żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Ferr pod Michel Robert 17" pasować będzie Mka mattesa.
Alaska Dziękuję ci bardzo za zdjęcia. Widać, że Mattes to Mattes, bardzo puchaty 🙂
Dorcysia Bardzo dziękuję.  :kwiatek:
Zależy mi na tym, żeby była dobrze dopasowana. Nie chcę po raz trzeci kupić złej podkładki..
Mka ma 54 cm długości( 44 pomiędzy obszyciami.)
Zmierz siodło pod spodem od początku terlicy do końca tylnych poduszek.
Jeżeli będzie miało około 44cm to M
karolciaequilano   marzenia się spełniają
06 kwietnia 2013 18:05
Zastanawiam się nad kupnem żelu. Który według Was lepszy: ACTIVE SOFT GEL, Horze czy SOFT-AIR Busse 🙂 sama nie mam pojęcia, w sumie wszystkie te wymienione są dla mnie bardzo podobne😉 Z góry dzięki za pomoc
Soft air busse ma na pewno 8 mm i ma go na pewno  Perlica bo jej brałam to niech powie bo nie wiem jak w użytkowaniu 🙂 ja miałam acavallo i horze jak mówiłam swojego czasu i dla mnie bez różnicy były
Dorcysia naprawdę bardzo Ci dziękuję  :kwiatek:  Z mojego mierzenia wyszło mi idealnie 44 cm od początku terlicy do końca tylnych poduszek.
Pomóżcie.. Chciałabym kupić coś w czym mój konik będzie się czuł komfortowo i nic go nie będzie obcierało, gniotło itd. Konkretnie myślę wybrać coś pomiędzy : 
1. Podkładką z owczego futerka Mattesa;
2. Czaprak z Podium Pile  http://jezdzieckidomwysylkowy.pl/product.php?id_product=930
3. Czaprak z Podium TT  http://jezdzieckidomwysylkowy.pl/product.php?id_product=119
Jeśli w tych czaprakach koniki wytrzymują podczas długich rajdowych tras i nie mają żadnych problemów tj otarć itd. to może lepiej zainwestować w coś takiego aniżeli w podkładkę?
Bardzo Was proszę o opinie na ten temat?
jusi060287 osobiście sądzę, że futro owcze jest dobrym 'amortyzatorem' i jeżeli zadba się o nie, to posłuży trochę czasu. Po co taki specjalistyczny czaprak na zwykłe jazdy rekreacyjne/sportowe? Jeżeli ma mieć mega grubo pod siodłem, to można kupić grubszy pad i futro, są też grube żele - ale ja nie mam do nich przekonania. Mój koń nie narzeka na mattesa, a miał duże problemy z grzbietem
jusi060287 to zalezy jak masz siodło dopadowane do konia, ile miejsca na podkładke czy żel przy kłębie.
ja na różne konie używałam różnych podkładek, głownie ze względu na dopasowanie.
z Mattesa jestem zadowolona, ale z żelu pod siodło veredusa też.
jusi060287
Może po prostu czaprak podszyty futrem? 😉 Coś takiego:
Są różne wersje z podszyciem tylko na grzebiecie, z rantem bez rantu itp.
A co myślicie o podkładkach żelowych z futrem tego typu:

http://www.gnl.pl/siodlo-futerkiem-p-15030.html
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
10 kwietnia 2013 07:59
mam pytanie do użytkowniczek żelu akton: czy używacie go pod siodło bezpośrednio na grzbiet, zakładając jednocześnie pokrowiec flanelowy ? czy nie?
tzn czy goły zel sie kładzie czy w pokrowcu?
🙄
Junona, Losia, Alaska dziękuję Wam bardzo za opinie 🙂  :kwiatek:. Wybór padł na Metessa 🙂. Mam nadzieję, że będę zadowolona 🙂. Pozdrawiam serdecznie 🙂
Poszukuje podkladki futrzanej z przeznaczeniem na zawody (więc nie będzie wiele uzywana) coś tańszego od matesa.Jest jakaś podkladka godna polecenia ?
mam pytanie do użytkowniczek żelu akton: czy używacie go pod siodło bezpośrednio na grzbiet, zakładając jednocześnie pokrowiec flanelowy ? czy nie?
tzn czy goły zel sie kładzie czy w pokrowcu?
🙄


śmiało możesz kłaść goły

śmiało możesz kłaść goły

Tylko szkoda trochę...
paa, żelu czy konia? :P
emptyline   Big Milk Straciatella
11 kwietnia 2013 14:01
Czy ktoś może posiada taki żel podnoszący tył siodła? Szukam czegoś w granicach 150 zł (ten mogę za tyle mieć). Myślałam o Mattesie z korekta, ale niestety to za droga zabawka.
emptyline, ja się niedawno nad takim żelem w wątku zastanawiałam, miałam wątpliwości, czy ta perforowana tylna części nie będzie za mocno amortyzowała, tzn. siodło zamiast na niej leżeć będzie się bujać i odbijać. xxagaxx napisała, że miała taki żel i siodło na nim bardzo pracowało, a koń miał bolesne plecy. Uznałam, że nie będę ryzykować i kupiłam żel typu alfa żel, czyli pełny, z podniesionym tyłem. Sprawdza się super, siodło leży na nim stabilnie, nic się nie buja, nie podskakuje, nie pracuje nadmiernie. Koń jest też bardzo zadowolony.
emptyline   Big Milk Straciatella
11 kwietnia 2013 14:32
No właśnie xxagaxx chyba wstawiała ten z dwóch części, a ten ma jedną, tamtą opcję po przeczytaniu jej wypowiedzi już odrzuciłam. Też właśnie mnie ta perforacja zastanawia, bo on jest dość miękki i elastyczny. Może faktycznie skuszę się, na pełny.
emptyline, możesz podlinkować ten pełny?
Frania ten żel glut ma ok 6-8 mm i idzie pod czaprak, ten drugi jest o wiele grubszy i idzie na czaprak
zależy czego oczekujesz, czy podniesienia trochę, czy  funkcji  antypoślizgowej 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
12 kwietnia 2013 08:17
Tylko amortyzacji )
to glut ten pierwszy  - bo cieńszy 🙂
quanta, aga pisala o tym skladanym z dwoch.
empty, ten zel jest ok.
Budlejowe_love   - Kuc Grupy D ? - Tak owszem 177 cm w kłębie <3
13 kwietnia 2013 21:44
Czy któraś z was orientuje się może czy podkładka mattes dr będzie dobra też pod siodła skokowe i wszechstronne czy już się nie układa ?
Mam prośbę, czy ktoś z posiadaczy mattesa s mógłby zmierzyć mi długość podkładki między obszyciami? (wejdzie pod 16' ?)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się