żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

xxagaxx wydaję mi się że siodło leży dobrze (zrobię dzisiaj jakieś fotki)
ale wydawało mi się że będzie lepiej dla niej jeśli będę miała jakąś podkładkę
(P.s Jak wstawiać zdjęcia ? )
xxagaxx,  moim zdaniem chyba mamy obie po części rację. To jak z butami - mogą być dobrze dopasowane, ale z amortyzującą wkładką zawsze jest większy komfort 🙂
Wintermelody, w internecie jest sporo i filmów, i wpisów o prawidlowym ułożeniu (dopasowaniu) siodła. Na Twoim sprawdziłabym je według instrukcji przy najbliższej okazji 🙂
Adrenaline, No nie wiem. Moje siodło jest zawsze tak dopasowane, że tylko cienki jak szmata czaprak jest potrzebny. Tak gruba podkładka by zwężała siodło i całe dopasowanie by szlag trafił. I mój koń miałby dużo mniejszy komfort. Dlatego takie stwierdzenie, że 'na pewno nie zaszkodzi, tylko poprawi komfort' jest mocno na wyrost.

Grube podkładki wg mnie mają uzasadnienie tylko w sytuacjach o których pisały dziewczyny wcześniej- koń spadł z mięśni, wiadomo że się je odbuduje, dlatego zamiast zwężać a potem poszerzać siodło, lepiej zastosować na okres przejściowy podkładki.
unwaen, faktycznie. Teraz rozumiem 🙂 Dziękuję, człowiek się ciągle uczy... U nas w stajni konie w "sezonie" obozowym chodzą obowiązkowo z podkładkami, to samo na obozie, na którym byłam rok temu. Swojemu kupiłam z czystej przezorności i w sumie nie zauważyłam, żeby miało to złe skutki, ale to brzmi racjonalnie, że dobrze dopasowane siodlo nie potrzebuje podkladek.
Adrenaline, nie znam obozu, wiec się nie wypowiadam ale w większości szkołek/agroturystyk/obozów pojęcia na temat siodła i dopasowania nie ma nikt, a nawet jakby miał to się tym nie przejmuje bo: po co?/bo to kosztuje. Więc to że pakują podkładki o niczym nie świadczy.

Wintermelody, najlepiej wrzuć do galerii bo ci od razu zmniejszy do dozwolonego rozmiaru. I potem tylko wklei linki (ale to do wątku o dopasowaniu siodła)
To jeszcze ją zwrócę się z moim problemem. Mianowicie siodło zjeżdża mi do przodu. Mój koń jest słabo wyklebiony natomiast zad ma umięśniony. Postanowiłam kupić żel acavallo podnoszący przód (ta sama podkładke)  i moje pytania ; ponieważ mam jeszcze żel Kieffera z tymi kuleczkami i czy mogę kłaść tą podkładek na ten żel bezpośrednio?  Czy nie będzie się przemieszczal? 
Zauważyłam też ostatnio ze owy żel Kieffera przetarl się trochęz ttyłu. Czy to może być spowodowane tym że siodło przemieszcza się do przodu?
Potrzebuje zelu podnoszacego tyl.
Mam na oku acavallo i horze, pytanie: czym sie roznia ze cena jest az tak rozna? horze 150zl acavallo 300 - gruboscia?
Wie ktoś może jaką najlepiej użyć podkładkę pod dopasowane siodło aby "zmiękczała"i amortyzowala?

Używałam gluta ale to jeszcze nie to czego szukam. Mialam tez podkladke CSO z futrem ale na moje nie jest to jeszcze wymarzony efekt. 

Co myślicie o Mattesie Correction System Plus i wtedy wkładki na przód i tył?
Oliwkaaa, Ale co ma zmiękczać? Dosiad? Niee, na "zmiękczenie dosiadu" najlepsze dupogodziny! 😉
Mattesy są świetne, ale szukając podkładki pod siodło, zwróć uwagę na dopasowanie owego siodła, by podkładką nie "zwęzić" wszystkiego.
Nie, nie dosiadu. Chodzi jakby o uderzenie w siodlo czyli taka amortyzację. Jak jezdze bez żelu a z zelem to jest roznica. Z zelem jest jakby miękciej ale nie do konca. O to mi chodzi  😀
Dupogodzin mam juz tyle ze szok. Do tego sportowych-dupogodzin.
Oliwkaaa, No nie wiem. Uderzenie w siodło brzmi jakbyś jednak tych dupogodzin nie miała wyjeżdżonych, bo jak się jeździ to się potrafi amortyzować wszystko mięśniami. No może prawie wszystko. Ale większość.
Nie wiem, tak mnie uczono. Amortyzować, oszczędzać konia.
A nie walić tyłkiem po siodle i nadrabiać swoje braki umiejętności żelem amortyzującym...
Jejuuu, nie o to chodzi nazwałam to tak. Chodzi o zamortyzowanie uderzenia jak kon np bryka to sie jednak uderzy. Chodzi mi o jak najlepsza ochronę grzbietu. Amortyzujemy dobrze w siodle bo mam wyjeździe swoje godziny. Jezdze sportowe wiec prosze o konkrety a nie pouczanie.  🙂
faith, ja mam ten z Horze i jest dość gruby - na oko 3,5-4 cm, jak będę w stajni, mogę Ci zmierzyć 🙂 używam go pod siodło skokowe i sprawdza się b. dobrze - podnosi tyle, ile trzeba i nie "pracuje" w kłusie - a staram się być na to wyczulona po tym, jak przeczytałam w wątku o plecowych problemach u konia [b]xxagaxx[/b]
http://www.horse-trade.pl/pl/p/Podkladka-BR-Alfa-tyl/2196

