DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Naszyć to nie bardzo. Oprócz "problemów technologicznych" pozostaje kwestia szwa wewnątrz. Możliwe, że da się rozpruć nogawki, wyciąć starannie kształt leja i wszyć.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
20 kwietnia 2013 16:29
Niestety, te spodnie mają charakterystyczne szwy... Czyli ręcznie można spróbować? (o ile znajdę gdzieś sam lej)
Dementek, szew pod lejem może łatwo obcierać, co pomysł zdecydowanie stawia pod znakiem zapytania.
Sio   nowe wcielenie marchewki
21 kwietnia 2013 09:21
Znalazłam coś co może zaciekawić każdego pleciucha-strona z miliardem różnych splotów: http://www.fusionknots.com/index.php
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
21 kwietnia 2013 10:26
Dementek, szew pod lejem może łatwo obcierać, co pomysł zdecydowanie stawia pod znakiem zapytania.


W tych i innych dżinsach się nie obtarłam, ale od bryczesów (szczególnie jeden model) już tak  😉 Tak samo od legginsów.
Odnośnie naszywania lejów, to właśnie nie obciera bardziej jak się wszyje, niż naszyje? 😉 bo mi również chodzi po głowie spróbowanie. Mam zwykłe spodnie z miękkiego materiału a'la dżins z dużą domieszką lycry i jeździłam w nich prawie rok (3x tygodniowo) no ale właśnie przetarły mi się na udzie (szok normalnie hehe  :lol🙂  mam materiał, który by się idealnie nadawał na lej właśnie  😜 tylko muszę dobrze skroić. Bardziej obawiam się, że szew zacznie się przedzierać niż obcierać :P

Spróbuję i dam znak jak poszło 😉
ja naszywałam lej na dżinsy, najpierw ręcznie, potem jeden szew poprawiałam na maszynie, wycinałam materiał spod leja, z marginesem, który przeszywałam żeby się nie popruł. działa!
Próbujcie i dajcie znać jak się sprawdza. Parę osób by się ucieszyło zapewne z udanych prób.
Ja byłabym za sposobem JSBach.
Sio strona świetna, a wiesz co to za sznurki z których plotą ? Pierwszy raz takie coś widze, a naprawde fajny efekt.

albo może ktoś inny wie co to za sznurki i gdzie je kupić  :kwiatek: ?
Może wrzucę fotę jak to wygląda od wewnątrz i zewnątrz. Arcydzieło to nie jest, ale działa.

A tymczasem się skromnie pochwalę, że zaczęłam szyć torbę na boks 😉 na razie zrobiłam boki i przód, zaraz się zabieram za klapę 😉 I powiem szczerze, że już mózg wybucha od ciagłego myślenia co gdzie ma iść i jak ugryźć zamki...
Siwa953   przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro.. :)
21 kwietnia 2013 20:22
ktoś robił ochraniacze transportowe?
z czego najlepiej uszyć?ortalion? ile materiału potrzeba na 1 ochraniacz (rozm COB) ?
Siwa953 - mogę ci pomierzyć transporterki jeśli ci to coś da 🙂
Siwa953   przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro.. :)
23 kwietnia 2013 07:02
Karino1998 byłabym bardzo wdzięczna  :kwiatek: :kwiatek:
gdzie znajdę instrukcję zrobienia kantarka sznurkowego?
Najlepiej biało czarny rysunek bo muszę to wydrukować
Kastorkowa   Szałas na hałas
23 kwietnia 2013 18:58
Może nie biało czarne zdjęcie, ale wszystko fajnie opisane
klik
takiego jeszcze nie było to wrzucę 🙂😉)


hszonszcz   wredny hszonszcz.
23 kwietnia 2013 20:59
krysiex213, wyjdź i nie wracaj!  😜
ja cieee!!  😜 😜 eskadron może tylko pozazdrościć dokładności!!
deborah   koń by się uśmiał...
23 kwietnia 2013 21:34
krysiex213, przepiękny!
O kurczę  😍
Widziałam gdzieś, ktoś coś polubił na facebooku i myślę, ale ładny czaprak ciekawe jaka firma, a to kysiex !
princess.malpka   Nur Frauen mit Tattoos sind sexy
23 kwietnia 2013 22:24
😅 piekny
Ja już się doczekać swojego nie mogę... a teraz to tym bardziej... krysiex tylko pozazdrościć talentu 😉
o kurna.... nawet mm nie ma krzywości...

a ja się męcze z naczólkiem od kilku dni kwiatkowo-krysztalkowym z bajerai i już mi się ciepliowość skonczyła (lacznei z zmawianiem materiałów to juz chyba z miesiąc). zdecydowanie nie lubie szyć ;] nawet obszywac...
bbrrrr....
Fallada99   Back to the game!
24 kwietnia 2013 09:17
Dziewczyny ile cm powinna miec corroida około? :3
sei   . let's grow old together & die at the same time .
24 kwietnia 2013 09:21
jak 'impulsy' to tylko od krysiex  😜
Przepiękny  😍  wczoraj dostałam od znajomej ze stajni duży kawałek drelichu w kolorze białym/ ecru i taśmę do tego i właśnie się przymierzałam do szycia, a tu Krysiex wyskoczyła z tym cudem :P normalnie wstyd będzie pokazać swój wytwór  😵

Gdzie zamawiasz te 2 kolorowe sznury? Bo osobiście jedyne jakie widziałam na allegro i w pasmanterii to biało-złote albo czarno-złote 🙁
Przeszłam dobre 80 stron i podziwiam Was normalnie ;oo Większość rzeczy wygląda jak od jakiś bardzo dobrych firm ;oo
ja mam do Was kilka pytań, mam zamiar robić swój czaprak w wakacje i w sumie nie wiem czy zrobienie własnego czapraka wyjdzie taniej od jego kupna ? 😉 A no i czy gąbka tapicerska nadawałaby się do środka ? 😉
hszonszcz   wredny hszonszcz.
24 kwietnia 2013 14:26
kasiak, cytuję pierwszą stronę tego wątku: Bierzesz gąbkę tapicerską grubości 1 - 2 cm, zależy od tego, jaki gruby chcesz ten czaprak.
hszonszcz - oups sory xd  Ahh ja genialna jak zawsze... :p
Oooooo.... Mój czaprak :-)) już się nie kogę doczekać kiedy go pomacam....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się