Stajnie w Lublinie

Wysłałam zgłoszenie na zawody przed Cavaliadą, mam nadzieję, że nie będzie siary 😁.
.
Vanilka, kopne podłoże wspomaga pracę zadu :P
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
07 lutego 2013 21:43
Wspomaga też uszkadzanie ścięgien  😉
Oj no żartowałam przecież 🙂😉)
Przede wszystkim cieszymy się jako stajnia, że zawody były udane i że wszystkim uczestnikom się podobały. Udało się zawody przeprowadzić w miłej atmosferze od początku do końca.
Zaniepokojonych informujemy, że zgodnie z przepisami zapewniona była opieka medyczna, którą zgodnie z przepisami sprawuje lekarz z samochodem bądź sanitariusze z karetką. W przypadku ZR w Wieży był to lekarz.
Moi drodzy, sędzia główny zawodów nie rozpoczął by zawodów bez obecności lekarza.
W zawodach udział wzięło 36 koni w 3 konkursach szkoleniowych i 3 konkursach regionalnych. Bardzo licznie zaprezentowała się STAJNIA DRWAL - pozdrawiamy ;-)
UKS APIS PSZCZELA WOLA - serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy za pozytywne opinie odnośnie organizacji ;-)
SJ Łąki - Arleta pozdrowionka! oraz LKJ Lublin - również dziękujemy i pozdrawiamy ! większość koni bo chyba 19 z naszej skromnej SJ Wieża ;-)


Zawody miały być i były dobrą zabawą na dobry początek sezonu 2013. ;-) Udanych startów życzymy wszystkim zawodnikom!

SJ WIEŻA


Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
08 lutego 2013 06:03
Nie wątpimy, że były. Każdy ma jednak prawo do własnej opinii. Ja nie krytykuję wszystkiego (odniosłam się jedynie do obecności karetki, dla mnie nadal nie przekonująca jest obecność samego lekarza) i też ciesze się, że coś się wreszcie dzieje. Ale dobrze wiemy wszyscy jakie są realia. Tyle w tym temacie, pozdrawiam. :kwiatek:
Ponieważ organizatorzy zawodów w Dominowie poczuli się niepotrzebnie dotknięci poniższą wypowiedzią, która przewinęła się wcześniej w wątku:

Nie wiem jaka była wysokość opłat, ale po organizacji towarzyskich w ujeżdżeniu, wiem, że chcieć to móc - jeśli stajnia nie chce się "nachapać" na organizacji imprezy to naprawde wystarcza na wszystko - sędziów, nagrody i inne niezbędne rzeczy...

pragnę doprecyzować, że jest to stwierdzenie ogólne dotyczące wszystkich stajni (ogólnie) organizujących zawody sportowe - również, a może zwłaszca - bliskiego mi do niedawna Lubelskiego Klubu Jeździeckiego, który jak się okazało, na organizacji zawodów z okazji 50 lecia "ledwo wyszedł na 0"... tak tak, wiem, że to zabawne, skoro na organizacji zawodów T w ujeżdżeniu, z 8 końmi z zewnątrz można wyjść na czysto i jeszcze ufundować z wpisowego fajne nagrody...

Innymi słowy... organizatorzy - zapewniajcie nam dobre podłoże, dobrą atmosferę, sensowne sędziowanie i jakiekolwiek nagrody (z głową :P), a wszyscy chetnie powrócimy.
Co do wspomnianej obstawy medycznej. Jeżeli byłaby karetka a coś by się stało to teoretycznie oni muszą udzielić pomocy ale wzywają i tak karetkę z miasta. Jeżeli karetka z obstawy zawiezie poszkodowanego do najbliższego SORu ( a z Dominowa jest to MSWiA) to zawody są przerywane do momentu powrotu zespołu karetki. Tak więc mógł być lekarz ale z potrzebnym sprzętem medycznym (typowym przy urazach).
Paramedica  wszystko fajnie pod warunkiem, że złamię sobie "niegroźnie" rękę albo zrobię coś co "może poczekać" na karetkę z miasta. W sytuacji, gdy dzieję się coś o wiele poważniejszego, bezpośrednio zagrażającego życiu już czekać bym nie chciała, nawet gdyby obok mnie stał lekarz i próbował mnie ratować.. 
Ja tylko tłumaczę, jak to wszystko wygląda. Zaopatrzenie złamanej ręki potrwa kilka albo kilkanaście minut łącznie z dostępem dożylnym, żeby podać lek p/bólowy więc karetka z miasta na sygnale dojedzie bez problemu. Aczkolwiek nie o to chodzi, żeby się gryźć między sobą. Pewnie do organizatorów już dotarły wszelkie za i przeciw i oby następnym razem było już wszystko w jak najlepszym porządku  😉
Paramedica o tym, że jak karetka "z zawodów" wiezie kogoś poszkodowanego to się wstrzymuje rozgrywanie zawodów, to wie chyba każdy kto kiedykolwiek startował... 🙂

