Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
07 kwietnia 2017 13:36
W Kontigo jest teraz -50% na linię nawilżającą CeceMed, warte uwagi?  👀
Smarcik miałam kiedyś ten szampon do włosów suchych i był super! Jak mi się skończą zapasy to na pewno do niego powrócę. Ale wiadomo, jak ze wszystkimi kosmetykami - jednym służą a drugim nie.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
07 kwietnia 2017 14:12
Dziękuję  :kwiatek: W takim razie przetestuję  😀
Smarcik zależy też czego oczekujesz od szamponu czy dokładnego oczyszczenia czy jakiś dodatków. Bo ten szampon mi rzeczywiście nawilżał włosy, tak że nie potrzebowałam tony odżywek żeby je rozczesać i nie miałam szopy po wysuszeniu. Ale już nie pamiętam czy dokładnie oczyszczał, jak dobrze się pienił i na jak długo włosy były w dobrym stanie 🙁 moim zdaniem ten konkretny szampon powinien zadowolić dziewczyny z suchymi, szorstkimi włosami po rozjaśnianiu/farbowaniu. Ale jak jest tak duża zniżka to myślę, że warto przetestować  :kwiatek:
Merka a czy te balsamy babuszki Agafii są gdzies dostępne stacjonarnie czy trzeba zamawiac internetowo? Bo już mi się przewinęło kilka razy jak były polecane i ten dodająćy objętości z rokitnikiem wygląda fajnie.

I zrobiłam ten test wyszło mi 27 - niska porowatość tak jak myslałam🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
07 kwietnia 2017 21:05
U mnie w wiejskiej drogerii są często, część marek można dostać w Tesco lub Carrefour
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
07 kwietnia 2017 22:21
faletta oczekuję zgodności działania z tym, co obiecuje producent na opakowaniu  😁 Ja mam okropnie suche włosy, a przy skórze mocno się przetłuszczają, muszę myć codziennie rano. W sumie bardziej myślałam o odżywce, ale kupię od razu cały komplet z serii  🙂 Dzięki!  🙂
faletta oczekuję zgodności działania z tym, co obiecuje producent na opakowaniu  😁 Ja mam okropnie suche włosy, a przy skórze mocno się przetłuszczają, muszę myć codziennie rano. W sumie bardziej myślałam o odżywce, ale kupię od razu cały komplet z serii  🙂 Dzięki!  🙂

Działanie wg producenta, a realny efekt to często dwie różne sprawy 😂
A czym myjesz (szampon/odżywka) i jak często?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
08 kwietnia 2017 09:59
Merka dlatego właśnie zapytałam tutaj jak jest w przypadku kosmetyków tej linii  😉
Merka dlatego właśnie zapytałam tutaj jak jest w przypadku kosmetyków tej linii  😉

Rozumiem  :kwiatek:
Po prostu zainteresowało mnie Twoje pytanie bo przyklapnięte włosy na skalpie i puch wszechobecny to był mój ogromny problem odkąd pamiętam. Pomógł odpowiedni szampon i mądre go stosowanie oraz rzadkie mycie włosów połączone z każdorazowym olejowaniem olejkiem łopianowym. Dodatkowo zawsze staram się upinać włosy do snu spinką na czubku głowy. I na prawdę od 3 lat nie mogę powiedzieć żebym kiedykolwiek miała przetłuszczony skalp  😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
08 kwietnia 2017 10:59
Ja nie mam ani przyklapniętych ani puchu 😉 mam normalne z wyglądu 🙂 tylko suche w dotyku okropnie i nieco za bardzo plączące się moim zdaniem. A skalp mam przetłuszczający się przez hormony, PCOS  🤔 Jakie kosmetyki stosujesz, które Twoim zdaniem Ci pomogły?  :kwiatek:
U mnie świadomy powrót do silikonow był najlepszą decyzją.  100% naturalna pielęgnacja nie była dobra dla moich włosów.  Trzeba znaleźć złoty środek  😉


A co z silikonami stosujesz? Jak często?

