dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Drugie to nie dolfos ? Oni mają ten składnik w powszechnym użyciu. To antyoksydant. W drugim masz też aminokwasy, których w pierwszym brak, natomiast bez głębszej analizy brałabym i tak pierwsze, lepiej zbilansowane IMO.
famka   hrabia Monte Kopytko
14 października 2014 07:18
to nie dolfos, dolfos ma trochę inny skład :
Skład w 1 kg::
Witamina A 500 000 j.m.
Magnez 40 g
Witamina D3 50 000 j.m.
Sód 8 g
Witamina E (alfa tokoferol) 6 000 mg
Żelazo 2 000 mg
Witamina K3 150 mg
Cynk 4 200 mg
Witamina B1 330 mg
Mangan 2 100 mg
Witamina B2 350 mg
Miedź (z CuSO4x5H2O) 1 000 mg
Witamina B6 250 mg
Jod 16 mg
Witamina B12 1 100 mcg
Selen 10 mg
Kwas nikotynowy 1 000 mg
Lizyna 4,4 g
Kwas pantotenowy 480 mg
Metionina+Cystyna 1,4 g
Kwas foliowy 150 mg
Treonina 2,9 g
Biotyna 16 000 mcg
Tryptofan 0,6 g
Cholina 10,5 g
Przeciwutleniacz +
Wapń 195 g
Substancja smakowo-zapachowa +
Fosfor 100 g
mam zagryzkę. jeden z moich był ostatnio smutny. zrobiliśmy morfologię - w normie. z włosa wyszło, że mangan i kobalt ma "poniżej limitu detekcji". zaproponowano drożdże Yarrowia Equinox i Hesta+Mn St Hippolyta plus pasze jak Brandon czy Reformmusli. dobry to będzie trop? pierwszy raz spotkałam się z takimi niedoborami
Niezły trop przynajmniej jeśli chodzi o producenta pasz i suplementów 😉, no i dla Ciebie jeśli masz za dużo kaski.
Równie  dobrze można kupić najzwyklejsze drożdże piwne paszowe - źródło witamin z grupy B (niedobór manganu zaburza jej przyswajanie), a zamiast cud-pasz do normalnej dawki żywieniowej np. Mervue Equine Equiboost.
Poza tym literatura podaje, że nie zanotowano objawów chorobowych przy niedoborze tych pierwiastków, a i takowe niedobory zdarzają się niezwykle rzadko.
jak zwykle nieoceniona :kwiatek:
Pierwsze witaminy to besterly a drugie to dolfos ale chyba ze starszym składem ,brałam z jakiejś strony nie ze strony producenta.

Czyli besterly lepszy rozumiem?
zielona stajnia, trafione w sedno 🙂
hej, potrzebuję dobrych ogólnych witamin dla konia. Wszyscy polecają mi chevinal, tu też przeczytałam dobre opinie o nim. Czy jest on najlepszy czy znacie jakieś ogólne jeszcze lepsze?
wg mojej opinii potwierdzonej przez kilkanaście koni - jest najlepszy.
Popieram 🙂
Nie wiem czy lepsze, ale ja jestem bardzo zadowolona z Marstall Force, które stosuje od bardzo długiego czasu.
Ile waży miarka Marstall Force? Na podziałce są mililitry 🙁
A używał ktoś chevinalu w granulacie? Nazywa się to chevinal extra.
n, w katalogu znalazłam informację, że miarka = 100g
A używał ktoś chevinalu w granulacie? Nazywa się to chevinal extra.


Chevinal Extra ma inny skład - z naciskiem na konie młode i konie lekko pracujące i klacze źrebne.
To nie nie jest taki sam suplement co Chevinal w syropie.

Co do witamin to ja jednak pozostanę przy Plusvitalu 🙂
Moim zdaniem bije na głowę foranowego Chevinala.
szemrana, a masz gdzieś porównanie składu? Bo wszędzie jest  na kg lub na ml a tego się nie da przeliczyć ;/
I w dawkowaniu chevinalu extra widzę ze też jest na konie sportowe:

