Przodownik Górskiej Turystyki Jeździeckiej PTTK

Mam pytanie do przodowników, osób zdających na przodownika lub osób które mają informacje na ten temat. W tym roku robię taki kurs w że tak powiem 'obcej' stajni. Nie jeżdżę tam na co dzień. A więc, czy można na taki kurs przyjechać sobie ze swoim koniem i na nim zdać egzamin, czy koniecznie trzeba zdawać na koniu z danej stajni?
a nie lepiej spytac organizatorow?
Z tego co wiem, to  można przyjechać na kurs z własnym koniem i zdawać na nim egzamin. Ale inni uczestnicy podczas kursu też mogą jeździć na Twoim koniu i wybrać go sobie na egzamin.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
12 kwietnia 2012 20:32
My mieliśmy tylko konie z ośrodka. Ale za zgodą organizatora chyba da się ze swoim.
Z tego co wiem, to  można przyjechać na kurs z własnym koniem i zdawać na nim egzamin. Ale inni uczestnicy podczas kursu też mogą jeździć na Twoim koniu i wybrać go sobie na egzamin.


🤔 A gdzież to takie zwyczaje? Ktoś idzie na taki układ?
Właśnie skontaktowałam się z organizatorem i powiedział mi to samo co osoba wyżej, więc rezygnuję i będę zdawać na koniu ze stajni. W sumie to dziwny układ, ale skoro takie mają przepisy to pozostaje się tylko dostosować...
swoja droga to swietny kurs - tylko jakie ma sie potem mozliwosci? Ty Jaselle robisz go dla przyjemnosci czy masz jakis plan?
ovca   Per aspera donikąd
14 kwietnia 2012 20:21
nerechta:
Po zdaniu egzaminu i odbyciu stażu Przodownik I stopnia jest uprawniony do:
I.3.1. Prowadzenia jazd na ujeżdżalni / placu przy gospodarstwie rolnym, ośrodku jeździeckim
w celu przygotowania turystów do wyjazdu na spacer lub wycieczkę,
I.3.2. Prowadzenia spacerów i wycieczek w terenie określonym w wyniku zdanego egzaminu
na uprawnienia przodownickie,
I.3.3. Szkolenia, egzaminowania i przyznawania popularnej odznaki turystyki jeździeckiej

Po zdaniu egzaminu i odbyciu stażu Przodownik II stopnia jest uprawniony do:
II.3.1. Prowadzenia jeździeckich szkoleń teoretycznych i praktycznych oraz szkolenia i egzaminowania na wszystkie stopnie odznak od popularnej do złotej,
II.3.2. Prowadzenia wycieczek i rajdów konnych w terenie, na który uzyskał uprawnienia;
II.3.3. Uprawnienia na inne tereny mogą być nadane po zdaniu egzaminu z topografii, historii,
kultury, etnografii i przyrody wybranych terenów, na których kandydat będzie prowadził
działalność.

Sam kurs wspominam bardzo miło, ale raczej nie można się nastawiać na intensywną naukę i treningi-zresztą wystarczy poczytać wymagania, nie potrzeba nabywać jakiś niesamowitych umiejętności do zdania egzaminu przodownickiego- wystarczą te mocno podstawowe  😁

edit:
u nas na kursie byli ludzie z końmi z innego ośrodka, i zdawali na nich egzamin. Znajoma robiła kurs na swoim koniu i nie było problemu, to jakiś chory wymysł organizatora, przecież przepisy PTTK nie regulują kwestii własności konia na którym jedzie się egzamin...
Zgłoszenie wysłane, dziękujemy.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
14 kwietnia 2012 20:22
Co dwa lata trzeba egzamin zdawać sprawdzający umiejętności. W zależności od stopnia, można prowadzić wyjazdy w teren/ rajdy po najbliższej okolicy (jednodniowe), po danym województwie (kilkudniowe) lub po całej Polsce (kilkudniowe). Ale mam Przodownika Nizinnej Turystyki Jeździeckiej.
Którą odznakę GTJ trzeba posiadać, żeby zostać Przodownikiem I stopnia ? (srebrna wystarczy?)

p.s Gdzie są w najbliższym czasie organizowane kursy na przodownika?
ovca   Per aspera donikąd
14 kwietnia 2012 20:39
Na I stopień wystarczy brązowa odznaka GTJ.
kalendarz kursów http://gtj.pttk.pl/kursy.html
Na I stopień wystarczy brązowa odznaka GTJ.
kalendarz kursów http://gtj.pttk.pl/kursy.html

Dziękuję bardzo  :kwiatek:
Ja robię kurs, bo chcę pracować jako przodownik 🙂 A właśnie jak wygląda ta weryfikacja uprawnień co 2 lata? Wie ktoś?
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
15 kwietnia 2012 17:40
Jakiś egzamin trzeba zdać, ale nie wiem dokładnie, o co z nim chodzi... 🙁
Witam ,
jak można zdobyć brązową odznakę Gtj ?
Ja właśnie szukam ludzi na kurs na 1 stopien w stylu western,zapraszam na pw jeśli ktoś chce szczegóły(ośrodek w okolicy Kłodzka)miejsce sprawdzone i godne polecenia,planowana data rozpoczęcia 9 wrzesień🙂
Witam ,
jak można zdobyć brązową odznakę Gtj ?

Podbijam 🙂


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się