żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Mnie osobiście Smok zraził do tej podkładki.  


I tak byś jej nie kupiła , bez znaczenia której  😁
O Smoku wszechwiedzący, na jakiej podstawie tak twierdzisz?  😵
O Smoku wszechwiedzący, na jakiej podstawie tak twierdzisz?  😵


Bo twoje konie ubierają się u Ivett  😁
No i co z tego? Jaki to ma związek z produktem, który nachalnie reklamujesz? 
gllosia, ja się bardzo cieszę ze powodzi ci się w życiu tak, że 50 zł to dla ciebie nic. Nie wiem co ty próbujesz mi udowodnić. Napisałam ze gdyby zrezygnowali z takiego opakowania to pewnie podkładka byłaby 50 zł tańsza. I koniec. Nie wiem co ma do tego jakość, zalety produkty itp. Nie napisałam, że przez 50 zł ktoś podkładki nie kupi. Po prostu. Cena innych podkładek to już w ogóle nie ma nic do tego. Producent sobie sam cenę tworzy. A już inna kwestia czy będzie popyt czy nie.

Smok10, ehh i ty dalej swoje. Naprawdę uważasz że dopiero od kiedy te podkładki weszły na rynek konie mają szanse chodzić luźne? Bierzesz pod uwagę to ze niektóre konie problemów nie mają i luźne są nieważne czy mają pod plecami Oligvy, Winderena, Acavallo czy kawałek obrusu? Oczywiscie, że część koni będzie luźniejsza jak siodło zacznie lepiej leżeć.
Właśnie takie twoje wypowiedzi nazywam czarnym PR :P

Napisałam ze gdyby zrezygnowali z takiego opakowania to pewnie podkładka byłaby 50 zł tańsza. I koniec.


No ale co z tego? Opakowanie to czasem również element produktu. Może to taka kropka nad "i". Ja tam wolę ładne opakowanie, a ceny by to znacząco i tak nie zmieniło więc kompletnie nie rozumiem takiego gadania. To tak jakbyś powiedziała, że zegarek Wellingtona byłby tańszy o 20zł gdyby zrezygnowali z opakowania 😁 Tylko komu to robi różnicę? Producent dba o każdy szczegół, również o opakowanie. Są klienci, którzy to lubią, a są tacy, którzy nie i oni nie muszą produktu kupować skoro im szkoda 5% z ceny przeznaczyć na opakowanie.
Ja z memory foam nie jeździłam, ale miałam styczność zarówno z Acavallo jak i z Kentucky i jedna rzecz mnie odrzucała to masakryczna grubość tych podkładek. Wielokrotnie siodłałam na te podkładki i siodło się na tym bujało na boki zanim nie podciągnęło się popręgu. Pod ciężarem jeźdźca z kolei mocno siadała i zastanawiam się czy nie powodowała w tedy ucisku. 

Nie wszystkie podkładki Acavallo są masakrycznie grube, patrz niżej. Podkładki Winderen mają 18 mm albo 10 mm, więc pod tym względem są porównywalne do Acavallo. Nie dlatego podalam wymiary Acavallo, żeby robić reklamową konkurencję Smokowi, ale dlatego, że te wymiary znam, bo korespondowałam z Acavallo.


GP CC ACTIVE SOFT GEL PAD LIGHT WEIGHT Code GP300= 8mm
GP CC ANATOMIC SOFT GEL PAD Code GP100= 10 mm
THERAPEUTIC SOFT GEL PAD Code TH100= 10 mm
GP CC THERAPEUTIC SOFT GEL PAD W/DRI-LEX CodeTH101DL= 10,6 mm

AIR-RELEASE SOFT GEL PAD WITH HOLES Code AC20= 18,3 mm
AIR-RELEASE SOFT GEL PAD W/DRI-LEX Code AC20DL= 18,9 mm
HEXAGONAL SOFT GEL PAD Code AC095= 16 mm
HEXAGONAL SOFT GEL PAD W/MICROPILE Code AC096= 17 mm

