 1sze miejsce z wynikiem 62,9%!
zdjęcie Czekoladowiec

KLIK

Ogromne foto!

edit
sorki myślalam, że FB nadal zmniejsza foty
Epikea brawo! Araby potrafią!  😅
Brawo!
Każdy wynik cieszy, ale zwycięstwo szczególnie!

A ja nieśmiało napomknę, że dwa dni temu stuknęło pięć lat odkąd Eufona jest moja.
Kiedy czegoś bardzo pragniesz, cały wszechświat Ci pomaga.
Nasz debiut w N5 i 1sze miejsce z wynikiem 62,9%!


Gratulacje!
Nie mogę się przestać gapić na araba w nachrapniku hanowerskim. Jeszcze bardziej podkreśla szczupaczy profil i w hanowerze wygląda, jak konik morski z prawdziwego zdarzenia. 😀
Szalejecie w tym roku!
Dzięki dziewczyny.

Sivrite fakt szalejemy  😜
Zrobiłam 300% tego co zakładałam. A już na pożegnanie sezonu wynik z N5 mnie powalił, popłakałam się  😡

Ktoś ostatnio pytał jak oceniany jest arab ujeżdżeniowy na tle "zwykłych" konie, ano tak, ciagi 6,5, zwykłe zmiany z kontrgalopu 7, serpentyna ze zwyklymi zmianami 7, wjazd galopem i zatrzymanie 7,5  😜 A sędzina podczas dekoracji "gratuluje świetnie wyszkolonego araba.

Także wiecie, miliony dupo- godzin w siodle, krew, pot i łzy i da się. Potem jest mega radocha  😜

Znowu za duże! Max. rozmiar to 960 px.
Epikea brawo!! Wspaniale się rozwijacie,siwy nie znosi pracować na czworoboku  😵
Zaś całkiem nieżle wychodzą mu podskoki,powoli pomalutku bez pośpiechu  🥂

Ktoś ostatnio pytał jak oceniany jest arab ujeżdżeniowy na tle "zwykłych" konie, ano tak, ciagi 6,5, zwykłe zmiany z kontrgalopu 7, serpentyna ze zwyklymi zmianami 7, wjazd galopem i zatrzymanie 7,5  😜 A sędzina podczas dekoracji "gratuluje świetnie wyszkolonego araba.

Także wiecie, miliony dupo- godzin w siodle, krew, pot i łzy i da się. Potem jest mega radocha  😜

Znowu za duże! Max. rozmiar to 960 px.


Ja pytałam 🙂 Super,GRATULACJĘ !!!
A ja z Siwym 1 krok do przodu, 2 do tyłu...Przed rajdem było już w miarę fajnie, to po rajdzie znowu pracujemy nad tempem (czyli nie pędzeniem)..Więc jak Epikea mówi o milionach dupo-godzin to ja się szykuje na miliardy... 🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się