Czy ktoś używa tego żelu i mógłby go zmierzyć na długość? 🙂 byłabym bardzo wdzięczna
Sonatka oooooo bardzo ci dziekuje za informacje :kwiatek:
Wie ktoś może jaką najlepiej użyć podkładkę pod dopasowane siodło aby "zmiękczała"i amortyzowala?

Używałam gluta ale to jeszcze nie to czego szukam. Mialam tez podkladke CSO z futrem ale na moje nie jest to jeszcze wymarzony efekt. 

Co myślicie o Mattesie Correction System Plus i wtedy wkładki na przód i tył?



Każda podkładka pod siodło dobrze dopasowane będzie Ci go zwężać mniej lub więcej. Zwłaszcza mattes. A jak wsadzisz jeszcze wkładki to już w ogóle. Chcesz amortyzacji kup sobie czaprak mattesa z futrem od spodu w części gdzie leży siodło, np taki:
emptyline   Big Milk Straciatella
06 czerwca 2014 13:20
Kaarina, który też zwęzi siodło.
No tak, na pewno troche mniej niż correction + wkładki. Tak jak pisałam wyżej, cokolwiek sie włoży pod dopasowane siodło, to automatycznie nam je zwęzi.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 czerwca 2014 15:52
Jeżeli siodło jest dobrze dopasowane, to lepiej nic już pod spód nie wkładać. Tak jak poprzedniczki napisały, zawęzi to nam jedynie siodło. Lepiej kupić futerko NA siodło, zamortyzuje nasze nieopatrznie uderzenia w siedzisko.
Bardzo dziekuje za konkretne odpowiedzi  :kwiatek: :kwiatek:  🙂 i chcialabym sie spytac z jakiej strony jest ten czaprak Mattes?
Konkretnie z googli, ale link był do strony Pasi-konika
mam takie pytanie, mam żel kieffer gelpad, ale jest trochę zmęczony życiem, szukam podobnego żelu do tego ale do kwoty 200zł, chyba że ma ktoś używany i chciałby sprzedać, możecie coś polecić
mam takie pytanie, mam żel kieffer gelpad, ale jest trochę zmęczony życiem, szukam podobnego żelu do tego ale do kwoty 200zł, chyba że ma ktoś używany i chciałby sprzedać, możecie coś polecić


ogólnie chciałam ten żelik, ale nowego nie ma szans dostać. jednak Amigo sprzedaje podróby - po 290zł, identyczne tylko bez napisu Kieffer 😉 zdaje się, że miałby być końcem czerwca. czyli pewnie możesz już tam dzwonić i pytac.
sonatka ten twój zel to taki przeźroczysty glut z dziurkami? jesli tak to czy orientujesz sie czy dodatkowe korekcyjne wkladki na przod i tyl się "przyklejają" do tego głównego gluta czy raczej sie nie trzymają? w sensie ze np sciągam siodlo po jeździe i nagle korekcyjna spada w piach...


oliwkaaa sportowiec to ty jestes ze hej.... brykający kon uderza sie o siodlo..... you make my day  😁
Bronze   "Born to chase and flee.."
29 czerwca 2014 17:09
Ja mam pytanie do użytkowników Mattesa. Czy jest różnica w grubości podkładki standardowej z rantem i bez ? Jest spora róznica w cenie więc zastanawiam się czy oprócz efektu wizualnego jest różnica w jakości futra. Z góry dziekuję za odpowiedź  :kwiatek:

Olson te żele kieffera są dostępne, tylko nowy 360zł kosztuje, raz widziałam na promocji 310zł
chwilowo nie mam wolnych 300-350zł (chory zwierz na stajni) dlatego chciałam coś podobnego upolować

przewertowałam net i jest
http://www.salonjezdziecki.pl/product/Zel-pod-siodlo-GELPAD-Kieffer/?id=176

Bronze różnica minimalna jest, ale nie warta swej ceny moim zdaniem
Bronze różnica minimalna jest, ale nie warta swej ceny moim zdaniem
Bronze   "Born to chase and flee.."
29 czerwca 2014 21:08
Quintana - rozumiem,że bez ranta są mniej puchate ? Nie mam niestety możliwości "pomacać" i zamawiam w ciemno - i jeśli bez ranta byłyby ok to brałabym bez obaw...
Dziewczyny, a któraś z Was używa tego żelu Kieffera? Dobrze się sprawdza?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się