Zagłodzone konie w Posadowie

A  z jakiej racji gmina ?

bo takie jest prawo.

dlaczego duńczyk nie płaci jeszcze?
-bo prawo jest powolne

dlaczego nie moga być użytkowane ZAROBKOWO  u ludzi którzy zechcieli sie po interwencji nimi zaopiekować? (bo o to jest tu bunt - o szkółkę, a nie że ktoś jeździ jak już koń może i to dla niego dobre)
- czego nie rozumiesz? to nie są ICH konie. dlatego nie moga czerpać korzyści (np. materialnych) z ich "posiadania" (czyli opieki, przetrzymywania - bo nie są ich wlasnoscią!)
nikt im tych koni nie DAŁ ani nie zmusił do wzięcia!
zglosili się sami z wlasnej nei pryzmuszonej woli zgadzając się POKRYWAĆ koszty ich utrzymania! mogą (nie muszą) domagać sie zwrotu od gminy, a gmina od właściciela (duńczyka) lub w wypadku wyroku sądu na korzyść duńczyka - od niego za hotel..czy dalej od wladz które bezpodstawne odebranie nakazały.

też miałam takiego konia. wziętego z dobrego serca. jakoś mi przez myśl nie przeszło, żeby na nim zarabiac, czy nawet sobie koszty zwracać jego pracą. wzięlismy do dla jego dobra, a nie dla naszego ;/ szkoda, że część osób nie rozumie tego.
jak nei chcą darmozjada - niech nie biorą. i tyle.

Pogotowie robi dobrą robotę. konie żyją, są w lepszym stanie. tak samo jak w drugie sprawie "z forum" - po interwencji (czy przeprowadzonej prawnie czy nie) konie się poprawily, sa efekty leczenia, maja lepsze warunki. czyli? na plus!
BASZNIA   mleczna i deserowa
22 czerwca 2014 19:13
figaro2046, _Gaga, cisza po pyt o kase nastepuje, bo my, honorowa, ja, nie wiemy. Pytanie do PdZ. Z tego co wiem DT zadnej kasy na oczy nie widzialy. Zbierano na przyklad na koszty transportu. Mysmy jezdzili za free. Co wiem to mowie.
👍BASZNIA, ja sobie z tego zdaję sprawę
A że z PdZ mam mocno na pieńku to... cóż- tym bardziej niespecjalnie wierzę w ich dobrą wolę niestety
Nawet w tym przypadku 🙁
I szczerze podziwiam wszystkie DT za leczenie i utrzymywanie dziesiątków cudzych w sumie koni  👍
Ja nie jestem przeciwna temu, żeby te konie nie pracowały, ale czasem jak widzę w sklepie to zbierania paragonów na posadowskie konie, to mi się śmiać chce (bo ja musze mieć dowód kupna ) a na paragonie... skarpetki, pas do lonżowania, kaloszki i cały asortyment do jazdy konnej, ewentualnie worek paszy)

Trochę mi się to kłóci, rozumiem, że paragony za odkarmianie, za opiekę wet, za niezbędny sprzęt typu kantary, uwiązy, ale czy siodło też jest niezbędne? Czy wsiadanie  na tego konia jest konieczne? Nie, nie jest, koniem można się zaopiekować bez jeżdżenia na nim, ale człowiek zwykle jest taki, że skoro już konia ma, to powozić tyłek jest przyjemnie.

Jeśli chodzi o temat zebranych pieniędzy, to nie chce się wypowiadać bo mnie to boli. Sama biorąc klacz do siebie nawet nie próbowałam pytać PDZ...I żałuję, że kiedy Julie z Epona do mnie napisał gdzie przelewać pieniądze, wysłałam jej konto PDZ. Nie jej jedynej zresztą...
Ja Whitney utrzymuję sama, wspomaga mnie pani Agata, która co miesiąc przesyła worek paszy i kilka groszy 🙂 Nie wiem czy czyta ten wątek, ale bardzo dziękuje za wsparcie  :kwiatek:
Po doświadczeniach związanych z interwencją w Posadowie wiem jedno, pieniądze wysyłam bezpośrednio do opiekuna zwierzaka.
whisperer13 - Jesteś jedyną osoba, którą proszę o nie udzielanie sie w tym wątku, jest wieleeee innych gdzie możesz się popisać wiedzą i doświadczeniem. Dziękuje  :kwiatek:
honorowa88 niby dlaczego? Dlaczego tak Cię to zabolało, przecież nie piszę o Tobie :P
No własnie dlatego, że w każdej twojej wypowiedzi będe szukała podtekstów - a nie chce tego robić w TYM wątku. Dlaczego będę szukała podtekstów? Chociaż by dlatego, że to ja ostatnio w sklepie kupiłam pasze dla Whitney i kilka innych rzeczy, które nie były dla niej przeznaczone i zapomniałam poprosić o oddzielny paragon...Wątpię, żeby twoja powyższa wypowiedz była  zbiegiem okoliczności. W każdym razie skupmy sie tu na Posadowskich koniach, a nie na prywatnych dogryzkach, bo to niedojrzałe. Proponuje dalszą część rozmowy przenieś na PW i nie robić tu syfu.
Ja, jeżeli chodzi o tą sprawę, to nie mam do Ciebie nic, to ty mnie potraktowałaś jak zbędny śmieć w swoim życiu, ale to nie znaczy, że ja tak traktuję ciebie. I nie szukaj podtekstów, podziwiam cię za to, co zrobiłaś dla tych koni.
Przecież kupując coś na jeden paragon można te rzeczy nieprzeznaczone na posadowskie konie skreślić. Tylko po co zbierać jak i tak nie wiadomo czy coś będzie oddane.
W prywatne najazdki lepiej załatwiajcie na PW bo tu jest to bez sensu.
Klapciaty bardzo spokojny jak na ogiera  🙂  To dalej ogier czy juz wykastrowany?
Wydaje mi się, że DT nie ma prawa kastrować dopóki nie zakończy się sprawa sądowa
o ile ona się toczy w ogóle...
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
25 czerwca 2014 13:41
_Gaga to nie jest tak do końca  😉 dobrym przykładem są araby z cholew gdzie nie ma żadnego już ogiera a sprawa w sądzie nadal trwa ..
Takie rzeczy to tylko w Polsce i Rumunii  😲 😵 🙁 .....
Rozprawy były 2 i właściciel sie nie wstawił - więc sie nie odbyły :/
Koni nie można kastrować ani kryć! Wydawało mi sie to oczywiste.
Rozprawy były 2 i właściciel sie nie wstawił - więc sie nie odbyły :/
Koni nie można kastrować ani kryć! Wydawało mi sie to oczywiste.