Nie dlatego podalam wymiary Acavallo, żeby robić reklamową konkurencję Smokowi,


GP CC ACTIVE SOFT GEL PAD LIGHT WEIGHT Code GP300= 8mm
GP CC ANATOMIC SOFT GEL PAD Code GP100= 10 mm
THERAPEUTIC SOFT GEL PAD Code TH100= 10 mm
GP CC THERAPEUTIC SOFT GEL PAD W/DRI-LEX CodeTH101DL= 10,6 mm

AIR-RELEASE SOFT GEL PAD WITH HOLES Code AC20= 18,3 mm
AIR-RELEASE SOFT GEL PAD W/DRI-LEX Code AC20DL= 18,9 mm
HEXAGONAL SOFT GEL PAD Code AC095= 16 mm
HEXAGONAL SOFT GEL PAD W/MICROPILE Code AC096= 17 mm




Nie , no , przecież nikt by ciebie o to nie podejrzewał  😁

Kupując nowe opony do samochodu sugerujesz się tylko ich grubością ?  😉 Czy może tym kto je wykonał z czego i opiniami jak się sprawują ?  😉

A moich koni Ivett nie ubiera  😀
Jakoś zupełnie mnie to odpowiedź nie zdziwiła. Ciekawe dlaczego? Szkoda, że nie widzisz różnicy między suchą informacją  (grubość podkładek), którą otrzymałam od Acavallo, a swoją nachalną reklamą: 
to jest produkt najwyższej światowej jakości i kosmicznych Amerykańskich technologii , opracowywana i dobierana w laboratoriach naszych instytutów a testowana przez naszych zawodników i weterynarzy . Z tego co wiem , to nie ma odpowiednika na świecie 
Ale jak widać wybrnęli z tego bardzo dobrze , połączenie najnowszych technologii z estetyką wykonania
jeżeli masz własnego konia to ją kupisz, jedyne tylko czego nie wiem to kiedy 

itd itp ......

To, co tu prezentujesz to jest antyreklama. Chyba producentowi nie o to chodziło.   

Kupując nowe opony do samochodu sugerujesz się tylko ich grubością ?  wink Czy może tym kto je wykonał z czego i opiniami jak się sprawują ?

Na pewno nie opinią kogoś, kto tylko coś uslyszał, a sam nie korzystał. Poza tym nie zauważyłeś, że odniosłam się do stwierdzenia „jedna rzecz mnie odrzucała to masakryczna grubość tych podkładek”?  Z mojej strony to byla odpowiedź  na czyjeś stwierdzenie, ale ty w swoim zacietrzewieniu na temat produktu, który starasz się zareklamować, oslepłeś i ogłuchłeś na wszystko inne.   

Pewnie na moje pytanie o bezsensowny komentarz na temat związku ubierania koni u ivett z reklamowanym przez ciebie produktem nie odpowiesz. Wydaje ci się, że rzucasz blyskotliwymi uwagami, ale to tylko ci się wydaje .... 
Na pewno nie opinią kogoś, kto tylko coś uslyszał .


Skoro czytałaś , to wiesz że to opinie użytkowników . 😉 Mój był tylko opis produktu . Nie ma tu żadnej mojej opinii o użytkowaniu produktu  🤣
Smok10, co już w ogóle jest zadziwiające, skoro nie jesteś w stanie nawet wytestować produktu który tak zachwalasz :P

gllosia, i dalej jak do ściany. No cóż. Czasem się nie wytłumaczy.
To opakowanie podkładki winderen jest piękne, ale absolutnie nie potrzebne. Kupuję, wyciągam z opakowania i je zwykle wyrzucam. A co zrobić z tym pięknym opakowaniem? Nie mam pojęcia, do śmieci żal  😉 wydaje mi się, że koszty bez opakowania w drewnianą skrzynkę mogłyby być mniejsze o więcej niż te 50 zł 😉  i dla mnie też każde 50 zł się liczy....
Smok10,  produktu który tak zachwalasz :P