klacze hodowlane: 4 miarki/dzień
konie wyścigowe i sportowe: 4 miarki/dzień
roczniaki: 3 miarki/dzień
źrebięta: 2 miarki/dzień
konie na wypoczynku: 2 miarki/dzień
ekhem, dzięki! 🙂
Tak,chevinal to super sprawa ,plusvital ewentualnie z tej samej półki jak dla mnie sa witaminy Equistro mega base  jak i wszystkie ich suplementy  oraz glinka i żel chłodzący ,super elektrolity no i kerabol na kopyta również zbierał pochwały ja osobiscie dla zabiedzonego konia stosowałam syrop Haemolytan i koń dochodził do siebie bardzo szybko  :kwiatek:
Ale Equistro ma teraz takie ceny ze...  Ręce opadają.  Ich secrety pro nic nie przebije i trzeba przełknąć cenę Ale kerabol jeśli jest kłopot to jest cienki,  bardziej pomaga na sierść i włosy niż kopyta.  Mega base bardzo podstawowe witaminy,  chevinal o wiele lepszy,  a i bardzo chwalę sobie foran feratone,  rewelacyjny produkt na dojście do formy, po chorobie,  czy zmianie sierści
czyli Foran górą  🏇 no to juz chociaż jasnoścj jakaś jest  😎
Ja już tu pisałam o Equistro, wzięłam kiedyś Mega Base z tej nowej serii i skład mnie nie powalił, wręcz rozczarował (i odesłałam nienaruszone opakowanie z powrotem do sklepu). Marstall Force w moim odczuciu bije go na głowę zarówno pod względem zawartości witamin, jak i ceny. Do Chevinalu nie mam odniesienia, bo nie miałam - wolę podawać suplementy w postaci stałej (szczególnie, jak szykuję jedzenie w wiaderkach często na 2 dni do przodu). A Marstall mi się bardzo dobrze sprawdza.
Od razu przepraszam, bo wiem że jest odpowiedni wątek związany z moim problemem jednak tam nie dostałam odpowiedzi od jakiegoś miesiąca więc spróbuję tu jeśli mogę :P
Otóż, moja kobyłka ma dychawicę i niedomykalność zastawki aorty czyli ogółem problemy z sercem. Do tej pory podawałam jej Cavalora Pow'red Performance ze względu na dużą ilość żelaza. Wet mówił, że oprócz tego dobrze byłoby podawać jej elektrolity. Ktoś się orientuje moze w tym temacie? Cavalor niedługo mi się kończy i zastanawiam się czy może nie znaleźć by czegoś innego - lepszego 🙂
heroinx, jaki jest cel podawania suplementu z żelazem przy problemie z sercem? a elektrolity vet zalecił ze względu na potas? Mój koń ma dychawicę, serce Ok, ale temat mnie zainteresował. Sama podaje mu głóg na wzmocnienie serca.
Ja mojego karmilam mega base z equistro i sa co najmniej slabe. Po 2 latach regularnego podawania nie widzilam zadnych efektow. W ramach ciekawosci wzielam vital forte z morvue i nie wyobrazam sobie kupic innych. Nie dosc, ze cena bardzo przyjazna to jeszcze widac efekty po jednym opakowaniu  😍
Z equistro podawalam rowniez kerabol, tez przez 2 lata i mnie nie zachwycil. Kopyta wcale nie byly lepsze, siersc lepiej wygladala i tylko to. Natomiast jstem zachwycona elektrolitami z equistro, sa najlepsze ze wszystkich🙂

Ktos podawal biotyne z Foranu? jak sie sprawdza?
Grace dostaje również głóg z melisą i inne ziółka wspomagające i regulujące krążenie. Żelazo pozytywnie wpływa na niewydolne serce a elektrolitów jeszcze nie podawałam, ale zgodnie z zaleceniem weta zamierzam je włączyć przede wszystkim ze względu na potas ale i inne elektrolity pozytywnie wpływają na prace serca. Przykładowo do elektrolitów zalicza się również magnez, który działa uspokajająco czyli obniża ciśnienie krwi
heroinx, dzięki. Składniki w elektrolitach powinny mieć proporcje; 1:2:4 dla odpowiednio: potas-sód i chlor. Jakie ziółka na krążenie dajesz?  i w jakich proporcjach?
Czy ktos stosował EQUIFORM Activated Excel Gold? Jakieś opinie, ktos może zauważył po tym wzrost energii?
Co polecicie na łupież, oraz ogólne problemy skórne? Na jaki składnik zwrócić uwagę w paszach i witaminach?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 listopada 2014 19:41
Jeśli chodzi o taki typowy łupież to przyjrzyj się zawartości cynku w dawce. Pamiętaj też żeby miedź dostosować. Ewentualnie karoten sprawdź (prekursor wit A) i omega 3 i 6.
Co polecicie na łupież, oraz ogólne problemy skórne?


NIZORAL  😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się