Wstawić to się można alkoholem. Poprawnie będzie "nie stawił".
Musiałam, przepraszam.
No i co teraz będzie dalej jeżeli w dalszym ciągu nie będzie uporczywie się "wstawiał"? Mogą coś zrobić bez niego??
BASZNIA   mleczna i deserowa
30 czerwca 2014 14:36
No chyba mogą go doprowadzic siłą po jakims czasie. W nieskonczonosc przeciez nie mozna tak ciagnac.
Hmmm, Jaruzelski tez sie nie "wstawiał"... to chyba jednak mozna...
Basznia no ale skąd go doprowadzą? Z Danii??  🤔  Prędzej chyba będzie ta sprawa tak wisieć i wisieć. Ktoś, kto się zna może powiedzieć co teraz?? Bo ja jakoś nie sądzę, żeby Duńczyk "się wstawił"
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
01 lipca 2014 08:17
berula a powiedz po co piszesz cały cały czas słowo "wstawił" ?? I namiętnie cytujesz je za każdym razem ... ktoś walnął literówkę a Ty z uporem maniaka będziesz tak to ciągnąć ??  🤔wirek:
Sprawa może się ciągnąć latami i tyle - przecież minął dopiero rok a z doświadczenia wiem, że takie sprawy lubią ciągnąć się latami ... a najfajniej jak się przedawniają  😉
fraziu   Grażka, weź przestań
01 lipca 2014 09:03
Whitney pozdrawia 😉
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
01 lipca 2014 09:11
no młoda wygląda rewelacyjnie !! Kawał dobrej roboty  😅
Ale pięknie wygląda 🙂  😜. Aż sie serducho cieszy na taki widok  😀 .
BASZNIA   mleczna i deserowa
01 lipca 2014 09:48
[quote author=zduśka link=topic=92090.msg2130658#msg2130658 date=1404199077]
berula a powiedz po co piszesz cały cały czas słowo "wstawił" ?? I namiętnie cytujesz je za każdym razem ... ktoś walnął literówkę a Ty z uporem maniaka będziesz tak to ciągnąć ??   🤔wirek:
[/quote]
Bo to zabawne? Nie masz sie czego czepic? Jakos Honorzasta sie nie unosi...
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
01 lipca 2014 10:01
ja tam nie widzę w tym nic zabawnego - zwykła literówka i tyle  😉 ale jak widać każdy do tego inaczej podchodzi. I się nie czepiam tylko pytam bo nie ma potrzeby za każdym razem cytować takiego bebzola i tyle.
BASZNIA   mleczna i deserowa
01 lipca 2014 10:06
Tez uzylam tego slowa i Twoj swirek z cala pewnoscia to nie znak zapytania.
zduśka tak, miał byc taki mały żart. Słówko mi sie po prostu spodobało i jakoś tak podpasowało szczególnie w stosunku do tego cżłowieka.Basznia   dzięki za zrozumienie żartu a jeśli kogoś uraziłam, przepraszam. Mam taką słabość do zabaw słowami to dlatego.
Witney wygląda cudnie po prostu nie mogłam oczu od zdjęcia oderwać. Poglądowo obok powinno byc jej zdjęcie po zabraniu od Duńczyka
Sorry, że tak pytam ale jak się sprawa przedawni to co z końmi?
Edyt😀opisek
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
01 lipca 2014 13:02
nie no spoko .. nie uraziłaś , tylko mnie irytuje na forum jak niektórzy z uporem maniaka czepiają się tam jakiegoś słowa i wiesz ciągną temat  😉 ale luz ..  :kwiatek:

co do przedawnienia to wtedy działa na korzyść oskarżonego i tyle - takie nasze prawo. ( przynajmniej w znanych mi wcześniej sprawach tak to działało ... )
Ale może niech ktoś mądrzejszy się wypowie w tej kwestii bo ja mogę się mylić  :kwiatek:

a klacz ślicznie wygląda i jestem mega szczęśliwa - bo u mnie przybrała a później schudła ( mimo moich starań i ogromnej ilości żarcia wyglądała dość kiepsko  🙄 ) i widząc jej przemianę to aż serce rośnie  😍 Honorowa I love you  😅

a tutaj macie fotkę jak wyglądała

Ale mimo wychudzenia widać, że to fajna klacz. Ile ona ma teraz lat?
Jeśli dobrze pamiętam to w czerwcu skończyła 7 🙂 Jest nie tylko piękna, to koń o wspaniałym charakterze 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się