To dlaczego chcesz go kupić ?  🤣
Smok10, bo jeszcze mi jej nie obrzydziłeś. Ale jesteś na dobrej drodze.
trusia, sorry ale to co podajesz, to są podkładki żelowe, a my mówimy o memory foam. Memory foam ma grubość 2,8cm!
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 października 2017 14:32
Ja się wtrącę w sprawie opakowania jeszcze... Bo fakt, że samo opakowanie na pewno cenę podwyższa, ale z drugiej strony podkładka za tysiaka i co... w woreczku? kartoniku? Trochę słabo 😉 Myślę, że gdyby sprzedawali ją w jakimś mniej nazwijmy to "lansiarskim" opakowaniu, to głosy byłby w drugą stronę również, że się nie postarali o estetyczne opakowanie.
A swoją drogą zastanawia mnie geneza nazwy Winderen. Firma z Polski a nazwa jakby niemiecka... Próba podpięcia się pod opinię o niezawodności produktów od naszych sąsiadów? Szkoda, że producent z założenia wychodzi, że będzie udawał, że on nie z Polski...
zembria, dokładnie tak samo uważam. Dlatego dałam przykład chociażby z zegarkiem. No nie wiem kto by się czepiał przy wydatku kilkuset złotych na np. Wellingtona, że dostał go w opakowaniu 😁 Jak kupisz chiński za 15zł to dostaniesz go co najwyżej w folii lub w jakimś plastikowym gówienku, a jak kupisz jakiś porządny to ile wiem, wszystkie są zapakowane w eleganckie i porządne pudełko. Opakowanie w tym przypadku jest elementem produktu i tyle.

A tu chyba kolejna nowość? 👀
https://equizoneonline.com/blogs/news/product-profile-kingsland-relief-pad

https://equizoneonline.com/products/relief-pad?variant=40361745168

Szukam dobrej podkładki, która podniesie mi siodło z przodu (takiej o grubości 2-3cm). Najlepiej, żeby była cała, nie tylko kawałek żelu na przód, ale jeśli ktoś używa takiej i się dobrze sprawdza to również chętnie posłucham  :kwiatek:
Skoro czytałaś , to wiesz że to opinie użytkowników . 😉 Mój był tylko opis produktu . Nie ma tu żadnej mojej opinii o użytkowaniu produktu  🤣


Śmieszny jesteś. Nie tylko nie rozumiesz, co inni piszą, ale też nie rozumiesz, co sam piszesz.  Tylko opis produktu?  A co to jest jak nie opinie:


A ja mogę tylko powiedzieć że jeżeli masz własnego konia to ją kupisz, jedyne tylko czego nie wiem to kiedy  😁 😁 😁 😁
Odwrotnie , ona powoduje aż taki komfort. Nawet przy najlepszych i najlepiej spasowanych siodłach .  😉 Z resztą będziesz miała okazję gdzieś wypróbować , to sama sprawdź .  😉

Widziałem produkt , wiem z czego jest zrobiony i wiem jak działa i jakie daje efekt

P.S To nie jest kwestia lepsze -gorsze , to po prostu inna bajka.   😀


No i to sławne połączenie jeżdżca z koniem. To też ma być opis produktu?    😂

Takim prymitywnym wciskaniem kitu robisz produktowi niedźwiedzią przysługę.  I tak, masz rację, nie kupię tej podkładki. Nie dlatego, że moje konie ubierają się u ivett. Dlatego, że nie lubię wciskania kitu. Jeśli jakiś produkt potrzebuje wciskania kitu, to mam wątpliowości co do jego wyjątkowości, którą tak na siłę chcesz tu przeforsować.

Nie mówię, że ta podkładka nie jest dobra. Pewnie jest, ale na pewno nie jest tą jedyną, którą trzeba mieć, jeśli dba się o konia, jak smok usiłuje to wmówić, w dodatku znając ją tylko z opisu i z popatrzenia na nią.  Ani jej nie użytkował, ani żadnej innej, więc porównania nie ma, ale i tak wie, że to "inna bajka", wie jaki daje efekt i że powoduje komfort. Popatrzył i wie! Komfort od samego patrzenia.  🤣


trusia, sorry ale to co podajesz, to są podkładki żelowe, a my mówimy o memory foam. Memory foam ma grubość 2,8cm!


gilosia, sorry, ale nie wiedziałam, że masz na myśli memory foam, skoro pisałaś, że memory foam nie używałaś. Żle zrozumiałam.

