kącik porad prawnych

PonPon, bardzo chętnie  :kwiatek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 grudnia 2014 10:50
Ja bym uważała z zapłatą tego mandatu z firmy windykacyjnej 😉 Z bardzo prostego podowu: wszystkie mandaty nakładane przez policję, służby graniczne, inspekcje drogowe, straż miejską są ściągane przez urzędy skarbowe, a nie przez prywatne firmy windykacyjne! Nawet jeśli dochodzi do zbiegu egzekucji to z komornikiem sądowym lub innym urzędem, a nie prywatną firmą windykacyjną.

edit:
Doczytałam, że to chodzi o jakiś chyba brak biletu? Też kiedyś dostałam z prywatnej firmy windykacyjnej wezwanie do zapłacenia kary sprzed kilku lat, którą miałam zapłaconą. 😉 Oczywiście nie zapłaciłam drugi raz i więcej się nie odezwali.
...mam takie pytanie, bo zewsząd otrzymuję sprzeczne informacje.

W 2012 roku rozpoczęliśmy budowę domu, odliczaliśmy ulgę na materiały budowlane za 2012 i 2013 rok. Czy możemy kontynuować odliczanie za ten rok 2014 i dalej (do 5 lat)?
Jeśli tak, to wniosek należy złożyć do końca br czy do kwietnia?

Uśmiecham się do głównie JARY  :kwiatek:

czy regulują to jakieś przepisy?
deksterowa, może te informacje będą przydatne:
http://www.pit.pl/budowlana-vat/
yegua Dziękuję za link. Według niego już nie możemy kontynuować odliczenia, natomiast według kogoś z naszego US możemy, co powiedział nam znajomy będący na podobnym etapie. Dlatego pytam...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 grudnia 2014 18:36
Niestety Ci nie pomogę,  bo zwyczajnie nie mam pojęcia ;-)
Niestety Ci nie pomogę,  bo zwyczajnie nie mam pojęcia ;-)


dzięki za chęci🙂 kurna... pare tysi by się odzyskało... 🙁
Nie wiecie jak to teraz jest z umowami o pracę na czas określony? Trzecia taka umowa staje się automatycznie umową o pracę na czas nieokreślony? Ale jeśli pierwsza była umową na okres próbny (3 miesiące), to czy ta umowa też się liczy jako umowa na czas określony?
Nie, nie liczy się. To wygląda tak: umowa na okres próbny -> pierwsza umowa na czas określony -> druga umowa na czas określony -> każda kolejna staje się z automatu umową na czas nieokreślony. Miejsca które zaznaczyłam "->" to momenty w których umowy wygasają a pracodawca może pożegnać się z pracownikiem bez jakiejkolwiek formy wypowiedzenia umowy.
Acha, czyli dopiero nastepna umowa na czas określony stanie się tą na czas nieokreślony? Szkoda, jeszcze muszę poczekać. Dzięki za odpowiedź  :kwiatek:
Mam pytanie. Mam dłużnika, ale na linii prywatnie-prywatnie. Mam ciężkie dowody z własnoręcznym jego podpisem, że jest mi winien kasę.
(nie mogę konkretnie napisać o co chodzi)
W celu rozprawy musiałabym pojechać jedyne 400 km i to nie autostradą.
Zastanawiam się po prostu nad firmą windykacyjną. Czy ktoś coś takiego dokonywał, czy taka firma się tego podejmie?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
06 stycznia 2015 20:41
A nie ma możliwości sprawy założyć w Twoim mieście, a sąd w mieście dłużnika bierze go na przesłuchanie w ramach pomocy prawnej czy coś takiego? A po wyroku komornik sądowy?
Właśnie chyba nie bardzo tak można, to wiem od prawniczki.
Dlatego zastanawiam się nad firmą windykacyjną.
Właściwość miejscowa sądu I instancji to sąd w miejscu zamieszkania pozwanego, więc sprawę trzeba założyć tam, gdzie on ma adres zameldowania. Można też skorzystać z e-sądu, oni są dość szybcy.
EPU to dobra koncepcja. Tyle, że jeśli ów dłuznik złoży sprzeciw, to sprawa idzie do Sądu właściwego.
Co się stanie gdy nie odbiorę przesyłki z sądu? Mąż dostał to samo i było to o księdze wieczystej. Dostaliśmy InPostem jak byliśmy na wyjeździe, mąż ma po drodze wiec odebrał. Ja nie do końca i ciągle zapominam podjechać
Graba.   je ne sais pas
07 stycznia 2015 09:22
wynajmujemy mieszkanie, chcielibyśmy się z niego wyprowadzić bez 3miesięcznego okresu wypowiedzenia(znaleźliśmy coś lepszego), czy jest szansa coś wywalczyć biorąc pod uwagę, że warunki tutaj są okropne? 15*C, grzyb w całym pokoju.... Czy właściciel ma obowiązek to zlikwidować?
EPU to dobra koncepcja. Tyle, że jeśli ów dłuznik złoży sprzeciw, to sprawa idzie do Sądu właściwego.

