DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
09 marca 2015 12:54
czy ktoś używał gąbki/pianki tapicerskiej jako podkładkę pod siodło? Nie wiem na ile ona pod wpływem nacisku ugina się i nie wiem jaka musiałbym wziąć grubość (3-4cm?) żeby podniosła mi trochę siodło ?
Czy ktoś robił sobie bryczesy albo wymieniał lej? Pilnie potrzebuje materiału na lej, a nie wiem nawet jak on się nazywa 🙁
Czy ktoś robił sobie bryczesy albo wymieniał lej? Pilnie potrzebuje materiału na lej, a nie wiem nawet jak on się nazywa 🙁


Ja dorabiałam lej z polaru, ale jest stanowczo za gruby i za bardzo ślizga się po siodle... najlepszy do tego będzie zamsz lub skóra albo najnowsza moda, czyli silikon przyklejony do np. bawełny(?) 🙂
Pozdrawiam 🙂
escada, są przepiękne! Zachwycam się, aż szkoda, że Suchoklates nie potrzebuje 😉
Dzięki  :kwiatek: dopiero zaczynam przygodę z cyrkoniami ale coś czuje ze to będzie długi romans 😉
Słuchajcie, a czy ktoś robi pady westowe?  👀
Euphorycznie, okunka robi, z tego co widziałam 🙂
Jaką robicie wysokość do kaloszków ? To się dopasowuje do kopyta czy każde takie same ?  No obwód to wiadomo będę mierzyć.
Kupiłam futro i po dłuższym zastanowieniu wykorzystam je do kaloszków i wyszycia wnętrza kupnych ochraniaczy, bo na planowaną podkładkę pod siodło mam za małe możliwości...
deborah   koń by się uśmiał...
11 marca 2015 15:13
czy ktoś byłby tak miły i zmierzył mi czaprak Eskadrona Cotton DR ?
Liściu, ja robie między 9 a 12 cm wysokości 🙂
Takie tam moje ostatnie czapraczki 😉 Dużo pomysłów w głowie a tylko 2 ręce 🙁
Euforia_80 ja uzywam, obszylam ja sobie i bardzo dobrze mi sluzy 🙂
grubosc mam chyba kolo 6cm ale musialabym dokladniej zmierzyc 🙂
macie jakiś pomysł co zrobić aby koniska mogły się czymś zainteresować na padoku? konie nie mają trawy sianem już znudzone. chodzi o coś taniego i pomysłowego co można zrobić samemu.
Witam,
Jak Wam się podoba?
BASZNIA   mleczna i deserowa
12 marca 2015 22:42
Stajenna_29, bardzo :-)
Po długim czasie bezczynności w końskich tematach 😵, zrobiłam taki czapraczek, ma stanowić komplet pokazowy z tą piękną suknią.
Ciekaw co powie przyszła właścicielka na to zestawienie  🤔
Widek07  OOOOO matkooooo!!!!!!!!!!! jak zwykle zaskakujesz!!!!!!!!!!!!!!!! CUDOWNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
O wow, spadły mi gacie  😵 super robota Widek! Szacun 😀
asds   Life goes on...
13 marca 2015 16:45

Przyszla wlascicielka odplynela!  😍
ushia   It's a kind o'magic
13 marca 2015 17:06
A to w ogóle bedzie widac spod tej kiecki?

Kwestia gustu, ale jak dla mnie za duzo tego dobrego, chociaz wykonanie - szacun
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
13 marca 2015 17:17
W damskim siodle jak kiecka będzie przerzucona na jedną stronę to będzie widać 😉 ale w innym wypadku też się nad tym zastanawiałam.
Tak czy siak do damskiego siodła dla mnie bomba  😍
Dzięki dziewczyny za tak pochlebne opinie , dzięki  :kwiatek:
Tak myślę , ze nie chodzi jak na koniu się siedzieć i jakie siodło założy, czy widać kawałek,  czy nic spod  kiecki  . Właścicielce chodziło o zgranie - komplet , a suknia jest najważniejsza  😉
Piękna barokowa rzecz 🙂
asds   Life goes on...
13 marca 2015 20:00
Tak spod sukni na koniu nie będzie go widać, ale w wersji z płaszczem w tym zielonym kolorze z  wykończeniem u góry z futra to już go będzie widać.  😉

P


A to taka zamiana  👀 Pozdrawiam właścicielkę  😅
[quote author=wiki15 link=topic=88.msg2310509#msg2310509 date=1425914972]
Czy ktoś robił sobie bryczesy albo wymieniał lej? Pilnie potrzebuje materiału na lej, a nie wiem nawet jak on się nazywa 🙁


Ja dorabiałam lej z polaru, ale jest stanowczo za gruby i za bardzo ślizga się po siodle... najlepszy do tego będzie zamsz lub skóra albo najnowsza moda, czyli silikon przyklejony do np. bawełny(?) 🙂
Pozdrawiam 🙂
[/quote]
kiedyś sporo o tym szukałam, zamsz by się wydawał ok, ale wszędzie jest taki obiciowy i nie wiadomo na ile jest o zbliżony do takiego jak jest oryginalnie w lejach wykorzystywany
ja ostatnio zrobiłam sobie silikonowe leje  🏇 i całkiem fajnie wyszło
ZygZakowa, JAK zrobiłaś???
ZygZakowa, JAK zrobiłaś???

Farbę taką silikonową antypoślizgową kupiłam w internecie i namalowałam nią wzorki na lejach materiałowych w zwykłych decathlonowych bryczesach
Tu są zdjęcia (nie wiem czy link jest dobry bo z telefonu piszę)
https://plus.google.com/112799155667177624873/posts/Y5XAcZajex7
ZygZakowa  i jak się sprawują takie bryczesy z tym lejem ?  👀  mam do odratowania ze 3 pary bryczesow i może wykorzystala bym Twój pomysł do ratunku  🤣
ZygZakowa  i jak się sprawują takie bryczesy z tym lejem ?  👀  mam do odratowania ze 3 pary bryczesow i może wykorzystala bym Twój pomysł do ratunku  🤣

Są w fazie testów na razie 😉 obie pary były już prane i nic się nie stało, wyglądają jak przed praniem, jeżdżone były na razie tylko brązowe
Ogólnie to nic nie schodzi jak dotychczas, nie wiem czy po kilku miesiącach jazdy będą nadal bez śladu, bo robione kilka dni temu jedne półtora tygodnia temu drugie
Podstawowym zastosowaniem tej farby jest robienie antyposlizgowych wzorów w skarpetkach tak więc jak masz skarpetki takie to to coś w tym stylu jest
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się