Czytałam ostatnio PIGUŁKĘ wg Florcik i załapałam temat ochrony końcówek. Czy to chodzi o wszystek produkty nakładane bez spłukiwania Np ten Oil Care Isany, który stosuje lusia722
Mam teraz olejek z takim składem - oceni ktoś czy jest ok? Nie ma alkoholu, więc to chyba dobrze.... Nakładałam go wczoraj po myciu, a włosy itak dziś spuszone:/ Za mało?


efeemeryda ładny rudy 😀

Ja w odwecie wrzucam moje blondy 🤣 Na podstawie zdjęcia chyba nie da się zbyt dużo doradzić, ale może ktoś coś?
[quote author=Merka link=topic=88123.msg2669329#msg2669329 date=1491568458]
U mnie świadomy powrót do silikonow był najlepszą decyzją.  100% naturalna pielęgnacja nie była dobra dla moich włosów.  Trzeba znaleźć złoty środek  😉


A co z silikonami stosujesz? Jak często?
[/quote]
Co 2 dzień, w postaci mgiełki Gliss Kura, u mnie sprawdza się świetnie. Aczkolwiek moja mama kupiła sobie jakieś serum w sprayu 100% naturalne (teraz dokładnie nie pamiętam co to było) i miałam po nim cudowne, miękkie i lśniące włosy. Jutro jej zapytam  😉

Ja nie mam ani przyklapniętych ani puchu 😉 mam normalne z wyglądu 🙂 tylko suche w dotyku okropnie i nieco za bardzo plączące się moim zdaniem. A skalp mam przetłuszczający się przez hormony, PCOS  🤔 Jakie kosmetyki stosujesz, które Twoim zdaniem Ci pomogły?  :kwiatek:

Najbardziej pomogła mi dieta  😉
Co do kosmetyków: olejek łopianowy koniecznie przed każdym myciem, potem myję szamponem Pantene Aqua Light bo się świetnie pieni i domywa, przy mikro objętości nałożonej. Następnie jakaś treściwa maska i potem coś silikonowego, ale nie zawsze. No i oczywiście skalp zostawiam w spokoju  😉

Tylko ciężko jak zwykle coś poradzić bo każdy ma jednak te włosy inne.
Dla przykładu ja mam baaardzo cienkie, ale znowu ciężkie bo długie i jest ich generalnie dużo. I większość dnia ze względów technicznych  😁 chodzę w koczkach i staram się włosów nie dotykać, co dodatkowo zapobiega przetłuszczaniu  😉

p.s wrzucam poglądową fotę jak jeszcze były krótsze. Generalnie trochę puch bo czesane na sucho, czego zazwyczaj nie uskuteczniam  😀
Merka piękna te Twoje włosy ! 😍
a teraz jaką masz długość? Farbujesz? Końcówki Ci się nie rozdwajają?
Merka - cudne włosy 🙂
Mgiełka do spryskiwania GlissKur jest po prostu mega  😍 Bez problemu czeszę włosy na mokro, zero ciągnięcia, zero bólu. Czesanie sprawia przyjemność.
Merka - cudne włosy 🙂
Mgiełka do spryskiwania GlissKur jest po prostu mega  😍 Bez problemu czeszę włosy na mokro, zero ciągnięcia, zero bólu. Czesanie sprawia przyjemność.

Dziękuję  :kwiatek:
Dokładnie, mam te same odczucia. Którą stosujesz?


Merka piękna te Twoje włosy ! 😍
a teraz jaką masz długość? Farbujesz? Końcówki Ci się nie rozdwajają?

Dziękuję  😜
Obecnie do tyłka  🤣
Nie farbuje, to słoneczko mi taki odcień zrobiło. Kiedyś bawiłam się w szamponetki, cassie, hennę. Ale od 4 lat nie ruszałam ich  😉
Nie, raczej się nie rozdwajają, mimo że je rzadko obcinam. Odkąd dbam żeby wiązać na dzień i nie obcierać torbami są w bardzo dobrym stanie. Oczywiście coś tam się rozdwaja, ale nawet nie ma porównania do tego co kiedyś  😉
Tą i uwielbiam ją! Na zimę kupiłam, by chronić przed mrozem, ale pokochałam miłością wielką. Teraz robię pauzę, bo znowu na lato będę ją stosować 🙂

Powiem wam, że osiągnęłam 10 cm w kitku, teraz tylko zapuszczać jak najdłuższe.... 🙂
Korci mnie keratynowe prostowanie.

aaa i od hmmm 2-3 miesięcy, mogę głowę nie myć tydzień i nie mam przetłuszczonej  😲 🤔 Oleje zmywam mydłem cedrowym, raz na 2 tyg użyję H&S lub pokrzywowego na oczyszczenie.