Dlatego odpada, bo na pewno złoży sprzeciw.
Okazuje się, że jednak firma windykacyjna to najlepsze wsparcie.
Chuda z upływem ostatniego dnia siedmiodniowego okresu po powtórnym awizowaniu przesyłka będzie uważana za doręczoną.

Graba. jeśli nie wiedzieliście o złym stanie pokoju w chwili wynajmu, to możecie odstąpić od umowy ze skutkiem natychmiastowym.
Graba.   je ne sais pas
07 stycznia 2015 09:41
K i T, my wynajmujemy to mieszkanie kilka lat, ale odkąd zmienił sie zarządca budynku znacznie zmnieszył ilość ciepła wynikiem czego jest właśnie pleśń na całej ścianie 🙁 uznaliśmy, że nie mamy siły więcej się prosić i znaleźliśmy coś innego, ale ten 3miesieczny okres wypowiedzenia trochę krzyżuje nam plany.
Graba. czy kontaktowaliście się wcześniej w tej sprawie z Zarządcą w formie pisemnej?
W zasadzie nie o poradę prawną chodzi ale... Zwróciłam sie z pytaniem do dyr. Ośrodka czy możliwa jest obniżka pensjonatu o koszt słomy bo konia przestawiłam na trociny( które kupuje sama) Powiedział OK i zaproponował kwotę. Po OK 3 miesiącach otrzymałam pismo z groźbą wyrzucenia konia ze stajni jeżeli nie uzupełnię czynszu do pełnej kwoty. No to siup za telefon i przypominam o rozmowie i naszych ustaleniach. Po kolejnym tygodniu dyrektor zgrabnie wyliczył że obniżkę otrzymałam za dużą. ( fakt - sprawdziłam cenę rynkową słomy i jego wyliczenia są prawidłowe ) i co teraz ? Wyrównać za poprzednie miesiące ? Tak byłoby uczciwie ale ustalenia były inne a i sposób załatwienia sprawy pozostawia wiele do życzenia. Co byście zrobiły na moim miejscu ?
Graba.   je ne sais pas
09 stycznia 2015 20:39
K i T, niestety tylko w formie telefonicznej i tu jest błąd moich rodziców... no nic, będziemy próbowali się jakoś porozumieć polubownie.
Majowa jak było telefonicznie ustalane bez żadnego pisma to olej to. Nie mają praprawa Ci konia wyrzucić. Słowo przeciwko słowu to nie żaden dowód.

A jak będzie grozić policją to wiesz zawsze można postraszyc bilingiem 😉
Graba. napiszcie takie pismo:

Ostatecznie, w nieprzekraczalnym terminie dwóch tygodni, wzywamy Państwa do usunięcia następujących wad lokalu przez nas wynajmowanego: (tu wyliczacie tego grzyba, temperaturę i wszystkie inne braki). Jednocześnie informujemy, że nasze poprzednie wezwania, kierowane do Państwa drogą telefoniczną w okresie od... do... nie zostały zrealizowane.

Zróbcie zdjęcia grzyba i termometru w mieszkaniu - ten ostatni fotografujcie przez kilka dni. Jeśli Zarządca nie podejmie żadnych działań ani nie będzie się z Wami kontaktował przez te dwa tygodnie, to możecie wypowiedzieć mu umowę najmu natychmiastowo na mocy art. 664 par. 2 KC
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
16 stycznia 2015 15:36
Jest ktoś tutaj znający się na prawie pracy? Mam kilka pytań
safie pytaj. Co prawda siedzę głównie w prawie budowlanym, ale chyba jeszcze coś ze studiów pamiętam 😉
safie ja w prawie pracy też mogę pomóc 🙂
Gillian   four letter word
21 stycznia 2015 12:02
jak skonstruować umowę sprzedaży samochodu, który nie jest na mnie zarejestrowany po kupnie? nie ma przeglądu, ja go robić nie będę wobec czego ma blachy i dowód rej, poprzedniego właściciela. Jak to rozwiązać?
Piszesz normalna  umowe miedzy Toba a kupujacym , oraz dajesz mu umowe miedzy Toba i tym co Ci sprzedal to auto, tym na ktorego jest dowod.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się