Ja z memory foam nie jeździłam, ale miałam styczność zarówno z Acavallo jak i z Kentucky i jedna rzecz mnie odrzucała to masakryczna grubość tych podkładek. Wielokrotnie siodłałam na te podkładki i siodło się na tym bujało na boki zanim nie podciągnęło się popręgu.



Nie mówię, że ta podkładka nie jest dobra. Pewnie jest,


Właśnie na niej siedzę wygodnie przed komputerem i dzięki temu mogę się relaksować i czytać te twoje nerwowe wypociny  😁
Livia   ...z innego świata
29 października 2017 11:09
Bardzo proszę o opanowanie emocji i powrót do rzeczowej dyskusji.
Szukam opinii o podkładkach YOOI. Macają się fajnie ale jak w użytkowaniu?


nikt, nic?
Gillian, a co to za podkładki? Szukałam w necie i nie znalazłam.

gilosia, sorry, ale nie wiedziałam, że masz na myśli memory foam, skoro pisałaś, że memory foam nie używałaś. Żle zrozumiałam.

Ja z memory foam nie jeździłam, ale miałam styczność zarówno z Acavallo jak i z Kentucky i jedna rzecz mnie odrzucała to masakryczna grubość tych podkładek. Wielokrotnie siodłałam na te podkładki i siodło się na tym bujało na boki zanim nie podciągnęło się popręgu.






No widzisz, to jednak proponowałabym ci przeczytać mój post raz jeszcze. Ciekawe skąd bym wiedziała, że podkładka jest gruba, siodło nad koniem lewituje i buja się na boki 🤔 Masz rację, nigdy nie miałam do czynienia z ta podkładką, po prostu zobaczyłam zdjęcie i oczami wyobraźni zobaczyłam jak leży pod siodlem 😎
Właśnie na niej siedzę wygodnie przed komputerem i dzięki temu mogę się relaksować i czytać te twoje nerwowe wypociny  😁

Gratuluję odwagi. Krzesło jako substytut konia. Imponujące.    🙇  Z niecierpliwością czekam na relację z cudownego połączenia klawiaturowego jeźdźca z krzeslem.  :wysmiewacz22:  Czyżbyś przez przypadek zdradził nam główne zastosowanie tej podkladki? Wielkie dzięki za chwilę szczerości  :kwiatek: 

Dla jasności: ja się nie denerwuję.  Twoja nieudolność i "subtelność" w reklamowaniu tej podkladki by mnie denerowała, gdybym była jej producentem. A tak mnie tylko śmieszy.

Przywołana do porządku na tym kończę wymianę ciosów ze smokiem. Smoku, chyba mnie znokautowałeś.  🤣



Wracając do tematu: jak te podkładki są pakowane, że cena opakowania może być znacząca?



gilosia, kompletnie nie rozumiem, o czym mówisz. Napisałam co napisałam, z dobrej chęci, a ty na mnie naskakujesz. Napisałaś, że nie jeżdziłaś na memory foam, a ja nieopatrznie zrozumiałam, że w ogóle nie znasz tych podkladek, a ciąg dalszy o lewitowaniu i bujaniu dotyczył generalnie Acavallo. W swoim drugim poście do ciebie napisałam, że żle zrozumiałam, a ty mi wyjeżdżasz z jakimiś sarkastycznymi wypowiedziami o oczach wyobrażni. Proponowałabym, żebyś sama przeczytała swój post i uruchomiła te oczy wyobrażni - może zrozumiesz, dlaczego się pomyliłam.

Na pewno łatwiej by się ciebie czytało, gdybyś pamiętała, że istnieje coś takiego jak akapity.
trusia, podkładki są pakowane w drewniane pudełka z zasuwanym wieczkiem. Nie mam pojęcia ile kosztuje to opakowanie. Moje skończyło w kominku tego samego dnia co przyszło gdyż nie zbieram drewnianych pudełek a podkładkę trzymam na siodle w siodlarni  😉
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
29 października 2017 21:38
Czy ktos wie jaki rodzaj futra jest zazwyczaj pod popregami? Jaka dlugosc ma wlos? Szukalam gotowej wersji na krotki popreg z fartuchem ale chyba bede musiala stworzyc sama. Ktos pomoze?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się