Przodownik Górskiej Turystyki Jeździeckiej PTTK

Mam pytanie do przodowników, osób zdających na przodownika lub osób które mają informacje na ten temat. W tym roku robię taki kurs w że tak powiem 'obcej' stajni. Nie jeżdżę tam na co dzień. A więc, czy można na taki kurs przyjechać sobie ze swoim koniem i na nim zdać egzamin, czy koniecznie trzeba zdawać na koniu z danej stajni?
a nie lepiej spytac organizatorow?
Z tego co wiem, to  można przyjechać na kurs z własnym koniem i zdawać na nim egzamin. Ale inni uczestnicy podczas kursu też mogą jeździć na Twoim koniu i wybrać go sobie na egzamin.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
12 kwietnia 2012 20:32
My mieliśmy tylko konie z ośrodka. Ale za zgodą organizatora chyba da się ze swoim.
Z tego co wiem, to  można przyjechać na kurs z własnym koniem i zdawać na nim egzamin. Ale inni uczestnicy podczas kursu też mogą jeździć na Twoim koniu i wybrać go sobie na egzamin.


🤔 A gdzież to takie zwyczaje? Ktoś idzie na taki układ?
Właśnie skontaktowałam się z organizatorem i powiedział mi to samo co osoba wyżej, więc rezygnuję i będę zdawać na koniu ze stajni. W sumie to dziwny układ, ale skoro takie mają przepisy to pozostaje się tylko dostosować...
swoja droga to swietny kurs - tylko jakie ma sie potem mozliwosci? Ty Jaselle robisz go dla przyjemnosci czy masz jakis plan?
ovca   Per aspera donikąd
14 kwietnia 2012 20:21
nerechta:
Po zdaniu egzaminu i odbyciu stażu Przodownik I stopnia jest uprawniony do:
I.3.1. Prowadzenia jazd na ujeżdżalni / placu przy gospodarstwie rolnym, ośrodku jeździeckim
w celu przygotowania turystów do wyjazdu na spacer lub wycieczkę,
I.3.2. Prowadzenia spacerów i wycieczek w terenie określonym w wyniku zdanego egzaminu
na uprawnienia przodownickie,
I.3.3. Szkolenia, egzaminowania i przyznawania popularnej odznaki turystyki jeździeckiej

Po zdaniu egzaminu i odbyciu stażu Przodownik II stopnia jest uprawniony do:
II.3.1. Prowadzenia jeździeckich szkoleń teoretycznych i praktycznych oraz szkolenia i egzaminowania na wszystkie stopnie odznak od popularnej do złotej,
II.3.2. Prowadzenia wycieczek i rajdów konnych w terenie, na który uzyskał uprawnienia;
II.3.3. Uprawnienia na inne tereny mogą być nadane po zdaniu egzaminu z topografii, historii,
kultury, etnografii i przyrody wybranych terenów, na których kandydat będzie prowadził
działalność.

Sam kurs wspominam bardzo miło, ale raczej nie można się nastawiać na intensywną naukę i treningi-zresztą wystarczy poczytać wymagania, nie potrzeba nabywać jakiś niesamowitych umiejętności do zdania egzaminu przodownickiego- wystarczą te mocno podstawowe  😁

edit:
u nas na kursie byli ludzie z końmi z innego ośrodka, i zdawali na nich egzamin. Znajoma robiła kurs na swoim koniu i nie było problemu, to jakiś chory wymysł organizatora, przecież przepisy PTTK nie regulują kwestii własności konia na którym jedzie się egzamin...
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
14 kwietnia 2012 20:22
Co dwa lata trzeba egzamin zdawać sprawdzający umiejętności. W zależności od stopnia, można prowadzić wyjazdy w teren/ rajdy po najbliższej okolicy (jednodniowe), po danym województwie (kilkudniowe) lub po całej Polsce (kilkudniowe). Ale mam Przodownika Nizinnej Turystyki Jeździeckiej.
Którą odznakę GTJ trzeba posiadać, żeby zostać Przodownikiem I stopnia ? (srebrna wystarczy?)

p.s Gdzie są w najbliższym czasie organizowane kursy na przodownika?
ovca   Per aspera donikąd
14 kwietnia 2012 20:39
Na I stopień wystarczy brązowa odznaka GTJ.
kalendarz kursów http://gtj.pttk.pl/kursy.html
Na I stopień wystarczy brązowa odznaka GTJ.
kalendarz kursów http://gtj.pttk.pl/kursy.html

Dziękuję bardzo  :kwiatek:
Ja robię kurs, bo chcę pracować jako przodownik 🙂 A właśnie jak wygląda ta weryfikacja uprawnień co 2 lata? Wie ktoś?
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
15 kwietnia 2012 17:40
Jakiś egzamin trzeba zdać, ale nie wiem dokładnie, o co z nim chodzi... 🙁
Witam ,
jak można zdobyć brązową odznakę Gtj ?
Ja właśnie szukam ludzi na kurs na 1 stopien w stylu western,zapraszam na pw jeśli ktoś chce szczegóły(ośrodek w okolicy Kłodzka)miejsce sprawdzone i godne polecenia,planowana data rozpoczęcia 9 wrzesień🙂
Witam ,
jak można zdobyć brązową odznakę Gtj ?

Podbijam 🙂


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się