Zdjęcie-gigant!
też lubię tego gliss kura!
Cierp1enie w jaki magiczny sposób doprowadizłaś do tego, że możesz myc głowę raz w tygodniu? Ja to co drugi dzien muszę, a i tak najlepsze są ten pierwszy dzien po myciu🙁
Tą i uwielbiam ją! Na zimę kupiłam, by chronić przed mrozem, ale pokochałam miłością wielką. Teraz robię pauzę, bo znowu na lato będę ją stosować 🙂

Powiem wam, że osiągnęłam 10 cm w kitku, teraz tylko zapuszczać jak najdłuższe.... 🙂
Korci mnie keratynowe prostowanie.

aaa i od hmmm 2-3 miesięcy, mogę głowę nie myć tydzień i nie mam przetłuszczonej  😲 🤔 Oleje zmywam mydłem cedrowym, raz na 2 tyg użyję H&S lub pokrzywowego na oczyszczenie.

Pokaż włosy  😀 :kwiatek:

też lubię tego gliss kura!
Cierp1enie w jaki magiczny sposób doprowadizłaś do tego, że możesz myc głowę raz w tygodniu? Ja to co drugi dzien muszę, a i tak najlepsze są ten pierwszy dzien po myciu🙁

Według mnie to kwestia odpowiedniej pielęgnacji, ale są też różne skóry głowy i każdy inaczej będzie reagował.
Wpadam zdać relację z prób ujarzmienia puchu na głowie 😉
Polecana przez lusia722 odżywka isany stosowana bez spłukiwania daje radę  😀 nakładam odrobinę od ucha w dół, potem co najwyżej kilka psiknięć mgiełką gliss kur i gotowe 😀 lusia - dzięki  :kwiatek:
Livia - przepraszam za zdjęcie! Nie zauważyłam, że takie duże.

Merka - jutro będę myła włosy to wstawię, tylko nie wyglądają super, bo u fryzjera nie byłam od 30.10.2016 r więc kolor na włosach wyblakł, no i na górze dużo siwych mi się pojawiło.

Magdzior - nie mam pojęcia, odkąd zaczęłam regularnie olejować, używać maski i myć mydłem cedrowym to włosy mi się nie przetłuszczają. Niestety minusem jest u mnie sucha skóra, często mam łupież, suchą skórę też mam na buzi, rękach :/
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
14 kwietnia 2017 07:03
Poncioch bardzo się cieszę, u mnie ta kuracja sprawdza się super. Mam ją zawsze na stanie.
Polecam jeszcze jakąś maskę taką mocno nawilżającą albo bardziej treściwą raz/dwa razy w tygodniu.
Ja ze sprayów to używałam te Glisskur żółty, złoty, czarny, jakieś Naturia Joanny i w sumie u mnie nieźle się sprawdzały, zwłaszcza zimą.
Teraz mam dwa spraye jeden z EOLabu, a drugi Isana z filtrem UV.
lusia i zadowolona jesteś z tego z Isany z UV? Myślałam by go kupić, cena fajna, ale nigdy nie miałam kosmetyków z Isany.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
15 kwietnia 2017 12:10
Generalnie to spełnia swoją rolę. Przyjemnie pachnie i nie obciąża mocno włosów. Ja z pewnością do tego produktu będę wracała.

Nie wytrzymałam,  bo w Tesco są promocje na kosmetyki naturalne i kupiłam szampon i odżywkę Babuszka Agafii,
maskę Siberica Oblepica dla siostry i sobie maskę olejową Nacomi. Jeśli działa w połowie tak jak pachnie to zakup roku.
do kiedy promocja??? bo mam właśnie sporo do kupienia z Agafii, większość na wykończeniu już, a chciałam na dzień mamy kupić dla mojej mamy zestaw 🙂
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
15 kwietnia 2017 18:08
A duże te promocje? Bo nie wiem, czy mi sie opłaca organizować wycieczkę do tesco. 😀
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
15 kwietnia 2017 22:36
Różnie. Olej 2zl mniej,  ale szampony płaciłam -30%,  drugi - 50%. Niestety nie wiem czy to jakaś lokalna akcja czy inna.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
19 kwietnia 2017 21:04
Skusiłam się na tą żółtą Isane, ale wysusza masakrycznie  😲 Mam włosy, które spokojnie są do mycia codziennie, a po tym 3 dni spokojnie wytrzymują, gdyby tylko nie elektryzowanie i efekt "miotełki"
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
19 kwietnia 2017 21:15
safie spróbuj w pielęgnacji mieszanej lub do OMO, zawsze się zużyje.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
19 kwietnia 2017 21:19
lusia, zwykle nieudane odżywki zużywam zamiast pianki do golenia, więc nie ma tego złego  😁 Tylko znowu okazuje się, że u mnie się mało rzeczy sprawdza

Swoją droga wkurza mnie polityka sklepów (Rossmanna zwłaszcza), które jak tylko odkryję jakieś WOW to to wycofują  😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się