Tak czy inaczej, również proponuję zakończyć temat wspomniane karetki lub jej braku, bo zdaje się, że są jeszcze jakieś ciekawsze tematy 🙂
Jeździ któś w stajni Fiordranczo , kojarzy ktoś ciemnogniadą klaczkę małopolską 6letnią 162 wzrostu , Hajati ?
Dla zainteresowanych tańszym wejściem na Cavaliadę- karnety 40zł na całą impreze na grouponie! http://www.groupon.pl/oferty/lublin/Miedzynarodowe-Targi-Poznanskie/17552164?nlp=&CID=PL_CRM_1_0_0_45&a=413
Mam takie pytanko - zgłosiłam się na zawody regionalne przed Cavaliadą.Jeżeli nie wpłacę opłaty organizacyjnej na konto bankowe,to wykreślą mnie z listy?Chciałabym zapłacić za wszystko na miejscu.Proszę o odpowiedź. 😉
Ferna1991, zadzwoń i się dowiedz, ale raczej tak  😉 Ja chciałam zapłacić w siedzibie LZJ, przy okazji odbierania licencji, ale nie można było, trzeba na konto.
Ferna1991 Jeśli nie wpłacisz wpisowego do 18 lutego zostajesz automatycznie skreślona z listy startujących, startowe najpóźniej godzina przed startem w danym konkursie  😉
Kto sie wybiera na turniej halowy Derby ?  🙂 Tu propozycje : http://www.lzj-konie.pl/files/Propozycje-Rancho_DEBRY-_I_Eliminacja.pdf
Łąki Team jedzie  🏇
Karino1998 DeBRy 😉
A jakie jest tam podłoże?
Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
25 lutego 2013 21:58
Z fejsa:
"Mam przyjemność poinformować,ze jeszcze przed pierwszym halowym turniejem Pucharu Zamoyskiego Rancho , podłoże w naszej hali ulegnie całkowitej wymianie. Piach zostanie zastąpiony innowacyjną mieszanką piasku kwarcowego z fizeliną, kaoliną oraz wieloma innymi składnikami gwarantującymi elastyczność, sprężystość i bezpieczeństwo podczas naszych zawodów. Podłoże wykona firma Cartrans, której produkty są wykorzystywane między innymi przez organizatorów imprez międzynarodowych takich jak Cavaliada lub CSI *** w Pradze czy Ostrawie.Serdecznie zapraszamy !"
Karino1998 z Wieży cały skład bd jechał  😉
Potrzebuję telefon do kogoś z SJ Krupiec, obojętnie do kogo, ma ktoś? Będę winna przysługę.  :kwiatek: :kwiatek:
Czy ktoś z was ma konika-alergika? szczególnie zależy mi na kimś w obrębie Lublina 😉
czy w niedzielę (10marca) wraca ktoś z Cavaliady w Warszawie do Lublina po zakończeniu konkursów i ma wolne miejsce? 😉
Jak tam po Debry? Mnie nie było , bo śnieg i samochód nie dał rady ale jtr raczej będę . Jeśli ktoś by mógł cyknąć fotki w 80 Espanioli to byłabym baardzo wdzięczna  :kwiatek:
Ja się do Debr wybieram na 22-24 marca 😉. Ktoś z forum będzie? 😉
breakawayy Ja , muszę poprawić dzisiejszą porażkę  😂 Tłumacze sobie że ktoś musi dostarczać widzom rozrywki , po tych wszystkich pięknych przejazdach  🤣
Karino1998 czyżby Wam nie poszło? Powiedz na jakim koniu startujesz, to postaram się zgadać, jak gdzieś Cię zobaczę 😉. Ewentualnie możemy wymienić się numerami i spotkać na spokojnie. Pisz na PW, jak masz ochotę  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się